Swedish Orienteering Federation

Official results for MtbO, Svenska Cupen, #4, medel

Event informationShow result list by organisationPress result listUpload routePrint

Name: MtbO, Svenska Cupen, #4, medel
Organiser: Edsbyns OK
Date: Sunday 28 May 2017

D21

10 320 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ingrid StengårdOK Trian52:325:05
2Nadia LarssonFredrikshofs IF Skid & OK53:57+1:255:13
3Linn BylarsForsa OK54:32+2:005:17
4Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna56:35+4:035:28
5Erica OlssonIFK Mora OK1:02:33+10:016:03
6Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK1:06:03+13:316:24
Elin FjellströmGarphyttans IFdid not finish

H21

13 070 m, 13 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Sebastian SvärdHaninge SOK1:00:414:38
2Thomas JanssonGarphyttans IF1:01:26+0:454:42
3Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK1:02:34+1:534:47
4Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:02:50+2:094:48
5Oskar SandbergSäterbygdens OK1:02:55+2:144:48
6Patrik SvedbergGävle OK1:04:11+3:304:54
7Ola JäderbergLeksands OK1:04:20+3:394:55
8Magnus BlåuddOK Rodhen1:04:25+3:444:55
9Andreas MathisenVästerås SOK1:05:28+4:475:00
10Oskar MolarinOK Rodhen1:08:29+7:485:14
11Daniel SteenHaninge SOK1:09:24+8:435:18
Henrik LundgrenCentrum OKmispunched
Torbjörn JanssonGarphyttans IFmispunched

H17-20

10 320 m, 15 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Gustav JonssonIFK Mora OK47:574:38
2Pontus AlfredssonOK Tyr50:58+3:014:56
3Felix TidermanSöders-Tyresö51:04+3:074:56
4Joakim SkärlénHaninge SOK51:47+3:505:01
5Emil ArvidssonSäterbygdens OK53:26+5:295:10
6Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK53:44+5:475:12
7Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK56:21+8:245:27
8Viktor BergLeksands OK59:09+11:125:43
9Jakob BergmanOK Kåre59:34+11:375:46
10Oskar PerssonÅrsunda IF1:02:14+14:176:01
11Martin BergmanOK Kåre1:02:30+14:336:03
12Felix SilverGävle OK1:04:19+16:226:13
13Martin SkärlénHaninge SOK1:11:14+23:176:54
Rasmus NordgrenOK Kåremispunched
Emil AnderssonHaninge SOKmispunched

D16

6 270 m, 0 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OKdid not start

H16

8 180 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Linus AlbinssonIFK Enskede41:255:03
2Isak BerggrenGävle OK46:38+5:135:42

H14

5 770 m, 3 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Björn RennerOK Södertörn37:416:31
2Hugo AtterbrandOK Kåre46:48+9:078:06
3Samuel ResmanOK Hedströmmen49:37+11:568:35

D12

5 770 m, 1 starting competitor
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malin HållHJS-Vansbro OK48:548:28

D40

9 530 m, 6 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ann-Sofie TäckOK Hammaren1:09:267:17
2Anna BerggrenGävle OK1:10:09+0:437:21
3Daniela RennerOK Södertörn1:17:31+8:058:08
4Malin AlbinssonIFK Enskede1:36:43+27:1710:08
Erica HållHJS-Vansbro OKmispunched
Liselott NordgrenOK Kåremispunched

H40

11 510 m, 12 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Ola SvärdHaninge SOK51:044:26
2Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna52:02+0:584:31
3Peter AlbinssonIFK Enskede56:22+5:184:53
4Magnus EliassonDomnarvets GOIF57:34+6:305:00
5Sven PerssonÅrsunda IF57:36+6:325:00
6Ulf AnderssonHaninge SOK1:01:04+10:005:18
7Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK1:02:18+11:145:24
8Stellan TäckOK Hammaren1:02:48+11:445:27
9Mathias VestinOK Kåre1:03:28+12:245:30
10Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK1:09:58+18:546:04
11Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:13:19+22:156:22
12Peter ÅkessonAlfta-Ösa OK1:19:39+28:356:55
Peo BergLeksands OKdid not start

D50

8 180 m, 8 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Maud AnglebrantIFK Mora OK44:565:29
2Carina SandbergSäterbygdens OK50:25+5:296:09
2Weronica MorellOK Kåre50:25+5:296:09
4Anki Svärdby-BergmanOK Kåre50:59+6:036:13
5Eva LindgrenFinspångs SOK52:24+7:286:24
6Marie FröjdRehns BK58:07+13:117:06
7Susanne WelénKöping-Kolsva OK1:04:45+19:497:54
Lisbeth CelanderKristinehamns OKmispunched

H50

10 320 m, 26 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Stefan KollbergEksjö SOK51:445:00
2Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK52:03+0:195:02
3Rickard AsplundÄrla IF52:44+1:005:06
4Steven HaleOK Kåre52:54+1:105:07
5Christer MorellOK Kåre53:02+1:185:08
6Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF53:10+1:265:09
7Magnus HellbergEskilstuna OL55:35+3:515:23
8Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK55:36+3:525:23
9Mats JohanssonIFK Mora OK55:40+3:565:23
10Patrik TidermanSöders-Tyresö57:18+5:345:33
11Kenneth SvenssonFinspångs SOK57:26+5:425:33
12Urban RisbergEskilstuna OL57:42+5:585:35
13Per LeidevallDomnarvets GOIF58:46+7:025:41
14Ulf ErikssonStora Tuna OK58:59+7:155:42
15Benny LindgrenFinspångs SOK1:01:05+9:215:55
16Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:01:13+9:295:55
17Stefan JohanssonTrosabygdens OK1:02:24+10:406:02
18Kjell KlarSäterbygdens OK1:03:18+11:346:08
19Jonas HolmgrenOK Hammaren1:03:45+12:016:10
20Leif CelanderKristinehamns OK1:06:34+14:506:27
21Hans OlsénSundbybergs IK1:08:06+16:226:35
22Anders AbrahamssonGammelstads IF1:13:40+21:567:08
23Hans KööhlerTrollhättans SOK1:14:40+22:567:14
24Mikael KullinOK Tyr1:14:43+22:597:14
25Claes RennerOK Södertörn1:28:42+36:588:35
26Gunnar SkärlénHaninge SOK1:34:58+43:149:12
Christer NorinJärfälla OKdid not start

D60

6 270 m, 2 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Margareta MeitonIFK Lidingö SOK1:01:039:44
2Radka KühnelTrollhättans SOK1:13:38+12:3511:44

H60

9 530 m, 9 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Johan KarlssonTrollhättans SOK56:475:57
2Gunnar MunkteliusSurahammars SOK1:02:00+5:136:30
3Torbjörn LarssonStora Tuna OK1:04:33+7:466:46
4Mats GärlingStjärnhovs OK 651:06:03+9:166:55
5Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF1:06:19+9:326:57
6Jan LindgrenOK Södertörn1:11:52+15:057:32
7Åke GustafssonBergnäsets AIK1:14:59+18:127:52
Lars SahlbergLeksands OKmispunched
Göran WelénKöping-Kolsva OKdid not finish

Öppen motion 1

5 770 m, 5 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Malin LinghOK Rodhen36:026:14
2Arvid OlandersEdsbyns OK47:50+11:488:17
3Peter OlssonOK Djerf48:35+12:338:25
4Leo MagnussonAlfta-Ösa OK50:31+14:298:45
5Ingrid Munktelius ÖhlénSurahammars SOK1:07:28+31:2611:41

Öppen motion 5

8 180 m, 7 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Thomas ArvidssonSäterbygdens OK50:566:13
2Ulrika SilverGävle OK56:10+5:146:51
3Mikael SilverGävle OK56:13+5:176:52
4Rolad FjellströmKFUM Örebro OK1:04:00+13:047:49
5Anita KlaarSäterbygdens OK1:04:22+13:267:52
6Anna-Karin SchmutzLeksands OK1:17:46+26:509:30
7Simon SchmutzLeksands OK1:17:48+26:529:30

Öppen motion 9

11 510 m, 11 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Jakob MagnussonAlfta-Ösa OK49:514:19
2Ruben FritzonEdsbyns OK55:50+5:594:51
3Johan NorellEdsbyns SK1:02:44+12:535:27
4Martin MattesEdsbyns OK1:03:41+13:505:31
5Mats MattesEdsbyns OK1:03:46+13:555:32
6Anna NäsströmEdsbyns SK1:08:15+18:245:55
6Johnny NäsströmSkogslöparna1:08:15+18:245:55
8Jan BergmanOK Kåre1:10:34+20:436:07
9Magdalena MattesEdsbyns SK1:20:18+30:276:58
10Azra AvdicEdsbyns SK1:20:20+30:296:58
11Ylva LundinBollnäs CK1:20:31+30:406:59

H70

6 270 m, 4 starting competitors
PlacNameOrganisationTimeDiffKm time
1Claes-Göran LundbergUlricehamns OK41:176:35
2Ronny HedlundOK Södertörn43:01+1:446:51
3Hans KruskopfKorsnäs IF OK50:24+9:078:02
4Kjell ErikssonInsjöns IF OK1:02:39+21:229:59

Please report errors in the result list to the organiser.

Advertisements