Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 5
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Mölndal Outdoor IF
Datum: tisdag 6 juni 2017

IFK Göteborg

47 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gustav AspH10 (44)17:086:26
1Elsie HördegårdhDU2 (43)25:5110:05
2David ErdalenHU1 (60)16:42+0:117:39
2Alva BohlinU3 (13)34:39+6:2412:30
3Elin MånssonDU2 (43)26:58+1:0710:32
3Thea FagerströmD16 (22)38:07+3:418:15
4Linn EneljungD14 Kort (6)44:12+13:4916:11
4Nils AndreassonH10 (44)20:19+3:117:38
5Erik MånssonHU1 (60)19:06+2:358:45
5Line AnderssonU3 (13)43:12+14:5715:35
6Elin FlakbergD14 (16)35:30+5:289:17
6Hedvig GranhDU1 (41)21:41+3:3910:05
7Anna FlakbergD16 (22)45:24+10:589:49
7Valter BlombergHU2 (54)26:04+3:1010:03
7Sam PermanHU1 (60)19:51+3:209:06
7Filippa FagerströmD14 (16)37:00+6:589:41
9Ebba KopkaD10 (30)26:11+4:0310:08
10Elin JohanssonD10 (30)26:24+4:1610:13
10Carl ErixonH14 (34)36:42+9:439:18
11Agnes BohlinD14 (16)45:05+15:0311:48
11Meja EneljungD16 (22)49:34+15:0810:43
11Ida KopkaDU1 (41)23:54+5:5211:06
15Ingrid AndreassonDU1 (41)26:06+8:0412:08
16Ted NömmHU2 (54)28:35+5:4111:02
16Matilda AspD14 (16)1:08:13+38:1117:51
17Olivia AspD16 (22)53:20+18:5411:32
18Anna-Lisa KinellD12 (35)36:24+11:0512:57
22Elin NobornD10 (30)31:22+9:1412:09
23Alfred BackelinHU1 (60)26:42+10:1112:14
23Tage KinellH14 (34)48:37+21:3812:20
25Alice BohlinD10 (30)35:12+13:0413:38
25Della HäggDU1 (41)31:54+13:5214:50
27Herman EngHU1 (60)28:16+11:4512:57
27Linus Carlsson KokinskyH14 (34)55:39+28:4014:07
27Linna NybergD12 (35)43:11+17:5215:22
29Ina JohanssonDU1 (41)32:48+14:4615:15
33Jakob AspH14 (34)1:11:08+44:0918:03
47Ebbe OlssonHU1 (60)33:53+17:2215:32
50Loa OttosonHU1 (60)37:08+20:3717:02
Isak DellmingInskolning (65)fullföljt
Mio Larsson AbelInskolning (65)fullföljt
Malte LindoufInskolning (65)fullföljt
Erik PudasInskolning (65)fullföljt
Olof ZelanoInskolning (65)fullföljt
Lukas ErdalenH12 (41)ej start
Signe HördegårdhD12 (35)ej start
Ester AsplundInskolning (65)ej godkänd
Tage LindoufInskolning (65)ej godkänd
Ingrid månssonInskolning (65)ej godkänd
Siri JarnevingInskolning (65)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser