Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö 5-dagars 2016 E3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-dagars 2016 E3
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: torsdag 5 maj 2016

Östersunds OK

75 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tore HambergF (48)24:519:47
1Kurt HalvarssonC (35)29:249:23
1Ola RavaldTrail (8)37:185:10
1Elias HalvarssonG (64)16:449:37
2Olle HambergG (64)17:24+0:4010:00
2Rasmus GustavssonC (35)32:59+3:3510:32
3Jonas LindqvistG (64)18:02+1:1810:21
3Daniel SjölundA (23)48:01+0:397:45
4Lars-Eric GahlinD (16)47:01+9:0315:40
4Greta HedmanG (64)18:08+1:2410:25
4Anna-Karin RoosE (37)38:52+5:5513:02
5Greta BlücherE (37)39:25+6:2813:13
6Johan HalvarssonA (23)50:36+3:148:10
7Filippa BernstenF (48)31:16+6:2512:18
7Toste VallskogG (64)19:28+2:4411:11
7Magnus StenvallChallenge Lång (24)47:44+13:009:28
8Tom BrantheimC (35)35:22+5:5811:17
8Axel ArnessonE (37)41:26+8:2913:54
9Maria HalvarssonB (28)48:55+11:2710:53
9Tomas BjörkA (23)55:23+8:018:56
10Kjell EnarssonC (35)36:27+7:0311:38
10Lars-Åke LarssonA (23)58:12+10:509:24
10Ola LindgrenB (28)49:26+11:5811:00
12Camilla HambergC (35)37:31+8:0711:59
12Arvid HedmanG (64)21:28+4:4412:20
12Lars DalbergD (16)1:03:21+25:2321:07
13Joakim StenvallB (28)51:17+13:4911:25
13Anders JohanssonA (23)1:02:04+14:4210:01
14Märta LindqvistG (64)21:31+4:4712:21
15Gry DahlgrenG (64)21:59+5:1512:38
15Tomas ÖstbergChallenge Lång (24)56:49+22:0511:16
16Flisa RavaldE (37)51:21+18:2417:13
17Hanna Sunnerheim SjöbergB (28)59:38+22:1013:16
17Martin LarssonC (35)44:48+15:2414:18
17Irma JohanssonF (48)36:41+11:5014:26
18Eric LindbergC (35)45:21+15:5714:29
18Elsa ArnessonF (48)37:22+12:3114:42
19Karin WalltinC (35)49:33+20:0915:49
20Rikard JakobssonA (23)1:06:55+19:3310:48
21Filip BerglundF (48)38:31+13:4015:09
22Åsa PerssonC (35)53:56+24:3217:13
22Olof RoosB (28)1:00:27+22:5913:27
22Markus HanssonA (23)1:19:38+32:1612:51
23Anders DahlgrenB (28)1:03:31+26:0314:08
23Rolf JutoA (23)2:23:48+1:36:2623:13
23Agneta BlücherC (35)54:07+24:4317:17
25Emelie StåhlbergE (37)1:09:18+36:2123:15
25Agnes JakobssonF (48)41:42+16:5116:25
25Christina RavaldC (35)1:00:33+31:0919:20
26Signe RoosG (64)27:40+10:5615:54
26Clara LindbergF (48)42:11+17:2016:36
26Ingeborg DanielssonC (35)1:01:59+32:3519:48
26Britta BrännströmB (28)1:22:27+44:5918:21
27Jens EngholmG (64)28:57+12:1316:38
28Sofia LindgrenC (35)1:12:06+42:4223:02
28Elma RoosG (64)29:21+12:3716:52
28Noel EkF (48)44:32+19:4117:31
28Filippa JakobssonE (37)1:12:22+39:2524:17
29Lena OlofssonE (37)1:18:07+45:1026:12
30Bengt JonssonC (35)1:24:32+55:0827:00
30Måns RavaldF (48)44:55+20:0417:41
31Jonatan NilssonF (48)46:48+21:5718:25
33Charlie StoneF (48)51:36+26:4520:18
34Kajsa BernstenG (64)34:18+17:3419:42
38Thord Eric NilssonG (64)35:07+18:2320:10
39Nellie StoneF (48)54:05+29:1421:17
43Hilda JakobssonF (48)1:08:14+43:2326:51
49Ebba BerglundG (64)47:08+30:2427:05
Emelie StoneMiniknat (42)fullföljt
Emelie HalvarssonMiniknat (42)fullföljt
Thea HalvarssonMiniknat (42)fullföljt
Wilmer EkMiniknat (42)fullföljt
Ludvig BjörkMiniknat (42)fullföljt
Gösta NilssonG (64)ej godkänd
Grete OhlssonMiniknat (42)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser