Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Rånäs OK / Rimbo SOK SprintCup 2016 deltävling 1
Arrangörsorganisationer: IBM Club Sweden / Rånäs OK / S-E Bankens IF
Datum: torsdag 16 juni 2016

H15-59

2 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton SundgrenLånghundra IF22:009:59
2Guillermo BossiSEB IF25:40+3:4011:39
3Johan EdenhamnLänna IF26:06+4:0611:51
4Tommy HolmerVäsby OK26:57+4:5712:14
5Patrik SmedmarkOK Roslagen29:16+7:1613:18
6Per EdenhamnLänna IF29:23+7:2313:21
7Christer ArksandVallentuna-Össeby OL30:17+8:1713:45
7Robin ErikssonOK Roslagen30:17+8:1713:45
9Martin SmedmarkOK Roslagen30:50+8:5014:00
10Emil HåsteenSEB IF31:00+9:0014:05
11Bjarne HoltSEB IF31:24+9:2414:16
12Tobias AnderssonOK Österåker31:29+9:2914:18
13Erik AnderssonSEB IF32:59+10:5914:59
14Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK33:20+11:2015:09
15Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL33:35+11:3515:15
16Svante JonsellVallentuna-Össeby OL33:47+11:4715:21
17Mats BeimingOK Österåker35:18+13:1816:02
18Daniel HallbergSEB IF36:04+14:0416:23
19Roger TinglöfVäsby OK36:48+14:4816:43
20Alexander AlnessLånghundra IF38:00+16:0017:16
21Niclas LidströmFrösö IF39:00+17:0017:43
22Mikael HagströmHäverödals SK39:30+17:3017:57
23Nicklas DeWittLänna IF39:53+17:5318:07
24Oliver HagmanOK Roslagen40:11+18:1118:15
25Robert CederholmLänna IF41:05+19:0518:40
26Ulf AngelsjööOK Linné42:38+20:3819:22
David Lidström-HulténFrösö IFej start
Anders LundbergOK Roslagenej start
Peter OláRånäs OKej start

D15-49

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL33:3416:47
2Isabelle SjöbergOK Österåker34:46+1:1217:23
3Karolina AnderssonLänna IF35:05+1:3117:32
4Alexandra SundgrenOK Roslagen35:55+2:2117:57
5Carina HammarlingLänna IF37:47+4:1318:53
6Emma AnderssonOK Österåker43:21+9:4721:40
7Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL44:28+10:5422:14
8Åsa Marknell DewittLänna IF49:19+15:4524:39
9Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL51:37+18:0325:48
10Ulrika LarssonRånäs OK52:39+19:0526:19
11Charlotte SjöbergOK Österåker1:17:58+44:2438:59
12Jeanette JonssonOK Österåker1:18:00+44:2639:00
13Hanna Lidström-HulténFrösö IF1:27:27+53:5343:43
Kristina LarssonOK Österåkerej godkänd

H-14/60-

1 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elliot AngelsjööOK Linné23:0215:21
2Leif Erik KarlssonRånäs OK33:16+10:1422:10
3Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL37:10+14:0824:46
4Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben38:04+15:0225:22
5Bo WestlingHäverödals SK38:17+15:1525:31
6Sven JacobssonIF Thor39:41+16:3926:27
7Lars WestinVallentuna-Össeby OL40:36+17:3427:04
8Ulf ÅströmOK Roslagen42:34+19:3228:22
9Rolf HjortRånäs OK42:40+19:3828:26
10Hugo ÖrtlundRånäs OK43:03+20:0128:42
11Henning LarssonRånäs OK43:18+20:1628:52
12Hans SahlbergLånghundra IF48:59+25:5732:39
13Gunnar DahlströmFredrikshovs IF SOK1:14:36+51:3449:44
Alf PerssonOK Österåkerej godkänd
Kjell LindblomIBM-Klubbenej godkänd
Hans AnderssonRånäs OKej start
Thord AnderssonRånäs OKej start
Claes HammarlingLänna IFej start
Tommy HöglundLånghundra IFej start
Kjell TancredIBM-Klubbenej start

D-14/50-

1 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL19:4116:24
2Agneta KarlssonRånäs OK22:50+3:0919:01
3Gun-Inger SahlbergLånghundra IF27:44+8:0323:06
4Lena JohnssonRånäs OK31:31+11:5026:15
5Kristina TinglöfDegerfors OK32:02+12:2126:41
6Ingela AlnessLånghundra IF32:14+12:3326:51
7Caje JacobssonIF Thor39:02+19:2132:31
8Margaretha NyströmLänna IF39:52+20:1133:13
9Lena Nyström-NilssonRånäs OK44:45+25:0437:17
10Erika AhlbergVallentuna-Össeby OL1:01:31+41:5051:15
Ninni BjärrenholtRånäs OKej start
Emma LundbergOK Roslagenej start

Lätt

900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OláRånäs OK20:3922:56
2Leon WemhonerRånäs OK21:24+0:4523:46
2Adam NybergRånäs OK21:24+0:4523:46
4Josephine EkströmRånäs OK21:55+1:1624:21
5Evelina IngvardssonRånäs OK23:44+3:0526:22

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser