Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånässtafetten, individuella öppna motionsklasser
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 10 april 2016

Öppen motion 1

1 400 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar KaipeOK Kåre11:138:00
2Blenda LenasSkogsluffarnas OK12:10+0:578:41
3Olof RosengrenTumba-Mälarhöjden OK13:35+2:229:42
4Erik KjällTumba-Mälarhöjden OK15:20+4:0710:57
5Hanna SundströmIFK Lidingö SOK15:21+4:0810:57
6Ludvig SundströmSundbybergs IK17:12+5:5912:17
7Linus TörnqvistBay Area Orienteering Club17:45+6:3212:40
8Kasper SöderbergTäby OK18:55+7:4213:30
9Folke ÅhlinLånghundra IF18:56+7:4313:31
10Maja LyckebäckSigtuna OK19:04+7:5113:37
11Erik WestmanVittjärvs IK19:12+7:5913:42
12Kristoffer BorggrenDomnarvets GOIF19:15+8:0213:45
13Jon Forsberg RundströmIFK Enskede19:17+8:0413:46
14Linus QualyeOK Nolaskogsarna19:20+8:0713:48
15Ellen WestmanVittjärvs IK19:27+8:1413:53
16Teodor Lyden-Lundinklubblös19:56+8:4314:14
17Märta ErikssonStora Tuna OK20:10+8:5714:24
18Viggo LindgrenOK Kåre20:44+9:3114:48
19Fanny BergmanTullinge SK22:08+10:5515:48
20Måns TroengOK Linné22:14+11:0115:52
21Einar BlombergSegersta OK22:54+11:4116:21
22Lukas TarandiIFK Lidingö SOK24:58+13:4517:50
23Alfred Smedsklubblös34:01+22:4824:17

Öppen motion 2

1 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony Lyden klubblös14:338:33
2Frida JanssonOK Linné14:42+0:098:38
3Miki JaremalmVallentuna-Össeby OL15:42+1:099:14
4Maja BondessonKamrat och IF KIF16:54+2:219:56
5Theo SöderlundOK Rodhen17:02+2:2910:01
6Birgitta NybergAttunda OK17:34+3:0110:20
7Pia BylundIF Thor19:14+4:4111:18
8Riina AarnioOK Linné19:15+4:4211:19
9Helena StrömSundbybergs IK19:16+4:4311:20
10Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF19:35+5:0211:31
11Alma HallstenTäby OK20:58+6:2512:20
12Nils BlombergSegersta OK21:17+6:4412:31
13Unn Hellbergklubblös21:26+6:5312:36
14Isabella BergRånäs OK22:09+7:3613:01
14Linnéa KarlssonRånäs OK22:09+7:3613:01
16Tove NordströmOK Älvsjö-Örby22:40+8:0713:20
17Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK25:47+11:1415:10
18Felix ArkängTullinge SK28:20+13:4716:40
19Fiffi MalmströmJärfälla OK29:00+14:2717:03
20Noah JaremalmVallentuna-Össeby OL29:35+15:0217:24
21Henry BjörklinLänna IF31:32+16:5918:32
22Gustav BaderOK Kåre39:50+25:1723:25
23Ulrika Lundinklubblös41:00+26:2724:07
Ulrika HellströmAttunda OKej godkänd
Johanna Skogholm-AllaredTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 4

3 800 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LännevallOK Roslagen34:489:09
2Tove HammarbergJärfälla OK39:28+4:4010:23
3Mikael WallnäsSundbybergs IK42:12+7:2411:06
4Elin TögenmarkOK Linné44:40+9:5211:45
5Niina FrölidVallentuna-Össeby OL45:25+10:3711:57
6Ola AnderssonDomnarvets GOIF45:42+10:5412:01
7Krister NilssonLidingö RK46:27+11:3912:13
8Filip HatlenTullinge SK46:50+12:0212:19
9Anders HänströmTäby OK47:28+12:4012:29
10Tommy HöglundLånghundra IF48:09+13:2112:40
11Ulrika BorggrenDomnarvets GOIF48:58+14:1012:53
12Anders FalkIF Thor49:25+14:3713:00
13Kristina HolmgrenVästerås SOK49:44+14:5613:05
14Laban BryngelssonTullinge SK50:10+15:2213:12
15Anders BryngelssonTullinge SK50:14+15:2613:13
16Jasinta RajanIFK Lidingö SOK52:47+17:5913:53
17Anna GerhardssonAttunda OK54:47+19:5914:25
18Ulrika LonaeusUmeå OK55:08+20:2014:30
19Lars ÅbomGävle OK56:52+22:0414:57
20Anna KarlssonSundbybergs IK57:03+22:1515:00
21Bo EklundIF Thor57:16+22:2815:04
22Bjarne ErlandssonHammarby IF OF57:39+22:5115:10
23Anette NilssonOK Linné57:40+22:5215:10
24Emelie Graffklubblös57:44+22:5615:11
25Marita KarlssonStorviks IF58:08+23:2015:17
26Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK58:14+23:2615:19
27Jimmy LarssonIF Thor59:17+24:2915:36
28Mia Sjösten AnderssonIFK Mora OK1:00:09+25:2115:49
29Karin BrandtDomnarvets GOIF1:00:13+25:2515:50
30Anna OlssonIF Thor1:01:03+26:1516:03
31Katrin JosefssonVäsby OK1:01:35+26:4716:12
32Marie KyletoftVäsby OK1:04:15+29:2716:54
33Joel EngströmVittjärvs IK1:09:12+34:2418:12
34Ingalill KåbergOK Ravinen1:09:14+34:2618:13
35Karin Widdasklubblös1:14:28+39:4019:35
36Ann Österdahlklubblös1:14:33+39:4519:37
37Sofia KarlssonOK Österåker1:15:38+40:5019:54
38Johanna WallnäsSundbybergs IK1:16:32+41:4420:08
39Elisabeth LindstedtOK Ravinen1:18:34+43:4620:40
40Ingrid JarlebringVäsby OK1:20:24+45:3621:09
41Marie HalvorsenOK Södertörn1:21:36+46:4821:28
42Birgitta HenrikssonJärla Orientering1:25:08+50:2022:24
43Stefan Olssonklubblös1:26:18+51:3022:42
44Linda Karlssonklubblös1:28:33+53:4523:18
45Isabella BarkRånäs OK1:35:00+1:00:1225:00
46Linnea KarlssonRånäs OK1:35:01+1:00:1325:00
47David LiljjequistSöderhamns OK1:49:03+1:14:1528:41
48Mikaela WallerströmOK Österåker1:49:31+1:14:4328:49
49Louise Hjortenfalkklubblös1:54:08+1:19:2030:02
50Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL1:59:05+1:24:1731:20
Oskar NilssonJärfälla OKej godkänd
Karin SetterqvistOK Södertörnej godkänd

Öppen motion 6

6 000 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan NilssonDomnarvets GOIF47:267:54
2P-O IvarssonHaninge SOK48:39+1:138:06
3Håkan FlingmarkUddevalla OK50:10+2:448:21
4Erik MöllerOK Södertörn50:48+3:228:28
5Ida WikströmLidingö RK51:08+3:428:31
6Erik AnderssonOK Österåker51:43+4:178:37
7Ulf ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK53:00+5:348:50
8Lukas ArkängTullinge SK54:19+6:539:03
9Karin HofstedtTäby OK57:19+9:539:33
10Bo BörjessonStorviks IF58:58+11:329:49
11Torbjörn BergmanSnättringe SK1:00:01+12:3510:00
12Mikael RingiOK Kåre1:00:29+13:0310:04
13Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örby1:00:31+13:0510:05
14Birgitta OlssonTäby OK1:01:01+13:3510:10
14Ingemar LarssonTullinge SK1:01:01+13:3510:10
16Oliver AngelsiööOK Linné1:01:51+14:2510:18
17Pontus RosbergOK Linné1:03:01+15:3510:30
18Magnus HektorJärla Orientering1:06:51+19:2511:08
19Tomas SandqvistVäsby OK1:08:20+20:5411:23
20Louise RohdénSundsvalls OK1:09:24+21:5811:34
21Sven SetterqvistOK Södertörn1:10:14+22:4811:42
22Magdalena GrunderJärfälla OK1:14:04+26:3812:20
23Anders DegseliusVäsby OK1:15:05+27:3912:30
24Love AlmJärla Orientering1:27:55+40:2914:39
25Kurt MaxéSundbybergs IK1:29:38+42:1214:56
26Per BlomIFK Enskede1:30:45+43:1915:07
27Martin KihlSundbybergs IK1:38:13+50:4716:22
28Fredrik LundellOK Österåker1:40:54+53:2816:49
29Erik HanssonOK Kåre1:46:43+59:1717:47

Öppen motion 7

3 400 m, 117 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan MalmströmJärfälla OK26:557:55
2Petter LindbergOK Linné27:07+0:127:58
3Linda SjögrenKamrat och IF KIF28:36+1:418:24
4Michael HolmgrenIF Thor29:16+2:218:36
5Bengt IvarsVäsby OK30:32+3:378:58
6Ulf ErikssonStora Tuna OK30:56+4:019:05
7Björn HannrupIF Thor31:38+4:439:18
8Henrik TrofastTullinge SK31:41+4:469:19
9Björn LjungqvistTäby OK31:59+5:049:24
10Leif AlmtorpLånghundra IF33:06+6:119:44
11Lena MasesStora Tuna OK33:45+6:509:55
12Fredrik MaxénFMTM33:51+6:569:57
13Claes-Erik Karlssonklubblös34:29+7:3410:08
14Emma TarandiIFK Lidingö SOK34:31+7:3610:09
15Tobias TörnqvistBay Area Orienteering Club34:45+7:5010:13
16Benny PetterssonVäsby OK35:23+8:2810:24
17Ylva GrapeDalaportens OL36:06+9:1110:37
18Anders MasesStora Tuna OK36:17+9:2210:40
19Kristina  AnelandOK Ravinen36:18+9:2310:40
20Annica JanssonIFK Lidingö SOK36:35+9:4010:45
21Tommy StenviOK Linné36:39+9:4410:46
22Erica BlythAttunda OK36:56+10:0110:51
23Emil JanssonOK Rodhen37:43+10:4811:05
24Bengt AnderssonIFK Mora OK38:18+11:2311:15
25Hans KarlssonLänna IF38:20+11:2511:16
26Ewa Edström ForsbergLånghundra IF38:24+11:2911:17
27Ulrika SilverGävle OK38:58+12:0311:27
28Ann GranqvistOK Ravinen39:10+12:1511:31
29Mikko AarnioOK Linné39:44+12:4911:41
30Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL39:57+13:0211:45
31Tomas PleinerTäby OK40:11+13:1611:49
32Jakob SkogholmCentrum OK40:30+13:3511:54
33Gia WickbomVittjärvs IK40:39+13:4411:57
34Ulf IsacssonOK Linné41:01+14:0612:03
35Anna LundquistOK Ravinen41:15+14:2012:07
36Jonas HellströmAttunda OK41:20+14:2512:09
37Karin TidevallSkogsluffarnas OK41:24+14:2912:10
38Gudrun WegelandOK Nolaskogsarna41:30+14:3512:12
39Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna41:33+14:3812:13
40Leonard JanssonRasbo IK41:40+14:4512:15
41Lena KaskOK Linné41:54+14:5912:19
42Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK42:18+15:2312:26
43Gabriella MelinOK Rodhen42:24+15:2912:28
44Christina LiljeGävle OK43:22+16:2712:45
45Robert JohanssonTäby OK43:50+16:5512:53
46Hans Lundmarkklubblös43:55+17:0012:55
47Jonas BlombergSegersta OK43:57+17:0212:55
48Anders SjögrenSundsvalls OK44:07+17:1212:58
49Stig-Göran MårtenssonGävle OK44:23+17:2813:03
50Vera BogrenSundbybergs IK45:26+18:3113:21
51Katarina BengtssonLånghundra IF46:03+19:0813:32
52Ulf CarnbyTäby OK46:09+19:1413:34
53Anders HolmqvistSnättringe SK46:39+19:4413:43
54Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK46:43+19:4813:44
55Göran  AnderssonDalaportens OL46:56+20:0113:48
56Peter WestmanVittjärvs IK47:00+20:0513:49
57Carina NilssonTäby OK47:15+20:2013:53
58Thomas WestermarkVallentuna-Össeby OL47:39+20:4414:00
59Peter BergmanTullinge SK48:19+21:2414:12
59Carina BoströmOK Linné48:19+21:2414:12
61Annette WigertzLånghundra IF49:19+22:2414:30
62Karin IvarssonHaninge SOK49:29+22:3414:33
63Ingegerd CarlssonSundbybergs IK49:39+22:4414:36
64Jon SundbergJärfälla OK49:51+22:5614:39
65Gun-Inger SahlbergLånghundra IF50:17+23:2214:47
66Lena HellströmOK Ravinen50:22+23:2714:48
67Anna-Karin EklundSöderhamns OK50:40+23:4514:54
68Håkan SvahnOK Ravinen50:47+23:5214:56
69Leif ÅkerblomStora Tuna OK51:36+24:4115:10
70Curt ReinholdssonIF Thor52:55+26:0015:33
71Gunilla ReinholdssonIF Thor53:25+26:3015:42
72Karin LennströmSigtuna OK54:08+27:1315:55
73Lena GumaeliusWaxholms OK54:49+27:5416:07
74Agneta HolmgrenBergnäsets AIK55:17+28:2216:15
75Kenneth AlnessLånghundra IF55:19+28:2416:16
76Anna-Stina NyströmLänna IF58:03+31:0817:04
77Märit NordlundJärfälla OK59:02+32:0717:21
78Birgitta KlangLånghundra IF1:00:08+33:1317:41
79Johan RosénOK Södertörn1:00:25+33:3017:46
80Tobias LindgrenOK Kåre1:00:56+34:0117:55
81Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:01:26+34:3118:04
82Jeanette JonssonOK Österåker1:01:39+34:4418:07
82Tommy Reiniusklubblös1:01:39+34:4418:07
84Kristina JanssonRasbo IK1:01:46+34:5118:10
85Lars-Erik TjäderIFK Mora OK1:02:38+35:4318:25
86Gittel KarlssonAttunda OK1:02:58+36:0318:31
87Malin MårtenssonOK Ravinen1:04:39+37:4419:00
88Ann SjöbergEnebybergs IF1:05:04+38:0919:08
89Annika BerntssonVäsby OK1:05:13+38:1819:10
90Claes HammarlingLänna IF1:07:35+40:4019:52
91Sofia ÅslundOK Linné1:08:40+41:4520:11
92Karin HannrupIF Thor1:10:09+43:1420:37
93Rolf E. NilssonTullinge SK1:10:12+43:1720:38
94Per-Olof EinarssonFagersta OK1:11:44+44:4921:05
95Joachim LandströmOK Linné1:13:40+46:4521:40
96Ulf AleniusIFK Lidingö SOK1:15:32+48:3722:12
97Åsa SandTullinge SK1:16:19+49:2422:26
98Elsa BrahmLånghundra IF1:17:36+50:4122:49
99Hans SahlbergLånghundra IF1:20:18+53:2323:37
100Stefan  PalmOK Roslagen1:21:44+54:4924:02
101Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:22:15+55:2024:11
102Margaretha NyströmLänna IF1:22:48+55:5324:21
103Kristina TinglöfDegerfors OK1:31:43+1:04:4826:58
104Kjerstin MarkstedtOK Södertörn1:32:40+1:05:4527:15
105Yvonne BrantingSkarpnäcks OL1:55:39+1:28:4434:00
106Ingrid BerghSigtuna OK2:00:02+1:33:0735:18
Linnea TroengSkogslöparnaej godkänd
Erik BorglundHärnösands OKej godkänd
Åke LinderothSundbybergs IKej godkänd
Ingela AlnessLånghundra IFej godkänd
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OKej godkänd
Bo SundénKarlsbyhedens IKej godkänd
Fredrik SundströmIFK Lidingöej godkänd
Thierry ReignierJärfälla OKej godkänd
Marita MoodLänna IFej godkänd
Åsa LindhSundbybergs IKej godkänd
Tommy HolmérVäsby OKej godkänd

Öppen motion 9

8 100 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK50:596:17
2Thierry GueorgiouKalevan Rasti51:18+0:196:20
3Erik ÅhlinLånghundra IF51:44+0:456:23
4Per MårtenssonOK Ravinen52:51+1:526:31
5Lars Håkan SandvikAttunda OK53:05+2:066:33
6Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK53:15+2:166:34
7Ulrik OlssonBrattås CK54:49+3:506:46
8Daniel KaipeOK Kåre55:57+4:586:54
9Andrew QuinIFK Lidingö SOK56:03+5:046:55
10Elias TidevallSkogsluffarnas OK56:39+5:406:59
11Adam IvarssonHaninge SOK57:43+6:447:07
12Andreas ErikssonUmeå OK58:10+7:117:10
13Juha LoenbergSkarpnäcks OL59:49+8:507:23
14John SvanbergOK Södertörn1:00:17+9:187:26
15Marcus AnderssonOK Nolaskogsarna1:00:50+9:517:30
16Stefan JonssonDomnarvets GOIF1:01:22+10:237:34
17Cristian LarssonKöping-Kolsva OK1:01:36+10:377:36
18Per BacklundOK Södertörn1:02:11+11:127:40
19Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö1:02:54+11:557:45
20Tony BjörlingDomnarvets GOIF1:04:21+13:227:56
21Magnus Backlundklubblös1:05:46+14:478:07
22Pär TögenmarkOK Linné1:05:57+14:588:08
23Claes Anderssonklubblös1:07:36+16:378:20
24Johan PalmgrenTäby OK1:08:00+17:018:23
25Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:09:25+18:268:34
26Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL1:09:32+18:338:35
26Christian RedtzerAttunda OK1:09:32+18:338:35
28Bure NoreusOK Ravinen1:10:11+19:128:39
29Matilda OlssonIFK Lidingö SOK1:11:16+20:178:47
30Anne Cecilie LövaldTäby OK1:13:50+22:519:06
31James BrewisLänna IF1:16:20+25:219:25
32Thomas RoosIF Thor1:16:59+26:009:30
33Magnus HellgrenOK Ravinen1:17:00+26:019:30
34Tomas JohnssonSundsvalls OK1:18:39+27:409:42
35Jan BergmanOK Kåre1:22:35+31:3610:11
36Johanna HolménHalmstad OK1:22:48+31:4910:13
37Anders LindgrenLånghundra IF1:23:32+32:3310:18
38Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:25:09+34:1010:30
39Tobias AnderssonOK Österåker1:26:13+35:1410:38
40Reinhold LenneboIF Thor1:35:40+44:4111:48
41Patrik ServinLånghundra IF1:40:36+49:3712:25
42Birger AndrenFredrikshof IF CK1:42:46+51:4712:41
43Anders LavforsCentrum OK1:43:16+52:1712:44
44Christina PernebyIFK Lidingö SOK1:48:56+57:5713:26
Emil HjalmarssonIFK Lidingö SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser