Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 5-dagars på hemmaplan, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 5-dagars på hemmaplan, etapp 5
Arrangörsorganisation: OK Stigen
Datum: tisdag 31 maj 2016

Korta banan

1 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Idris MangalOK Stigen11:587:28
1Zadran OK Gisle11:587:28
3Axel AmrénOK Stigen12:33+0:357:50
4Arvid NordOK Stigen12:43+0:457:56
5Ingela NordOK Gisle12:44+0:467:57
6Algot NordOK Stigen12:46+0:487:58
7Anna HyltenOK Stigen13:10+1:128:13
8Ingrid HylténOK Stigen13:25+1:278:23
9Agnes SchlegelOK Stigen13:27+1:298:24
9Linnea ClassonOK Stigen13:27+1:298:24
11Farig OK Stigen13:48+1:508:37
12Esatulla OK Stigen13:53+1:558:40
13Wilmer TenggrenOK Stigen14:14+2:168:53
14Sanna SigvardssonBredaryds SOK14:20+2:228:57
15Elwin TenggrenOK Stigen14:21+2:238:58
16Anna HyltenOK Stigen20:22+8:2412:43
17Olle NilssonOK Stigen20:57+8:5913:05
18Muslim MangalOK Stigen24:40+12:4215:25
Assar ThorstenssonOK Stigenej godkänd

Mellanbanan

2 800 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus JohanssonOK Stigen19:236:55
2Gustav ClassonOK Stigen22:21+2:587:58
3Viktor JosefssonOK Stigen23:14+3:518:17
3Julius GroningOK Stigen23:14+3:518:17
5Charlott LiljaOK Stigen23:48+4:258:30
6Susanne DombyOK Stigen24:19+4:568:41
7Rickard AmrenOK Stigen24:25+5:028:43
8Mattias RundgrenVäxjö OK25:21+5:589:03
9Elsa NilssonOK Stigen26:58+7:359:37
10Leo JensenOK Stigen27:29+8:069:48
11Madeleine ClaessonOK Stigen28:13+8:5010:04
12Sölve AnderssonOK Stigen28:48+9:2510:17
13Emma AmrenOK Stigen28:57+9:3410:20
14Susann BerntssonOK Reftele29:24+10:0110:30
15Kurt KarlssonOK Stigen29:37+10:1410:34
16Alma NilssonOK Stigen30:36+11:1310:55
17Havi AliOK Stigen30:59+11:3611:03
18Christina PeterssonOK Gisle31:14+11:5111:09
19Bo AndreassonOK Reftele31:28+12:0511:14
20Katarina LindOK Stigen31:34+12:1111:16
21Karin HelmiusOK Reftele31:43+12:2011:19
22Stig FranssonOK Stigen32:36+13:1311:38
23Anna NilssonOK Stigen33:17+13:5411:53
24Sonja EmanuelssonOK Stigen43:17+23:5415:27
Bosse YbeOK Stigenej godkänd

Långa banan

3 900 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds SOK18:214:42
2Axel ElmbladBredaryds SOK18:27+0:064:43
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK19:45+1:245:03
4Christer LiljaOK Stigen20:05+1:445:08
5Per SigvardsonBredaryds SOK21:43+3:225:34
6Mats NylundBredaryds SOK21:50+3:295:35
7Anton GunnarssonBredaryds SOK22:13+3:525:41
8Magnus ClassonOK Stigen22:20+3:595:43
9Lina SandströmOK Stigen23:14+4:535:57
10Peter DombyOK Stigen23:31+5:106:01
11Björn NilssonOK Stigen24:32+6:116:17
11Malin ClassonOK Stigen24:32+6:116:17
13Joakim FranssonAnderstorps OK24:53+6:326:22
14Linnea SkalbergBredaryds SOK25:01+6:406:24
15Niclas SjögrenOK Stigen25:07+6:466:26
16Hanna HenningssonBredaryds SOK26:14+7:536:43
17Tuva NylundBredaryds SOK26:19+7:586:44
18Hanna KarlssonOK Stigen26:27+8:066:46
19Camilla JohanssonOK Stigen27:04+8:436:56
20Maria SturessonAnderstorps OK27:06+8:456:56
21Johnny GustavssonOK Stigen27:17+8:566:59
22Henrik BergenholzOK Stigen27:24+9:037:01
23Ina SkalbergBredaryds SOK27:51+9:307:08
24Ellen SigvardsonBredaryds SOK27:52+9:317:08
25Oskar NilssonOK Stigen28:01+9:407:11
26Micael ElmbladBredaryds SOK29:03+10:427:26
27Hedvig SeverinssonBredaryds SOK29:18+10:577:30
28Tobisa RydenOK Stigen29:52+11:317:39
29Hans JohanssonOK Reftele30:00+11:397:41
30Lena FritzellAnderstorps OK30:59+12:387:56
31Hanna OgstedtOK Stigen31:38+13:178:06
32Christer SturessonAnderstorps OK31:43+13:228:07
33Gunilla SandströmOK Stigen32:13+13:528:15
34Maria AnderssonBredaryds SOK33:42+15:218:38
35Hampus PeterssonOK Gisle33:43+15:228:38
36Bo JohanssonOKStigen34:29+16:088:50
37Göran KlemmingOK Stigen36:18+17:579:18
38Anton PeterssonOK Gisle36:45+18:249:25
39Thomas PeterssonOK Gisle36:54+18:339:27
40Leif NymanOK Stigen40:09+21:4810:17
41Tomas JohanssonOK Stigen57:12+38:5114:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser