Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Älgotcup och kretsmäst. SÖ kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgotcup och kretsmäst. SÖ kretsen
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: söndag 1 maj 2016

H21

5 210 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MickelåkerAndrarums IF40:197:44
2Fredrik ÖgrenBergenäsets AIK42:24+2:058:08
3Ola HäggströmAndrarums IF42:30+2:118:09
4Linnea SundströmOK Renen44:49+4:308:36
5Michael NilssonAndrarums IF45:39+5:208:45
6Johannes AnderssonAndrarums IF54:09+13:5010:23
7Fredrik NilssonAndrarums IF56:50+16:3110:54
8Per Soares OlssonSimrishamns OK1:05:48+25:2912:37
Jonas TunestålAndrarums IFej godkänd

H16

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PukeYstads OK39:4810:45
2Tyr HäggströmAndrarums IF43:06+3:1811:38
3Emil NilssonAndrarums IF43:28+3:4011:44
4Oscar EhrnbornAndrarums IF51:59+12:1114:02
5Jakob NilssonYstads OK1:08:41+28:5318:33

D14

2 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin NilssonAndrarums IF31:1811:20
2Clara EhrnbornAndrarums IF35:42+4:2412:56
3Hanna LarssonYstads OK47:49+16:3117:19

H14

2 760 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ThoressonAndrarums IF21:547:56
2Brian AhlmAndrarums IF22:20+0:268:05
3Sverre HäggströmAndrarums IF35:51+13:5712:59
4Stellan GradinAndrarums IF36:11+14:1713:06

H14 Kort

2 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PerssonAndrarums IF30:4214:04

H12

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludwig AnderssonAndrarums IF23:3510:49
2Cazper NilssonAndrarums IF30:23+6:4813:56
3Jakob HåkanssonYstads OK31:30+7:5514:26
4Viggo AhlmAndrarums IF36:44+13:0916:51
5Elias NilssonAndrarums IF46:17+22:4221:13

H12 Kort

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel PerssonAndrarums IF33:4316:51

D10

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vide HäggströmAndrarums IF21:2610:43

H10

2 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ThoressonAndrarums IF24:3312:16
Viggo TunestålAndrarums IFej start

D35

4 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MickelåkerAndrarums IF37:198:46
2Lotte HenrikssonSimrishamns OK47:32+10:1311:11
3Nina TillanderYstads OK55:18+17:5913:00
4Malin HäggströmAndrarums IF1:05:41+28:2215:27

D45

4 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF37:249:04
2Anette ThoressonAndrarums IF50:00+12:3612:08
3Carina GöranssonYstads OK1:03:30+26:0615:24
4Elisabeth HåkanssonYstads OK1:06:34+29:1016:09

H45

4 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth NilssonYstads OK39:419:20
2Jan GradinAndrarums IF46:00+6:1910:49
3Peter PukeYstads OK54:14+14:3312:45

H55

4 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan NilssonAndrarums IF30:117:19
2Bengt LarssonYstads OK55:19+25:0813:25
Kjell VilhelmssonAndrarums IFej start

D65

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina NilssonAndrarums IF37:1014:52
2Susanne IngemanssonYstads OK41:45+4:3516:42
3Barbro NilssonAndrarums IF45:32+8:2218:12

H65

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent R NilssonAndrarums IF32:059:08
2Jan-Evert  OlssonAndrarums IF40:57+8:5211:40
3Bengt HanssonAndrarums IF44:07+12:0212:34
4Greger IngemanssonYstads OK45:01+12:5612:49
5Jan BergströmAndrarums IF46:30+14:2513:14
6Bertil ElmvikAndrarums IF47:19+15:1413:28
7Rolf NilssonAndrarums IF58:57+26:5216:47
8Jan FogelbergAndrarums IF1:08:16+36:1119:26

H75

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven PerssonAndrarums IF42:5517:10
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:05:30+22:3526:12
Sven LevinAndrarums IFej start

Inskolning

1 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robin AhlmAndrarums IFfullföljt
Alfons MickelåkerAndrarums IFfullföljt
Theo NilssonAndrarums IFfullföljt
Tim NilssonAndrarums IFfullföljt
Fabian TillanderYstads OKfullföljt

U1D

1 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia TillanderYstads OK22:4814:25
2Hedda PerssonAndrarums IF1:21:49+59:0151:46
3Meliza NilssonAndrarums IF1:21:53+59:0551:49

U1H

1 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isaak Soares OlssonSimrishamns OK31:1519:46
2Philip Soares OlssonSimrishamns OK32:52+1:3720:48

U2H

2 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eneco Soares OlssonSimrishamns OK24:0612:03
2Valdemar PukeYstads OK31:23+7:1715:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser