Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Grand Prix

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Grand Prix
Arrangörsorganisation: Alvesta SOK
Datum: onsdag 27 april 2016

UD 1

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilda LindforsOK Norrvirdarna25:129:34
2Stina SummersonOK Norrvirdarna26:56+1:4410:14
3Frida AhlOK Norrvirdarna27:54+2:4210:36
4Liv LiljaOK Norrvirdarna28:50+3:3810:57
5Karin WestströmAlvesta SOK32:57+7:4512:31

UH 1

2 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar AnderssonFalkenbergs OK18:557:11
2FRANS SummersonOK Norrvirdarna20:38+1:437:50
3Eric MarcusOK Norrvirdarna28:08+9:1310:41
4Simon FriskAlvesta SOK29:24+10:2911:10
5Matthias GarnerVäxjö OK35:08+16:1313:21
6Adam AderlindOK Norrvirdarna37:52+18:5714:23

UD 2

2 630 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa BraunVäxjö OK21:068:01
2Tove FriskAlvesta SOK25:02+3:569:31
3Isabel JonssonAlvesta SOK27:41+6:3510:31
4Miranda NiklassonVäxjö OK28:34+7:2810:51
5Emma LindénVäxjö OK28:58+7:5211:00
6Linnea FagerbergVäxjö OK33:45+12:3912:49
7Linnéa EricsonOK Norrvirdarna36:59+15:5314:03
Hedda LundgrenVäxjö OKej start
Emilia WesterbergAlvesta SOKej start

UH 2

2 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilhelm WestströmAlvesta SOK23:459:01
2Hugo BelinAlvesta SOK24:33+0:489:20
3Gustav NilssonAlvesta SOK28:19+4:3410:46
4Gabriel GarnerVäxjö OK28:46+5:0110:56
5Ossian ÖstergrenAlvesta SOK40:26+16:4115:22

UD 3

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja LindenVäxjö OK23:177:38
2Frida LindénVäxjö OK26:11+2:548:35
3Nicolina SöderbergAlvesta SOK29:54+6:379:48
4Hilda PeterssonVäxjö OK32:57+9:4010:48
5Saga BorensvedOK Norrvirdarna35:15+11:5811:33
6Ebba UlvagårdenVäxjö OK35:50+12:3311:44
7Martina NiklassonVäxjö OK36:13+12:5611:52
8Emmie NordströmLessebo OK49:43+26:2616:18

UH 3

3 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moltas ÖstergrenAlvesta SOK29:099:33
2OSCAR JEMSSONOK Norrvirdarna30:17+1:089:55
Carl SvenssonOK Norrvirdarnaej start

D14

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora AnderssonOK Norrvirdarna26:058:34
2Elin RahmOK Norrvirdarna26:16+0:118:38

H14

3 040 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William BjörkmanVäxjö OK27:429:06
2Fabian EvertssonLessebo OK30:12+2:309:56
3Benjamin GarnerVäxjö OK31:59+4:1710:31
4Alfred ÖstergrenAlvesta SOK32:59+5:1710:50
5Simon KringstadOK Norrvirdarna36:56+9:1412:08

D16

4 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma NilssonAlvesta SOK35:588:18
2Martina BraunVäxjö OK52:03+16:0512:01

H16

4 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Noel BraunVäxjö OK27:596:27
2Oscar NilssonAlvesta SOK41:19+13:209:32
3Anton DanielssonVäxjö OK45:15+17:1610:27
4Samuel GarnerVäxjö OK45:46+17:4710:34
Erik ÅkessonVäxjö OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser