Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-kvällars

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-kvällars
Arrangörsorganisation: Istrums SK
Datum: tisdag 5 juli 2016

Öppen motion 1

1 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan AnderssonIK Gandvik8:207:42
2Elsa KällIK Gandvik8:42+0:228:03
3Magnus AhlgrenIK Gandvik9:22+1:028:40
4Greta KarlssonLidköpings VSK9:34+1:148:51
5Rickard JemthIF Thor10:13+1:539:27
6Isac TanhuaIstrums SK10:21+2:019:35
7Ingrid SturestigOK Södertörn10:40+2:209:52
8Alma AnderIstrums SK10:51+2:3110:02
9Ellen HedinOK Linné11:09+2:4910:19
10Oscar BergstenIstrums SK11:25+3:0510:34
11Emilia PåhlmanIstrums SK14:50+6:3013:44
12Alva StäpelIstrums SK15:16+6:5614:08
13Wilma PåhlmanIstrums SK15:59+7:3914:47
14Hilda AhlgrenIK Gandvik16:12+7:5215:00
15Molly HögIK Gandvik16:13+7:5315:00
16Emy PetterssonIK Gandvik16:18+7:5815:05

Öppen motion 7

3 260 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias KarlssonRyda SK26:188:04
2Mirjam InemyrIstrums SK29:15+2:578:58
3Fredrik JensenIstrums SK29:46+3:289:07
4Oskar DalströmOK Klyftamo30:10+3:529:15
5Åsa EkbergLidköpings VSK30:45+4:279:25
6Sara WänströmFinspångs SOK30:47+4:299:26
7Viktor JemthIF Thor32:01+5:439:49
8Gerhard LilliestiernaOK Roslagen32:45+6:2710:02
9Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo32:55+6:3710:05
10Julia MarkendahlOK Klyftamo33:09+6:5110:10
11Kalle InemyrIstrums SK34:06+7:4810:27
12Kristina LarssonOK Klyftamo35:45+9:2710:57
13Irma SvenssonOK Klyftamo35:56+9:3811:01
14Roland NilssonFalköpings AIK OK36:46+10:2811:16
15Thea KarlssonRyda SK36:58+10:4011:20
16Linda WännströmFinspångs SOK38:01+11:4311:39
17Frida KjellmanLidköpings VSK38:06+11:4811:41
18Ove BranellRyda SK39:16+12:5812:02
19Elisabeth BranellRyda SK39:20+13:0212:03
20Ulrika LarssonLidköpings VSK40:13+13:5512:20
21Anders JonssonOK Klyftamo40:22+14:0412:22
22Agneta EkbergLidköpings VSK40:28+14:1012:24
23Folke DahlénLidköpings VSK40:57+14:3912:33
24Niclas KjellmanLidköpings VSK41:17+14:5912:39
25Ann-Sofie JemthIF Thor41:25+15:0712:42
26Wilma LindqvistIK Gandvik41:49+15:3112:49
27Carina NilssonIK Gandvik41:50+15:3212:49
28Therese SvantessonOK Klyftamo42:25+16:0713:00
29Hans EkbergLidköpings VSK42:42+16:2413:05
30Elin KällIK Gandvik42:57+16:3913:10
31Knut HöökOK Klyftamo43:12+16:5413:15
32Fredrika ErikssonRyda SK44:02+17:4413:30
33Anders SwedinLidköpings VSK44:30+18:1213:39
34Åke NordbergOK Klyftamo44:51+18:3313:45
35Sofi AnderssonIK Gandvik44:56+18:3813:46
36Torbjörn HaginIK Gandvik44:58+18:4013:47
37Carina WallgrenIstrums SK45:35+19:1713:58
38Johanna JohnssonLidköpings VSK45:37+19:1913:59
39Anna AnderssonIK Gandvik46:10+19:5214:09
40Anders Douglas Hjalmar NilssonIstrums SK46:16+19:5814:11
41Anneli AnderssonIK Gandvik46:43+20:2514:19
42Johanna AnderssonLidköpings VSK47:20+21:0214:31
43Anita NordbergOK Klyftamo47:42+21:2414:37
44Sigvard OskarssonIstrums SK47:50+21:3214:40
45Hans AnderssonIK Gandvik48:15+21:5714:48
46Lena MarkendahlOK Klyftamo50:21+24:0315:26
47Ulla HöökOK Klyftamo51:44+25:2615:52
48Johan HedmanIF Hagen51:48+25:3015:53
49Jan Krister Josef LarssonFrämmestads IK52:49+26:3116:12
50Erik GrändingerIstrums SK52:55+26:3716:13
51Anette TanhuaIstrums SK59:17+32:5918:11
52Ingrid TengelandIK Gandvik1:00:11+33:5318:27
53Ulrika GöhleIK Gandvik1:02:57+36:3919:18
54Kerstin HagströmIstrums SK1:03:26+37:0819:27
55Sune HagströmIstrums SK1:03:27+37:0919:27
56Lars ErikssonOK Klyftamo1:04:01+37:4319:38
Holger PatrikssonOK Klyftamoutgått

Öppen motion 8

4 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper LindströmIF Hagen37:418:02
2Stefan AnderssonIstrums SK40:07+2:268:33
3Hans PåhlmanIstrums SK41:25+3:448:49
4Malin SörstrandIstrums SK46:57+9:1610:00
5Peter SvenssonIK Gandvik47:04+9:2310:02
6Karin AnderssonIF Hagen48:47+11:0610:24
7Tommy HögIK Gandvik49:04+11:2310:27
8Kerstin AnderssonRyda SK49:41+12:0010:35
9Kristina PatrikssonOK Klyftamo50:14+12:3310:42
10Hampus AnderssonLidköpings VSK51:44+14:0311:01
11Peter AnderssonOK Klyftamo52:10+14:2911:07
11Oskar KarlssonLidköpings VSK52:10+14:2911:07
13Mikael PetterssonIK Gandvik53:37+15:5611:25
14Sten OlssonOK Klyftamo53:47+16:0611:28
15Jan SturestigOK Södertörn53:49+16:0811:28
16Filippa AnderssonLidköpings VSK55:38+17:5711:51
17Torbjörn Peter VikstrandOK Klyftamo55:56+18:1511:55
18Erik NystrandOK Klyftamo1:00:28+22:4712:53
19Lars WahlströmIstrums SK1:00:50+23:0912:58
20Johan KällIK Gandvik1:03:09+25:2813:27
21Carl-Erik FogelstrandRyda SK1:07:20+29:3914:21
22Tove ErikssonRyda SK1:09:31+31:5014:49
Sara HägnanderLidköpings VSKutgått
Gert JohanssonIK Gandvikutgått

Öppen motion 9

6 260 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus PherssonOK Linné43:496:59
2Anders PåhlmanIstrums SK45:35+1:467:16
3Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna47:12+3:237:32
4Olle HedmanIF Hagen48:58+5:097:49
5Karl GellermanIF Hagen49:02+5:137:49
6Andreas BranellRyda SK50:18+6:298:02
7Mats HedmanIF Hagen55:40+11:518:53
8Tommy StenkvistRyda SK58:47+14:589:23
9Ulf PetterssonIstrums SK1:03:05+19:1610:04
10Erik HellsvikIK Gandvik1:04:25+20:3610:17
11Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:11:38+27:4911:26
12Per JemthIF Thor1:13:13+29:2411:41

Öppen motion kortkort svår

1 750 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar KällIK Gandvik18:0710:21
2Oscar NystrandOK Klyftamo18:15+0:0810:25
3Per-Olof JohanssonOK Klyftamo21:08+3:0112:04
4Elsa SödervallIK Gandvik22:09+4:0212:39
5Helena SödervallIK Gandvik22:19+4:1212:45
6Eva KarlssonLidköpings VSK23:25+5:1813:22
7Bernt Åke AhlMariestads FK23:44+5:3713:33
8Elsa HedinOK Linné25:56+7:4914:49
9Stig GustafssonIF Hagen27:47+9:4015:52
10Karl-Inge KarlssonIstrums SK27:50+9:4315:54
11Johanna KarlssonRyda SK29:43+11:3616:58
12Ann-Charlotte JohanssonIK Gandvik31:49+13:4218:10
13Björn-Olof PetréIstrums SK32:38+14:3118:38
14Tord LöövOK Klyftamo33:49+15:4219:19
15Albin JemthIF Thor39:58+21:5122:50
16Jan-Erik NystrandOK Klyftamo50:20+32:1328:45
17Linus SjöblomOK Klyftamo51:14+33:0729:16
18Åsa SturestigOK Södertörn58:51+40:4433:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser