Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bohuslunken, Five-O, #4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bohuslunken, Five-O, #4
Arrangörsorganisation: Uddevalla OK
Datum: söndag 16 april 2017

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | H20 | D18 | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM4 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Sävedalens AIK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Joakim BerglundH21 Kort (9)59:357:13
1Erika LindqvistD21 (5)1:11:0810:25
2Stefan MillegårdH65 (14)50:44+8:5411:00
2Hannah FovaeusÖppen motion 3 (27)29:41+2:2110:47
2Monica KnutssonD60 (13)44:44+1:4613:04
2Erik LindgrenH35 (3)1:13:56+16:408:57
3Peter GrimbeckÖppen motion 7 (46)25:20+2:169:42
3Andrey SalinH21 Elit (25)1:27:42+3:376:28
3Sergey FedatsenkaÖppen motion 9 (12)1:03:24+2:578:02
3Henrik OlaussonH21 (11)1:21:06+16:418:09
4Johan BerglundH60 (19)44:36+5:289:25
4Miranda WallströmD12 (14)27:46+4:1110:05
4Anastasia DzianisavaÖppen motion 9 (12)1:03:28+3:018:03
4Evgenij ZhahovskijH20 Elit (8)1:26:34+13:507:55
4Dmitriy MihalkinH21 Elit (25)1:28:29+4:246:31
4Lovisa NilssonD21 Elit (9)1:42:05+5:359:34
4Nichlas WallströmH45 (20)50:01+3:477:32
5Mats LindqvistH55 (17)51:20+6:589:22
5Magnus RehnH60 (19)44:57+5:499:30
5Maria TymoshchukD20 Elit (8)1:21:24+21:2911:24
5Anton NovichenkoH20 Elit (8)1:31:18+18:348:21
5Gunilla AxelssonD60 (13)45:39+2:4113:20
6Frida WallströmD40 (16)49:18+6:4610:25
6Charlotte WikströmÖppen motion 5 (29)49:37+11:3113:18
6Vitaliy GichkoH21 Elit (25)1:33:46+9:416:55
7Bruno FovaeusU2 (21)31:43+9:0113:19
7Lisa GustafssonD21 Kort (14)1:08:53+27:1713:41
8Gabriel ÖhgrenH16 (21)47:34+10:178:50
8Mikael ÖhgrenÖppen motion 9 (12)1:10:47+10:208:58
9Magnus CarlstedtH21 Elit (25)1:37:27+13:227:11
10Moa LindgrenU1 (19)35:36+13:5316:47
11Anders AxelssonH70 (17)57:53+20:5214:39
11Moa WallströmU2 (21)41:41+18:5917:30
15Matilda WallströmD14 (17)53:36+23:3014:22
16Nils GrimbeckH16 (21)52:06+14:499:41
38Susanne BerglundÖppen motion 8 (46)1:10:39+40:4218:56
Gunnar FovaeusH14 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser