Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Österlens 3-kvällars, kväll 3, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Österlens 3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 10 juli 2017 - onsdag 12 juli 2017

Kväll 1, medelKväll 2, medelKväll 2, medel (totalt)Kväll 3, medelKväll 3, medel (totalt)

D21

4 120 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda LeoIK Hakarpspojkarna22:495:32
2Pia OlssonOK Pan-Kristianstad24:31+1:425:57
3Lina BergmanOK Skogsfalken24:39+1:505:58
4Pim HedbergOK Pan-Kristianstad24:46+1:576:00
5Louise LundgrenVäxjö OK24:58+2:096:03
6Myrra CarlssonOK Orion25:17+2:286:08
7Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK25:26+2:376:10
8Sofia SalomonssonLinköpings OK25:30+2:416:11
9Stina GranefeltOK Tyr25:58+3:096:18
10Maria HolmstrandOK Landehof26:13+3:246:21
11Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad26:54+4:056:31
12Linda TakeOK Tyr27:07+4:186:34
13Anna FrantzKungälvs OK27:50+5:016:45
14Sara Snogerup LinseLunds OK28:00+5:116:47
15Ebba EkmanOK Tyr28:57+6:087:01
16Lina SvenssonOK Skogsfalken29:03+6:147:03
17Jennifer GullFK Friskus-Varberg29:42+6:537:12
18Liselotte KlemmingKalmar OK29:54+7:057:15
19Sandra NilssonFK Åsen31:46+8:577:42
20Elinor LindelöwHärlövs IF31:47+8:587:42
21Linnea GillbergCentrum OK32:54+10:057:59
22Beatrice KöhlerSäterbygdens OK32:59+10:108:00
23Martina NyrénBurseryds IF33:07+10:188:02
24Lovisa AdolfssonOK Denseln33:18+10:298:04
25Mathilda JägrydSkåneslättens OL37:27+14:389:05 Ladda ner rutt i gpx-format
26Evelina EkelundMalmö OK38:29+15:409:20
27Anna IsgrenMalmö OK39:22+16:339:33
28Julia SmedenmarkRonneby OK41:40+18:5110:06
29Wilma JanssonVänersborgs SK47:14+24:2511:27
30Ebba Lindgren Hermansson Lunds OK52:19+29:3012:41
Anna HellnerLunds OKej start
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start
Marie EngOK Pan-Kristianstadej start

H21

5 450 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas PilbladIFK Göteborg24:454:32
2Marcus MillegårdSävedalens AIK25:51+1:064:44
3Simon HedlundÄrla IF26:06+1:214:47
4Arvid VågIFK Göteborg26:34+1:494:52
5Lukas LundgrenVäxjö OK26:51+2:064:55
6Andreas LundbladOK Nackhe28:25+3:405:12
7Jon AnderssonIFK Umeå28:39+3:545:15
8Isak BergmanOK Skogsfalken29:06+4:215:20
9Theodor WahlbomOK Orion29:35+4:505:25
10Jonathan GunnarssonMalmö OK29:36+4:515:25
11Daniel LarssonVänersborgs SK29:51+5:065:28
11Mattias ErikssonOK Denseln29:51+5:065:28
13Victor BergstrandLinköpings OK30:23+5:385:34
14Johan GullFK Friskus-Varberg30:34+5:495:36
15Joel Käll KarlssonLinköpings OK31:03+6:185:41
16Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK31:06+6:215:42
17Albin AnderssonVäxjö OK31:13+6:285:43
18Johan LidströmOK Linné31:43+6:585:49
19Martin WendtLunds OK31:46+7:015:49
20Adam SegerslättSkåneslättens OL32:29+7:445:57
21Rikard PentonenIFK Göteborg32:35+7:505:58
22Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK33:06+8:216:04
23Klas JohanssonOK Kolmården33:35+8:506:09
24Henrik EngOK Pan-Kristianstad33:47+9:026:11
25Johan AllardLinköpings OK34:23+9:386:18
26Johan GustafsonLunds OK35:20+10:356:28
27Martin OldaeusVästerås SOK35:45+11:006:33
28Sebastian EkmanTolered-Utby Ol-klubb35:53+11:086:35
29Niklas NilssonHärlövs IF36:14+11:296:38
30Daniel NilssonSkåneslättens OL39:44+14:597:17
31Jonas FrantzKungälvs OK41:32+16:477:37
32Tobias PentonenHestra IF41:36+16:517:37
33Martin AllardTjällmo-Godegårds OK42:36+17:517:48
34Anton BacklundSäterbygdens OK42:37+17:527:49
35Per HolmbergRonneby OK44:03+19:188:04
36Rasmus AnderbergMalmö OK46:28+21:438:31
37Rasmus PerssonSkåneslättens OL47:00+22:158:37
38Andreas BjörnvikOK Skogsfalken52:33+27:489:38
39David SällbergFK Åsen53:45+29:009:51
Markus AdolfssonTullinge SKej start
Jon GustafssonEds SKej start
Moltas ViebkeMalmö OKej start

H20

3 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas Duc JørgensenFarumTisvilde OK25:327:00

D18

3 640 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anja ProbstOLG Bern22:306:10
2Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK23:37+1:076:29
3Ebba JensenSkåneslättens OL24:31+2:016:44
4Sofia JohanssonOK Skärmen24:40+2:106:46
5Linnea DagsbergOK Orion24:52+2:226:49
6Irmalinn NilssonHärlövs IF25:25+2:556:58
7Ellen WahlbomOK Orion26:03+3:337:09
8Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad26:17+3:477:13
9Elvira WildheimFK Friskus-Varberg27:30+5:007:33
10Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK28:26+5:567:48
11Elinor DelinOK Pan-Kristianstad36:37+14:0710:03
12Elin BlomkvistSkattkärrs SOK37:41+15:1110:21
13Sofia DahlHärlövs IF51:02+28:3214:01

H18

3 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken16:464:36
2Johannes ÖhgrenOK Kåre18:35+1:495:06
3Jesper JohanssonOK Löftan18:50+2:045:10
4Erik WinbladhKarlskrona SOK20:18+3:325:34
5Love CarlssonOK Orion21:05+4:195:47
6Tord StrandKongsberg OL21:30+4:445:54
7Algot NajvikOK Pan-Kristianstad22:36+5:506:12
Allan HedbergLunds OKej start

D16

3 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alicia LundgrenVäxjö OK23:426:20
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL24:51+1:096:38
3Nina ProbstOLG Bern25:16+1:346:45
3Amanda KarmetunOK Njudung25:16+1:346:45
5Agnes LindblomMalmö OK25:40+1:586:51
6Tale StrandKongsberg OL25:49+2:076:54
7Hilda AxelssonFK Göingarna26:51+3:097:10
8Nellie RydlundHässleholms OK27:03+3:217:13
9Clara DahlHärlövs IF27:39+3:577:23
10Thea BökmanHelsingborgs SOK27:41+3:597:24
11Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK27:46+4:047:25
12Johanna NilssonFK Göingarna28:05+4:237:30
13Tina LjungqvistLunds OK29:02+5:207:45
14Hanna RingRonneby OK29:28+5:467:52
15Hilma HolmströmHärlövs IF29:55+6:137:59
16Nellie NilssonOK Orion30:29+6:478:09
17Johanne Kaysen ThomsenOK Snab31:46+8:048:29
18Lisa FalkGöteborg-Majorna OK31:56+8:148:32
19Tea MarkholmSkåneslättens OL32:19+8:378:38
20Embla CinthioSkåneslättens OL32:46+9:048:45
21Nelli OlvegårdFK Göingarna35:25+11:439:28 Ladda ner rutt i gpx-format
22Elin EmilssonOK Skogsfalken38:42+15:0010:20
Clara JohanssonOK Skärmenej start

H16

3 730 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob ZällHjärnarps OL21:545:52
2Arvid KronmarKarlskrona SOK22:37+0:436:03
3Adam LindblomMalmö OK23:17+1:236:14
4Richard TakeOK Tyr24:04+2:106:27
5Viggo JohanssonSkåneslättens OL24:44+2:506:37
6Carl ÅsLunds OK24:53+2:596:40
7Axel ErikssonOK Löftan26:30+4:367:06
8Samuel LåstbomHärlövs IF27:23+5:297:20
9Melvin NilssonHärlövs IF30:48+8:548:15
10Ludvig ZaarLunds OK31:11+9:178:21
11Philip EkbergTrollhättans SOK44:35+22:4111:57
12Herman AlbinssonOK Skogsfalken51:29+29:3513:48
Gustav ÅmanOK Vilse 87ej start

D14

3 130 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK18:355:56
2Emma EmilssonOK Skogsfalken20:57+2:226:41
3Ella SöderbergOK Skogsfalken22:01+3:267:02
4Lisa SwartzOK Orion22:26+3:517:10
5Alice OlvegårdFK Göingarna23:10+4:357:24
6Filippa SöderbergKalmar OK23:25+4:507:28
7Maja GraadIF Rigor23:49+5:147:36
8Linnea RydlundHässleholms OK23:59+5:247:39
9Frida JohanssonOK Skärmen24:21+5:467:46
10Emmy PalmFK Boken24:56+6:217:57
11Enni LindskogOK Älme25:45+7:108:13
12Hanna LarssonYstads OK25:50+7:158:15
13Alva NystedtSkåneslättens OL27:06+8:318:39
14Annie ErikssonOK Löftan27:31+8:568:47
15Linn AldénOK Roxen27:53+9:188:54
16Amanda SjödinOK Tisaren28:30+9:559:06
17Rebecca TakeOK Tyr28:52+10:179:13
18Vilma EngströmOK Orion29:04+10:299:17
19Alva SvenssonFK Åsen30:03+11:289:36
20Lovisa WahlbomLunds OK32:13+13:3810:17
21Linnea LeijonHärlövs IF34:40+16:0511:04
22Johanna GersneSkåneslättens OL41:00+22:2513:05
23Viola HolmströmHärlövs IF41:30+22:5513:15
Ellen PelanderOK Djerfej start
Tova JanssonVänersborgs SKej start

H14

3 160 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin WeidenSkåneslättens OL17:065:24
2Edvin SelinFK Göingarna17:23+0:175:30
3Loke HedbergLunds OK17:24+0:185:30
4Victor HanssonOK Löftan17:59+0:535:41
5Linus VernströmRonneby OK18:21+1:155:48
6Oscar HultgrenOK Njudung18:44+1:385:55
7Tobias JohanssonOK Löftan19:11+2:056:04
8Erik JohanssonFK Boken19:56+2:506:18
9Wilhelm BergmanTullinge SK20:12+3:066:23
10Hugo LarssonKarlskrona SOK20:23+3:176:27
11Oscar OlinIK Hakarpspojkarna21:02+3:566:39
12Alexander GustafssonOK Njudung21:16+4:106:43
13Andreas TörnkvistOK Denseln22:00+4:546:57
14Klas LjungqvistLunds OK22:35+5:297:08
15Adam JohanssonSkåneslättens OL23:13+6:077:20
16Vilgot KempeOK Denseln23:40+6:347:29
17Tage KinellIFK Göteborg25:42+8:368:07
18Ivar HelmerssonHässleholms OK26:29+9:238:22
19Emil ViktorssonOK Skogsfalken26:38+9:328:25
20Lucas BoströmOK Alehof27:25+10:198:40
21Oskar ErikssonRonneby OK27:41+10:358:45
22Johan Wall JungbjerGöteborgs SK28:58+11:529:10
23Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK31:37+14:3110:00
24Isak LevinFK Åsen31:54+14:4810:05
25David StrömbäckOK Denseln38:27+21:2112:10
Elmer ÖhgrenKarlsbyhedens OKej godkänd
Tobias OllozFarumTisvilde OKej godkänd

D14 Kort

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia EkbergTrollhättans SOK28:1311:11
2Ronja KarlssonHärlövs IF34:32+6:1913:42

H14 Kort

2 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo SjödinOK Tisaren17:136:49
2Noah AndertoftVästerås SOK24:06+6:539:33
3Melwin WildheimFK Friskus-Varberg25:10+7:579:59
4Erik OlssonFK Åsen27:06+9:5310:45
5Magnus LundsgaardOK Kontinent33:21+16:0813:14

D12

2 520 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsLunds OK16:046:22
2Sara LjungqvistLunds OK17:17+1:136:51
3Emma LarssonKarlskrona SOK17:26+1:226:55
4Emma OlinIK Hakarpspojkarna17:37+1:336:59
5Tuva SelinFK Göingarna18:34+2:307:22
6Aprilia CinthioSkåneslättens OL18:35+2:317:22
7Signe ÖhgrenKarlsbyhedens OK19:19+3:157:39
8Anna BenattiSkåneslättens OL19:27+3:237:43
9Felicia GustafssonOK Njudung20:56+4:528:18
10Lova KronmarKarlskrona SOK21:46+5:428:38
11Anna ViktorssonOK Skogsfalken22:25+6:218:53
12Ebba RanbroHelsingborgs SOK23:18+7:149:14
13Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK23:19+7:159:15 Ladda ner rutt i gpx-format
14Evanna JohanssonOK Njudung24:06+8:029:33
15Saga PalmertzHelsingborgs SOK24:08+8:049:34
16Alice JohanssonFK Boken24:18+8:149:38
17Agnes IvarssonOK Skogshjortarna25:40+9:3610:11
18Tuva JohanssonNässjö OK28:19+12:1511:14
19Ida BenattiSkåneslättens OL29:23+13:1911:39
20Emelia CarlströmFK Boken30:12+14:0811:59
21Anna-Lisa KinellIFK Göteborg30:17+14:1312:01
22Elin EdvinssonFK Åsen35:27+19:2314:04
23Smilla LennartssonNässjö OK38:05+22:0115:06
24Ingrid LestebergKongsberg OL38:54+22:5015:26
Lilly JohnssonUmeå OKej start

H12

2 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna14:485:52
2Fabian AlinderSjövalla FK14:50+0:025:53
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna15:05+0:175:59
4Svante SelinFK Göingarna15:06+0:185:59
5Hugo BraamOK Denseln16:29+1:416:32
6Matti JohanssonOK Njudung17:07+2:196:47
7Linus AlinderSjövalla FK17:44+2:567:02
8Felix LindOK Tyr18:28+3:407:19
9Nils SwartzOK Orion18:33+3:457:21
10Edvin SanderSkåneslättens OL19:05+4:177:34
11Wilhelm KarmetunOK Njudung19:28+4:407:43
12Wilmer KempeOK Denseln19:42+4:547:49
13Emil AlbinssonOK Skogsfalken20:47+5:598:14
14Emil RingRonneby OK22:53+8:059:04
15Alfred SjödinOK Tisaren23:03+8:159:08
16Wille VernströmRonneby OK24:02+9:149:32
17Ville LindskogOK Älme24:29+9:419:42
18Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK26:59+12:1110:42
19Filip HanssonOK Löftan33:35+18:4713:19
Erik EkbergTrollhättans SOKej godkänd

D12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Smilla AndertoftVästerås SOK15:387:10
2Selma VensrydEslövs FK18:17+2:398:23

H12 Kort

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK14:426:44
2Elis GrahnGöteborgs SK30:09+15:2713:49

D10

2 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK12:505:53
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken17:00+4:107:47
3Maja MaxénStora Tuna OK17:04+4:147:49
4Edith HolmstrandOK Landehof17:26+4:367:59
5Ebba RosénLunds OK19:29+6:398:56
6Klara PalmFK Boken20:24+7:349:21
7Olivia TillanderYstads OK20:43+7:539:30
8Liv LundsgaardOK Kontinent22:29+9:3910:18
9Hilda GrahnGöteborgs SK22:39+9:4910:23
10Tilde LennartssonNässjö OK24:20+11:3011:09
11Olivia SvenssonFK Åsen24:35+11:4511:16
12Julia EdvinssonFK Åsen25:13+12:2311:34
13Hilma TrofastJönköpings OK26:06+13:1611:58
14Maja SjödinOK Tisaren26:23+13:3312:06
15Fanny BergmanTullinge SK27:08+14:1812:26
16Saga ChristensenSkåneslättens OL27:42+14:5212:42
17Alva EngströmOK Orion28:09+15:1912:54
18Lova BraamOK Denseln29:32+16:4213:32
19Ida IvarssonOK Skogshjortarna34:10+21:2015:40
20Edith BergenfurSkattkärrs SOK35:03+22:1316:04
Molly GraadIF Rigorej godkänd

H10

2 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malte GranefeltOK Tyr13:476:19
2Edvard PelanderOK Djerf14:18+0:316:33
3Philip SjödinOK Tisaren15:07+1:206:56
4Arvid ErikssonRonneby OK16:40+2:537:38
5Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna17:17+3:307:55
6Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK17:25+3:387:59
7Valter SanderSkåneslättens OL18:42+4:558:34
8Alvin LundgrenVäxjö OK19:09+5:228:47
9Elias PalmertzHelsingborgs SOK19:45+5:589:03
10Albin EmilssonOK Skogsfalken21:06+7:199:40
11Viktor KullmanStora Tuna OK23:30+9:4310:46
12Eric WahlbomLunds OK25:50+12:0311:51
13Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb26:53+13:0612:19
14Joar AnderssonVäxjö OK27:30+13:4312:36
15Jon StrandKongsberg OL28:06+14:1912:53
16Felix SvenssonJönköpings OK31:22+17:3514:23
Elias KronmarKarlskrona SOKej godkänd

D35

3 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annieke GrahnGöteborgs SK25:356:50
2Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad27:51+2:167:26
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna28:03+2:287:30
4Eva GustafssonVäxjö OK29:26+3:517:52
5Karin FägerlindCentrum OK29:49+4:147:58
6Anna KempeOK Denseln32:06+6:318:34
7Veronika PalmertzHelsingborgs SOK32:43+7:088:44
8Susanne KarlssonOK Denseln34:34+8:599:14
9Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK35:04+9:299:22
10Cecilia StrömbäckOK Denseln37:01+11:269:53
11Carina KaleredOK Denseln38:32+12:5710:18
12Marie SvenssonFK Åsen42:31+16:5611:22
13Eva EngmanOK Denseln42:54+17:1911:28
14Sara AnderssonOK Denseln46:43+21:0812:29
15Sara NorlingOK Denseln1:04:19+38:4417:11

H35

4 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias HolmstrandOK Landehof28:025:41
2Marcus KullmanStora Tuna OK28:32+0:305:47
3Per Erik JönssonOK Torfinn31:03+3:016:18
4Mikael TrofastJönköpings OK32:33+4:316:36
5Mathias PerssonHelsingborgs SOK33:30+5:286:48
6Björn ArvidssonStora Tuna OK33:42+5:406:50
7Linus HolmqvistOK Österåker33:55+5:536:53
8Andréas PalmertzHelsingborgs SOK38:13+10:117:46
9Mikael WidénFK Boken41:05+13:038:21
Oscar LundbladLunds OKej start

D40

3 690 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken26:507:16
2Linda RanbroHelsingborgs SOK27:07+0:177:20
3Anna AndreassonOK Skogsfalken27:28+0:387:26
4Linda LarssonKarlskrona SOK28:32+1:427:43
5Kari StrandKongsberg OL28:56+2:067:50
6Anna BerlinKungälvs OK29:19+2:297:56
7Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK29:27+2:377:58
8Anna LennartssonNässjö OK29:59+3:098:07
9Camilla SelinFK Göingarna30:45+3:558:20
10Lena WesterlundOK Djerf30:47+3:578:20
11Catarina HardenFK Boken31:37+4:478:34
12Anna ÅsLunds OK31:38+4:488:34
12Ann HyvönenSkattkärrs SOK31:38+4:488:34
14Kajsa BenattiSkåneslättens OL31:44+4:548:35
15Anna OlinIK Hakarpspojkarna32:37+5:478:50
16Malin LeijonHärlövs IF34:07+7:179:14
17Lotte HenrikssonSimrishamns OK34:23+7:339:19
18Esther Haslerbussola ok/OLG Säuliamt35:50+9:009:42
19Linda IngemarssonKarlskrona SOK36:25+9:359:52
20Kerstin OlvegårdFK Göingarna38:28+11:3810:25
21Madelene HanssonOK Löftan38:35+11:4510:27
22Cecilia KarmetunOK Njudung39:27+12:3710:41
23Maria HelmerssonHässleholms OK39:56+13:0610:49
24Camilla StengrenFalkenbergs OK41:32+14:4211:15
24Liselott SvenssonJönköpings OK41:32+14:4211:15
26Jenny LindblomMalmö OK42:18+15:2811:27
27Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna45:06+18:1612:13
28Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK46:18+19:2812:32

H40

4 290 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna22:015:07
2Markus OlinIK Hakarpspojkarna23:20+1:195:26
3Mattias GrahnGöteborgs SK24:17+2:165:39
4Johan SanderSkåneslättens OL24:28+2:275:42
5Ingemar ErikssonRonneby OK24:44+2:435:45
6Magnus HanssonOK Löftan26:04+4:036:04
7Simon Steinerbussola ok/OLG Säuliamt26:41+4:406:13
8Patrik GunnarssonBig Foot Orienteers26:42+4:416:13
9Joakim KarmetunOK Njudung26:44+4:436:13
10Ola SöderbergOK Skogsfalken27:08+5:076:19
11Daniel HägerstrandKungälvs OK27:37+5:366:26
12Fredrik NystedtSkåneslättens OL28:03+6:026:32
13Olof IngemarssonKarlskrona SOK28:09+6:086:33
14Stefan GraadIF Rigor29:23+7:226:50
15Henrik HellborgCentrum OK29:56+7:556:58
16Jon LindskogOK Älme30:12+8:117:02
17Håkan GrubbMalmö OK30:49+8:487:11
18Mattias EngströmOK Orion31:28+9:277:20
19Magnus EmilssonOK Skogsfalken32:22+10:217:32
20Peter OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:23+10:227:32 Ladda ner rutt i gpx-format
21Ola MarkholmSkåneslättens OL34:44+12:438:05
22Peter BergmanTullinge SK36:07+14:068:25
23Linus MalmstenMalmö OK39:03+17:029:06
24Fredrik KempeOK Denseln39:04+17:039:06
25Jon MobergFK Göingarna43:38+21:3710:10
26Magnus KronmarKarlskrona SOK44:38+22:3710:24
27Henrik ViktorssonOK Skogsfalken44:58+22:5710:28
Henrik LindblomMalmö OKej start

D45

3 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AldénOK Roxen22:067:02
2Carina RydlundHässleholms OK22:29+0:237:09
3Karin AnderssonOK Tisaren22:47+0:417:15
4Ulrika HermanssonOK Orion23:56+1:507:37
5Marie MarkholmSkåneslättens OL23:58+1:527:37
6Jenny Lind ÖhgrenKarlsbyhedens OK25:05+2:597:59
7Annelie JohanssonOK Skärmen25:42+3:368:11
8Annica CrispinOK Denseln25:57+3:518:15
9Jeanette SigenstamMarkbygdens OK28:08+6:028:57
10Anna LjungqvistLunds OK28:11+6:058:58
11Josefine AlbinssonOK Skogsfalken28:29+6:239:04 Ladda ner rutt i gpx-format
12Carina ThynellHärlövs IF28:33+6:279:05
13Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK30:11+8:059:36
14Maria SundbergOK Njudung30:27+8:219:41
15Maria TuressonHärlövs IF32:42+10:3610:24
16Malin ÅmanOK Vilse 8732:44+10:3810:25
17Cathrine DavidsonGöteborg-Majorna OK32:50+10:4410:27 Ladda ner rutt i gpx-format
18Kristina ForsOK Grip33:16+11:1010:35
19Susanne LundgrenVäxjö OK33:55+11:4910:48
20Irène ProbstOLG Bern35:09+13:0311:11
21Josefina BerglundFK Boken36:21+14:1511:34
22Kerstin JensenSkåneslättens OL36:48+14:4211:43
23Katarina SundelinOK Orion43:40+21:3413:54
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Louise AxelssonFK Göingarnaej start
Liselotte JohanssonOK Löftanej start

H45

4 190 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SvenssonJönköpings OK22:365:23
2Magnus LarssonKarlskrona SOK23:22+0:465:34
3Håkan PalmFK Boken23:25+0:495:35
4Stefan KarlssonOK Denseln24:19+1:435:48
5Marc ProbstOLG Bern24:44+2:085:54
6Björn KarlssonOK Denseln25:19+2:436:02
7Jonas BergenfurSkattkärrs SOK26:01+3:256:12
8Fredrik HugossonLunds OK26:10+3:346:14
9Lars ÖhgrenKarlsbyhedens OK26:12+3:366:15
10Odd StrandKongsberg OL26:32+3:566:19
11Anders SelinFK Göingarna26:42+4:066:22
12Fredrik EngmanOK Denseln26:47+4:116:23
13Magnus ClaessonJönköpings OK26:52+4:166:24
14Per KempeOK Denseln27:33+4:576:34
15Magnus RydlundHässleholms OK27:37+5:016:35
16Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad27:54+5:186:39
17Tomas VensrydEslövs FK27:56+5:206:39
18Fabian LjungqvistLunds OK27:58+5:226:40
19Jan SjödinOK Tisaren28:13+5:376:44
20Johan SwartzOK Orion30:10+7:347:11
21Dan JohanssonFK Boken30:22+7:467:14
22Mikael LindOK Tyr30:24+7:487:15
23Gert WildheimFK Friskus-Varberg31:18+8:427:28
24Mats RanbroHelsingborgs SOK31:21+8:457:28
25Anders PeterssonOK Njudung32:33+9:577:46
26Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK33:58+11:228:06
27Nicklas DoyleSkarpnäcks OL33:59+11:238:06
28Fredrik AskMarkbygdens OK35:00+12:248:21
29Nils HelmerssonHässleholms OK35:56+13:208:34
30Staffan OlssonStigsökarna36:08+13:328:37
31Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL36:44+14:088:46
32Håkan JanssonVänersborgs SK37:52+15:169:02
33Magnus CinthioSkåneslättens OL39:02+16:269:18
34Jens AndertoftVästerås SOK39:32+16:569:26
35Pär FridsellOK Pan-Kristianstad40:45+18:099:43
36Göran KlemmingOK Stigen41:32+18:569:54
37Kent LindbladKalmar OK41:57+19:2110:00
38Anders SundelinOK Orion45:16+22:4010:48
39Lars DahlHärlövs IF45:58+23:2210:58
40Fredrik WahlbomLunds OK47:00+24:2411:13
41Peter LiljedahlOK Skogsfalken51:03+28:2712:11
42Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK51:20+28:4412:15
43Anders NilssonMalmö OK53:59+31:2312:53

D50

3 070 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK24:097:51
2Lotta FalkGöteborg-Majorna OK24:37+0:288:01
3Lena CarlssonSävedalens AIK25:16+1:078:13
4Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK28:25+4:169:15
5Lena PeterssonOK Alehof29:12+5:039:30
6Lottie LindOK Tyr29:49+5:409:42
7Anne SvantessonHjärnarps OL30:04+5:559:47
8Anne LindellKalmar OK30:36+6:279:58
9Lena TuressonBurseryds IF32:30+8:2110:35
10Gunilla GustafssonOK Orion34:04+9:5511:05
11Anette LantzOK Österåker34:12+10:0311:08
12Christel OlssonFK Åsen36:01+11:5211:43
13Carolina LandinMalmö OK37:52+13:4312:20
14Katarina HenmyrOK Vilse 8737:54+13:4512:20
15Caroline LiljebjörnNybro OK38:35+14:2612:34
16Susanne KarlssonHärlövs IF40:30+16:2113:11
17Kerstin DahlHärlövs IF55:31+31:2218:05
18Leila EkmanYstads OK1:14:00+49:5124:06
Karin JägrydSkåneslättens OLej start
Christina JohnssonUmeå OKej start

H50

3 490 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JohanssonOK Löftan18:345:19
2Mats SöderbergKalmar OK19:53+1:195:41
3Sven LundgrenVäxjö OK20:46+2:125:57
4Lars CarlssonOK Orion21:02+2:286:01
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK21:09+2:356:03
6Jesper LagerbergOK Södertörn21:36+3:026:11
7Håkan AxelssonFK Göingarna21:38+3:046:11
8Peter HedbergLunds OK21:47+3:136:14
9Magnus NiklassonFalköpings AIK OK22:30+3:566:26
10Lars SvantessonHjärnarps OL22:42+4:086:30
11Tommy JohanssonStångenäs AIS22:53+4:196:33
12Glen HåkanssonVäxjö OK22:59+4:256:35
13Jan TuressonBurseryds IF23:57+5:236:51
14Bo HultgrenOK Njudung26:19+7:457:32
15Anders NilssonOK Orion29:26+10:528:26
16Johan BökmanHelsingborgs SOK29:35+11:018:28
17Christer NilssonLunds OK31:55+13:219:08
18Mikael WahlbomOK Orion32:36+14:029:20
19Peter ForsOK Grip33:14+14:409:31
20Thomas BäckströmIF Rigor33:54+15:209:42
21Claes OlvegårdFK Göingarna46:40+28:0613:22
Ola AndertoftMarkaryds FKej godkänd
Mats GunnemyrSöders-Tyresöej start
Anders JägrydSkåneslättens OLej start
Tommy BäckOK Kullingshofej start

D55

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid KensbyOK Tyr28:319:11
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen28:55+0:249:19
3Christina OlssonSkåneslättens OL30:01+1:309:40
4Lena SwartzOK Orion30:15+1:449:45
5Nina BejbomUddevalla OK32:19+3:4810:25
6Christina SegerslättSkåneslättens OL35:45+7:1411:31
7Siri KlausenBallerup OK35:49+7:1811:33
8Monika NilssonOK Alehof36:40+8:0911:49
9Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK37:15+8:4412:00
10Tina HagårdRävetofta OK39:05+10:3412:36
11Annika PeterssonBurseryds IF41:35+13:0413:24
12Märit GustafssonEds SK45:41+17:1014:44
13Carina GöranssonYstads OK47:01+18:3015:10
14Carina ErikssonNyköpings OK48:23+19:5215:36
15Eva WildmarkFK Boken50:48+22:1716:23
16Christel NilssonHaninge SOK1:08:11+39:4021:59
Britta SahlinVänersborgs SKej godkänd
Kristina JohanssonKalmar OKej godkänd
Annette Falck LarssonVänersborgs SKej godkänd
Ingela EkelövSkåneslättens OLej godkänd
Monique Van LoonMinorej godkänd

H55

3 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars SöderlundTormestorps IF21:596:06
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken22:51+0:526:20
3Mats WindstedtFredrikshofs IF Skid & OK22:56+0:576:22
4Johnny NimvikLunds OK24:25+2:266:46
5Nils-Olof LarssonVänersborgs SK27:19+5:207:35
6Thomas HenmyrOK Vilse 8727:27+5:287:37
7Ulf BurmanGustavsbergs OK27:31+5:327:38
8Anders AxelssonOK Skogsvargarna27:32+5:337:38
9Kent OlssonOK Orion27:53+5:547:44
10Jan DahlbergHaninge SOK28:24+6:257:53
11Göran SvenssonAlfta-Ösa OK29:34+7:358:12
12Arne SääfGudhems IF30:19+8:208:25
13Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK31:10+9:118:39
14Ulf BjörkdahlHerrestads AIF32:56+10:579:08
15Benjamin ViebkeMalmö OK34:11+12:129:29
16Claes-Göran PeterssonBurseryds IF34:24+12:259:33
17Gert PetterssonLunds OK34:41+12:429:38
18Ingemar MånssonRonneby OK35:32+13:339:52
19Jan KarlssonVäxjö OK36:51+14:5210:14
20Mats KensbyOK Tyr39:00+17:0110:50
Roy JohanssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Ulf NyströmTrollhättans SOKej start
Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OFej start

D60

2 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK24:238:35
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen24:25+0:028:35
3Ina LindebergSkåneslättens OL24:52+0:298:45
4Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK25:35+1:129:00
5Monica GustavssonIK Jarl Rättvik27:27+3:049:39
6Anneli LindqvistGustavsbergs OK27:57+3:349:50
7Pia SvenssonFalköpings AIK OK29:29+5:0610:22
8Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad30:19+5:5610:40
9Maria KärrströmTullinge SK30:41+6:1810:48
10Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK31:19+6:5611:01
11Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad34:20+9:5712:05
12Tanja-Birgit SöderströmSala OK37:16+12:5313:07
13Marie SvernestamLinköpings OK42:32+18:0914:58
14Carin AnderssonOK Denseln43:57+19:3415:28
15Stina GunnarssonÄrla IF44:45+20:2215:45
16Solveig GaddHelsingborgs SOK50:50+26:2717:53
17Siv LarssonEmmaboda Verda OK53:35+29:1218:52
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H60

3 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan LindbergOK Vilse 8724:456:51
2Jan-Ola KarlssonOK Njudung25:25+0:407:02
3Jørgen SkaarupBallerup OK25:30+0:457:03
4Ulf PalmérUlricehamns OK25:39+0:547:06
5Karl-Gunnar OlssonLunds OK25:46+1:017:08
6Sven-Inge SvenssonHässleholms OK26:04+1:197:13
7Mikael SternJärla Orientering26:34+1:497:21
8Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK26:49+2:047:25
9Lennart ErforsOK Torfinn27:24+2:397:35
10Christer FolkessonEksjö SOK27:45+3:007:41
11Uno MagnussonIF Hagen28:58+4:138:01
12Bengt KärrströmTullinge SK29:59+5:148:18
13Peter FoppenMinor30:26+5:418:25
14Håkan ForsmanRonneby OK31:55+7:108:50
15Per NilssonStigmännen Karlshamns OK32:06+7:218:53
16Pierre KarlssonOK Alehof32:32+7:479:00
17Thomas DagsbergOK Orion33:59+9:149:24
18Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL34:01+9:169:25
19Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby34:27+9:429:32
20Lars EkbergTrollhättans SOK34:39+9:549:35
21Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK34:48+10:039:38
22Börje SundbergOK Gipen36:37+11:5210:08
23Stefan NilssonStigmännen Karlshamns OK36:56+12:1110:13
24Hans EkbergTrollhättans SOK37:52+13:0710:29
25Arne AnderssonOK Torfinn37:57+13:1210:30
26Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad44:25+19:4012:18
26Thomas LarssonLugnviks IF44:25+19:4012:18
28Roland DahlmanMalmö OK44:39+19:5412:22
29Bo AnderssonFalköpings AIK OK47:46+23:0113:13
30Lennart SvernestamLinköpings OK50:50+26:0514:04
Lars ErikssonKalmar OKej godkänd
Sten SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Håkan Berglund LakeKovlands IFej start
Olle SjösäterRonneby OKej start
Bosse YbeOK Stigenej start
Anders ErikssonOK Gipenej start
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Sten GustafssonEds SKej start

D65

2 720 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr26:329:45
2Gudrun NilssonLunds OK27:44+1:1210:11
3Lena SöderbergOK Skogsfalken28:29+1:5710:28
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK28:39+2:0710:31
5Gunnel MånssonOK Vilse 8730:03+3:3111:02
6Marion HallstenUddevalla OK30:37+4:0511:15
7Åsa StåhlHjärnarps OL30:40+4:0811:16
8Inger GlansOK Torfinn30:55+4:2311:21
9Berit SchannongMalmö OK32:07+5:3511:48
10Marita JohanssonOK Stigen32:11+5:3911:49
11Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK32:51+6:1912:04
12Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK33:13+6:4112:12
13Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK34:18+7:4612:36
14Hilde BaderOLF Mainz37:22+10:5013:44
15Kristin JohanssonKarlskrona SOK38:13+11:4114:03
16Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL39:58+13:2614:41
17Kristina FranssonOK Virdarna41:10+14:3815:08
18Margareta HeldFK Åsen53:06+26:3419:31
Monica DjurbergOK Tyrej start
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej start

H65

3 170 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1P-O IvarssonHaninge SOK22:026:57
2Agne BengtssonOK Kompassen22:52+0:507:12
3Thomas AlbinssonBredaryds SOK23:53+1:517:32
4Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad25:20+3:187:59
5Kenth SundgrenSkåneslättens OL26:07+4:058:14
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna27:17+5:158:36
7Olle GranathSurahammars SOK27:32+5:308:41
8Göran JohnssonSkåneslättens OL27:53+5:518:47
9Håkan AnderssonMarkbygdens OK27:55+5:538:48
9Gunnar BejbomUddevalla OK27:55+5:538:48
11Tommy WesterbergIF Hagen28:07+6:058:52
12Yngve PetterssonLinköpings OK28:46+6:449:04
13Stanley MattssonIK Uven28:57+6:559:07
14Hans Chr. StribOK Gorm29:18+7:169:14
15Kent JogelandIK Ymer29:26+7:249:17
16Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK29:53+7:519:25
17Stig JohanssonHelsingborgs SOK30:08+8:069:30
18Göran LarssonVänersborgs SK30:26+8:249:36
19Sven-Olof LarssonEmmaboda Verda OK30:48+8:469:42
20Christer NordströmOK Älvsjö-Örby31:06+9:049:48
21Clyde PerssonLjungskile FK31:33+9:319:57
22Lennart AnderssonOK Orion32:02+10:0010:06
23Nils-Erik BondessonFrosta OK32:20+10:1810:11
24Rolf GustafssonHelsingborgs SOK35:14+13:1211:06
25Gert OlssonSkåneslättens OL36:04+14:0211:22
26Lars JohanssonMalmö OK36:32+14:3011:31
27Bo JohanssonOK Stigen37:16+15:1411:45
28Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK40:47+18:4512:51
29Tommy HautopOK Pan-Kristianstad41:53+19:5113:12
30Tommy HeldFK Åsen49:57+27:5515:45
31Börje GustavssonTrollhättans SOK58:15+36:1318:22
Lennart SmedenmarkRonneby OKej godkänd
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OKej godkänd
Lennart HävrénTullinge SKej start
Kjell KaminskyIF Hagenej start
Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOKej start
Roger BergvikVäxjö OKej start

D70

2 850 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Margareta LarssonOK Njudung29:4710:27
2Anita JohanssonOK Tor29:53+0:0610:29
3Christina SchedwinIK Stern30:44+0:5710:47
4Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL32:50+3:0311:31
5Bodil RuterOK Älme33:48+4:0111:51
6Gun LarssonOK Lindéna34:20+4:3312:02
7Lena WaernTrollhättans SOK36:20+6:3312:44
8Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad37:32+7:4513:10
9Karin BengtssonOK Kompassen38:01+8:1413:20
10Ingrid TengelandIK Gandvik40:05+10:1814:03
11Berit ByströmOK Virdarna40:16+10:2914:07
12Eva EskilssonHässleholms OK40:50+11:0314:19
13Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad41:50+12:0314:40
14Linnea ClaessonRydboholms SK42:23+12:3614:52
15Margareta WikströmVäxjö AIS42:42+12:5514:58
16Inga-Lill PetterssonLinköpings OK47:13+17:2616:34
17Hjördis ErlandssonOK Lindéna47:39+17:5216:43
18Brita DahlbergHässleholms OK48:43+18:5617:05
19Vega SlottnerJönköpings OK48:55+19:0817:09
20Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK49:35+19:4817:23
21Torill SvendsenFrosta OK50:40+20:5317:46
22Marianne CarlssonSkåneslättens OL56:23+26:3619:47
23Solbritt GustafssonOK Virdarna59:40+29:5320:56
24Siv EkelöfVärend GN OL1:08:47+39:0024:08
Gunnel NilssonMalmö OKej godkänd
Birgitta KarlssonOK Orintoej godkänd
Eva BergstrandVärend GN OLej godkänd
Rosita KarlssonVäxjö AISej start
Maria Foster SchadSkåneslättens OLej start

H70

3 130 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK21:436:56
2Nils KarlssonVäxjö AIS26:21+4:388:25
3Tommy OlssonKarlskrona SOK26:29+4:468:27
4Rune SandbergUddevalla OK27:04+5:218:38
5Erland MartinssonOK Tyringe27:30+5:478:47
6Kjell ErlandssonOK Lindéna27:32+5:498:47
7Hans M CarlssonIFK Göteborg27:42+5:598:50
8Stefan G LarssonOK Njudung28:03+6:208:57
9Ingemar AnderssonOK Orion28:48+7:059:12
10Achim BaderOLF Mainz28:58+7:159:15
11Leif KarlssonFrosta OK30:04+8:219:36
12Inge PerssonFK Boken30:39+8:569:47
13Håkan NilssonMalmö OK30:54+9:119:52
14Kent OlaussonOK Orinto31:11+9:289:57
15Sven RuterOK Älme32:41+10:5810:26
16Benkt AnderssonFrosta OK32:51+11:0810:29
17Karsten RichardtKøge OK33:16+11:3310:37
18Sven Erik SjöholmMullsjö SOK33:56+12:1310:50
19Kjell LindauOK Kompassen33:59+12:1610:51
20Jan PerssonYstads OK34:01+12:1810:52
21Waste ByströmOK Virdarna34:17+12:3410:57
22Lennart MattssonLustens OK34:24+12:4110:59
23Ingemar LindblomOK Orinto34:34+12:5111:02
24Gerth SällströmLessebo OK35:47+14:0411:25
25Bengt StåhlHjärnarps OL36:01+14:1811:30
26Ingvar PerssonFK Åsen36:10+14:2711:33
27Bengt SörensenJönköpings OK36:43+15:0011:43
28Lars-Åke SjökvistVärend GN OL36:48+15:0511:45
29Bror PalgrimVänersborgs SK38:17+16:3412:13
30Lars OlssonFK Boken38:40+16:5712:21
31Mats TörngrenOK Linné39:00+17:1712:27
32Frank MensinkMinor40:19+18:3612:52
33Knud Erik ThomsenSvendborg OK40:49+19:0613:02
34Gösta ClaessonRydboholms SK42:26+20:4313:33
35Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK42:59+21:1613:43
36Christer JönssonLunds OK43:11+21:2813:47
37Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK48:07+26:2415:22
38Bengt BergmanLunds OK48:59+27:1615:38
Tom LindbergLunds OKej start
Lars GranefeltOK Tyrej start

D75

2 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK24:039:41
2Birgitta StenströmVänersborgs SK29:32+5:2911:54
3Ann-Charlotte JensenHässleholms OK30:22+6:1912:14
4Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK36:17+12:1414:37
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK37:22+13:1915:04
6MariAnn SvenssonVäxjö AIS37:41+13:3815:11
7Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK38:04+14:0115:20
8Anne-Catrine PerssonMariestads FK38:23+14:2015:28
9Kerstin HagströmIstrums SK40:00+15:5716:07
10Gunilla GrönbladHärlövs IF43:52+19:4917:41
11Karin HelmerssonLunds OK1:05:45+41:4226:30
Gunnel BörjessonIK Uvenej godkänd

H75

3 130 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland LingJönköpings OK27:148:42
2Roland OffrellFrosta OK28:49+1:359:12
3Nils-Eric EricsonFK Åsen29:13+1:599:20
4Magne HagströmFrölunda OL29:17+2:039:21
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK30:05+2:519:36
6Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad31:44+4:3010:08
7Bertil ErikssonMalmö OK32:17+5:0310:18
8Erling EkelöfVärend GN OL32:48+5:3410:28
9Bengt I NilssonFrosta OK33:07+5:5310:34
10Nils-Åke NilssonHärlövs IF33:28+6:1410:41
11Lars JohanssonOK Tor34:40+7:2611:04
12Hans KarlssonOK Orinto34:57+7:4311:09
13Gunnar PerssonSvanesunds GIF35:27+8:1311:19
14Kenneth LindborgHässleholms OK36:05+8:5111:31
15Leif LundquistEnebybergs IF36:21+9:0711:36
16Hasse AxelssonStigmännen Karlshamns OK37:10+9:5611:52
17Anders CarlssonSkåneslättens OL37:40+10:2612:02
18Erling LarssonHässleholms OK37:58+10:4412:07
19Palle Møller NielsenOdense OK38:03+10:4912:09
20Jørn ThomsenOK Snab38:11+10:5712:11
21Torgny JonssonVäxjö AIS41:06+13:5213:07
22Lars-Åke LarssonOK Tranan41:47+14:3313:20
23Håkan BrostMalmö OK41:58+14:4413:24
24Rolf AnderssonLaholms IF OK42:25+15:1113:33
25Paul SchannongMalmö OK43:33+16:1913:54
26Gunnar WaernTrollhättans SOK46:06+18:5214:43
27Ivan ErnvidUlricehamns OK48:42+21:2815:33
28Göran ThourVärend GN OL49:20+22:0615:45
29Gunnar BrystHjobygdens OK50:14+23:0016:02
30Sune HagströmIstrums SK51:06+23:5216:19
31Lennart NilssonMalmö OK58:09+30:5518:34
32Torgny GrönlundLidköpings VSK1:00:32+33:1819:20
Allan SunnergrenHjärnarps OLej godkänd
Kjell MånssonKarlskrona SOKej start
Jan-Erik GlansMalmö OKej start
John-Erik BergstrandVärend GN OLej start
Bengt HanssonOK Löftanej start
Gunnar BylundRydboholms SKej start

D80

2 180 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn29:4413:38
2Clarie EkOK Pan-Kristianstad36:12+6:2816:36
3Gun HanssonYstads OK37:48+8:0417:20
4Marianne GrahnGöteborgs SK38:30+8:4617:39
5Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK1:00:45+31:0127:52
6Barbro HugossonLunds OK1:26:00+56:1639:26
Margit GlansMalmö OKej start

H80

2 710 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad32:3512:01
1Johan JanssonVäxjö OK32:3512:01
3Bernt LarssonOK Lindéna34:35+2:0012:45
4Kjell PerssonMariestads FK35:49+3:1413:12
5Bernt PeterssonAlvesta SOK36:08+3:3313:20
6Anders AdlerLinköpings AIK36:38+4:0313:31
7Gösta GrahnGöteborgs SK40:06+7:3114:47
8Klas TykessonSkåneslättens OL40:12+7:3714:50
9Jan-Eric NelkingFK Åsen47:04+14:2917:22
10Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK54:36+22:0120:08
11Ingemar TuressonMalmö OK56:24+23:4920:48
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H85

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF32:0814:44
2Ingvar PeterssonHässleholms OK32:27+0:1914:53
3Bengt EdvardssonOK Torfinn34:28+2:2015:48
4Bertil JohanssonSkåneslättens OL37:08+5:0017:02
Kurt DoseKøge OKej godkänd

H90

1 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL41:4425:17

Inskolning

1 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Märta GrahnGöteborgs SKfullföljt
Folke HammöBredaryds SOKfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Synne KjernsmoKlubblösfullföljt
Isac LagerKlubblösfullföljt
Albin DikvallWaxholms OKej godkänd
Eivind KjernsmoRöyken o-lagej godkänd

U1

1 680 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar SöderbergOK Skogsfalken11:076:37
2Matilda EllmarkLunds OK11:28+0:216:49
3Ivar HolmstrandOK Landehof11:50+0:437:02
4Allis SjödinOK Tisaren11:59+0:527:07
5Eirik LestebergKongsberg OL12:19+1:127:19
6Benjamin KlemmingKalmar OK12:33+1:267:28
7Linnea MattssonOK Tyringe13:27+2:208:00
8Olle GranefeltOK Tyr13:41+2:348:08
9Ebba EdénVäxjö AIS13:47+2:408:12
10Arvid HägerstrandKungälvs OK13:54+2:478:16
11Ellen MobergFK Göingarna14:52+3:458:50
12Maja EdenVäxjö AIS15:14+4:079:04
13Arvid Norling AlexanderssonOK Denseln15:28+4:219:12
14Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb17:10+6:0310:13
15Amelia RunemalmNybro OK18:06+6:5910:46
16Oskar KullmanStora Tuna OK20:03+8:5611:56
17Lilly BergenfurSkattkärrs SOK20:11+9:0412:00
18Albin SöderbergOK Skogsfalken21:21+10:1412:42
19Emil OlinIK Hakarpspojkarna21:39+10:3212:53
20August HärwellAndrarums IF21:51+10:4413:00
21Tim NilssonAndrarums IF22:11+11:0413:12
22Ville StenbergOK Skogsfalken23:15+12:0813:50
23Love PalmertzHelsingborgs SOK24:38+13:3114:39
24Liv PalmertzHelsingborgs SOK25:12+14:0515:00
25Emma NelvingKlubblös25:21+14:1415:05
26Tage PetersenLunds OK27:56+16:4916:37
27Hugo PetersenLunds OK27:57+16:5016:38
28Alma TrofastJönköpings OK28:15+17:0816:48
29Felicia SvenssonJönköpings OK28:40+17:3317:03
30Filip NilssonMalmö OK31:03+19:5618:28
31Hanna NilssonMalmö OK31:04+19:5718:29
32Troj GunnarssonBig Foot Orienteers39:00+27:5323:12
Hanna BelfrageKlubblösej godkänd
Markus EllmarkLunds OKej godkänd
Emma LundsgaardOK Kontinentej godkänd

U2

2 380 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amalia AnderssonFrosta OK20:548:46
2Arvid SvnnergrenCern21:57+1:039:13
3Olle OldaeusVästerås SOK22:34+1:409:28
4Albin SvenssonFK Åsen22:54+2:009:37
5Adam HäggbringLerums SOK26:40+5:4611:12
6Nils SvmergrenCern28:18+7:2411:53
7Vilhelm OlssonStigsökarna29:46+8:5212:30
8Fabian TillanderYstads OK31:22+10:2813:10
9Simon malmqvistFrosta OK31:43+10:4913:19
10Emilia MattssonOK Tyringe37:19+16:2515:40
11Arvid GunnarssonBig Foot Orienteers40:12+19:1816:53
12Benjamin MathiasenOK Kontinent50:55+30:0121:23
13Anton CarlströmFK Boken51:18+30:2421:33
14Saga StrandAndrarums IF58:16+37:2224:28

Öppen motion 1

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo FlinkOK Orion23:459:58
2Marita JohanssonMarkbygdens OK35:56+12:1115:05
3Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK45:02+21:1718:55
4Eva GillsparrFrosta OK47:24+23:3919:54
Jacob EkdahlLunds OKej godkänd

Öppen motion 3

2 920 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa KullmanStora Tuna OK23:538:10
2Karin HäggbringLerums SOK29:22+5:2910:03
3Rebekka Kaysen ThomsenOK Snab30:42+6:4910:30
4Kerstin MartinssonOK Tyringe31:19+7:2610:43
5Olle RosénLunds OK32:36+8:4311:09
6Maria DelinOK Pan-Kristianstad33:12+9:1911:22
7Linda BergmanTullinge SK36:08+12:1512:22
8Anette HolmströmHärlövs IF36:17+12:2412:25
9Nina RingRonneby OK38:38+14:4513:13
10Barbro NilssonAlvesta SOK39:17+15:2413:27
11Ulf WidemarkYstads OK39:34+15:4113:33
12Erik WihlborgOK Gynge41:14+17:2114:07
13Marita SalomonssonVänersborgs SK41:22+17:2914:10
14Lars-Arne MattssonOK Tyringe42:12+18:1914:27
15Kerstin LjungbergOK Gipen44:44+20:5115:19
16August Kvernebo SunnergrenBSK49:26+25:3316:55
17Sigurd Kvernebo SunnergrenJBK50:46+26:5317:23
18Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK52:27+28:3417:57
19Allan HammarOK Kompassen52:35+28:4218:00
20Miriam NorénIK Uven56:57+33:0419:30
21Asta NilssonHärlövs IF57:53+34:0019:49
22Rune JungbjerGöteborgs SK58:48+34:5520:08
23Jan DahlbergHässleholms OK1:14:22+50:2925:28
24Siw OlaussonOK Orinto1:14:34+50:4125:32
25Inger  EismarkOK Orinto1:14:37+50:4425:33
26John-Erik ErikssonJönköpings OK1:18:05+54:1226:44
27Susanne BäckströmIF Rigor1:21:50+57:5728:01
28Marie CarlströmFK Boken1:22:40+58:4728:18 Ladda ner rutt i gpx-format
29Britt-Marie EkbergOK Orinto1:32:52+1:08:5931:48
Ulrika FranssonOK Njudungej godkänd
Anna KjellénJönköpings OKej godkänd
Mikael YmsénOK Pan-Kristianstadej godkänd

Öppen motion 5

3 530 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl LundinSundsvalls27:357:48
2Magdalena SjödinOK Tisaren30:17+2:428:34
3Elise BjörnvikOK Skogsfalken33:21+5:469:26
4Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK33:53+6:189:35
5Olof StåhlLunds OK36:49+9:1410:25
6Lina ÅsLunds OK37:40+10:0510:40
7Erik ÅsLunds OK39:32+11:5711:11
8Malene Kaysen ThomsenOK Snab39:33+11:5811:12
9Rikard NordénHässleholms OK41:34+13:5911:46
10David OlanderLunds OK41:53+14:1811:51
11Roger PerssonStigmännen Karlshamns OK41:59+14:2411:53
12Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK42:01+14:2611:54
13Aina JeppssonLunds OK43:40+16:0512:22
14Anneli WihlborgOK Gynge44:05+16:3012:29
15Sylvia ÅgrenOK Linne44:20+16:4512:33
16Maria PetterssonOK Njudung45:05+17:3012:46
17Anna-Moa LindskogOK Älme45:15+17:4012:49
18Eva OlssonFK Åsen45:37+18:0212:55
19Therese GustafssonOK Virdarna45:38+18:0312:55
20Ola SvenssonFK Åsen46:00+18:2513:01
21Alva StrandAndrarums IF48:13+20:3813:39
22Tyra StrandAndrarums IF48:17+20:4213:40
23Rune PetterssonFrämmestads IK48:37+21:0213:46
24Bo JönssonStigmännen Karlshamns OK49:15+21:4013:57
25Bodil WerkströmKlubblös49:26+21:5114:00
26Mats OlssonFK Åsen51:02+23:2714:27
27Anna LevinFK Åsen51:49+24:1414:40
28Hans JeppssonLunds OK54:10+26:3515:20
29Emma HultgrenOK Njudung54:11+26:3615:20
30Henrik Hauge ThomsenOK Snab55:24+27:4915:41
31Ylva LagerbergOK Södertörn57:01+29:2616:09
32Kerstin ÅstedtHärlövs IF59:25+31:5016:49
33Karin LindqvistVäxjö OK1:01:54+34:1917:32
34Lea NiiniskorpiTolered-Utby Ol-klubb1:02:20+34:4517:39
35Nina TillanderYstads OK1:11:51+44:1620:21
36Lisbeth CelanderKristinehamns OK1:15:19+47:4421:20
37Lars ErlandssonOK Vivill1:41:09+1:13:3428:39
Niklas WesterOK Denselnej godkänd
Per LennartssonNässjö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 160 m, 86 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael PerssonFK Göingarna23:047:17
2Niklas EdvinssonFK Åsen23:09+0:057:19
3Peter SunnegårdhRonneby OK23:33+0:297:27
4Johanna MaxénStora Tuna OK24:48+1:447:50
5Jonny JohanssonOK Njudung24:51+1:477:51
6Linda SvenssonSkåneslättens OL25:12+2:087:58
7Andreas TillmarOK Eken25:43+2:398:08
8Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad25:51+2:478:10
9Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad27:25+4:218:40
10Lisel ArvidssonVäxjö OK27:26+4:228:40
11Anders GärderudIFK Lidingö SOK27:33+4:298:43
12Sofia BengtssonSundbybergs IK27:46+4:428:47
13Ola SamuelssonOK Orion28:01+4:578:51
14Lars-Erik SpaakEksjö SOK28:17+5:138:57
15Leif RylanderOK Gläntan28:29+5:259:00
16Willie OlssonRävetofta OK29:20+6:169:16
17Mikael JohanssonOK Skärmen29:28+6:249:19
18David SöderströmSala OK29:30+6:269:20
19Anders JohanssonVäxjö OK29:59+6:559:29
20Tomas AxelssonOK Linné30:08+7:049:32
21Ulrika MeyersonOK Linné30:10+7:069:32
22Kurt EkbergOK Orinto30:28+7:249:38
23Magnus AnderssonOK Denseln30:38+7:349:41
24Louise PihlOK Pan-Kristianstad30:45+7:419:43
25Semona NilssonOK Orion30:58+7:549:47
26Bibi SilvemarkDalaportens OL31:01+7:579:48
27Anders SilvemarkDalaportens OL31:05+8:019:50
28Staffan KällOK Älme31:14+8:109:53
29Bo Anders NilssonLunds OK31:59+8:5510:07
30Ebba SöderlundTormestorps IF32:27+9:2310:16
31Ingrid SöderbergOK Skogsfalken32:52+9:4810:24
32Tomas EgeltoftSkarpnäcks OL33:57+10:5310:44
33Rickard MattissonFK Göingarna34:02+10:5810:46
34Lennart MartinssonOK Tyringe34:40+11:3610:58
35Arne GustafssonMalmö OK35:09+12:0511:07
36Björn EdenVäxjö AIS35:12+12:0811:08
37Marika HusbySkåneslättens OL35:25+12:2111:12
38Göran OldaeusJönköpings OK35:47+12:4311:19
39Jörgen KarlssonHärlövs IF35:52+12:4811:21
40Bengt LarssonYstads OK36:01+12:5711:23
41Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK36:12+13:0811:27
42Maria HåkanssonVäxjö OK36:22+13:1811:30
43Conny BerggrenVäxjö AIS36:29+13:2511:32
44Arvid KällOK Älme37:51+14:4711:58
45Jenny OlssonStigsökarna38:35+15:3112:12
46Per-Åke AnderssonIS Kullen38:42+15:3812:14
47Melinda YmsénOK Pan-Kristianstad39:12+16:0812:24
48Conny SahlinVänersborgs SK39:38+16:3412:32
49Lisa HahlinOK Denseln41:24+18:2013:06
50Johanna LiljaOK Denseln41:41+18:3713:11
51Kerstin SegerLaholms IF OK42:09+19:0513:20
52Tor HellbergLunds OK42:51+19:4713:33
53Charlotta KastenssonVSAO Frankrike43:10+20:0613:39
54Torgny ÅstedtHärlövs IF43:19+20:1513:42
55Conny WernerssonOK Orinto43:24+20:2013:44
56Krister LindebergMalmö OK43:39+20:3513:48
57Olle RingRonneby OK43:41+20:3713:49
58Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK43:46+20:4213:51
59Börje ÅkessonFrosta OK43:58+20:5413:54
60Katarina FastOK Pan-Kristianstad44:11+21:0713:58
61Margret KarlssonOK Skogsfalken44:18+21:1414:01
62Tommy PedersenIFK Hindås44:47+21:4314:10
63Hans AnderssonIK Gandvik45:07+22:0314:16
64Thomas WinbladhLunds OK45:18+22:1414:20
65Görel SkoogVäxjö OK46:02+22:5814:34
66Bengt LinussonFK Åsen48:49+25:4515:26
67Tommy BengtssonHässleholms OK49:05+26:0115:31
68Valle JohanssonSkåneslättens OL49:49+26:4515:45
69Anna-Britta StrömbergOK Skogshjortarna50:19+27:1515:55
70Barbro MartinssonOK Tyringe50:20+27:1615:55
71Sonja HammarOK Kompassen52:18+29:1416:33
72Camilla JanssonVänersborgs SK52:50+29:4616:43
73Lisbeth LindebergMalmö OK53:15+30:1116:51
74Per GersneSkåneslättens OL53:58+30:5417:04
75Martin CarlströmFK Boken54:34+31:3017:16
76Thorwald FranssonOK Virdarna55:18+32:1417:30
77Susanne GöranssonFrosta OK55:21+32:1717:30
78Sven-Erik PerssonFrosta OK55:59+32:5517:42
79Lennart MånssonRingsjö OK56:49+33:4517:58
80Mikael NilssonFrosta OK57:39+34:3518:14
81Margareta RingRonneby OK1:05:37+42:3320:45
Henrik RosénLunds OKej godkänd
Ulla LingJönköpings OKej godkänd
Anna EllmarkLunds OKej godkänd
Lena PerssonMalmö OKej godkänd
Lena DanielssonHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 8

4 840 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad22:154:35
2Simon SmedbergIFK Göteborg24:06+1:514:58
3Fritjof AxelssonFK Göingarna25:30+3:155:16
4Joel KristianssonSkåneslättens OL25:57+3:425:21
5Peter SjödinOK Tisaren27:35+5:205:41
6Jesper HåkanssonFK Göingarna27:43+5:285:43
7Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad27:59+5:445:46
8Martin DelinOK Pan-Kristianstad28:45+6:305:56
9Marcus BillOK Pan-Kristianstad29:06+6:516:00
10Mikael PihlOK Pan-Kristianstad30:08+7:536:13
11Magnus WihlborgOK Gynge30:14+7:596:14
12Per KarlssonFredrikstad SK30:30+8:156:18
13Thomas LiljaOK Denseln30:46+8:316:21
14Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken30:57+8:426:23
15Ulf ÅkessonHärlövs IF31:02+8:476:24
16Tim OlssonBrattås CK31:10+8:556:26
17Elin WihlborgOK Gynge31:57+9:426:36
18Anders BlomqvistOK Skogsfalken32:20+10:056:40
19Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:02+10:476:49
20Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK33:19+11:046:53
21Mattias JohanssonAndrarums IF33:38+11:236:56
22Patrik FalkGöteborg-Majorna OK33:47+11:326:58
23Jens NilssonOK Skogsfalken33:56+11:417:00
24Jens KastenssonVSAO Frankrike34:36+12:217:08
25Ingmar EkelövSkåneslättens OL34:48+12:337:11
26Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL34:53+12:387:12
27Anna-Karin BondessonFrosta OK35:29+13:147:19
28Magnus EekOK Eken35:49+13:347:24
29Manton ZalagaSkåneslättens OL36:09+13:547:28
30Anders BengtssonSundbybergs IK36:52+14:377:37
31Ola LestebergKongsberg OL36:58+14:437:38
32Daniel HellbergLunds OK37:24+15:097:43
33Fredrik NygrenKlubblös37:32+15:177:45
34André BjärbyFrosta OK37:42+15:277:47
35Jens UddénLjungskile FK38:00+15:457:51
36Morten BergliaEiker OL38:42+16:277:59
37Pierre DanielssonOK Skogsfalken38:43+16:287:59
38Dennis GustafssonOK Njudung38:52+16:378:01
39Torgny HolmströmHärlövs IF39:17+17:028:06
39Leif CelanderKristinehamns OK39:17+17:028:06
41Johan LindgrenLomma39:44+17:298:12
42Peo OlssonKlubblös39:56+17:418:15
43Stefan AdolfssonEslövs FK39:58+17:438:15
44Daniel JohanssonNässjö OK40:14+17:598:18
45Kenneth LantzOK Österåker40:18+18:038:19
46Bertil JohanssonKristinehamns OK40:21+18:068:20
47Anders PelanderOK Djerf41:17+19:028:31
48Peter EllmarkLunds OK41:30+19:158:34
49Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad41:34+19:198:35
50Henrik WeidenSkåneslättens OL41:36+19:218:35
51Mats EriksonLunds OK41:41+19:268:36
52Anders NelvingTetra Pak IF42:34+20:198:47
53Maria Hellström ReimerAndrarums IF43:37+21:229:00
54Emma HolgerssonKlubblös44:08+21:539:07
55Göran FastOK Pan-Kristianstad46:11+23:569:32
56Björn NilssonHärlövs IF46:41+24:269:38
57Marika ArvidssonVäxjö OK46:44+24:299:39
58Kjetil KjernsmoKlubblös46:56+24:419:41
59Peter WallentinLerums SOK47:03+24:489:43
60Peter HeldFK Åsen47:40+25:259:50
61Olle WindeliusFrosta OK47:44+25:299:51
62Jan KaleredOK Denseln48:41+26:2610:03
63Åsa JentschKlubblös49:26+27:1110:12
64Anna ErikssonRonneby OK50:23+28:0810:24
65Erik EinarssonLerums SOK50:45+28:3010:29
66Mats ToftnerOK Kompassen51:51+29:3610:42
67Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK54:15+32:0011:12
68Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK55:54+33:3911:32
69Markus AbrahamssonHöörs IS56:52+34:3711:44
70Henrik DikvallWaxholms OK57:11+34:5611:48
71Anna BjärbyFrosta OK58:00+35:4511:59
72Stefan StrandAndrarums IF1:02:09+39:5412:50
73Martin Hammö WennerholmBredaryds SOK1:10:08+47:5314:29
74Andreas JentschKlubblös1:20:17+58:0216:35
Pontus GustavssonOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 12

1 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva ChristensenSkåneslättens OL14:469:24

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser