Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Distriktsmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Distriktsmatch
Arrangörsorganisation: Sala OK
Datum: tisdag 9 augusti 2011

D16

4 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sarah HaleDalarna35:167:46
2Amelie EkströmDalarna37:32+2:168:16
3Hanna ErikssonDalarna39:04+3:488:36
4Kristin OlovssonGävleborg40:22+5:068:53
5Mathilda KarlssonUppland41:48+6:329:12
6Julia AdolfssonDalarna41:57+6:419:14
7Maja EriksssonDalarna42:48+7:329:25
8Maria AnderssonDalarna47:20+12:0410:25
9Maria BengtssonUppland48:21+13:0510:38
10Amanda ElmertoftVästmanland50:52+15:3611:12
11Linnea MalmbergDalarna53:15+17:5911:43
12Mikaela BlomGävleborg53:37+18:2111:48
13Elin GidingUppland54:16+19:0011:57
14Hanna SahlinDalarna55:59+20:4312:19
15Åsa RambergVästmanland1:03:06+27:5013:53
16Teresa StavströmVästmanland1:03:41+28:2514:01
17Sanna ForsbergUppland1:05:45+30:2914:28
18Erika BlixtGävleborg1:19:50+44:3417:35
19Elin Lejon-ThorellUppland1:25:51+50:3518:54
Elina von KrusenstiernaDalarnaej godkänd
Hanna SjöbergGävleborgej start

H16

5 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan SöderlundDalarna32:426:23
2Kevin SthålGävleborg35:58+3:167:02
3Carl BomanVästmanland36:37+3:557:09
4Carl NäslundVästmanland37:26+4:447:19
5Fredrik WigertzUppland39:54+7:127:48
6Filip Axelsson-MeyerssonUppland41:40+8:588:09
7Johan WintherDalarna43:15+10:338:27
8Wilhelm Finn-ErikssonDalarna44:26+11:448:41
9Andreas LjungGävleborg44:47+12:058:45
10Anton GustafssonDalarna45:18+12:368:51
11David StigsmarkDalarna46:11+13:299:02
12Fredrik HammarlundGävleborg48:05+15:239:24
13William HultqvistUppland48:10+15:289:25
14Anders SvahnGävleborg48:23+15:419:28
15Petter AnderssonGävleborg50:27+17:459:52
16William KarlssonVästmanland52:03+19:2110:11
17Jacob AhlströmVästmanland56:03+23:2110:58
18Daniel ElfströmUppland56:32+23:5011:03
19Leonard BalkVästmanland1:00:36+27:5411:51
20Gottfrid ArksandUppland1:07:51+35:0913:16
21Jonathan HelinGävleborg1:09:31+36:4913:36
Erik LindgrenUpplandej godkänd
Andrè EklundUpplandej godkänd
Patrik SundgrenUpplandej godkänd
Henrik MontènDalarnaej start
Oskar KarlssonVästmanlandej start
Kalle SöderbärgUpplandej start
Fredrik WallinDalarnaej start

D14

3 570 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica EdmanDalarna28:598:07
2Ronja BjörklundDalarna30:53+1:548:39
3Emma HelmerssonVästmanland35:35+6:369:58
4Emma BengtssonGävleborg36:52+7:5310:19
5Matilda ErikssonDalarna36:54+7:5510:20
6Alica FrostUppland37:21+8:2210:27
7Sandra NäslundVästmanland37:44+8:4510:34
8Lovisa JonssonVästmanland38:37+9:3810:49
9Emma JanssonDalarna38:52+9:5310:53
10Elin FältmanDalarna39:14+10:1510:59
11Sara BrolinUppland39:39+10:4011:06
12Jonna RamsellDalarna42:13+13:1411:49
13Linda BrolinUppland43:53+14:5412:17
14Johanna HenrikssonGävleborg44:32+15:3312:28
15Caroline ThunbergUppland45:14+16:1512:40
16Jenny LindbergVästmanland46:05+17:0612:54
17Jessica HallqvistDalarna49:49+20:5013:57
18Magdalena MosslindVästmanland57:43+28:4416:10
19Elsa AnderssonDalarna1:00:11+31:1216:51
20Luiza DarUppland1:19:45+50:4622:20
Ellen PerssonGävleborgej godkänd
Cecilia KraftUpplandej start
Stina BayardDalarnaej start

H14

3 810 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ForsbergUppland27:377:14
2Joakim StåhlGävleborg33:03+5:268:40
3Lukas DanielssonDalarna33:43+6:068:50
4Johannes RidefeltUppland34:03+6:268:56
5Andrè AnderssonDalarna34:20+6:439:00
6Jacob TorstenssonVästmanland39:47+12:1010:26
7John GunnarssonVästmanland39:55+12:1810:28
8Simon ÖsterlundVästmanland40:27+12:5010:37
9Johan BrandbergUppland41:50+14:1310:58
10Isak SöderströmVästmanland42:07+14:3011:03
11Martin BergmanDalarna42:55+15:1811:15
12Ludvig LarsendahlVästmanland43:18+15:4111:21
13Olle NilssonUppland45:17+17:4011:53
14Karl-Oskar PlahnUppland46:32+18:5512:12
15Oscar SjöbergDalarna46:57+19:2012:19
16Niklas DeWittUppland49:25+21:4812:58
17Lars OlovssonGävleborg52:21+24:4413:44
18Eric DanielssonDalarna53:31+25:5414:02
19Mårten RostöUppland54:15+26:3814:14
20Jonathan PerssonDalarna55:50+28:1314:39
21Thure ErikssonGävleborg1:02:35+34:5816:25
22Simon BemersonUppland1:02:57+35:2016:31
23Carl KarlssonVästmanland1:07:58+40:2117:50
24Benjamin SahlinVästmanland1:31:04+1:03:2723:54
Martin PerssonGävleborgej godkänd
Albin AhlgrenUpplandej godkänd
Erik BerglundDalarnaej start
Jonas GustafssonDalarnaej start
Nils AlexanderssonDalarnaej start

D13

3 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna JungåkerDalarna25:268:17
2Sanna SjödènDalarna29:58+4:329:45
3Mirjam DalènVästmanland30:08+4:429:48
4Emmy FredrikssonDalarna32:04+6:3810:26
5Ellen SarasDalarna34:55+9:2911:22
6Carolina OlssonDalarna35:04+9:3811:25
7Frida PeterssonDalarna38:19+12:5312:28
8Erika DuhlboDalarna38:59+13:3312:41
9Malin SannelUppland41:21+15:5513:28
10Maja MosslindVästmanland43:44+18:1814:14
11Ellen BromanUppland45:20+19:5414:45
12Rebecka StafströmVästmanland45:45+20:1914:54
13Gabriella LindblomVästmanland1:21:02+55:3626:23
Anna JanssonUpplandej start

D15

4 070 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara WadmanDalarna30:077:23
2Rebecca MårtenssonVästmanland38:22+8:159:25
3Hanna BarkengrenDalarna40:12+10:059:52
4Rebecka HoppeUppland40:20+10:139:54
5Maja EngesDalarna43:29+13:2210:41
6Elin PetersonDalarna47:15+17:0811:36
7Melina CarlssonDalarna49:08+19:0112:04
8Viktoria AnderssonUppland50:28+20:2112:23
9Karin HållDalarna50:30+20:2312:24
10Fanny RostöUppland51:22+21:1512:37
11Kristin BomanGävleborg52:00+21:5312:46
12Mathilda BjörnVästmanland52:15+22:0812:50
13Anna LångDalarna52:40+22:3312:56
14Sara HamreforsVästmanland57:02+26:5514:00
15Olivia KvarnlöfUppland59:15+29:0814:33
16Caroline ThörnUppland1:00:00+29:5314:44
17Malin JohnsonUppland1:01:11+31:0415:01
18Elin MokvistUppland1:04:12+34:0515:46
19Anna BjörklundDalarna1:09:40+39:3317:07
20Ellen ForsgrenGävleborg1:12:35+42:2817:50
21Elin ForslundGävleborg1:15:24+45:1718:31
22Linnea LindelöfSala OK1:31:50+1:01:4322:33
Hanna ForsDalarnaej godkänd
Carolina NealisUpplandej godkänd
Julia AngelsiööUpplandej start

H13

3 500 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper SvenskDalarna23:116:37
2Henning SjökvistDalarna30:10+6:598:37
3Tuve MöllerUppland30:30+7:198:42
4Anton KällströmVästmanland31:33+8:229:00
5Isac von KrusenstiernaDalarna32:14+9:039:12
6Erik OlssonGävleborg32:20+9:099:14
7Rikard HolmströmDalarna34:04+10:539:44
8Andreas PerssonGävleborg35:27+12:1610:07
9Simon SjöbergGävleborg36:51+13:4010:31
10Alexander AlnessUppland38:07+14:5610:53
11Rasmus MöllerVästmanland38:19+15:0810:56
12Mårten OlssonGävleborg38:55+15:4411:07
13Dan ÖsterlundVästmanland42:38+19:2712:10
14Martin MörsellDalarna43:46+20:3512:30
15Gustaf BerglundUppland44:30+21:1912:42
16Alfred LönnVästmanland45:30+22:1913:00
17Henrik HamreforsVästmanland48:29+25:1813:51
18Pontus ThörnUppland50:37+27:2614:27
19Johan EdenhamnUppland51:57+28:4614:50
20Simon ErikssonUppland52:08+28:5714:53
21Waldemar AnderssonUppland54:43+31:3215:38
22Isak ÅbergDalarna54:45+31:3415:38
23Viktor StrandUppland54:50+31:3915:40
24Isak WadmanVästmanland56:25+33:1416:07
25Byron PalmDalarna1:00:42+37:3117:20
Robin BergstrandVästmanlandej godkänd
Gustav ÖhgrenDalarnaej start
Isak OlofssonUpplandej start
Johan LarssonUpplandej start

H15

4 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SandbergDalarna28:136:24
2August MikaelssonVästmanland30:57+2:447:02
3Albin BergkvistDalarna31:45+3:327:12
4Filip IvarssonGävleborg34:39+6:267:52
5Fredrik PerssonDalarna35:14+7:018:00
6Emil ÅbergDalarna35:44+7:318:07
7Daniel DuhlboDalarna36:57+8:448:23
8Felix KarsboGävleborg43:26+15:139:52
9Felix ClassonUppland43:33+15:209:53
10Filip BergströmDalarna43:57+15:449:59
11Jesper JissbackeGävleborg44:45+16:3210:10
12Erik HållströmGävleborg45:18+17:0510:17
13Emil ThyrènGävleborg45:28+17:1510:19
14Gabriel HöjlindDalarna45:29+17:1610:20
15Arvid RunvikDalarna49:15+21:0211:11
16Jakob LiljaUppland49:35+21:2211:16
17Joel BomanUppland50:54+22:4111:34
18Axel LimbäckVästmanland52:19+24:0611:53
19Andreas SundströmVästmanland53:05+24:5212:03
20Michael AnderssonUppland59:40+31:2713:33
21Emil ErikssonUppland1:02:34+34:2114:13
22Josef LandènGävleborg1:04:32+36:1914:40
23Jonathan NorenholmUppland1:16:33+48:2017:23
Sigge JanssonGävleborgej godkänd
Martin NorrbomVästmanlandej godkänd
Lucas Holgersson-RohdinUpplandej godkänd
Donnie FredrikssonGävleborgej godkänd
Samuel HedlundVästmanlandej start
Magnus ÖstgrenDalarnaej start
Anton GilleUpplandej start

Öppen 4

3 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK32:2010:31
2Albin ForsbergLånghundra IF33:35+1:1510:56
3Monica SvärdOK Klemmingen40:32+8:1213:12
4John NorrbomSala OK1:02:50+30:3020:28
5Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:03:16+30:5620:36
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Maria JanssonOK Linnéej godkänd
Tilda NordenholmIF Thorej godkänd
Petter NordenholmIF Thorej godkänd

Öppen 7

4 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela AlnessLånghundra IF1:06:1915:04
2Matilda JonssonForsa OK1:10:15+3:5615:57
3James DeWittLänna IF1:27:22+21:0319:51
Elias FredrikssonSöderhamns OKej godkänd

Öppen 8

5 110 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny ForsbergLånghundra IF33:406:35
2Per SundströmVästerås SOK40:28+6:487:55
3Bo StrandOK Linné42:07+8:278:14
4Per EdenhamnLänna IF42:48+9:088:22
5Ulf HamreforsVästerås SOK49:59+16:199:46
6Annika DavidssonVästerås SOK54:21+20:4110:38
7Tommy BomanVästerås SOK57:37+23:5711:16
8Johan KällmanNorbergs OK57:44+24:0411:17
9Göran SvärdOK Klemmingen1:00:14+26:3411:47
10Eva WadmanVästerås SOK1:04:25+30:4512:36
11Annika SundströmVästerås SOK1:04:57+31:1712:42
12Anders GunnarssonSurahammars SOK1:27:13+53:3317:04

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser