*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Höglandsserien, deltävling 2, AGIF/FSOK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien, deltävling 2, AGIF/FSOK
Arrangörsorganisationer: Annebergs GIF / Forserums SOK
Datum: tisdag 3 maj 2016

D16

3 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa BlomgrenSOK Aneby40:5411:55
2Wilma BerganderEksjö SOK51:52+10:5815:07
Lovisa NordSol Tranåsej start

H16

4 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DjurstedtEksjö SOK35:278:27
2Simon FreylandEksjö SOK39:20+3:539:23
3Simon SvahnEksjö SOK43:18+7:5110:20
4Mattis PerssonEksjö SOK45:48+10:2110:55
5Axel JohanssonSol Tranås47:54+12:2711:25
6Maxim JohanssonSol Tranås1:32:58+57:3122:11
Oskar SvahnEksjö SOKej start

D14

3 040 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonAnnebergs GIF27:459:07
2Alma GustafssonSOK Aneby27:58+0:139:11
3Agnes DjurstedtEksjö SOK28:23+0:389:20
4Hanna SkoglundSol Tranås33:38+5:5311:03
5Thea AbajiEksjö SOK42:56+15:1114:07
6Ella PerssonEksjö SOK44:38+16:5314:40
7Ellen OhrtSol Tranås47:08+19:2315:30
8Tuffi TiareNässjö OK47:25+19:4015:35
9Elin GöthEksjö SOK51:42+23:5717:00
10Moa SahlstedtSol Tranås52:27+24:4217:15
Alice StrömgrenSOK Anebyej start

H14

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna31:2410:19
2Rasmus ErikssonNässjö OK1:09:05+37:4122:43

D12

2 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda HagelbergEksjö SOK33:2013:07
2Felicia FyhrSOK Aneby33:29+0:0913:10
3Tilda RosanderSOK Aneby37:11+3:5114:38
4Moa SälebyNässjö OK51:23+18:0320:13
5Smilla LennartssonNässjö OK55:21+22:0121:47
6Tuva JohanssonNässjö OK59:22+26:0223:22
7Telina TiareNässjö OK1:03:19+29:5924:55
Linda SahlinNässjö OKej start

H12

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin ErikssonAnnebergs GIF31:1012:16
2Anders SkoglundSol Tranås32:53+1:4312:56
3Anton JohanssonSOK Aneby37:33+6:2314:47
Emil ÅslundSol Tranåsej start

D10

2 130 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva HagelbergEksjö SOK25:3011:58
2Lisa EkegrenSOK Aneby26:27+0:5712:25
3Tilde LennartssonNässjö OK28:16+2:4613:16
4Ebba StenhagNässjö OK28:37+3:0713:26
5Ebba LöfströmSOK Aneby29:44+4:1413:57
6Wilma ErikssonNässjö OK32:34+7:0415:17
7Julia AbajiEksjö SOK35:28+9:5816:39
8Alicia KivimäkiNässjö OK38:07+12:3717:53
9Maja LaxNässjö OK41:55+16:2519:40
10Ida SälebyNässjö OK44:42+19:1220:59

H10

2 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex BrickarpSol Tranås26:1312:18
2Hugo LöfströmSOK Aneby26:38+0:2512:30
3Noa GöthEksjö SOK40:20+14:0718:56

Inskolning

1 910 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alice AhlströmForserums SOKfullföljt
Tilde BrickarpSol Tranåsfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt

U1

1 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Molly BrickarpSol Tranås20:3710:44
2Majken LöfkvistSOK Aneby22:00+1:2311:27
3Saga DahlSOK Aneby22:29+1:5211:42
4Maia FagerströmSOK Aneby23:16+2:3912:07
5Isabella StenbergSOK Aneby24:52+4:1512:57
6Linn HallgrenSOK Aneby24:57+4:2012:59
7Linnéa RosanderSOK Aneby25:00+4:2313:01
8Joline BjörkmanSOK Aneby33:12+12:3517:17
9Ronja MelinSOK Aneby33:28+12:5117:25
10Amanda FyhrSOK Aneby34:06+13:2917:45
11Karl-Erik JamesSOK Aneby37:03+16:2619:17
12Måns PerssonEksjö SOK47:44+27:0724:51

U2

2 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin JanssonForserums SOK26:2612:24
2Klara JohanssonSOK Aneby27:32+1:0612:55
3Casper FranssonSOK Aneby30:31+4:0514:19
4Alma OlssonOK 64 Torpa30:37+4:1114:22
5Agnes FridlundOK 64 Torpa32:28+6:0215:14
6Enya StrandNässjö OK34:00+7:3415:57
7Josefine JonssonNässjö OK34:03+7:3715:59
8Malte LaxNässjö OK37:10+10:4417:26
9Moa FagerströmSOK Aneby39:01+12:3518:19
10Vilmer HagelbergEksjö SOK40:15+13:4918:53
11Amanda KlugNässjö OK56:27+30:0126:30
12Einar SärdquistOK 64 Torpa56:28+30:0226:30
Adam FornanderForserums SOKej godkänd

U3

2 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HübschOK 64 Torpa31:1712:18
2Axel AnderssonOK 64 Torpa32:29+1:1212:47

U4

3 040 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias JönssonOK 64 Torpaej start

Öppen motion 2

2 130 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marko KivimäkiNässjö OK28:4213:28
2Frida JohanssonNässjö OK49:06+20:2423:03
3Maria Lennborg SälebyNässjö OK49:07+20:2523:03
4Emma JonssonNässjö OK49:08+20:2623:04

Öppen motion 3

2 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin FrejlandSOK Aneby28:2211:10
2Jessica JohanssonSol Tranås45:47+17:2518:01
Ingela KlassonNässjö OKej godkänd

Öppen motion 4

3 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik OhrtSol Tranås46:0615:09
2Cecilia SahlstedtSol Tranås48:52+2:4616:04
3Åsa Tiare CarlssonNässjö OK49:54+3:4816:24
4Vivianne LindstamSol Tranås51:10+5:0416:49
5Monika HjellströmGränna-Bygdens OK57:37+11:3118:57
Åsa Flink-SvenssonNässjö OKej godkänd
Anna LennartssonNässjö OKej godkänd

Öppen motion 5

4 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SvenssonNässjö OK41:129:49
2Oskar HübschOK 64 Torpa51:10+9:5812:12
3Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF51:20+10:0812:15
4Camilla RosénAnnebergs GIF55:37+14:2513:16
5Martin AbajiEksjö SOK58:12+17:0013:53
6Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:18:38+37:2618:46
7Liza JohanssonSol Tranås1:27:39+46:2720:55
8Leif JohanssonSol Tranås1:27:53+46:4120:58
Per LennartssonNässjö OKej godkänd
Susanna DjurstedtEksjö SOKej godkänd
Philip HjellströmGränna-Bygdens OKej start
Marie NordSol Tranåsej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser