Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för HOK Veteraner

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: HOK Veteraner
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: torsdag 14 april 2016

KORTA

2 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LönnVimmerby OK36:1718:08
2Harriet AlbinssonBjörkfors GOIF36:23+0:0618:11
3Gunvald BruceAnkarsrums OK36:33+0:1618:16
4Lennart FridellGamleby OK37:08+0:5118:34
5Håkan AnderssonGamleby OK39:16+2:5919:38
6Inger PetterssonBjörkfors GOIF40:03+3:4620:01
7Allan SvenssonKisa SK40:41+4:2420:20
8Olle KarlssonGamleby OK41:28+5:1120:44
9Gunnel ChristianssonGamleby OK41:54+5:3720:57
10Elisabeth HjortvidVästerviks OK42:43+6:2621:21
11Åke KarlssonBjörkfors GOIF44:17+8:0022:08
12Inger AlmgrenGamleby OK45:24+9:0722:42
13Rose-Marie GroundstroemBjörkfors GOIF45:35+9:1822:47
14Vivi-Anne LiljeholmAnkarsrums OK48:03+11:4624:01
15Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK50:23+14:0625:11
16John PaulinKisa SK50:49+14:3225:24
17Håkan SvenssonVästerviks OK51:34+15:1725:47
18Pia AnderssonGamleby OK55:48+19:3127:54
19Liane RingBjörkfors GOIF56:13+19:5628:06
20Inge EkströmVimmerby OK59:02+22:4529:31
Göran FredrikssonMålilla OKej godkänd

MELLAN

3 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kennert RuhlanderKisa SK44:1213:48
2Gunnar SöderholmVimmerby OK44:45+0:3313:59
3Kerstin ErikssonKisa SK45:51+1:3914:19
4Gun-Britt SvenssonVästerviks OK46:22+2:1014:29
5Roland SkyttKisa SK47:03+2:5114:42
6Eivor PetterssonGamleby OK47:59+3:4714:59
7Lars EkholmBjörkfors GOIF49:55+5:4315:35
8Björn LiljeholmAnkarsrums OK50:25+6:1315:45
9Annika SandströmVimmerby OK51:43+7:3116:09
10Monica MarmelidVästerviks OK51:49+7:3716:11
11Britt-Marie BjörklundVästerviks OK52:01+7:4916:15
12K-G SvenssonVimmerby OK52:07+7:5516:17
13Lars KarlssonGamleby OK54:34+10:2217:03
14Sören MarmelidGamleby OK54:41+10:2917:05
15Göran AlmgrenGamleby OK56:41+12:2917:42
16Lena SandahlGamleby OK57:32+13:2017:58
17Bert SvenssonVästerviks OK57:49+13:3718:04
18Börje KarlssonVimmerby OK1:03:08+18:5619:43
19Bertil AxelssonVimmerby OK1:09:28+25:1621:42
20Karin TibbelinVimmerby OK1:16:54+32:4224:01

LÅNGA

3 900 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonVästervik OK33:238:33
2Gunnar EnbergMålilla OK39:34+6:1110:08
3Ulric SvenssonVimmerby OK39:56+6:3310:14
4H-G KarmstigAnkarsrums OK40:18+6:5510:20
5Stig JonssonKisa OK43:26+10:0311:08
6Lars-Inge EklundVimmerby OK44:17+10:5411:21
7Lennart PetterssonBjörkfors GOIF45:44+12:2111:43
8Lars PetterssonVimmerby OK45:50+12:2711:45
9Gunnilla PetterssonVästervik OK46:38+13:1511:57
10Olof HjortvidVästervik OK47:20+13:5712:08
11Bo EklundVimmerby OK47:26+14:0312:09
12Hans-Åke ChristianssonGamleby OK53:13+19:5013:38
13Jan-Ulf KarlssonMålilla OK53:23+20:0013:41
14Åke BorgerAnkarsrums OK55:59+22:3614:21
15Åke BjörklundVästervik OK1:02:25+29:0216:00
16Stig KarlssonKisa OK1:21:29+48:0620:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser