Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 3
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Sjövalla FK
Datum: torsdag 25 maj 2017

D16

4 790 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK37:587:55
2Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK38:16+0:187:59
3Thea FagerströmIFK Göteborg41:33+3:358:40
4Lovisa MoqvistLerums SOK45:13+7:159:26
5Hanna GabrielssonKungälvs OK45:41+7:439:32
6Ellika GrothKungälvs OK47:02+9:049:49
7Anna FlakbergIFK Göteborg49:27+11:2910:19
8Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb53:38+15:4011:11
9Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK54:41+16:4311:24
10Julia LindbladSävedalens AIK57:50+19:5212:04
11Olivia AspIFK Göteborg58:28+20:3012:12
12Matilda HagstrandLerums SOK1:00:17+22:1912:35
13Lisa FalkGöteborg-Majorna OK1:00:20+22:2212:35
14Tova LarssonLerums SOK1:00:59+23:0112:43
15Matilda JohannessonFrölunda OL1:01:45+23:4712:53
16Kajsa NormanSävedalens AIK1:04:58+27:0013:33
17Matilda ÅkessonOK Landehof1:05:25+27:2713:39
18Emelie RönnborgIK Uven1:09:57+31:5914:36
19Maja OttossonMölndal Outdoor IF1:23:02+45:0417:20
20Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:30:32+52:3418:54
Lisa WreebyOK Landehofej start
Maria LogrenSjövalla FKej start
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej start

H16

5 300 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof37:497:08
2Carl JosefssonSävedalens AIK38:34+0:457:16
3Emil AxelssonLerums SOK43:22+5:338:10
4Jakob GunnarssonLerums SOK44:49+7:008:27
5Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK45:39+7:508:36
6Erik HogedalGöteborg-Majorna OK45:41+7:528:37
7Nils KörleOK Landehof45:44+7:558:37
8Nils GrimbeckSävedalens AIK46:44+8:558:49
9Felix DrejmoOK Landehof50:15+12:269:28
10Emil RavakkoSävedalens AIK52:05+14:169:49
11Hannes RosendahlIF Marin Väst52:27+14:389:53
12Arvid BacktemanLerums SOK53:21+15:3210:03
13Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK56:25+18:3610:38
14Erik JohanssonOK Alehof58:28+20:3911:01 Ladda ner rutt i gpx-format
15Edvin BorneFrölunda OL1:06:42+28:5312:35
16Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:12:44+34:5513:43
17Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:17:05+39:1614:32
Per NordholmSävedalens AIKej godkänd
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Viktor Le ClaireFK Herkulesej godkänd
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

3 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ester FreidlitzOK Landehof58:5516:16
2Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb1:01:44+2:4917:03
Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IFej start

D14

3 520 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK32:409:16
2Ida BengtssonOK Alehof34:10+1:309:42
3Elin FlakbergIFK Göteborg41:26+8:4611:46
4Elsa KarlssonOK Landehof42:28+9:4812:03
5Elina ReinholdssonOK Alehof42:40+10:0012:07
6Olivia LundstedtSjövalla FK42:54+10:1412:11
7Anna SvarfvarSjövalla FK43:29+10:4912:21
8Matilda WallströmSävedalens AIK44:24+11:4412:36
9Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb45:07+12:2712:49
10Rebecka PihlströmOK Landehof45:25+12:4512:54
11Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb49:34+16:5414:04
12Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb51:31+18:5114:38
13Filippa FagerströmIFK Göteborg52:47+20:0714:59
14Elsa AspMölndal Outdoor IF52:51+20:1115:00
15Molly GranängKungälvs OK54:24+21:4415:27
16Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb55:10+22:3015:40
17Matilda AspIFK Göteborg1:03:33+30:5318:03
18Emilia KraftIK Uven1:08:11+35:3119:22
Frida OlofssonSjövalla FKej godkänd
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Matilda FreidlitzOK Landehofej start

H14

3 570 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK29:148:11
2Arvid SkeppSävedalens AIK29:56+0:428:23
3William SturessonLerums SOK32:12+2:589:01
4Victor BeischerIK Uven35:35+6:219:58
5Albin NyqvistOK Landehof37:16+8:0210:26
6Carl ErixonIFK Göteborg38:57+9:4310:54
7Simon BååthSävedalens AIK40:34+11:2011:21
8Alvin OllanderOK Landehof41:18+12:0411:34
9Karl GranforsOK Landehof41:22+12:0811:35
10Melker ÅkessonOK Landehof43:33+14:1912:11
11Gunnar FovaeusSävedalens AIK43:39+14:2512:13
12Elias NordbergGöteborg-Majorna OK43:40+14:2612:13
13Jonas OlandersLerums SOK44:44+15:3012:31
14Lukas GrothKungälvs OK44:45+15:3112:32
15Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb44:58+15:4412:35
16Johan Wall JungbjerGöteborgs SK46:15+17:0112:57
17Alfred JohanssonOK Alehof46:43+17:2913:05
18Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb48:25+19:1113:33
19Anton KastrupFK Herkules48:28+19:1413:34
20Joel RingströmOK Landehof49:02+19:4813:44
21Arvid PerssonMölndal Outdoor IF50:05+20:5114:01
22Oscar LundborgKungälvs OK51:13+21:5914:20
23Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb53:29+24:1514:58
24Erik ÖstlingKungälvs OK54:20+25:0615:13
25Jakob AspIFK Göteborg56:18+27:0415:46
26Tage KinellIFK Göteborg57:42+28:2816:09
27Hannes EssungerSjövalla FK59:21+30:0716:37
28Albin SchmidtFrölunda OL1:00:01+30:4716:48
29Kristian WestfeldtGöteborg-Majorna OK1:18:13+48:5921:54
30Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg1:38:07+1:08:5327:29
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Lowe HammarFK Herkulesej godkänd
Axel CullbrandMölndal Outdoor IFej godkänd
Jacob GrahnIK Uvenej godkänd
Anton SöderberghIFK Göteborgej start
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start

D14 Kort

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria GergelyFK Herkules30:0112:00
2Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb32:01+2:0012:48
3Tuva ÖhgrenSävedalens AIK40:14+10:1316:05
4Frida DahlbergIK Uven45:06+15:0518:02
5Signe LindebladIFK Göteborg57:12+27:1122:52
6Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb1:00:56+30:5524:22
7Juni DrakengrenIF Marin Väst1:22:52+52:5133:08

H14 Kort

2 500 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb27:4311:05
2Axel BjörkmanSjövalla FK35:00+7:1714:00
3Oscar CarlsonIK Uven35:11+7:2814:04
4Simon SahlinSjövalla FK36:01+8:1814:24
5Daniel KarlssonFrölunda OL36:18+8:3514:31
6Erik KlerforsFK Herkules36:33+8:5014:37
7Jesper JanssonMölndal Outdoor IF36:55+9:1214:46
8Anton EliassonGöteborg-Majorna OK41:35+13:5216:38
9Hugo EtemadFrölunda OL57:35+29:5223:02
Filip LundbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Gustav WiborgSjövalla FKej start
Gustav CarlssonOK Landehofej start
David VilhelmssonIK Uvenej start
Alexander HöglindFK Herkulesej start

D12

2 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb23:369:10
2Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb23:43+0:079:13
3Wilma ReinholdssonOK Alehof24:37+1:019:34
4Ellen NormanSävedalens AIK25:18+1:429:50
5Elsa MoqvistLerums SOK25:48+2:1210:02
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK26:45+3:0910:24
7Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb27:01+3:2510:30
8Maja AxelssonLerums SOK27:14+3:3810:35
9Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:41+5:0511:09
10Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubb29:16+5:4011:23
10Ella PetterssonSävedalens AIK29:16+5:4011:23
12Audrey HanssonFrölunda OL29:29+5:5311:28
13Emma KarlssonOK Landehof29:32+5:5611:29
14Emilia LundstedtSjövalla FK29:56+6:2011:38
15Lisa ErikssonOK Landehof32:36+9:0012:41
16Ally BlomFrölunda OL34:27+10:5113:24
17Matilda FolkessonIK Uven35:10+11:3413:41
17Alicia StridsmanTolered-Utby Ol-klubb35:10+11:3413:41
19Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK35:58+12:2213:59
20Miranda WallströmSävedalens AIK36:37+13:0114:14
21Carin LöfGöteborg-Majorna OK37:14+13:3814:29
22Signe LundqvistSjövalla FK37:30+13:5414:35
23Julia BogeOK Alehof39:40+16:0415:26
24Lisa MossbergFK Herkules39:55+16:1915:31
25Linnea OskarssonSjövalla FK40:25+16:4915:43
26Johanna PihlströmOK Landehof43:26+19:5016:54
27Sara BengtssonOK Alehof44:10+20:3417:11
28Ida KörleOK Landehof46:18+22:4218:00
29Linna NybergIFK Göteborg46:23+22:4718:02
30Anna-Lisa KinellIFK Göteborg46:24+22:4818:03
31Alice OlssonMölndal Outdoor IF50:10+26:3419:31
32Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK53:49+30:1320:56
33Maja TorseinFrölunda OL1:05:23+41:4725:26
34Hanna SchälinOK Alehof1:08:11+44:3526:31
35Elin SalbergIK Uven1:23:51+1:00:1532:37
Matilda LekbergSävedalens AIKej godkänd
Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Signe HördegårdhIFK Göteborgej start
Signe KullanderSävedalens AIKej start
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFej start

H12

2 690 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fabian AlinderSjövalla FK20:307:37
2Emil LindbladSävedalens AIK20:52+0:227:45
3Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK24:01+3:318:55
4Elias NyqvistOK Landehof26:01+5:319:40
5Hannes PerssonFK Herkules26:39+6:099:54
6Ola LeireGöteborg-Majorna OK28:58+8:2810:46
7Tim MartnerFrölunda OL29:10+8:4010:50
8Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb29:11+8:4110:50
9Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb29:13+8:4310:51
10Linus AlinderSjövalla FK30:09+9:3911:12
11Felix JohanssonOK Alehof30:30+10:0011:20
12Trond ForsstenKungälvs OK31:16+10:4611:37
13Elias DoncicIK Uven31:30+11:0011:42
14Martin EkFrölunda OL31:49+11:1911:49
15Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb32:10+11:4011:57
16Linus BååthSävedalens AIK32:11+11:4111:57
17Axel EckerlidSävedalens AIK32:14+11:4411:58
18Arvid SillbergMölndal Outdoor IF34:40+14:1012:53
19Carl-Johan StåhlSävedalens AIK36:54+16:2413:43
20Marcus SöderbomSävedalens AIK37:20+16:5013:52
21Joel HolgersonOK Landehof37:49+17:1914:03
22Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb39:59+19:2914:51
23Alwin EinarssonKungälvs OK41:09+20:3915:17
24Albin BoellIFK Göteborg41:31+21:0115:26
25Linus AugustssonGöteborgs SK41:59+21:2915:36
26Simon GrahnIK Uven42:35+22:0515:49
27Viktor JanssonMölndal Outdoor IF44:27+23:5716:31
28Oscar BjörnströmGöteborg-Majorna OK48:26+27:5618:00
29Alexander NilssonLerums SOK50:08+29:3818:38
30Valter DrejmoOK Landehof52:48+32:1819:37
31Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb55:49+35:1920:44
32Olle KullmanOK Alehof59:41+39:1122:11
Marcus LammFrölunda OLej godkänd
Johan ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Isak LemurellSjövalla FKej start
Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubbej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Viktor BerndtssonFrölunda OLej start

D12 Kort

2 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa GunnarssonLerums SOK21:1210:29 Ladda ner rutt i gpx-format
2Maja HaablaheLerums SOK25:10+3:5812:27
3Julia SvarfvarSjövalla FK27:34+6:2213:38
4Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb30:17+9:0514:59
5Elin SottFrölunda OL31:30+10:1815:35
6Tova WessbroLerums SOK31:35+10:2315:38
7Olivia FreiholtzSjövalla FK32:39+11:2716:09
8Esther MalmbergOK Landehof34:25+13:1317:02
9Ella AnderssonKungälvs OK35:13+14:0117:26
10Tilde StridOK Landehof42:50+21:3821:12
11Alva AndreassonLerums SOK44:39+23:2722:06
12Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK50:59+29:4725:14

H12 Kort

2 020 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel RingströmOK Landehof20:2610:06
2Isak ÖgrenSävedalens AIK21:45+1:1910:46
3Arvid LundbergGöteborgs SK22:25+1:5911:05
4Axel JonssonSjövalla FK22:26+2:0011:06
5Elis GrahnGöteborgs SK22:38+2:1211:12
6Noah ErefalkSjövalla FK24:36+4:1012:10
7Ludvig FuxborgSjövalla FK26:25+5:5913:04
8Fredrik HedlundFK Herkules30:40+10:1415:10
9Olle AdrianSjövalla FK31:33+11:0715:37
10Charlie WennbergTolered-Utby Ol-klubb38:56+18:3019:16
11Adam ErnelindIK Uven43:04+22:3821:19
12Filip ÖstbergIK Uven47:08+26:4223:20

D10

2 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin AxelssonLerums SOK22:1010:51
2Emelina HolmqvistSjövalla FK24:14+2:0411:52
3Edith HolmstrandOK Landehof24:17+2:0711:54
4Stella TormenaFK Herkules26:29+4:1912:58
5Elin NobornIFK Göteborg28:12+6:0213:49
6Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb28:17+6:0713:51
7Vera HöglundSjövalla FK28:31+6:2113:58
8Wilma RosénGöteborg-Majorna OK29:41+7:3114:33
9Signe KullmanOK Alehof31:19+9:0915:21
10Ellen SkovbjergFrölunda OL31:27+9:1715:25
11Elin ClaessonOK Landehof31:57+9:4715:39
12Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK33:10+11:0016:15
13Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb35:32+13:2217:25
14Amy JohanssonIK Uven37:21+15:1118:18
15Ebba KopkaIFK Göteborg39:21+17:1119:17
16Agnes BogeOK Alehof39:39+17:2919:26
17Jennie LidénOK Landehof40:18+18:0819:45
18Anna JohannessonFrölunda OL41:21+19:1120:16
19Alice FagerströmIFK Göteborg43:13+21:0321:11
20Ellen RubendahlFrölunda OL46:59+24:4923:01
21Elin LidénOK Landehof48:22+26:1223:42
22Hedvig AugustssonGöteborgs SK1:19:58+57:4839:11
Embla SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Frida LindkvistTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Vilma JanssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Nelly GrothKungälvs OKej start
Selma PerssonFK Herkulesej start
Hedda  RoosIFK Göteborgej start

H10

2 030 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig Eggöy MarkhesterSnättringe SK15:317:38
2Axel EkdalaKungälvs OK16:16+0:458:00
3Noah HedenblomSjövalla FK17:26+1:558:35
4Emil SkeppSävedalens AIK18:14+2:438:58
5Gustav StåhlSävedalens AIK18:23+2:529:03
6Gustav RexOK Landehof18:39+3:089:11
7Emil WalleniusFrölunda OL20:08+4:379:55
8Albin SvenssonFK Herkules20:15+4:449:58
9Rasmus GranängKungälvs OK20:39+5:0810:10
10Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:21+5:5010:31
11Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb22:20+6:4911:00
12Samuel JakobssonFrölunda OL22:57+7:2611:18
13Eric EkströmIK Uven23:06+7:3511:22
14Lukas GudmundssonOK Landehof24:00+8:2911:49
15Isak OllanderOK Landehof24:04+8:3311:51
16Vidar EkdalaKungälvs OK24:18+8:4711:58
17Eric OlofssonSjövalla FK24:39+9:0812:08
18Linus KarlsmoIK Uven24:53+9:2212:15
19Jarvis HanssonFrölunda OL25:25+9:5412:31
20Gustav AspIFK Göteborg25:31+10:0012:34
21Gustav Eggöy MarkhesterSnättringe SK25:34+10:0312:35
22Einar BeckmanSjövalla FK26:07+10:3612:51
23William KraftIK Uven26:18+10:4712:57
24Theander HulthénMölndal Outdoor IF26:19+10:4812:57
25Nils AndreassonIFK Göteborg26:41+11:1013:08
26Joel GabrielssonKungälvs OK28:02+12:3113:48
27Malte LjungkvistOK Alehof29:32+14:0114:32
28Arvid LanneKungälvs OK30:38+15:0715:05
29Edvin LanneKungälvs OK32:24+16:5315:57
30Filip ValentinGöteborg-Majorna OK33:47+18:1616:38
31Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb34:03+18:3216:46
32Ivar LingstenMölndal Outdoor IF36:43+21:1218:05
33Anton DahlbergIK Uven37:48+22:1718:37
34Lukas JakobssonOK Landehof44:06+28:3521:43
35Olof BjörkmanSjövalla FK45:08+29:3722:13
36Love ErikssonIK Uven46:39+31:0822:58
37Jonas LeireGöteborg-Majorna OK59:25+43:5429:16
38William BjörnbeckerSjövalla FK1:01:25+45:5430:15
39Alvar SahlSjövalla FK1:01:55+46:2430:30
Elias ForsstenKungälvs OKej godkänd
Emil AugustssonGöteborgs SKej godkänd
Edvin SonedahlOK Landehofej godkänd

DU2

1 990 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria BengtssonIF Marin Väst20:2810:17
2Evelina BjörkmanKungälvs OK23:19+2:5111:43
3Emma EkdahlSävedalens AIK24:14+3:4612:10
4Emelie DixonMelbourne Forest racers24:44+4:1612:25
5Tilda ThulinKungälvs OK24:49+4:2112:28
6Filippa JohanssonLerums SOK25:56+5:2813:01
7Filippa WinsellKungälvs OK26:23+5:5513:15
8Sonja BertsOK Alehof26:54+6:2613:31
9Elin MånssonIFK Göteborg27:47+7:1913:57
10Tess AnderssonFK Herkules28:12+7:4414:10
11Sofie ErnelindIK Uven28:28+8:0014:18
12Hedvig GrahnIFK Göteborg28:36+8:0814:22
13Hanna SkarrieKlubblös28:43+8:1514:25
14Elin KarlssonOK Landehof29:21+8:5314:44
15Linnéa RexOK Landehof29:22+8:5414:45
16Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK29:32+9:0414:50
17Charlotte Le-Caranta HelmantelOK Landehof29:46+9:1814:57
18Linnea WaernOK Landehof29:50+9:2214:59
19Moa WallströmSävedalens AIK29:54+9:2615:01
20Elin ZachrissonKungälvs OK30:15+9:4715:12
21Agnes ThulinKungälvs OK30:40+10:1215:24
22Claudia DixonMelbourne Forest racers30:41+10:1315:25
23Linda EskilssonKungälvs OK31:42+11:1415:55
24Lilia HeedOK Alehof32:05+11:3716:07
25Ellinor HäggbomKFUK-KFUM IA Göteborg32:19+11:5116:14
26Norah OdequistOK Landehof33:10+12:4216:40
27Meja StridOK Landehof33:13+12:4516:41
28Signe EjvegårdSävedalens AIK33:32+13:0416:51
29Isabella JohanssonLerums SOK33:33+13:0516:51
30Johanna WåhlströmOK Landehof33:41+13:1316:55
31Julia SkogsbergIK Uven34:00+13:3217:05
32Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF34:28+14:0017:19
33Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb35:59+15:3118:04
34Wilma SandeliusFK Herkules37:14+16:4618:42
35Emilia PerssonIK Uven37:26+16:5818:48
36Ella JindöIK Uven38:04+17:3619:07
37Selma JönssonIK Uven38:59+18:3119:35
38Maja DahlOK Alehof39:51+19:2320:01
39Miranda NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb40:36+20:0820:24
40Judith SaloGöteborgs SK40:45+20:1720:28
41Liv EinarssonFrölunda OL41:55+21:2721:03
42Maja CarlssonKungälvs OK43:31+23:0321:52
43Isabella SvärdOK Landehof44:26+23:5822:19
44Hillevi AnundbyOK Landehof44:29+24:0122:21
45Sara BergqvistGöteborg-Majorna OK45:15+24:4722:44
46Alma AhnoffGöteborg-Majorna OK45:17+24:4922:45
47Vera FagerströmIK Uven47:29+27:0123:51
48Ines EjebornGöteborg-Majorna OK47:41+27:1323:57
49Molly HallbergSjövalla FK48:25+27:5724:19
50Agnes CahierIK Uven49:10+28:4224:42
51Wilma PerssonIK Uven49:28+29:0024:51
52Elly EinarssonKungälvs OK50:10+29:4225:12
53Tilma GlamhedenOK Landehof53:32+33:0426:54
54Tea WestlöfIK Uven57:09+36:4128:43
55Moa LindgrenSävedalens AIK1:04:08+43:4032:13
56Elin JonssonSjövalla FK1:04:30+44:0232:24
57Hanna SalbergIK Uven1:16:49+56:2138:36
Stella Dejanovic-AlbertssonLerums SOKej godkänd

HU2

2 040 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper CarlsonIK Uven19:369:36
2Herman PetterssonSävedalens AIK20:37+1:0110:06
3Lucas CarlsonIK Uven21:53+2:1710:43
4Mattias SahlinSjövalla FK22:52+3:1611:12
5Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb22:53+3:1711:13
6Bruno FovaeusSävedalens AIK24:15+4:3911:53
7Ted NömmIFK Göteborg25:14+5:3812:22
8Valter BlombergIFK Göteborg26:19+6:4312:54
9Max VetterSävedalens AIK26:46+7:1013:07
10Adam ForsgardIK Uven27:19+7:4313:23
11Nils KylbergSävedalens AIK28:01+8:2513:44
12Jakob RingströmOK Landehof28:17+8:4113:51
13Ludvig SegolsonKungälvs OK28:18+8:4213:52
14Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb28:33+8:5713:59
15Edvin PetterssonLerums SOK28:56+9:2014:10
16Linus WeihardSävedalens AIK30:11+10:3514:47
17Ossian PerssonOK Alehof30:37+11:0115:00
18Anton SaeterOK Landehof31:11+11:3515:17
18Noel HulenIK Uven31:11+11:3515:17
20Jakob GudmundssonOK Landehof31:29+11:5315:25
21Erik MånssonIFK Göteborg31:37+12:0115:29
22Adam VejeSävedalens AIK32:04+12:2815:43
23Marcus NordlundKlubblös32:24+12:4815:52
24Victor Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK33:01+13:2516:11
25Joar Lin-BjörnströmGöteborg-Majorna OK33:10+13:3416:15
26Hannes LindskogKungälvs OK33:17+13:4116:18
27Hugo OlssonMölndal Outdoor IF34:55+15:1917:06
28Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb35:18+15:4217:18
29Herman TidareSävedalens AIK35:41+16:0517:29
30Benjamin KarlssonOK Landehof36:05+16:2917:41
31Jacob WinsellKungälvs OK36:30+16:5417:53
32Johan HenrikssonSjövalla FK36:43+17:0717:59
33Martin SkovbjergFrölunda OL37:09+17:3318:12
34Simon GlasmästarTolered-Utby Ol-klubb38:10+18:3418:42
35Alvar HedenblomSjövalla FK40:11+20:3519:41
36Jack SilverhazeLerums SOK40:12+20:3619:42
37Alexander WidahlFrölunda OL40:22+20:4619:47
38Pontus BergströmFrölunda OL40:26+20:5019:49
39Hugo HolgersonOK Landehof40:50+21:1420:00
40Andreas LundbergTolered-Utby Ol-klubb41:37+22:0120:24
41Robin SommanssonIK Uven43:13+23:3721:11
42Erik JohanssonIK Uven45:27+25:5122:16
43Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb45:40+26:0422:23
44Jaime HasbunOK Alehof46:13+26:3722:39
45Axel DanielssonSävedalens AIK46:24+26:4822:44
46Elmer JenefeldtSjövalla FK51:49+32:1325:24
47Viktor SaloGöteborgs SK52:55+33:1925:56
48Jacob BörstellSävedalens AIK58:05+38:2928:28
49Vilhelm FagerströmIK Uven1:02:18+42:4230:32
50Oliver WennbergTolered-Utby Ol-klubb1:09:58+50:2234:17
Simon HenrikssonSjövalla FKej godkänd
Dante WallinSävedalens AIKej godkänd
Adam HäggbringLerums SOKej godkänd
Adam VilhelmssonIK Uvenej start
Anton HolmgrenSjövalla FKej start

DU1

1 300 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea LundstedtSjövalla FK11:529:07
2Hilda GrahnGöteborgs SK12:21+0:299:30
3Aina HolmqvistSjövalla FK15:33+3:4111:57
4Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb15:34+3:4211:58
5Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb15:56+4:0412:15
6Ebba BogeOK Alehof16:36+4:4412:46
7Ylva KullanderSävedalens AIK18:27+6:3514:11
8Adeline SalekärrKungälvs OK18:47+6:5514:26
9Hanna HolmerFrölunda OL19:15+7:2314:48
10Alva KullmanOK Alehof19:51+7:5915:16
11Ebba HagstrandLerums SOK20:01+8:0915:23
11Nora SvedboTolered-Utby Ol-klubb20:01+8:0915:23
13Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OK20:28+8:3615:44
14Ida KopkaIFK Göteborg20:46+8:5415:58
15Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubb21:11+9:1916:17
16Alva KinellKlubblös22:24+10:3217:13
17Elsa HaablaheLerums SOK22:37+10:4517:23
18Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb23:02+11:1017:43
19Ingrid AndreassonIFK Göteborg23:37+11:4518:10
20Anna SahlinSjövalla FK24:10+12:1818:35
21Liv JakobssonFrölunda OL26:04+14:1220:03
22Stina CarlssonKungälvs OK27:34+15:4221:12
23Vera BergquistSjövalla FK28:38+16:4622:01
24Sara WåhlströmOK Landehof34:26+22:3426:29
25Elise FrostenssonIK Uven36:31+24:3928:05
26Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb37:37+25:4528:56
27Elin SvedboTolered-Utby Ol-klubb41:08+29:1631:38

HU1

1 410 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David ErdalenIFK Göteborg12:118:38
2Axel PerssonGöteborg-Majorna OK12:21+0:108:45
3Olle JohanssonIFK Göteborg13:02+0:519:14
4Filip StåhlSävedalens AIK13:07+0:569:18
5Joakim SöderbomSävedalens AIK14:42+2:3110:25
6Hjalmar JohanssonOK Alehof15:08+2:5710:43
7Emil JohanssonIFK Göteborg15:15+3:0410:48
8Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK17:04+4:5312:06
9Arve ForsstenKungälvs OK20:04+7:5314:13
10Melker LarssonKungälvs OK20:07+7:5614:16
11Arvid MagnussonTolered-Utby Ol-klubb20:25+8:1414:28
12Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF21:00+8:4914:53
13Jesper NilssonKungälvs OK21:04+8:5314:56
14Felix WeihardSävedalens AIK21:12+9:0115:02
15Axel ÖsterbergTolered-Utby Ol-klubb23:03+10:5216:20
16Wilhelm HedendahlKungälvs OK23:11+11:0016:26
17Alexander LindellOK Alehof23:21+11:1016:33
18Eric LiljaTolered-Utby Ol-klubb23:50+11:3916:54
19Johannes TengsFK Herkules24:02+11:5117:02
20Lucas NordlundKlubblös24:07+11:5617:06
21Nils LydmarkSjövalla FK24:37+12:2617:27
22Sixten WidenTolered-Utby Ol-klubb24:38+12:2717:28
23August LindgrenTolered-Utby Ol-klubb25:11+13:0017:51
24David KnutssonLerums SOK25:20+13:0917:58
25Vidar SunessonOK Alehof25:39+13:2818:11
26Frederik HulthénMölndal Outdoor IF26:02+13:5118:27
27Gustav StenuddFK Herkules26:20+14:0918:40
28Sam PermanIFK Göteborg26:48+14:3719:00
29Herman EngIFK Göteborg27:16+15:0519:20
30Viggo OlssonMölndal Outdoor IF27:58+15:4719:50
31Alfred BackelinIFK Göteborg28:23+16:1220:07
32Melker ÖstbergIK Uven28:25+16:1420:09
33Vidar LundbergGöteborgs SK28:39+16:2820:19
34Theo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb28:51+16:4020:27
35Adam HemmendorffIK Uven29:44+17:3321:05
36Isak FogelIK Uven30:21+18:1021:31
37August LundSjövalla FK31:24+19:1322:16
38Lukas AlfredssonKungälvs OK33:12+21:0123:32
39Dante CahierIK Uven46:01+33:5032:38
Mats GuggerSjövalla FKej godkänd
Ronja GuggerSjövalla FKej godkänd
Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Olle RoosIFK Göteborgej start
Axel LydmarkSjövalla FKej start

Inskolning

1 120 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Signe AxelssonKlubblösfullföljt
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Moa Bligård-VennerlundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Emil DahlOK Alehoffullföljt
Felix EhlersKlubblösfullföljt
Jonas EhlersKlubblösfullföljt
Tage EkbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elias EkelundSävedalens AIKfullföljt
Victor EkströmIK Uvenfullföljt
Jonatan EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Astrid GrahnIFK Göteborgfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Melvin GustavssonKlubblösfullföljt
Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Nord HammarstedtKlubblösfullföljt
Ella HammerstedtKlubblösfullföljt
Ellen JohanssonOK Alehoffullföljt
Sonja JohanssonSjövalla FKfullföljt
Annie JonesSjövalla FKfullföljt
Minouh KonczKungälvs OKfullföljt
Timea KonczKungälvs OKfullföljt
Erik LidénOK Landehoffullföljt
Alexandra LöjSjövalla FKfullföljt
Bea LöjSjövalla FKfullföljt
Nils MentorKlubblösfullföljt
Ingrid MånssonIFK Göteborgfullföljt
Annie OdequistOK Landehoffullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Albin PeterssonOK Alehoffullföljt
Arvid ReinhamreGöteborg-Majorna OKfullföljt
Robin ReinhamreGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonathan RexOK Landehoffullföljt
Alexander RosenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ella RosenGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe SahlSjövalla FKfullföljt
Melker SamorLerums SOKfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Sixten SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Thure SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Emma SöderbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Valdemar WestlöfIK Uvenfullföljt
Ester WidenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Viktor ZachrissonOK Alehoffullföljt
Ada ZollerKlubblösfullföljt
Vilgot ÅbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt

U3

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adrian BergqvistOK Alehof42:1315:45
2Amanda MarminSävedalens AIK43:13+1:0016:07
3Primus HäggbomKFUM Göteborg1:12:21+30:0826:59
4Stella FogelIK Uven1:15:59+33:4628:21
Alexander NilssonKungälvs OKej godkänd
Maria BengtssonIF Marin Västej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser