Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Mölndal Outdoor IF
Datum: tisdag 6 juni 2017

D16

4 620 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK34:267:27
2Märta LjungbergSjövalla FK36:20+1:547:51
3Thea FagerströmIFK Göteborg38:07+3:418:15
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:49+4:238:24
5Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK39:41+5:158:35
6Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK43:49+9:239:29
7Anna FlakbergIFK Göteborg45:24+10:589:49
8Lovisa MoqvistLerums SOK45:41+11:159:53
9Matilda HagstrandLerums SOK45:53+11:279:55
10Isabella AumoKungälvs OK47:25+12:5910:15
11Meja EneljungIFK Göteborg49:34+15:0810:43
12Kajsa NormanSävedalens AIK50:25+15:5910:54
13Maria LogrenSjövalla FK50:38+16:1210:57
14Emelie RönnborgIK Uven50:48+16:2210:59
15Maja OttossonMölndal Outdoor IF51:19+16:5311:06
16Lisa WreebyOK Landehof52:00+17:3411:15
17Olivia AspIFK Göteborg53:20+18:5411:32
18Tova LarssonLerums SOK55:20+20:5411:58
19Julia LindbladSävedalens AIK58:16+23:5012:36
20Matilda ÅkessonOK Landehof1:00:23+25:5713:04
21Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:04:03+29:3713:51
22Klara SäfstenMölndal Outdoor IF1:05:13+30:4714:06
Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubbej start
Tilda MelkstamLerums SOKej start

H16

5 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof35:456:30
2Carl JosefssonSävedalens AIK36:55+1:106:42
3Erik HogedalGöteborg-Majorna OK38:49+3:047:03
4Rasmus Johansson FjordsideSävedalens AIK42:11+6:267:40
5Felix DrejmoOK Landehof42:26+6:417:42
6Emil AxelssonLerums SOK43:11+7:267:51
7Nils KörleOK Landehof44:08+8:238:01
8Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK44:43+8:588:07
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK45:30+9:458:16
10Jakob GunnarssonLerums SOK45:34+9:498:17
11Arvid BacktemanLerums SOK46:44+10:598:29
12Nils GrimbeckSävedalens AIK47:34+11:498:38
13Linus BoströmOK Alehof48:16+12:318:46
14Hannes RosendahlIF Marin Väst52:08+16:239:28
15Zebastian ArfwedsonFrölunda OL53:51+18:069:47
16Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb56:13+20:2810:13
17Erik JohanssonOK Alehof1:03:27+27:4211:32
18Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:13:05+37:2013:17
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Mattias LauriFK Herkulesej start
Emil RavakkoSävedalens AIKej start

D16 Kort

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb45:2611:48
2Ester FreidlitzOK Landehof50:34+5:0813:08
3Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF1:10:07+24:4118:12

H16 Kort

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK46:2311:10
2Viktor Le ClaireFK Herkules58:55+12:3214:11

D14

3 820 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eleonora AlinderSjövalla FK30:027:51
2Anna SvarfvarSjövalla FK30:45+0:438:02
3Sabina AumoKungälvs OK31:39+1:378:17
4Elina ReinholdssonOK Alehof34:33+4:319:02
5Olivia LundstedtSjövalla FK34:49+4:479:06
6Elin FlakbergIFK Göteborg35:30+5:289:17
7Filippa FagerströmIFK Göteborg37:00+6:589:41
8Ida BengtssonOK Alehof37:19+7:179:46
9Matilda WallströmSävedalens AIK39:39+9:3710:22
10Elsa AspMölndal Outdoor IF41:34+11:3210:52
11Agnes BohlinIFK Göteborg45:05+15:0311:48
12Molly GranängKungälvs OK45:45+15:4311:58
13Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb53:25+23:2313:59
14Louise OlssonMölndal Outdoor IF56:13+26:1114:42
15Emilia KraftIK Uven57:39+27:3715:05
16Matilda AspIFK Göteborg1:08:13+38:1117:51
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Rebecka PihlströmOK Landehofej start
Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbej start
Elsa KarlssonOK Landehofej start

H14

3 940 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK26:596:50
2William SturessonLerums SOK28:35+1:367:15
3Albin NyqvistOK Landehof28:36+1:377:15
4Victor BeischerIK Uven28:44+1:457:17 Ladda ner rutt i gpx-format
5Arvid SkeppSävedalens AIK28:55+1:567:20
6Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK31:27+4:287:58
7Simon BååthSävedalens AIK35:37+8:389:02
8Alvin OllanderOK Landehof36:23+9:249:14
9Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb36:34+9:359:16
10Carl ErixonIFK Göteborg36:42+9:439:18
11Arvid PerssonMölndal Outdoor IF36:58+9:599:22
12Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb37:19+10:209:28
13Elias NordbergGöteborg-Majorna OK37:36+10:379:32
14Karl GranforsOK Landehof38:21+11:229:44
15Lucas BoströmOK Alehof39:33+12:3410:02
16Melker ÅkessonOK Landehof40:38+13:3910:18
17Ebbe HolmqvistSjövalla FK42:08+15:0910:41
18Alfred JohanssonOK Alehof43:21+16:2211:00
19Gustav BertsOK Alehof43:49+16:5011:07
20William RönnborgIK Uven44:24+17:2511:16
21Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb46:21+19:2211:45
22Joel RingströmOK Landehof46:40+19:4111:50
23Tage KinellIFK Göteborg48:37+21:3812:20
24Jonas OlandersLerums SOK50:35+23:3612:50
25Johan Wall JungbjerGöteborgs SK51:37+24:3813:06
26Jacob GrahnIK Uven51:59+25:0013:11
27Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg55:39+28:4014:07
28Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb57:09+30:1014:30
29Arvid EkbergIF Marin Väst57:48+30:4914:40
30Simon LjungkvistOK Alehof58:40+31:4114:53
31Simon AlfredssonLerums SOK1:00:02+33:0315:14
32Adrian BergqvistOK Alehof1:09:49+42:5017:43
33Jakob AspIFK Göteborg1:11:08+44:0918:03
34Rickard BerndtssonFrölunda OL1:24:11+57:1221:21
Lowe HammarFK Herkulesej start
Gunnar FovaeusSävedalens AIKej start

D14 Kort

2 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria GergelyFK Herkules30:2311:07
2Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb34:53+4:3012:46
3Frida DahlbergIK Uven43:00+12:3715:45
4Linn EneljungIFK Göteborg44:12+13:4916:11
5Juni DrakengrenIF Marin Väst56:07+25:4420:33
6Puja MuntherSävedalens AIK1:22:10+51:4730:05
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKej start

H14 Kort

2 810 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LöfGöteborg-Majorna OK27:299:46
2Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb29:10+1:4110:22
3Oscar CarlsonIK Uven29:39+2:1010:33
4Axel GrimbeckSävedalens AIK31:59+4:3011:22
5David VilhelmssonIK Uven35:35+8:0612:39
6Ville TörmänenMölndal Outdoor IF35:41+8:1212:41
7Alexander HöglindFK Herkules37:59+10:3013:31
8Simon SahlinSjövalla FK38:15+10:4613:36
9Tim BergerIK Uven39:30+12:0114:03
10Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb41:58+14:2914:56
11Daniel KarlssonFrölunda OL44:34+17:0515:51
12Axel BjörkmanSjövalla FK44:59+17:3016:00
13Axel CullbrandMölndal Outdoor IF53:07+25:3818:54
14Erik KlerforsFK Herkules58:07+30:3820:40
Jesper JanssonMölndal Outdoor IFej start
Anton EliassonGöteborg-Majorna OKej start
Oskar HedströmLerums SOKej start

D12

2 810 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa MoqvistLerums SOK25:199:00
2Maja AxelssonLerums SOK25:49+0:309:11
3Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb25:54+0:359:13
4Emilia LundstedtSjövalla FK26:11+0:529:19
5Audrey HanssonFrölunda OL26:30+1:119:25
6Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb26:46+1:279:31
7Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK27:13+1:549:41
8Wilma ReinholdssonOK Alehof28:17+2:5810:03
9Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb29:07+3:4810:21
10Ida KörleOK Landehof29:38+4:1910:32
11Ella PetterssonSävedalens AIK30:18+4:5910:46
12Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb30:37+5:1810:53
13Lisa ErikssonOK Landehof31:08+5:4911:04
14Emma KarlssonOK Landehof33:01+7:4211:44
15Ellen NormanSävedalens AIK33:42+8:2311:59
16Carin LöfGöteborg-Majorna OK34:42+9:2312:20
17Sara BengtssonOK Alehof35:50+10:3112:45
18Anna-Lisa KinellIFK Göteborg36:24+11:0512:57
19Signe LundqvistSjövalla FK38:58+13:3913:52
20Signe KullanderSävedalens AIK39:11+13:5213:56
21Tova WessbroLerums SOK39:56+14:3714:12
22Alicia StridsmanTolered-Utby Ol-klubb40:06+14:4714:16
23Matilda LekbergSävedalens AIK41:17+15:5814:41
24Matilda FolkessonIK Uven41:20+16:0114:42
25Alice OlssonMölndal Outdoor IF42:09+16:5015:00
26Miranda WallströmSävedalens AIK42:44+17:2515:12
27Linna NybergIFK Göteborg43:11+17:5215:22
28Ally BlomFrölunda OL43:16+17:5715:23
29Lisa MossbergFK Herkules44:45+19:2615:55
30Clara LövgärdOK Alehof46:35+21:1616:34
31Lisa GunnarssonLerums SOK49:45+24:2617:42
32Julia BogeOK Alehof50:14+24:5517:52
33Ingrid ToresäterIK Uven1:01:50+36:3122:00
34Jenny NorrmanGöteborg-Majorna OK1:21:08+55:4928:52
35Elin SalbergIK Uven1:45:10+1:19:5137:25
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFej start
Signe HördegårdhIFK Göteborgej start

H12

2 730 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LindbladSävedalens AIK19:097:00
2Marcus LammFrölunda OL19:33+0:247:09
3Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:15+1:067:25
4Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK21:33+2:247:53
5Hannes PerssonFK Herkules23:38+4:298:39
6Fabian AlinderSjövalla FK25:05+5:569:11
7Elias NyqvistOK Landehof26:23+7:149:39
8Ola LeireGöteborg-Majorna OK27:30+8:2110:04
9Erik SlättOK Alehof28:23+9:1410:23
10Axel Ström EckerlidSävedalens AIK28:58+9:4910:36
11Trond ForsstenKungälvs OK29:38+10:2910:51
12Linus BååthSävedalens AIK30:45+11:3611:15
13Isak LemurellSjövalla FK31:07+11:5811:23
14Arvid SillbergMölndal Outdoor IF31:22+12:1311:29
15Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb31:25+12:1611:30
16Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubb31:41+12:3211:36
17Isak NilssonOK Landehof31:44+12:3511:37
18Linus AlinderSjövalla FK32:24+13:1511:52
19Martin EkFrölunda OL32:33+13:2411:55
20Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb32:53+13:4412:02
21Alwin EinarssonKungälvs OK33:18+14:0912:11
22Simon GrahnIK Uven33:36+14:2712:18
23Albin KarlsmoIK Uven34:04+14:5512:28
24Elias DoncicIK Uven34:08+14:5912:30
25Viktor JanssonMölndal Outdoor IF34:17+15:0812:33
26Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb35:32+16:2313:00
27Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb35:47+16:3813:06
28Elias LauriFK Herkules36:10+17:0113:14
29Felix JohanssonOK Alehof37:09+18:0013:36
30David RothamelTolered-Utby Ol-klubb39:44+20:3514:33
31Jakob JönssonLerums SOK40:05+20:5614:40
32Viktor BerndtssonFrölunda OL41:45+22:3615:17
33Alexander FedjeFrölunda OL41:50+22:4115:19
34Linus AugustssonGöteborgs SK42:06+22:5715:25
35Emil GrönroosOK Alehof42:21+23:1215:30
36Noah TörngrenTolered-Utby Ol-klubb42:32+23:2315:34
37Valter DrejmoOK Landehof45:08+25:5916:31
38Olle KullmanOK Alehof49:18+30:0918:03
Isak ÖgrenSävedalens AIKej godkänd
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej godkänd
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Marcus SöderbomSävedalens AIKej start
Magnus HammarqvistSjövalla FKej start
Oscar BjörnströmGöteborg-Majorna OKej start
Joel HolgersonOK Landehofej start
Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 670 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara AlfredssonLerums SOK26:079:46
2Julia SvarfvarSjövalla FK27:38+1:3110:20
3Maja HaablaheLerums SOK27:48+1:4110:24
4Ida AlmerOK Landehof27:52+1:4510:26
5Elin SottFrölunda OL30:58+4:5111:35
6Olivia FreiholtzSjövalla FK33:43+7:3612:37
7Filippa JohanssonLerums SOK34:32+8:2512:56
8Filippa WinsellKungälvs OK34:56+8:4913:05
9Angelin SundbergLerums SOK35:34+9:2713:19
10Alva AndreassonLerums SOK35:57+9:5013:27
11Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb37:04+10:5713:52
12Stella AlbrektssonGöteborg-Majorna OK47:18+21:1117:42
Ella AnderssonKungälvs OKej godkänd

H12 Kort

2 660 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah ErefalkSjövalla FK26:279:56
2Axel JonssonSjövalla FK26:29+0:029:57
3Samuel RingströmOK Landehof26:44+0:1710:03
4Elis GrahnGöteborgs SK27:15+0:4810:14
5Ludvig FuxborgSjövalla FK27:28+1:0110:19
6Olle AdrianSjövalla FK32:02+5:3512:02
7Vilgot RappSjövalla FK34:59+8:3213:09
8Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb38:27+12:0014:27
9Arvid LundbergGöteborgs SK40:55+14:2815:22
10Erik BergerIK Uven43:52+17:2516:29
Olle AnderssonGöteborgs SKej godkänd
Elliot HalldinGöteborgs SKej start

D10

2 580 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edith HolmstrandOK Landehof22:088:34
2Elin AxelssonLerums SOK22:22+0:148:40
3Ellen SkovbjergFrölunda OL23:03+0:558:56
4Signe KullmanOK Alehof23:37+1:299:09
5Emelina HolmqvistSjövalla FK24:09+2:019:21
6Amy JohanssonIK Uven25:04+2:569:42
7Maja NordelöfMölndal Outdoor IF25:13+3:059:46
8Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK25:47+3:399:59
9Ebba KopkaIFK Göteborg26:11+4:0310:08
10Elin JohanssonIFK Göteborg26:24+4:1610:13
11Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb26:57+4:4910:26
12Vera HöglundSjövalla FK27:00+4:5210:27
13Elina KarlssonFK Herkules27:42+5:3410:44
14Vilma JanssonMölndal Outdoor IF28:11+6:0310:55
15Ellen RubendahlFrölunda OL28:27+6:1911:01
16Selma PerssonFK Herkules28:45+6:3711:08
17Jennie LidénOK Landehof28:58+6:5011:13
18Wilma SandeliusFK Herkules29:12+7:0411:19
19Ebba LövgärdOK Alehof29:25+7:1711:24
20Anna JohannessonFrölunda OL30:15+8:0711:43
21Molly AlmerOK Landehof31:14+9:0612:06
22Elin NobornIFK Göteborg31:22+9:1412:09
23Stella TormenaFK Herkules33:10+11:0212:51
24Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb34:43+12:3513:27
25Alice BohlinIFK Göteborg35:12+13:0413:38
26Elin LidénOK Landehof36:28+14:2014:08
27Alice RichardsonFrölunda OL36:33+14:2514:10
28Saga RingstadTolered-Utby Ol-klubb37:41+15:3314:36
29Agnes BogeOK Alehof39:26+17:1815:17
30Hedvig AugustssonGöteborgs SK47:46+25:3818:30

H10

2 660 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg17:086:26
2Noah HedenblomSjövalla FK18:19+1:116:53
3Axel EkdalaKungälvs OK18:23+1:156:54
4Nils AndreassonIFK Göteborg20:19+3:117:38
5Emil SkeppSävedalens AIK20:44+3:367:47
6Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb21:27+4:198:03
7Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb21:30+4:228:04
8Lukas GudmundssonOK Landehof23:11+6:038:42
9Gustav RexOK Landehof23:15+6:078:44
10Emil WalleniusFrölunda OL23:42+6:348:54
11Rasmus GranängKungälvs OK23:54+6:468:59
12Filip ValentinGöteborg-Majorna OK23:59+6:519:00
13Gustav StåhlSävedalens AIK24:11+7:039:05
14Emil AugustssonGöteborgs SK24:39+7:319:16
15Linus KarlsmoIK Uven25:14+8:069:29
16Albert EdgrenSjövalla FK25:24+8:169:32
17Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:35+8:279:37
18Albin SvenssonFK Herkules25:37+8:299:37
19Malte LjungkvistOK Alehof25:54+8:469:44
20Einar BeckmanSjövalla FK26:11+9:039:50
21Eric EkströmIK Uven26:17+9:099:52
22Max VetterSävedalens AIK27:03+9:5510:10
23Vidar EkdalaKungälvs OK27:21+10:1310:16
24Lukas RandåkerSjövalla FK27:54+10:4610:29
25Arvid LanneKungälvs OK28:15+11:0710:37
26Elias ForsstenKungälvs OK29:26+12:1811:03
26Edvin LanneKungälvs OK29:26+12:1811:03
28Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb29:29+12:2111:05
29Isak OllanderOK Landehof29:49+12:4111:12
30Isak DahlOK Alehof29:55+12:4711:14
31Ivar LingstenMölndal Outdoor IF30:44+13:3611:33
32William KraftIK Uven31:06+13:5811:41
33Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb31:21+14:1311:47
34Olof BjörkmanSjövalla FK31:43+14:3511:55
35Jarvis HanssonFrölunda OL33:43+16:3512:40
36Erik JohanssonIK Uven33:49+16:4112:42
37Anton DahlbergIK Uven34:52+17:4413:06
38Hugo OlssonMölndal Outdoor IF35:10+18:0213:13
39Erik NyströmTolered-Utby Ol-klubb35:31+18:2313:21
40Jonas LeireGöteborg-Majorna OK37:50+20:4214:13
41Love ErikssonIK Uven39:47+22:3914:57
42Axel SlättOK Alehof41:56+24:4815:45
43Elmer JenefeldtSjövalla FK55:47+38:3920:58
William BjörnbeckerSjövalla FKej godkänd

Inskolning

1 990 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil Alenvik-DahlOK Alehoffullföljt
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
Sam AnderssonGöteborgs SKfullföljt
Stina AskerlundKlubblösfullföljt
Felix AumoKungälvs OKfullföljt
Hilma AxelssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Signe AxelssonKlubblösfullföljt
Folke BergmanMölndal Outdoor IFfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborgfullföljt
Rasmus EdlundKlubblösfullföljt
Jonas EhlersKlubblösfullföljt
Tage EkbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Victor EkströmIK Uvenfullföljt
Jonatan EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elias ErsdalOK Alehoffullföljt
William FedjeFrölunda OLfullföljt
Leo ForstadKlubblösfullföljt
Morris FurugårdIK Uvenfullföljt
Bianca GiobbiOK Alehoffullföljt
Märta GrahnGöteborgs SKfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Melvin GustafssonKlubblösfullföljt
Agnes HallingströmKlubblösfullföljt
Olle HallingströmKlubblösfullföljt
Max HarryssonKlubblösfullföljt
Stella HarryssonKlubblösfullföljt
Axel HofflanderGöteborg-Majorna OKfullföljt
Erik HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Malva IsraelssonKlubblösfullföljt
Alfons JenefeldtKlubblösfullföljt
Isak Jodal-GötforsKlubblösfullföljt
Jonna Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Mio Larsson AbelIFK Göteborgfullföljt
Malte LindoufIFK Göteborgfullföljt
Angelika LljungmanSävedalens AIKfullföljt
Linnéa MolinIK Sternfullföljt
Prakash MuntherSävedalens AIKfullföljt
My Oliva SjunnessonKungälvs OKfullföljt
Linnea PalmOK Landehoffullföljt
Axel PerssonFK Herkulesfullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Erik PudasIFK Göteborgfullföljt
Robin ReinhamreGöteborg-Majorna OKfullföljt
Alexey ShishkinKlubblösfullföljt
Anton SköldbergKungälvs OKfullföljt
Lovisa SmitterbergKlubblösfullföljt
Mattis SmitterbergKlubblösfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Ture SundbäckSävedalens AIKfullföljt
Emil TullinKlubblösfullföljt
Vide UlveklintTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Bojan WallentinLerums SOKfullföljt
Love VikströmTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Olof ZelanoIFK Göteborgfullföljt
Amanda ÅgrenKlubblösfullföljt
Vera Ånger BjörkmanKlubblösfullföljt
Ester AsplundIFK Göteborgej godkänd
Simon FlintaFK Herkulesej godkänd
Tage LindoufIFK Göteborgej godkänd
Ingrid månssonIFK Göteborgej godkänd
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFej godkänd
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFej godkänd
Sixten SundbäckSjövalla FKej godkänd
Siri JarnevingIFK Göteborgej start
Arvid ReinhamreGöteborg-Majorna OKej start

DU1

2 150 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:028:23
2Julia FrisellKungälvs OK18:14+0:128:28
3Ebba BogeOK Alehof18:33+0:318:37
4Aina LarssonKungälvs OK18:40+0:388:40
5Hanna HolmerFrölunda OL21:15+3:139:53
6Hedvig GranhIFK Göteborg21:41+3:3910:05
7Moa LindgrenSävedalens AIK21:52+3:5010:10
8Hanna AnderssonLerums SOK22:28+4:2610:26
9Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb23:13+5:1110:47
10Linnea LundstedtSjövalla FK23:36+5:3410:58
11Ida KopkaIFK Göteborg23:54+5:5211:06
12Elsa CronsjöKlubblös25:09+7:0711:41
13Ellen HederströmLerums SOK25:34+7:3211:53
14Märta StrelenOK Alehof25:59+7:5712:05
15Ingrid AndreassonIFK Göteborg26:06+8:0412:08
16Ida RyttbergLerums SOK26:49+8:4712:28
17Tindra ÖrnLerums SOK27:30+9:2812:47
18Amanda TuresonLerums SOK27:53+9:5112:58
19Mailis HolmqvistSjövalla FK28:14+10:1213:07
20Hlelena DvorakKungälvs OK28:58+10:5613:28
21Alva KullmanOK Alehof29:26+11:2413:41
22Vera IngulfSävedalens AIK30:50+12:4814:20
23Elsa HaablaheLerums SOK31:31+13:2914:39
24Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb31:53+13:5114:49
25Della HäggIFK Göteborg31:54+13:5214:50
26Hilda NivertFK Herkules31:59+13:5714:52
27Moa DahlOK Alehof32:12+14:1014:58
28Amanda SidebyGöteborg-Majorna OK32:45+14:4315:13
29Ina JohanssonIFK Göteborg32:48+14:4615:15
30Anna SahlinKlubblös33:00+14:5815:20
31Sanna EkströmMölndal Outdoor IF33:23+15:2115:31
32Vera BergquistSjövalla FK34:43+16:4116:08
33Madelene BergkvistOK Alehof34:47+16:4516:10
34Ariel SundbergLerums SOK36:08+18:0616:48
35Solveig WallentinLerums SOK36:56+18:5417:10
36Clara AnderssonKlubblös37:55+19:5317:38
37Amanda FynndinKlubblös38:47+20:4518:02
38Molly FynndinKlubblös38:52+20:5018:04
39Stina CarlssonKungälvs OK42:36+24:3419:48
40Emma TuresonLerums SOK42:42+24:4019:51
41Sara WåhlströmOK Landehof1:03:11+45:0929:23
Alexandra ElmLerums SOKej start
Moa GripLerums SOKej start
Lucia HalldinGöteborgs SKej start
Olivia LarssonLerums SOKej start
Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Elsa NilssonLerums SOKej start

DU2

2 560 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HördegårdhIFK Göteborg25:5110:05
2Linnea WaernOK Landehof26:56+1:0510:31
3Elin MånssonIFK Göteborg26:58+1:0710:32
4Moa WallströmSävedalens AIK28:36+2:4511:10
5Emma EkdahlSävedalens AIK28:56+3:0511:18
6Stella AlbertssonLerums SOK30:15+4:2411:48
7Linnéa RexOK Landehof30:41+4:5011:59
8Charlotte Le-Caranta HelmantelOK Landehof31:20+5:2912:14
9Linnéa GrönrosOK Alehof32:16+6:2512:36
10Maja CarlssonKungälvs OK32:37+6:4612:44
11Sofie ErnelindIK Uven33:03+7:1212:54
12Ylva KullanderSävedalens AIK33:22+7:3113:02
13Linnéa BrandtKlubblös34:36+8:4513:30
14Klara BrockmarkMölndal Outdoor IF34:40+8:4913:32
15Sonja BertsOK Alehof35:33+9:4213:53
16Meja StridOK Landehof35:42+9:5113:56
17Alva JunkellFK Herkules36:40+10:4914:19
18Elin ZachrissonKungälvs OK36:46+10:5514:21
19Tilda ÖstbergIK Uven36:49+10:5814:22
20Alma AhnoffGöteborg-Majorna OK37:35+11:4414:40
21Isabella JohanssonLerums SOK37:38+11:4714:42
22Elin JonssonSjövalla FK38:34+12:4315:03
23Amanda WennbergSjövalla FK38:36+12:4515:04
24Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb38:39+12:4815:05
25Johanna WåhlströmOK Landehof39:16+13:2515:20
26Amanda PerssonGöteborg-Majorna OK39:20+13:2915:21
27Wilma GustavssonLerums SOK41:14+15:2316:06
28Nike EkströmOK Landehof42:29+16:3816:35
29Linnéa NilssonOK Landehof42:43+16:5216:41
30Maja Alenvik-DahlKlubblös42:48+16:5716:43
31Ines EjebornGöteborg-Majorna OK42:50+16:5916:43
32Ebba HagstrandLerums SOK45:40+19:4917:50
33Judith SaloGöteborgs SK46:07+20:1618:00
34Molly HallbergSjövalla FK47:23+21:3218:30
35Amelia SavolainenKlubblös47:30+21:3918:33
36Lovisa GranathOK Landehof48:33+22:4218:57
37Emilia SöderlundSjövalla FK48:41+22:5019:01
38Tilma GlamhedenOK Landehof50:27+24:3619:42
39Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK52:00+26:0920:18
40Agnes CahierIK Uven53:49+27:5821:01
41Hillevi AnundbyOK Landehof55:38+29:4721:43
42Isabella SvärdOK Landehof55:39+29:4821:44
43Ellen JohanssonIK Uven56:59+31:0822:15

HU1

2 180 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel perssonGöteborg-Majorna OK16:317:34
2David ErdalenIFK Göteborg16:42+0:117:39
3Filip StåhlSävedalens AIK17:42+1:118:07
4Noah JenkinsLerums SOK17:52+1:218:11
5Erik MånssonIFK Göteborg19:06+2:358:45
6Martin SkovbjergFrölunda OL19:14+2:438:49
7Sam PermanIFK Göteborg19:51+3:209:06
8Arve ForsstenKungälvs OK20:56+4:259:36
9Love AnderssonSjövalla FK21:42+5:119:57
10Malte AnderssonSjövalla FK22:13+5:4210:11
11Jakob WinsellKungälvs OK22:30+5:5910:19
11Alexander LindellOK Alehof22:30+5:5910:19
13Vidar LundbergGöteborgs SK22:46+6:1510:26
14Leo KarlssonFK Herkules22:51+6:2010:28
15Olle UnossonLerums SOK23:11+6:4010:38
16Felix EhlersKlubblös24:10+7:3911:05
17Gustav BrockmarkMölndal Outdoor IF24:22+7:5111:10
18Allan CronsjöLerums SOK24:57+8:2611:26
19Jesper RandåkerSjövalla FK25:05+8:3411:30
20Gustav HöjerLerums SOK25:54+9:2311:52
21Einar ForsFrölunda OL26:07+9:3611:58
22Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb26:13+9:4212:01
23Alfred BackelinIFK Göteborg26:42+10:1112:14
24Knut HonnérIK Uven27:38+11:0712:40
25Edvin KällénKlubblös27:45+11:1412:43
26Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb28:11+11:4012:55
27Herman EngIFK Göteborg28:16+11:4512:57
28Vidar SunessonOK Alehof28:40+12:0913:08
29Leo FurugårdIK Uven29:26+12:5513:30
30Ebbe HäggKlubblös30:12+13:4113:51
31Emil GranathOK Landehof30:31+14:0013:59
32Linus RappSjövalla FK30:44+14:1314:05
33Felix WeihardSävedalens AIK30:46+14:1514:06
34Jonathan RexOK Landehof31:01+14:3014:13
35Filip FalkengrenKlubblös31:12+14:4114:18
36Jesper NilssonKungälvs OK31:14+14:4314:19
37Leo BertsOK Alehof31:16+14:4514:20
38Anton BäckLerums SOK31:28+14:5714:26
39Dante CahierIK Uven31:56+15:2514:38
40Albin ÅgrenKungälvs OK32:20+15:4914:49
41Axel HenricsonMölndal Outdoor IF32:26+15:5514:52
42Samuel WettergrenIK Uven33:00+16:2915:08
43Erik OdénSävedalens AIK33:13+16:4215:14
44Ted KarlssonFK Herkules33:14+16:4315:14
45Vincent SundbergLerums SOK33:22+16:5115:18
46Hjalmar JohanssonOK Alehof33:34+17:0315:23
47Ebbe OlssonIFK Göteborg33:53+17:2215:32
48Adam hemmendoffIK Uven33:55+17:2415:33
49Gabriel SlättOK Alehof35:22+18:5116:13
50Loa OttosonIFK Göteborg37:08+20:3717:02
51Emil HofflanderGöteborg-Majorna OK37:22+20:5117:08
52Axel LydmarkSjövalla FK37:40+21:0917:16
53Viktor AnderssonKlubblös39:28+22:5718:06
54Nils LydmarkSjövalla FK40:16+23:4518:28
55Max OstrovskiiKlubblös40:19+23:4818:29
56Frederik HulthénMölndal Outdoor IF41:11+24:4018:53
57Maxemilian MellqvistSjövalla FK48:49+32:1822:23
58August KällénTolered-Utby Ol-klubb51:25+34:5423:35
Aina HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Tage HenricsonMölndal Outdoor IFej godkänd
Viggo EdeliusLerums SOKej start
Joakim SöderbomSävedalens AIKej start
Kasper WaborgLerums SOKej start

HU2

2 590 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas CarlsonIK Uven22:548:50
2Mattias SahlinSjövalla FK22:59+0:058:52
3Bruno FovaeusSävedalens AIK23:43+0:499:09
4Herman PetterssonSävedalens AIK24:12+1:189:20
5Arvid HägerstrandKungälvs OK25:32+2:389:51
6Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubb25:52+2:589:59
7Valter BlombergIFK Göteborg26:04+3:1010:03
8Arve StrömKlubblös26:07+3:1310:05
9Viggo NäsmanLerums SOK26:14+3:2010:07
10Dante WallinSävedalens AIK26:17+3:2310:08
11Linus WeihardSävedalens AIK26:25+3:3110:11
12Ivar HolmstrandOK Landehof27:35+4:4110:38
13Folke BroströmSjövalla FK27:38+4:4410:40
14Gustav EngströmSjövalla FK27:45+4:5110:42
15Alexander NilssonKungälvs OK27:47+4:5310:43
16Ted NömmIFK Göteborg28:35+5:4111:02
17Alvar NivertFK Herkules29:36+6:4211:25
18Vilgot VikströmTolered-Utby Ol-klubb29:43+6:4911:28
18Noel HylenIK Uven29:43+6:4911:28
20Knut GrenSävedalens AIK31:07+8:1312:00
21Levin LummanderLerums SOK31:42+8:4812:14
21Jakob RingströmOK Landehof31:42+8:4812:14
23Hugo PerbyLerums SOK31:43+8:4912:14
24Benjamin BrandtKlubblös31:46+8:5212:15
25Jesper KarlssonIK Uven32:42+9:4812:37
26Jakob GudmundssonOK Landehof33:00+10:0612:44
27Adam VilhelmssonIK Uven33:08+10:1412:47
28Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb33:19+10:2512:51
29Edvin SamuelssonOK Landehof33:43+10:4913:01
30Elliot StrömLerums SOK34:43+11:4913:24
31David SköldbergKlubblös35:49+12:5513:49
32Albin EdlundOK Landehof36:38+13:4414:08
33Hugo HolgersonOK Landehof37:07+14:1314:19
34Oscar HerngrenKungälvs OK37:16+14:2214:23
35Edvin PetterssonLerums SOK37:34+14:4014:30
36Arvid MagnussonTolered-Utby Ol-klubb38:04+15:1014:41
37Olof KarlssonFK Herkules38:06+15:1214:42
38Alexander WidahlFrölunda OL38:16+15:2214:46
39Simon EngerOK Landehof38:23+15:2914:49
40Ossian PerssonOK Alehof38:26+15:3214:50
41Noel GalianisMölndal Outdoor IF39:46+16:5215:21
42Melker BrostedtFK Herkules40:02+17:0815:27
43Melker SjunnessonKungälvs OK45:51+22:5717:42
44Sven KarlssonOK Alehof46:04+23:1017:47
45Ludvig LindenauOK Alehof46:37+23:4317:59
46Filip ÖstbergIK Uven46:49+23:5518:04
47Axel skårmanFrölunda OL49:14+26:2019:00
48Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb50:16+27:2219:24
49Jaime HasbunOK Alehof52:32+29:3820:16
50Melker ÖstbergIK Uven54:48+31:5421:09
51Eric UnemanOK Alehof54:51+31:5721:10
52Viktor SaloGöteborgs SK56:45+33:5121:54
53Arvid JunkellFK Herkules59:58+37:0423:09
54Gustav HedlundLerums SOK1:00:10+37:1623:13
Anton HolmgrenSjövalla FKej start
Oliver KalyunLerums SOKej start
Emanuel StenqvistLerums SOKej start
Jakob StenqvistLerums SOKej start
Adam VejeSävedalens AIKej start

U3

2 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vide EneljungKlubblös28:1510:11
2Alva BohlinIFK Göteborg34:39+6:2412:30
3Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK37:35+9:2013:34
4Agnes ThulinKungälvs OK37:48+9:3313:38
5Line AnderssonIFK Göteborg43:12+14:5715:35
6Adam ErnelindIK Uven45:57+17:4216:35
7Alma NohleKungälvs OK45:58+17:4316:35
8Arild EriksmatsSävedalens AIK46:48+18:3316:53
9Klara WallinderGöteborg-Majorna OK48:05+19:5017:21
10Adam EkströmMölndal Outdoor IF51:07+22:5218:27
11Molly SunérIF Marin Väst51:16+23:0118:30
12Adam ForsgardIK Uven52:31+24:1618:57
13Jacob BörstellSävedalens AIK58:25+30:1021:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser