Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SAKO Hultsjön

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SAKO Hultsjön
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: tisdag 5 april 2016

Långa

6 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim AxelssonTrollhättans SOK45:377:01
2Tommy AnderssonVänersborgs SK46:28+0:517:08
3Viktor WassénVänersborgs SK48:41+3:047:29
4Simon AnderssonOK Kullingshof51:54+6:177:59
5Björn KristianssonTrollhättans SOK52:50+7:138:07
6Johan SjögrenOK Tyr53:06+7:298:10
7Jesper StenströmVänersborgs SK54:04+8:278:19
8Mats KristianssonTrollhättans SOK59:50+14:139:12
9Aina EdgrenTrollhättans SOK1:01:56+16:199:31
10Filippa JohanssonJönköpings OK1:02:27+16:509:36
11Linus KristianssonTrollhättans SOK1:03:01+17:249:41
12Josefine KristianssonOs Hjälpkurvan1:03:19+17:429:44
13Louise BorgTrollhättans SOK1:08:52+23:1510:35
14Anders BjörklundTrollhättans SOK1:08:53+23:1610:35
Erik BerlinTrollhättans SOKutgått
Oscar KarlssonTrollhättans SOKutgått
Sven Arne KarlssonTrollhättans SOKutgått
Robert EnbomVänersborgs SKutgått
Mikael PalgrimVänersborgs SKutgått

Mellan

4 700 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SjögrenOK Kullingshof34:167:17
2Jerker NetzTrollhättans SOK45:39+11:239:42
3Jörgen HallénTrollhättans SOK48:28+14:1210:18
4Hugo MandingerTrollhättans SOK49:47+15:3110:35
4Martin MandingerTrollhättans SOK49:47+15:3110:35
6Ulf NyströmTrollhättans SOK51:41+17:2510:59
7Filip JohanssonTrollhättans SOK53:36+19:2011:24
8Stefan JohanssonTrollhättans SOK56:22+22:0611:59
9Hans KööhlerTrollhättans SOK56:29+22:1312:01
10Per IvarssonTrollhättans SOK57:36+23:2012:15
11Jonas MelénTrollhättans SOK59:39+25:2312:41
12Anders AxelssonTrollhättans SOK1:00:45+26:2912:55
13Mikko MäkeläTrollhättans SOK1:09:44+35:2814:50
14Annette Falck-LarssonVänersborgs SK1:19:01+44:4516:48
15Felix SandbergOK Skogsvargarna1:21:22+47:0617:18
16AnnCharlott SolvangOK Skogsvargarna1:27:34+53:1818:37
17Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:27:40+53:2418:39
Nils-Erik GunnarssonOK Gipenutgått
Johan ÅhlundVänersborgs SKutgått
Per-Arne JohanssonVänersborgs SKutgått
Patrik NilssonVänersborgs SKutgått
Edvin OckbornTrollhättans SOKutgått
Johan OckbornTrollhättans SOKutgått

Korta

3 100 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart EkvallTrollhättans SOK31:5010:16
2Tomas AnderssonTrollhättans SOK33:32+1:4210:49
3Linus JonassonVänersborgs SK36:03+4:1311:37
4Olle MelénTrollhättans SOK36:52+5:0211:53
5Petra JohanssonTrollhättans SOK37:28+5:3812:05
6Börje GustavssonTrollhättans SOK44:39+12:4914:24
7Kjell EnbomTrollhättans SOK47:56+16:0615:27
8David AlménTrollhättans SOK48:59+17:0915:48
9Jacob ÖstermanVänersborgs SK49:10+17:2015:51
10Charlotte ÖstermanVänersborgs SK49:19+17:2915:54
11Alfred JanssonVänersborgs SK52:40+20:5016:59
12Kristin Back FriskVänersborgs SK54:12+22:2217:29
13Mats HelmerssonOK Skogsvargarna54:42+22:5217:38
14Kerstin SvenssonTrollhättans SOK55:11+23:2117:48
15Elin HelmerssonOK Skogsvargarna59:08+27:1819:04
16Tova JanssonVänersborgs SK59:25+27:3519:10
17Håkan JanssonVänersborgs SK59:34+27:4419:12
18Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK1:05:56+34:0621:16
19Johan ErikssonOK Skogsvargarna1:08:03+36:1321:57
20Linnea SolvangstagesOK Skogsvargarna1:08:14+36:2422:00
21Sala HelmerssonOK Skogsvargarna1:08:31+36:4122:06
22Usman AfridiTrollhättans SOK1:11:50+40:0023:10
23Alma AppelgrenTrollhättans SOK1:14:38+42:4824:04
24Cenny AppelgrenTrollhättans SOK1:14:44+42:5424:06
25Robin AnderssonTrollhättans SOK1:16:00+44:1024:30
26Hanna HelmerssonOK Skogsvargarna1:20:25+48:3525:56
27Jonny KjellbergOK Skogsvargarna1:20:26+48:3625:56
28Ronja AnderssonTrollhättans SOK1:21:19+49:2926:13
29Bertil BorglundTrollhättans SK1:24:20+52:3027:12
Jenny WesterlindOK Skogsvargarnautgått

Kort Lätt

1 700 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK14:238:27
2Gabriel HogedalVänersborgs SK20:34+6:1112:05
3Linn EnbomVänersborgs SK21:21+6:5812:33
4Johannes AnderssonVänersborgs SK22:02+7:3912:57
5Viggo AnderssonTrollhättans SOK23:19+8:5613:42
6Vilgot ÅhlundVänersborgs SK23:21+8:5813:44
7Ida AnderssonVänersborgs SK24:53+10:3014:38
8Stagg BerkleyOK Skogsvargarna25:15+10:5214:51
9Andrea EnbomVänersborgs SK28:34+14:1116:48
10Annika HallénTrollhättans SOK35:24+21:0120:49
11Teo LemmitzerOK Skogsvargarna36:08+21:4521:15
12Samuel LarssonOK Skogsvargarna36:13+21:5021:18
13Elvira ÅhlundVänersborgs SK36:42+22:1921:35
14Frida KjellbergOK Skogsvargarna38:37+24:1422:42
15Sandra BjernstrandOK Skogsvargarna40:04+25:4123:34
16Malin HelmerssonOK Skogsvargarna43:02+28:3925:18
17Vilma AnderssonOK Skogsvargarna43:54+29:3125:49
18Ella MannOK Skogsvargarna44:04+29:4125:55

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser