Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Örnflykten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örnflykten
Arrangörsorganisation: SK Örnen
Datum: söndag 28 augusti 2016

Inskolning

1 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elton AntonenIK Vikings OKfullföljt
Cornelia RebaneKils OKfullföljt

U1

1 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva HenricssonOK Tyr16:1310:57
2Anton HenrikssonOK Tyr19:59+3:4613:30
3Edith BergenfurSkattkärrs SOK21:23+5:1014:26
4Lilly BergenfurSkattkärrs SOK21:24+5:1114:27
5Henry NordströmKils OK21:39+5:2614:37

Öppen motion 1

1 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JonssonOK Tyr26:2717:52

Öppen motion 3

3 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland ÖhmanKristinehamns OK50:2816:19
2Alfred NybergSkattkärrs SOK1:12:35+22:0723:29

Öppen motion 5

3 870 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton JonssonOK Tyr43:0611:08
2William RebaneKils OK52:22+9:1613:31
3Tanja DalheimerIK Vikings OK1:03:23+20:1716:22
4Elisabet FalemoKristinehamns OK1:16:01+32:5519:38
5Tore ZetterbergLustens OK1:16:18+33:1219:42
6Mariann NilssonLustens OK1:24:12+41:0621:45
7Melvin NilssonLustens OK1:25:19+42:1322:02
Ida MoralesKils OKej godkänd

Öppen motion 7

3 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann HyvönenSkattkärrs SOK37:5712:12
2Elin LundkvistOK Tyr38:22+0:2512:20
3Ida EngenRaumar Orientering38:26+0:2912:21
4Emma JohanssonKristinehamns OK39:02+1:0512:33
5Thomsa ErikssonUmeå OK39:48+1:5112:47
6Ida HyvönenOK Tyr41:39+3:4213:23
7Ulf SkoglundKils OK42:33+4:3613:40
8Hans PerssonOK Älgen42:39+4:4213:42
9Lennart MattssonLustens OK43:50+5:5314:05
10Laura Josefsson- -44:18+6:2114:14
11Karin MoodhOK Tyr45:30+7:3314:37
12Lotta RåbergOK Tyr46:43+8:4615:01
13Ann-Sofie HultsvedOK Tyr47:28+9:3115:15
14Jenny NybergSkattkärrs SOK48:25+10:2815:34
15Maria NordströmKils OK49:05+11:0815:46
16Åke IvanssonDegerfors OK53:13+15:1617:06
17Helene HällmanOK Tyr53:32+15:3517:12
18Per-Martin SvärdIK Vikings OK1:00:51+22:5419:33
19Annette Halvarosen- -1:13:21+35:2423:35

Öppen motion 8

5 050 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus NordströmKils OK36:437:16
2Hakan BlomkvistSkattkärrs SOK39:13+2:307:45
3Olof SkoglundKils OK39:39+2:567:51
4Jonas BergenfurSkattkärrs SOK42:36+5:538:26
5Caroline LarssonIK Vikings OK42:37+5:548:26
6Mikael NybergSkattkärrs SOK45:23+8:408:59
7Christian HedqwistOK Tyr47:17+10:349:21
8Knut EngenRaumar Orientering48:02+11:199:30
9Jens ÖströmOK Tyr49:15+12:329:45
10Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK52:46+16:0310:26
11Ola HoltOK Tyr53:15+16:3210:32
12Johan HenricssonOK Tyr59:32+22:4911:47
13Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren1:01:06+24:2312:05
14Bertil JohanssonKristinehamns OK1:01:44+25:0112:13
15Jan KarlssonKristinehamns OK1:02:31+25:4812:22
16Krister ForsgrenOK Tisaren1:15:06+38:2314:52
Sverre WikströmOK Tyrej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser