Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Park Tour Värmland (PTV) - Deltävling 4
Arrangörsorganisation: OK Älgen
Datum: onsdag 1 juni 2016

Herrar Lång

3 000 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF14:184:46
2Oskar NymanOK Tyr14:35+0:174:51
3Lukas OlmKils OK15:02+0:445:00
4Daniel BrohedeOK Tyr15:16+0:585:05
5Robin SvennbergDegerfors OK15:39+1:215:13
6Jonathan UllerKils OK15:46+1:285:15
7Albin SigbyIK Vista15:54+1:365:18
8Lukas KatvalaOK Älgen15:59+1:415:19
9Jan OlmKils OK16:30+2:125:30
10Andreas MobergOK Tyr16:44+2:265:34
11Mattias HaneOK Tyr17:09+2:515:43
12Samuel AxelsonOK Tyr17:12+2:545:44
13Mats LiljaOK Älgen17:16+2:585:45
14Lars HolmgårdKils OK17:18+3:005:46
15Christer SkoogKils OK17:30+3:125:50
15Mathias AxelsonOK Tyr17:30+3:125:50
17Mathias BjörklundOK Tyr17:41+3:235:53
18Jonas BergenfurSkattkärrs SOK17:55+3:375:58
19Tobias BeckiusOK Tyr17:56+3:385:58
19Jan HanssonOK Djerf17:56+3:385:58
21Gustav PermanOK Tyr18:03+3:456:01
22Ulf MellerdalKils OK18:07+3:496:02
22Pär NymanOK Tyr18:07+3:496:02
24Mattias PerssonOK Tyr18:13+3:556:04
25Lars NordströmKils OK18:38+4:206:12
26Erik ErikssonOK Älgen18:58+4:406:19
27Lars AnderssonOK Tyr19:05+4:476:21
28Thomas HollowellOK Tyr19:07+4:496:22
29Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:35+5:176:31
30Per KällvikÅmåls OK19:39+5:216:33
31Björn SvenssonOK Djerf20:01+5:436:40
32Mikael LarssonSkattkärrs SOK20:31+6:136:50
33Tomas SvennbergDegerfors OK20:48+6:306:56
34Örjan BeckiusOK Tyr20:49+6:316:56
35Thomas ForslundSäffle OK21:24+7:067:08
36Anton HanssonOK Djerf21:43+7:257:14
37Stefan GunnarssonKristinehamns OK21:48+7:307:16
38Ulf NordzellOK Djerf22:04+7:467:21
39Bengt CarlssonSkattkärrs SOK22:07+7:497:22
40Börje RåbergOK Tyr22:49+8:317:36
41Viktor AlfredssonOK Tyr23:26+9:087:48
42Tony GullqvistVästvärmlands OK24:22+10:048:07
43Thomas BomanSkattkärrs SOK24:54+10:368:18
44Christer GillenäsKristinehamns OK31:03+16:4510:21
45Stig VahlbergKristinehamns OK34:23+20:0511:27
46Lasse HageröKristinehamns OK38:28+24:1012:49

Damer Lång

3 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda TakeOK Tyr16:075:22
2Erika Källvik LeufvénÅmåls OK16:35+0:285:31
3Frida JohanssonOK Djerf17:14+1:075:44
4Sofia HolmgårdKils OK17:40+1:335:53
5Elin LindbladOK Djerf18:21+2:146:07
6Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK18:34+2:276:11
7Ella NordströmKils OK19:21+3:146:27
8Lina RööhsSkattkärrs SOK19:22+3:156:27
9Sanna SkoogKils OK19:35+3:286:31
10Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna19:36+3:296:32
11Jenny GullqvistVästvärmlands OK19:38+3:316:32
12Helen SkoogKils OK20:01+3:546:40
13Amanda JanssonOK Djerf20:20+4:136:46
14Marie AlfredssonOK Tyr20:45+4:386:55
15Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK20:49+4:426:56
16Linn LugneKils OK21:04+4:577:01
17Anna NordströmKils OK21:08+5:017:02
18Tova ErikssonOK Djerf21:20+5:137:06
19Anna UllerKils OK21:29+5:227:09
20Malin JonssonOK Tyr21:40+5:337:13
21Tone HollowellOK Tyr21:56+5:497:18
22Anna HaneOK Tyr24:00+7:538:00
23Johanna AlfredssonOK Tyr24:41+8:348:13
24Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna24:42+8:358:14
25Britt GunnarssonKristinehamns OK24:58+8:518:19
26Tina WestlundKils OK25:41+9:348:33
Anna GundSkattkärrs SOKej start

Herar Kort

1 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton UllerKils OK10:375:53
2Mattias HanssonOK Djerf11:20+0:436:17
3Alexander JanssonOK Djerf11:23+0:466:19
4Lennart MattssonLustens OK16:03+5:268:55
5Tobias HällmanOK Tyr17:38+7:019:47

Damer Kort

1 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova PermanOK Tyr10:506:01
2Nicolina MobergOK Tyr12:15+1:256:48
3Tove OrdqvistKils OK12:22+1:326:52
4Nora HolmgårdKils OK12:33+1:436:58
5Rebecka WestlundKils OK14:55+4:058:17
6Karin MoodhOK Tyr15:06+4:168:23
7Amanda AlfredssonOK Tyr15:13+4:238:27
8Mona OrdqvistKils OK15:18+4:288:30
9Lotta PermanOK Tyr16:34+5:449:12
10Monica DjurbergOK Tyr16:46+5:569:18
11Eva TrangiusOK Tyr19:17+8:2710:42
12Gunnel GillenäsKristinehamns OK21:03+10:1311:41
13Klara NordströmKils OK25:45+14:5514:18
14Viveca JernstedtKristinehamns OK33:26+22:3618:34

Upp till 12

1 000 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid ErikssonOK Tyr4:504:50
2Anton JonssonOK Tyr5:10+0:205:10
3Simon HallingerOK Tyr5:18+0:285:18
4Fredrik WestlundKils OK5:24+0:345:24
5Danilo MobergOK Tyr5:26+0:365:26
6Linus NilssonOK Tyr5:27+0:375:27
7Albert BrohedeOK Tyr6:03+1:136:03
8Emma AlfredssonOK Tyr6:17+1:276:17
9Emelie ForslundKristinehamns OK6:41+1:516:41
10Felicia RööhsSkattkärrs SOK7:20+2:307:20
11Matteo MobergOK Tyr7:26+2:367:26
12Isak HolmgårdKils OK7:42+2:527:42
13Maja JohanssonKils OK8:26+3:368:26
14Joel HolmgårdKils OK8:34+3:448:34
15Elias JosefssonVästvärmlands OK8:51+4:018:51
16Maja JosefssonVästvärmlands OK9:12+4:229:12
17Linnea BjörklundOK Tyr9:33+4:439:33
18Ella NybergSkattkärrs SOK12:53+8:0312:53
19Alfred NybergSkattkärrs SOK13:22+8:3213:22
Wilma JonssonOK Tyrej godkänd
Linn AnderssonOK Tyrej start
Oscar AnderssonOK Tyrej start
Lina UllerKils OKej start

Prova På

1 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malva TattiOK Älgen8:378:37
2Saga TattiOK Älgen8:38+0:018:38
3Victor BergOK Älgen9:41+1:049:41
4Anton TattiOK Älgen10:13+1:3610:13
5Elin EdlingOK Älgen10:35+1:5810:35
5Carl EdlingOK Älgen10:35+1:5810:35
7Lilly BergenfurSkattkärrs SOK15:07+6:3015:07
7Alva RööhsSkattkärrs SOK15:07+6:3015:07
9Edith BergenfurSkattkärrs SOK15:08+6:3115:08
10Sofia ForslundKristinehamns OK15:17+6:4015:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser