Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårserien Etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårserien Etapp 4
Arrangörsorganisationer: Göteborgs Orienteringsförbund / Göteborgs SK / IF Marin Väst
Datum: lördag 3 juni 2017

D16

4 470 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK35:508:00
2Märta LjungbergSjövalla FK38:28+2:388:36
3Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK42:28+6:389:30
4Isabella AumoKungälvs OK43:26+7:369:42
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK45:07+9:1710:05
6Ellika GrothKungälvs OK47:08+11:1810:32
7Tilda MelkstamLerums SOK47:41+11:5110:40
8Maja OttossonMölndal Outdoor IF47:52+12:0210:42
9Meja EneljungIFK Göteborg47:58+12:0810:43
10Lisa FalkGöteborg-Majorna OK52:25+16:3511:43
11Lovisa MoqvistLerums SOK54:51+19:0112:16
12Kajsa NormanSävedalens AIK56:48+20:5812:42
13Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb57:43+21:5312:54
14Matilda HagstrandLerums SOK57:50+22:0012:56
15Tova LarssonLerums SOK58:40+22:5013:07
16Hanna GabrielssonKungälvs OK59:42+23:5213:21
17Matilda ÅkessonOK Landehof1:00:31+24:4113:32
18Matilda JohannessonFrölunda OL1:01:30+25:4013:45
19Maria LogrenSjövalla FK1:02:11+26:2113:54
20Olivia AspIFK Göteborg1:02:53+27:0314:04
21Lycka DrakengrenIF Marin Väst1:10:03+34:1315:40
22Emelie RönnborgIK Uven1:20:10+44:2017:56
Felicia LorénOK Landehofej godkänd
Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FKej godkänd
Thea FagerströmIFK Göteborgej godkänd
Julia LindbladSävedalens AIKej start

H16

5 050 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK36:377:15
2Emil AxelssonLerums SOK36:53+0:167:18
3Samuel PihlströmOK Landehof38:28+1:517:37
4Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK42:11+5:348:21
5Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK45:45+9:089:03
6Nils GrimbeckSävedalens AIK46:00+9:239:06
7Felix DrejmoOK Landehof46:21+9:449:10
8Jakob GunnarssonLerums SOK54:01+17:2410:41
9Per NordholmSävedalens AIK54:22+17:4510:45
10Nils KörleOK Landehof54:24+17:4710:46
11Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb56:15+19:3811:08
12Hannes RosendahlIF Marin Väst56:52+20:1511:15
13Emil RavakkoSävedalens AIK1:00:47+24:1012:02
14Erik JohanssonOK Alehof1:02:52+26:1512:26
15Edvin BorneFrölunda OL1:06:12+29:3513:06
16Wilmer LindblomKungälvs OK1:10:06+33:2913:52
17Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:18:51+42:1415:36
18Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:20:04+43:2715:51
19Zebastian ArfwedsonFrölunda OL1:22:32+45:5516:20
20Mattias LauriFK Herkules1:36:09+59:3219:02
Arvid BacktemanLerums SOKej start
Carl JosefssonSävedalens AIKej start
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej start

D16 Kort

3 960 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mina ShabbakiTolered-Utby Ol-klubb51:4013:02
2Ester FreidlitzOK Landehof53:31+1:5113:30
3Maria BengtssonIF Marin Väst1:01:26+9:4615:30
4Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF1:14:53+23:1318:54

H16 Kort

3 850 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Le ClaireFK Herkules53:2813:53

D14

3 850 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eleonora AlinderSjövalla FK30:227:53
2Sabina AumoKungälvs OK32:07+1:458:20
3Filippa FagerströmIFK Göteborg32:39+2:178:28
4Anna SvarfvarSjövalla FK34:40+4:189:00
5Olivia LundstedtSjövalla FK36:55+6:339:35
6Elin FlakbergIFK Göteborg37:28+7:069:43
7Matilda WallströmSävedalens AIK42:41+12:1911:05
8Agnes BohlinIFK Göteborg46:37+16:1512:06
9Elsa AspMölndal Outdoor IF47:10+16:4812:15
10Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb47:32+17:1012:20
11Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb47:38+17:1612:22
12Molly GranängKungälvs OK49:19+18:5712:48
13Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb52:30+22:0813:38
14Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb55:13+24:5114:20
Louise OlssonMölndal Outdoor IFej godkänd
Ebba NäsmanLerums SOKej start
Rebecka PihlströmOK Landehofej start
Elsa KarlssonOK Landehofej start

H14

3 960 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin NyqvistOK Landehof32:238:10
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:14+0:518:23
3William SturessonLerums SOK35:04+2:418:51
4Anton KastrupFK Herkules35:12+2:498:53
5Jacob GrahnIK Uven35:40+3:179:00
6Victor BeischerIK Uven37:11+4:489:23
7Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb37:19+4:569:25
8Karl GranforsOK Landehof37:24+5:019:26
9Elias NordbergGöteborg-Majorna OK38:34+6:119:44
10Jakob LundbergTolered-Utby Ol-klubb39:24+7:019:56
11Melker ÅkessonOK Landehof39:33+7:109:59
12Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb40:35+8:1210:14
13Lukas GrothKungälvs OK41:42+9:1910:31
14Alvin OllanderOK Landehof42:21+9:5810:41
15Arvid PerssonMölndal Outdoor IF42:54+10:3110:50
16Simon BååthSävedalens AIK45:26+13:0311:28
17William RönnborgIK Uven50:20+17:5712:42
18Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb51:25+19:0212:59
19Hannes EssungerSjövalla FK51:58+19:3513:07
20Oscar LundborgKungälvs OK53:09+20:4613:25
21Johan SaméusFrölunda OL54:05+21:4213:39
22Simon AlfredssonLerums SOK56:37+24:1414:17
23Arvid EkbergIF Marin Väst1:02:59+30:3615:54
24Anton SöderberghIFK Göteborg1:14:52+42:2918:54
25Linus Carlsson KokinskyIFK Göteborg1:21:32+49:0920:35
26Adrian BergqvistOK Alehof1:26:40+54:1721:53
27Jakob AspIFK Göteborg1:29:25+57:0222:34
Simon LjungkvistOK Alehofej godkänd
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Tage KinellIFK Göteborgej start
Ebbe HolmqvistSjövalla FKej start
Rickard BerndtssonFrölunda OLej start
Lowe HammarFK Herkulesej start

D14 Kort

2 760 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina GlänneskogTolered-Utby Ol-klubb28:0310:09
2Emilia MathiasonTolered-Utby Ol-klubb32:47+4:4411:52
3Wiola MagnussonGöteborgs SK35:51+7:4812:59
4Frida DahlbergIK Uven38:10+10:0713:49
5Linn EneljungIFK Göteborg40:19+12:1614:36
6Maria GergelyFK Herkules41:56+13:5315:11
7Juni DrakengrenIF Marin Väst45:18+17:1516:24
8Agnes MårildGöteborgs SK59:03+31:0021:23
9Puja MuntherSävedalens AIK1:01:04+33:0122:07
Tuva ÖhgrenSävedalens AIKej start
Signe LindebladIFK Göteborgej start

H14 Kort

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb21:537:29
2Oscar CarlsonIK Uven23:51+1:588:10
3Henrik LöfGöteborg-Majorna OK24:04+2:118:14
4Axel GrimbeckSävedalens AIK27:41+5:489:28
5Ville TörmänenMölndal Outdoor IF29:23+7:3010:03
6Oskar HedströmLerums SOK31:30+9:3710:47
7Jesper JanssonMölndal Outdoor IF32:37+10:4411:10
8Daniel KarlssonFrölunda OL34:26+12:3311:47
9Axel CullbrandMölndal Outdoor IF35:49+13:5612:15
10David VilhelmssonIK Uven37:29+15:3612:50
11Emil WallmanTolered-Utby Ol-klubb42:05+20:1214:24
12Erik WettergrenIK Uven45:40+23:4715:38
13Alexander HöglindFK Herkules48:09+26:1616:29
14Hugo EtemadFrölunda OL54:25+32:3218:38
Tim BergerIK Uvenej start

D12

2 920 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja NordenfeltTolered-Utby Ol-klubb18:366:22
2Silje RingstadTolered-Utby Ol-klubb18:46+0:106:25
3Maja AxelssonLerums SOK19:19+0:436:36
4Audrey HanssonFrölunda OL19:29+0:536:40
5Ella PetterssonSävedalens AIK19:39+1:036:43
6Elsa MoqvistLerums SOK20:05+1:296:52
7Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb20:16+1:406:56
8Ellen NormanSävedalens AIK20:39+2:037:04
9Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK21:05+2:297:13
10Miranda WallströmSävedalens AIK21:58+3:227:31
11Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb22:17+3:417:37
12Matilda LekbergSävedalens AIK23:57+5:218:12
13Wilma ReinholdssonOK Alehof26:25+7:499:02
14Julia BogeOK Alehof26:44+8:089:09
15Linnea OskarssonSjövalla FK26:51+8:159:11
16Signe KullanderSävedalens AIK27:20+8:449:21
17Ida KörleOK Landehof29:18+10:4210:02
18Matilda FolkessonIK Uven29:28+10:5210:05
19Clara LövgärdOK Alehof35:24+16:4812:07
20Ally BlomFrölunda OL35:28+16:5212:08
21Johanna PihlströmOK Landehof35:46+17:1012:14
22Anna-Lisa KinellIFK Göteborg36:36+18:0012:32
23Lisa ErikssonOK Landehof37:13+18:3712:44
24Linna NybergIFK Göteborg38:18+19:4213:06
25Alva LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb45:04+26:2815:26
26Alice OlssonMölndal Outdoor IF46:38+28:0215:58
27Elin SalbergIK Uven58:46+40:1020:07
Carin LöfGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start
Isabella BaierTolered-Utby Ol-klubbej start
Emilia LundstedtSjövalla FKej start

H12

2 760 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:396:45
2Emil LindbladSävedalens AIK19:48+1:097:10
3Marcus LammFrölunda OL19:57+1:187:13
4Fabian AlinderSjövalla FK22:42+4:038:13
5Hannes PerssonFK Herkules24:46+6:078:58
6Linus AlinderSjövalla FK24:53+6:149:00
7Felix JohanssonOK Alehof25:04+6:259:04
8Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK25:42+7:039:18
9Melvin AnderssonTolered-Utby Ol-klubb25:43+7:049:19
10Axel Ström EckerlidSävedalens AIK26:37+7:589:38
11Albin KarlsmoIK Uven27:48+9:0910:04
12Elias DoncicIK Uven28:19+9:4010:15
13Erik SlättOK Alehof28:32+9:5310:20
14David RothamelTolered-Utby Ol-klubb28:33+9:5410:20
15Elias NyqvistOK Landehof28:39+10:0010:22
16Valter DrejmoOK Landehof28:53+10:1410:27
17Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb29:30+10:5110:41
18Linus AugustssonGöteborgs SK29:39+11:0010:44
19Alwin EinarssonKungälvs OK29:42+11:0310:45
20Marcus SöderbomSävedalens AIK30:23+11:4411:00
21Simon GrahnIK Uven30:53+12:1411:11
22Isak NilssonOK Landehof32:24+13:4511:44
23Martin EkFrölunda OL34:43+16:0412:34
24Joel HolgersonOK Landehof34:45+16:0612:35
25Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb35:17+16:3812:47
26Viktor BerndtssonFrölunda OL35:43+17:0412:56
27Olle KullmanOK Alehof37:42+19:0313:39
28Adam GranhageSjövalla FK39:04+20:2514:09
29Emil GrönroosOK Alehof41:56+23:1715:11
30Ludvig MedinTolered-Utby Ol-klubb43:05+24:2615:36
31Jakob JönssonLerums SOK47:10+28:3117:05
32Viktor JanssonMölndal Outdoor IF47:51+29:1217:20
Carl-Johan StåhlSävedalens AIKej godkänd
Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Isak LemurellSjövalla FKej start
Alexander FedjeFrölunda OLej start
Albin BoellIFK Göteborgej start
Lukas ErdalenIFK Göteborgej start
Jakob BaierTolered-Utby Ol-klubbej start

D12 Kort

2 460 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa GunnarssonLerums SOK25:4410:27
2Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb26:29+0:4510:45
3Filippa JohanssonLerums SOK26:53+1:0910:55
4Angelin SundbergLerums SOK27:10+1:2611:02
5Elin SottFrölunda OL29:17+3:3311:54
6Ida AlmerOK Landehof31:18+5:3412:43
7Sara AlfredssonLerums SOK33:51+8:0713:45
8Tilde StridOK Landehof37:51+12:0715:23
9Maja HaablaheLerums SOK38:13+12:2915:32
10Alva AndreassonLerums SOK43:32+17:4817:41
11Petronella NyströmOK Landehof1:08:51+43:0727:59
Olivia FreiholtzSjövalla FKej start

H12 Kort

2 420 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak ÖgrenSävedalens AIK18:477:45
2Axel JonssonSjövalla FK19:43+0:568:08
3Axel RydgrenTolered-Utby Ol-klubb23:01+4:149:30
4Olle AnderssonGöteborgs SK23:29+4:429:42
5Ludvig FuxborgSjövalla FK25:03+6:1610:21
6Vilgot RappSjövalla FK26:47+8:0011:04
7Elis GrahnGöteborgs SK28:52+10:0511:55
8Arvid MårildGöteborgs SK30:45+11:5812:42
9Axel NilssonTolered-Utby Ol-klubb32:05+13:1813:15
10David BergströmFrölunda OL33:53+15:0614:00
11Elliot HalldinGöteborgs SK35:22+16:3514:36
12Fredrik HedlundFK Herkules37:09+18:2215:21
13Arvid LundbergGöteborgs SK38:43+19:5615:59
Erik BergerIK Uvenej start

D10

2 420 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelina HolmqvistSjövalla FK21:268:51
2Edith HolmstrandOK Landehof22:16+0:509:12
3Ebba KopkaIFK Göteborg23:19+1:539:38
4Greta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb23:32+2:069:43
5Elin AxelssonLerums SOK23:42+2:169:47
6Ellen SkovbjergFrölunda OL23:55+2:299:52
7Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK23:57+2:319:53
8Maja NordelöfMölndal Outdoor IF24:41+3:1510:11
9Elin NobornIFK Göteborg25:19+3:5310:27
10Wilma RosénGöteborg-Majorna OK26:19+4:5310:52
11Signe KullmanOK Alehof27:52+6:2611:30
12Alice FagerströmIFK Göteborg28:18+6:5211:41
13Elina KarlssonFK Herkules28:22+6:5611:43
14Vera HöglundSjövalla FK28:56+7:3011:57
15Linnea WestfeldtGöteborg-Majorna OK29:27+8:0112:10
16Alice BohlinIFK Göteborg29:40+8:1412:15
17Elin KarlssonOK Landehof30:21+8:5512:32
18Ellen RubendahlFrölunda OL30:28+9:0212:35
19Embla SternöTolered-Utby Ol-klubb31:37+10:1113:03
20Ebba LövgärdOK Alehof31:55+10:2913:11
21Jennie LidénOK Landehof33:19+11:5313:46
22Hedvig AugustssonGöteborgs SK36:17+14:5114:59
23Vilma JanssonMölndal Outdoor IF38:19+16:5315:50
24Selma PerssonFK Herkules40:22+18:5616:40
25Elin LidénOK Landehof45:25+23:5918:46
26Agnes BogeOK Alehof52:58+31:3221:53
27Maja Alenvik-dahlOK Alehof1:08:57+47:3128:29
Alice RichardsonFrölunda OLej start
Anna JohannessonFrölunda OLej start

H10

2 460 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EkdalaKungälvs OK17:387:10
2Elvis ÅbergTolered-Utby Ol-klubb18:08+0:307:22
3Noah HedenblomSjövalla FK18:26+0:487:29
4Emil SkeppSävedalens AIK18:47+1:097:38
5Gustav StåhlSävedalens AIK18:57+1:197:42
6Albin TörngrenTolered-Utby Ol-klubb19:49+2:118:03
7Gustav RexOK Landehof20:30+2:528:20
8Nils AndreassonIFK Göteborg20:54+3:168:29
9Emil AugustssonGöteborgs SK20:56+3:188:30
10Herman PetterssonSävedalens AIK21:46+4:088:50
11Malte LjungkvistOK Alehof22:30+4:529:08
12Linus KarlsmoIK Uven22:31+4:539:09
13Emil WalleniusFrölunda OL22:35+4:579:10
14Filip ValentinGöteborg-Majorna OK22:38+5:009:12
15Felix GrapengiesserSjövalla FK22:45+5:079:14
16Einar BeckmanSjövalla FK23:07+5:299:23
17Gustav AspIFK Göteborg23:23+5:459:30
18Axel SlättOK Alehof23:33+5:559:34
19Theander HulthénMölndal Outdoor IF25:01+7:2310:10
20Vidar EkdalaKungälvs OK25:02+7:2410:10
21Arvid LanneKungälvs OK25:33+7:5510:23
22Isak DahlOK Alehof26:05+8:2710:36
23Albert EdgrenSjövalla FK26:30+8:5210:46
24Erik RothamelTolered-Utby Ol-klubb26:42+9:0410:51
25Eric OlofssonSjövalla FK27:19+9:4111:06
26Max VetterSävedalens AIK27:24+9:4611:08
27Isak OllanderOK Landehof27:54+10:1611:20
28William KraftIK Uven28:22+10:4411:31
29Lukas RandåkerSjövalla FK29:00+11:2211:47
30Jarvis HanssonFrölunda OL30:29+12:5112:23
31Ulrik OlssonTolered-Utby Ol-klubb32:55+15:1713:22
32Erik SaméusFrölunda OL34:22+16:4413:58
33Olof BjörkmanSjövalla FK35:53+18:1514:35
34Lukas JakobssonOK Landehof36:04+18:2614:39
35Love ErikssonIK Uven36:48+19:1014:57
36Joel GabrielssonKungälvs OK40:33+22:5516:29
37Erik JohanssonIK Uven42:12+24:3417:09
38Anton DahlbergIK Uven50:09+32:3120:23
Hugo BoqvistMölndal Outdoor IFej godkänd

Inskolning

1 720 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Sixten AlmerOK Landehoffullföljt
Felix AumoKungälvs OKfullföljt
Ludvig AxenborgGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hugo ChahanKlubblösfullföljt
Max CliffordsonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Isak DellmingIFK Göteborgfullföljt
Saga DellmingIFK Göteborgfullföljt
Jonas EhlyäsKlubblösfullföljt
Tage EkbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonatan EngelkeGöteborg-Majorna OKfullföljt
David ErikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Bianca GiobbiOK Alehoffullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Olle GårdsbyTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Erik HägerstrandKungälvs OKfullföljt
Isak Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jonna Jodal-GötforsGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sonja JohanssonSjövalla FKfullföljt
Selma JönssonIK Uvenfullföljt
Linnea KarlssonFrölunda OLfullföljt
Mimou KonczKungälvs OKfullföljt
Timea KonczKungälvs OKfullföljt
Linnea MohlinIK Sternfullföljt
Prakash MuntherSävedalens AIKfullföljt
Melker NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Molly NordelöfMölndal Outdoor IFfullföljt
Sam OlssonIFK Göteborgfullföljt
Linnea PalmOK Landehoffullföljt
Elsa PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Albin PetterssonOK Alehoffullföljt
Robin ReinhamreGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ella RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ella RundbergTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Tilda SeemannKlubblösfullföljt
Assar SjölundGöteborg-Majorna OKfullföljt
Ivar SkårmanFrölunda OLfullföljt
Lovisa SmitterbergKungälvs OKfullföljt
Edvin StjernlöfIFK Göteborgfullföljt
Emil StridOK Landehoffullföljt
Ester WidéenTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Gustaf ÅkerlindKlubblösfullföljt
Anders JonssonIF Marin Västej godkänd
Ture SjölundGöteborg-Majorna OKej godkänd
William FedjeFrölunda OLej start

DU1

1 980 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva KullanderSävedalens AIK21:4410:58
2Agnes ÅbergTolered-Utby Ol-klubb23:21+1:3711:47
3Hanna HolmerFrölunda OL23:25+1:4111:49
4Ida KopkaIFK Göteborg24:26+2:4212:20
5Mailis HolmqvistSjövalla FK25:22+3:3812:48
6Linnea LundstedtSjövalla FK27:53+6:0914:04
7Adeline SalekärrKungälvs OK28:14+6:3014:15
8Aina LarssonKungälvs OK28:41+6:5714:29
9Meja BoqvistMölndal Outdoor IF29:02+7:1814:39
10Matilda KarlbergIF Marin Väst30:03+8:1915:10
11Aina HolmqvistSjövalla FK30:26+8:4215:22
12Ebba BogeOK Alehof30:27+8:4315:22
13Irene JohanssonGöteborg-Majorna OK30:51+9:0715:34
14Julia FrizellKungälvs OK31:29+9:4515:54
15Helena DvorakKungälvs OK33:12+11:2816:46
16Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb33:20+11:3616:50
17Ethel CarstamSjövalla FK33:23+11:3916:51
18Ellen HederströmLerums SOK34:21+12:3717:20
19Elsa HaablaheLerums SOK35:33+13:4917:57
20Ingrid AndreassonIFK Göteborg35:50+14:0618:05
21Alva KullmanOK Alehof36:47+15:0318:34
22Alma CarlbergIFK Göteborg36:55+15:1118:38
23Nina OlssonIFK Göteborg36:57+15:1318:39
24Leia BerghOK Landehof39:26+17:4219:54
25Amanda JerkstrandTolered-Utby Ol-klubb40:02+18:1820:13
26Johanna LindströmTolered-Utby Ol-klubb41:54+20:1021:09
27Malva IsraelssonTolered-Utby Ol-klubb42:06+20:2221:15
28Ariel SundbergLerums SOK42:55+21:1121:40
29Rut MårildGöteborgs SK45:35+23:5123:01
30Hanna AnderssonLerums SOK49:18+27:3424:53
31Alexandra ElmLerums SOK1:00:58+39:1430:47
Julia SkogsbergIK Uvenej godkänd
Moa GripLerums SOKej start
Lucia HalldinGöteborgs SKej start
Olivia LarssonLerums SOKej start
Elsa NilssonLerums SOKej start
Tindra ÖrnLerums SOKej start

HU1

1 950 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ErdalenIFK Göteborg17:068:46
2Joakim SöderbomSävedalens AIK17:59+0:539:13
3Lucas NordlundKlubblös18:26+1:209:27
4Axel PerssonGöteborg-Majorna OK18:28+1:229:28
5Noah JenkinsLerums SOK18:34+1:289:31
6Filip StåhlSävedalens AIK20:20+3:1410:25
7Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb22:48+5:4211:41
8Vidar LundbergGöteborgs SK22:51+5:4511:43
9Malte AnderssonSjövalla FK23:08+6:0211:51
10Valter BlombergIFK Göteborg23:16+6:1011:55
11Wilmer AxenborgGöteborg-Majorna OK23:19+6:1311:57
12Frans OlssonTolered-Utby Ol-klubb24:07+7:0112:22
13Jesper RandåkerSjövalla FK24:15+7:0912:26
14Olle UnossonLerums SOK25:01+7:5512:49
15Jesper NilssonKungälvs OK25:09+8:0312:53
16Sixten WidéenUtby IK25:10+8:0412:54
17Hjalmar JohanssonOK Alehof25:19+8:1312:58
18Jonathan RexOK Landehof30:01+12:5515:23
19Gabriel SlättOK Alehof30:27+13:2115:36
20Linus RappSjövalla FK30:44+13:3815:45
21Frederik HulthénMölndal Outdoor IF30:48+13:4215:47
22Alexander LindellOK Alehof31:46+14:4016:17
23Wilhelm HedendahlKungälvs OK33:16+16:1017:03
24Anton NilssonTolered-Utby Ol-klubb33:35+16:2917:13
25Axel LydmarkSjövalla FK33:37+16:3117:14
26Lukas AlfredssonKungälvs OK33:54+16:4817:23
27Knut HonnerIK Uven34:21+17:1517:36
28Viggo OlssonMölndal Outdoor IF36:12+19:0618:33
29Samuel WettergrenIK Uven38:46+21:4019:52
30Albin ÅgrenKungälvs OK38:51+21:4519:55
31Love AnderssonSjövalla FK41:41+24:3521:22
32Maximilian MellqvistSjövalla FK42:16+25:1021:40
33Vincent SundbergLerums SOK43:07+26:0122:06
34Dante CahierIK Uven46:07+29:0123:38
Allan CronsjöLerums SOKej godkänd
Viggo EdeliusLerums SOKej start
Nils LydmarkSjövalla FKej start
Kasper WaborgLerums SOKej start

DU2

2 400 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina BjörkmanKungälvs OK23:279:46
2Hilda GrahnGöteborgs SK24:32+1:0510:13
3Emma EkdahlSävedalens AIK25:26+1:5910:35
4Linnéa RexOK Landehof25:39+2:1210:41
5Maja HedströmLerums SOK27:25+3:5811:25
6Linnea WaernOK Landehof28:31+5:0411:52
7Molly AlmerOK Landehof29:10+5:4312:09
8Moa WallströmSävedalens AIK29:46+6:1912:24
9Nike EkströmOK Landehof31:04+7:3712:56
10Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK31:36+8:0913:10
11Isabella JohanssonLerums SOK32:11+8:4413:24
12Charlotte Le-Caranta HelmantelOK Landehof32:31+9:0413:32
13Elin ZachrissonKungälvs OK32:46+9:1913:39
13Stina HelgesonKungälvs OK32:46+9:1913:39
15Judith SaloGöteborgs SK34:39+11:1214:26
16Lovisa GranathOK Landehof37:00+13:3315:25
17Emma LindströmTolered-Utby Ol-klubb37:26+13:5915:35
17Sofie ErnelindIK Uven37:26+13:5915:35
19Wilma PerssonIK Uven37:41+14:1415:42
20Emilia PerssonIK Uven38:00+14:3315:50
21Rebecka AnderssonOK Alehof38:01+14:3415:50
22Agnes CahierIK Uven38:45+15:1816:08
23Wilma SandeliusFK Herkules39:58+16:3116:39
24Ebba JönssonGöteborg-Majorna OK40:15+16:4816:46
25Alwa SahlqvistOK Landehof40:34+17:0716:54
26Johanna WhålströmOK Landehof41:18+17:5117:12
27Alice NohleKungälvs OK42:45+19:1817:48
28Ingrid AnderssonFK Herkules43:58+20:3118:19
29Nelly GrothKungälvs OK44:41+21:1418:37
30Alma AnderssonFK Herkules45:17+21:5018:52
31Elly EinarssonKungälvs OK47:20+23:5319:43
32Maja CarlssonKungälvs OK47:32+24:0519:48
33Stella AlbertssonLerums SOK48:47+25:2020:19
34My Oliva SjunnessonKungälvs OK51:19+27:5221:22
35Meja StridOK Landehof51:41+28:1421:32
36Norah OdequistOK Landehof51:43+28:1621:32
37Klara HallerödFrölunda OL53:30+30:0322:17
38Hillevi AnundbyOK Landehof54:08+30:4122:33
38Isabella SvärdOK Landehof54:08+30:4122:33
40Ines EjebornGöteborg-Majorna OK56:43+33:1623:37
41Ella JindöIK Uven59:00+35:3324:35
Linnéa GrönroosOK Alehofej godkänd
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start
Ebba GranhageSjövalla FKej start
Wilma GustavssonLerums SOKej start

HU2

2 340 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NordlundKlubblös19:288:19
2Lucas CarlsonIK Uven21:11+1:439:03
3Alexander NilssonKungälvs OK21:48+2:209:18
4Ted NömmIFK Göteborg23:00+3:329:49
5Viggo NäsmanLerums SOK24:01+4:3310:15
6Ivar HolmstrandOK Landehof24:12+4:4410:20
7Alvar NivertFK Herkules26:39+7:1111:23
8Nils KylbergSävedalens AIK27:45+8:1711:51
8Ludvig SegolsonKungälvs OK27:45+8:1711:51
10Pontus BergströmFrölunda OL27:48+8:2011:52
11Olof KarlssonFK Herkules29:33+10:0512:37
12Gustav HedlundLerums SOK30:47+11:1913:09
13Valter CarstamSjövalla FK31:01+11:3313:15
14Malte AnderssonMatteus SI31:10+11:4213:19
15Hugo HolgersonOK Landehof31:22+11:5413:24
16Knut GrenSävedalens AIK31:25+11:5713:25
17Martin SkovbjergFrölunda OL31:37+12:0913:30
17Jonas NissarTolered-Utby Ol-klubb31:37+12:0913:30
19Hugo OlssonMölndal Outdoor IF32:38+13:1013:56
20Jack SilverhazeLerums SOK32:53+13:2514:03
21Adam VilhelmssonIK Uven33:29+14:0114:18
22Arvid HägerstrandKungälvs OK33:53+14:2514:28
23Oskar HerngrenKungälvs OK35:34+16:0615:11
24Elliot StrömLerums SOK35:47+16:1915:17
25Edvin SamuelssonOK Landehof36:06+16:3815:25
26Adam HäggbringLerums SOK37:02+17:3415:49
27Elmer JenefeldtSjövalla FK38:13+18:4516:19
28Ludvig LindenauOK Alehof38:29+19:0116:26
29Melker BrostedtFK Herkules38:30+19:0216:27
30Simon EngerOK Landehof39:12+19:4416:45
31Alvar HedenblomSjövalla FK41:02+21:3417:32
32Gunnar BroströmSjövalla FK44:11+24:4318:52
33Ella GrahnGöteborgs SK44:21+24:5318:57
34Ivar GrahnGöteborgs SK44:50+25:2219:09
35Eric UnemanOK Alehof47:36+28:0820:20
36Joar Sennelöv FöranderOK Landehof47:40+28:1220:22
37Artur StjernlöfIFK Göteborg47:49+28:2120:26
38Jacob BörstellSävedalens AIK50:14+30:4621:28
39Oliver KalyunLerums SOK52:22+32:5422:22
40Isac GustafssonLerums SOK1:00:18+40:5025:46
41Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubb1:01:07+41:3926:07
Levin LummanderLerums SOKej start
Hugo PerbyLerums SOKej start
Sixten ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej start

U3

2 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan MagnussonGöteborg-Majorna OK25:209:10
2Amanda Ström EckerlidSävedalens AIK35:17+9:5712:47
3Edvin LanneKungälvs OK36:55+11:3513:22
4Melker SjunnessonKungälvs OK39:47+14:2714:24
5Adam ForsgardIK Uven49:06+23:4617:47
6Alma NohleKungälvs OK50:13+24:5318:11
7Molly SunérIF Marin Väst54:08+28:4819:36
8Anton PaulinderSävedalens AIK57:48+32:2820:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser