Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Taseboda

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Taseboda
Arrangörsorganisation: OK Mangen
Datum: tisdag 7 juni 2016

Lätta

1 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune OlssonÅmotfors OK19:4913:12
2Lovisa GullqvistÅmotfors OK24:46+4:5716:30
2Maja JosefssonÅmotfors OK24:46+4:5716:30
4Rune BybergÅmotfors OK41:53+22:0427:55
5Lotten LykkenOK Jösse45:19+25:3030:12

Korta

2 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karina ÖstlundOK Jösse34:3314:23
2Margareta ZetterqvistOK Jösse38:36+4:0316:05
3Thorbjörn NilssonOK Jösse43:31+8:5818:07
4Laila OlssonÅmotfors OK45:01+10:2818:45
5Eva HöijeOK Ravinen46:00+11:2719:10
6John LarssonÅrjängs OK47:16+12:4319:41
7Håkan EricsonOK Jösse48:18+13:4520:07

Mellan

3 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan VårliOK Hierne44:1012:16
2Olle BorgOK Jösse45:30+1:2012:38
3Martin NorlanderOK Mangen47:36+3:2613:13
4Jan NilssonOK Hierne50:24+6:1414:00
5Tony GullqvistÅmotfors OK51:06+6:5614:11
6Thomas ÖstlundOK Jösse51:29+7:1914:18
7Lars OlssonOK Mangen51:41+7:3114:21
8Kristian JohanssonOK Jösse51:44+7:3414:22
9Anders SteffanssonKlubblös51:50+7:4014:23
10Ulf SkoglundKils OK53:41+9:3114:54
11Lennart HöijeOK Ravinen54:55+10:4515:15
12Sven-Arne NilssonOK Jösse57:41+13:3116:01
13Ole Kristian JustnesOK Jösse1:05:48+21:3818:16
14Charlotte SkoglundKils OK1:05:51+21:4118:17
Gunilla PetersonOK Jösseej godkänd
Hans OlssonOK Jösseutgått

Långa

5 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin FogelbergOK Mangen50:179:18
2Peter LindmarkÅmotfors OK1:01:33+11:1611:23
3Peter CarlmanOK Mangen1:11:15+20:5813:11
4Thomas GabrielssonOK Mangen1:15:59+25:4214:04
5Rolf AnderssonÅrjängs OK1:22:28+32:1115:16
6Fredrik KarlssonOK Jösse1:24:42+34:2515:41
Mats LiljaOK Älgenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser