Officiell resultatlista för DM, medel, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Västergötland
Arrangörsorganisationer: OK Orinto / OK Räven
Datum: lördag 2 september 2017

D21

3 890 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin ThernOK Skogshjortarna30:107:45
2Kristin SkaarRyda SK31:17+1:078:02
3Ida WillénFalköpings AIK OK34:05+3:558:45
4Josefine KristianssonTrollhättans SOK35:21+5:119:05
5Elin TörnrothHjobygdens OK36:50+6:409:28
6Emelie UnossonBredareds IF37:29+7:199:38
7Emilia HenryssonTibro OK39:01+8:5110:01
8Anna LarssonIF Hagen39:22+9:1210:07
8Sofia SjögrenOK Kullingshof39:22+9:1210:07
10Sofia JohanssonTrollhättans SOK39:59+9:4910:16
11Sofia LarssonHestra IF41:43+11:3310:43
12Martina JohanssonHestra IF43:55+13:4511:17
13Lovisa HanssonHestra IF48:16+18:0612:24
14Anna OlssonTibro OK50:09+19:5912:53
14Emma EkbergLidköpings VSK50:09+19:5912:53
16Madelene Bougas LööfMariestads FK51:13+21:0313:09
17Erika AnderssonUlricehamns OK1:00:46+30:3615:37
18Frida KjellmanLidköpings VSK1:07:33+37:2317:21
19Lisa WallinHestra IF1:11:56+41:4618:29
20Sina SeipelElfsborg SOK1:19:43+49:3320:29
Linda HallbergBredareds IFej godkänd

H21

5 120 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan TörnrothHestra IF34:426:46
2Jesper SjögrenHestra IF34:49+0:076:48
3Pontus KarlssonMarkbygdens OK35:05+0:236:51
4Martin AhlbergerHestra IF35:53+1:117:00
5Benjamin EdlundHestra IF36:02+1:207:02
6Andreas HolmqvistHestra IF37:51+3:097:23
7Rickard StoltHestra IF39:22+4:407:41
8Jesper NilssonUlricehamns OK40:05+5:237:49
9Calle StenbergOK Skogshjortarna42:31+7:498:18
10Anton KarlssonOK Kullingshof43:27+8:458:29
11Gustav ÖstlingOK Skogshjortarna44:01+9:198:35
12Erik ForsHestra IF47:06+12:249:11
13Tobias MattssonTrollhättans SOK48:16+13:349:25
14Erik HanssonBredareds IF50:13+15:319:48
15Daniel HärströmFalköpings AIK OK53:14+18:3210:23
16Niklas FriskMarkbygdens OK53:16+18:3410:24
17Johan SandströmTrollhättans SOK55:26+20:4410:49
18Filip AnderssonMarkbygdens OK1:03:05+28:2312:19
19Jimmy KarlssonOK Torfinn1:16:54+42:1215:01
Linus LandergrenHestra IFej godkänd
Jesper LiderudLidköpings VSKej godkänd
Anton NilssonOK Trananej start
Erik WidmarkIF Hagenej start

D20

3 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Tranan26:077:20
2Elvira BjörklundTrollhättans SOK26:44+0:377:30
3Vilma BlennowFalköpings AIK OK29:19+3:128:14
4Hanna LindströmOK Tranan33:31+7:249:24
5Alice AronengHestra IF33:49+7:429:29
6Emma KindbomIF Hagen36:53+10:4610:21
7Malin JanssonHjobygdens OK43:16+17:0912:09
8Wilma JanssonVänersborgs SK57:34+31:2716:10
9Julia StrömUlricehamns OK1:18:51+52:4422:08

H20

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK23:416:05
2Victor HelgessonHestra IF25:31+1:506:33
3Edvin CarlssonMarkbygdens OK26:59+3:186:56
4Ludwig JohanssonUlricehamns OK40:43+17:0210:28
Viktor WassénVänersborgs SKej godkänd
Rickard DjerfTibro OKej start

D18

3 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa LindeblomHestra IF35:219:34
2Sofia KlassonHestra IF36:26+1:059:52
3Maja KindlundOK Tranan37:48+2:2710:14
4Ebba HjertbergHestra IF38:24+3:0310:24
5Tindra HjortFalköpings AIK OK45:25+10:0412:18
6Elin JohanssonFrämmestads IK51:04+15:4313:50
7Alma LiderudLidköpings VSK54:28+19:0714:45
8Saga HjerténIK Gandvik1:12:23+37:0219:36
9Julia ElverlindOK Tranan1:14:46+39:2520:15
10Sofi AnderssonIK Gandvik1:29:43+54:2224:18
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start

H18

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix AxelssonMarkbygdens OK22:236:17
2Eskil TryggöTrollhättans SOK23:42+1:196:39
3Emil KarlssonHestra IF24:30+2:076:52
4Marcus CarlssonIF Hagen25:33+3:107:10
5Carl HolmbergIF Hagen26:04+3:417:19
6Axel OlssonIF Hagen26:17+3:547:22
7William LundstedtMullsjö SOK28:13+5:507:55
8Albin AlsiöIF Hagen28:26+6:037:59
9Anders BjörklundTrollhättans SOK28:29+6:068:00
10Klas JohanssonOK Tranan29:32+7:098:17
11Hugo HåkanssonIK Ymer32:09+9:469:01
12Olle HedmanIF Hagen32:12+9:499:02
13Eric BerlinTrollhättans SOK39:54+17:3111:12
14Oscar KarlssonTrollhättans SOK43:25+21:0212:11
15Daniel BogrenIF Hagen47:14+24:5113:16
16Jonas PlanckIK Gandvik1:05:22+42:5918:21
Oscar StombergIF Hagenej start

D16

3 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK28:017:53
2Alva SonessonFalköpings AIK OK28:48+0:478:06
3Moa AlsiöIF Hagen33:26+5:259:25
4Alma HjertbergHestra IF36:00+7:5910:08
5Nora AronengHestra IF36:33+8:3210:17
6Emely WeihartHestra IF40:54+12:5311:31
7Irma SvenssonOK Klyftamo41:32+13:3111:41
8Ida HelgessonHestra IF42:35+14:3411:59
9Erica BogrenIF Hagen51:51+23:5014:36
10Vera WallinFalköpings AIK OK53:14+25:1314:59
11Emma IvarssonOK Kullingshof55:16+27:1515:34
Tove ErikssonRyda SKej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Alma VilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Malin KristianssonTrollhättans SOKej start

H16

3 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred PetterssonMullsjö SOK23:046:30
2Hugo SetthagenOK Tranan25:15+2:117:07
3Hugo StrömMullsjö SOK26:36+3:327:30
4Linus KristianssonTrollhättans SOK26:43+3:397:32
5Gustav OhlinOK Tranan28:49+5:458:08
6Hugo MandingerTrollhättans SOK28:58+5:548:10
7Axel NalbinMullsjö SOK30:09+7:058:31
8Joar TryggöTrollhättans SOK30:38+7:348:39
9Theis MunktvedAllerød OK43:09+20:0512:11
10Gustav ÖstenssonOK Tranan46:51+23:4713:14
11Gustav BohmanOK Orinto48:36+25:3213:43
12Johan HolmbergIF Hagen50:00+26:5614:07
13Ludvig CarlbomUlricehamns OK53:16+30:1215:02
14Lukas AndrénTibro OK54:24+31:2015:22
15Emil SundströmOK Orinto58:07+35:0316:25
16Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:00:52+37:4817:11
17Marcus RagnarssonMarkbygdens OK1:08:29+45:2519:20
Erik IngemarssonHestra IFej godkänd
Jacob ÖstermanVänersborgs SKej godkänd
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej start
Axel BerglundUlricehamns OKej start
Gustav SvärdhagenLidköpings VSKej start

H16 Kort

3 220 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Philip EkbergTrollhättans SOKej start

D14

2 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK25:339:01
2Erika ÅkessonMarkbygdens OK25:52+0:199:08
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK27:18+1:459:38
4Moa SkoogFalköpings AIK OK27:43+2:109:47
5Vera PetterssonFalköpings AIK OK29:42+4:0910:29
6Moa ErikssonTrollhättans SOK32:53+7:2011:37
7Hanna AlsiöIF Hagen34:23+8:5012:08
8Ronja AnderssonTrollhättans SOK35:18+9:4512:28
9Ida JohanssonFrämmestads IK37:46+12:1313:20
10Ebba ThernOK Skogshjortarna38:04+12:3113:27
11Agnes KamforsOK Kullingshof47:23+21:5016:44
12Malin KindbomIF Hagen47:41+22:0816:50
13Alva SvärdhagenLidköpings VSK48:27+22:5417:07
14Maja InghammarHestra IF48:52+23:1917:16
15Ellen ArneborgUlricehamns OK51:18+25:4518:07
16Anna BackmanLidköpings VSK51:34+26:0118:13
17Hilda MartanderTrollhättans SOK51:44+26:1118:16
18Elin AxelssonMullsjö SOK53:23+27:5018:51
19Sofia ElverlindOK Tranan55:59+30:2619:46
20Julia WesthMullsjö SOK59:10+33:3720:54
21Maja NordinUlricehamns OK1:03:12+37:3922:19
22Linnea Solvang StaggOK Skogsvargarna1:03:55+38:2222:35
23Kristina BohmanOK Orinto1:44:27+1:18:5436:54
Emia HjortFalköpings AIK OKej godkänd
Astrid ErikssonUlricehamns OKej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format
Tova JanssonVänersborgs SKej start
Ebba KarlströmFalköpings AIK OKej start

H14

3 220 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas LarssonOK Skogshjortarna20:476:27
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:04+0:176:32
3Arvid BjörkTrollhättans SOK22:57+2:107:07
4Edvin HenryssonTibro OK26:54+6:078:21
5Ludvig HedströmOK Skogshjortarna33:25+12:3810:22
6Samuel BökeOK Kullingshof33:33+12:4610:25
7Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna35:26+14:3911:00
8Joel HolmbergUlricehamns OK36:30+15:4311:20
9Alfred HallqvistUlricehamns OK37:16+16:2911:34
10Anton BlomqvistMarkbygdens OK44:10+23:2313:42
11Edvin SundströmHestra IF50:05+29:1815:33
12Adam SkoglundUlricehamns OK50:09+29:2215:34
13Filip IngemarssonHestra IF51:04+30:1715:51
14Albin GenbergUlricehamns OK52:46+31:5916:23
15Liam JohanssonIF Hagen54:05+33:1816:47
16Hjalmar KällIK Gandvik1:05:45+44:5820:25
17Benjamin ReulOK Orinto3:05:13+2:44:2657:31
Axel EckhardtMarkbygdens OKej godkänd
Alfred LeonTrollhättans SOKej godkänd
Gustav LidmanTibro OKej godkänd
Emanuel ZitkaUlricehamns OKej godkänd
Carl StadigIK Gandvikej start
Anton CarlssonIF Hagenej start
Tom Axel EkenstråleFK Herkulesej start
David AlménTrollhättans SOKej start
Oskar DahlinIK Gandvikej start
Olle MelénTrollhättans SOKej start

D14 Kort

2 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella BurénIK Ymer38:2315:24
2Tuva SundmarkIK Gandvik51:44+13:2120:46

D12

2 490 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva BjörkTrollhättans SOK23:239:23
2Stina ThernOK Skogshjortarna23:26+0:039:24
3Lisa ÖstenssonOK Tranan25:32+2:0910:15
4Elsa SödervallIK Gandvik28:39+5:1611:30
5Agnes JohanssonIF Hagen29:11+5:4811:43
6Nora KällIK Gandvik29:15+5:5211:44
7Sara OhlinOK Tranan29:19+5:5611:46
8Hanna WidegrenIK Gandvik30:28+7:0512:14
9Tindra MolinFalköpings AIK OK33:15+9:5213:21
10Anna GenbergUlricehamns OK34:37+11:1413:54
11Agnes IvarssonOK Skogshjortarna34:55+11:3214:01
12Emilia ElverlindOK Tranan35:25+12:0214:13
13Klara EberlénOK Skogshjortarna35:49+12:2614:23
13Hannah LandergrenHestra IF35:49+12:2614:23
15Helena ErikssonUlricehamns OK39:43+16:2015:57
16Jennifer StigssonTrollhättans SOK40:15+16:5216:09
17Nanna TorénHestra IF40:23+17:0016:13
18Elsa MartanderTrollhättans SOK40:26+17:0316:14
19Maja NymanVänersborgs SK40:55+17:3216:25
20Elin BlomqvistMarkbygdens OK40:56+17:3316:26
21Hilda AhlgrenIK Gandvik42:25+19:0217:02
22Molly HögIK Gandvik47:26+24:0319:02
23Elin ForsbergIK Gandvik48:29+25:0619:28
24Elsa KällIK Gandvik49:40+26:1719:56
Aida MehmedagicIK Gandvikej godkänd
Elin SvärdhagenLidköpings VSKej start
Moa HolstenHestra IFej start
Ida HederIK Gandvikej start
Emy PetterssonIK Gandvikej start

H12

2 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tom WeihartHestra IF21:137:58
2Noel BengtssonOK Skogshjortarna26:00+4:479:46
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:14+5:019:51
4Liam HogedalVänersborgs SK27:04+5:5110:10
5William HärströmFalköpings AIK OK28:06+6:5310:33
6Isak SkoglundUlricehamns OK29:26+8:1311:03
7Edvin OckbornTrollhättans SOK31:12+9:5911:43
8Adam SamuelssonFalköpings AIK OK31:49+10:3611:57
9Kasper VemdalMullsjö SOK32:25+11:1212:11
10Rasmus LarssonBredareds IF32:58+11:4512:23
11Erik KindlundOK Tranan34:28+13:1512:57
12Albin SundströmHestra IF35:56+14:4313:30
13Johan AnderssonIK Gandvik37:08+15:5513:57
14Robin AnderssonTrollhättans SOK39:31+18:1814:51
15Wilhelm VictorzonMullsjö SOK42:28+21:1515:57
16Otto LarssonOK Tranan44:28+23:1516:43
17Eskil LeonTrollhättans SOK52:21+31:0819:40
18Erik ArneborgUlricehamns OK56:14+35:0121:08
Albin LindkvistMarkbygdens OKej godkänd
Elving LomanderMarkbygdens OKej start
Simon WesthMullsjö SOKej start

D12 Kort

1 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsie HäggmarkMarkbygdens OK27:0313:48
Ida NordströmIK Gandvikej start

H12 Kort

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tim AnderssonOK Tranan22:5511:01
2Melker JohanssonOK Löftan28:35+5:4013:44
3Folke LundhFalköpings AIK OK40:43+17:4819:34

D10

1 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea EnbomVänersborgs SK15:448:01
2Linn EnbomVänersborgs SK16:33+0:498:26
3Ida AnderssonVänersborgs SK17:57+2:139:09
4Irma WesthMullsjö SOK18:51+3:079:37
5Elvina BergdahlOK Orinto19:03+3:199:43
6Moa VemdalMullsjö SOK21:27+5:4310:56
7Ebba EberlénOK Skogshjortarna24:06+8:2212:17
8Ida IvarssonOK Skogshjortarna26:15+10:3113:23
9Alice LarssonBredareds IF28:50+13:0614:42
10Hilda LanevikOK Kullingshof29:15+13:3114:55
11Ida SylvanVänersborgs SK33:23+17:3917:01
12Frida KällbergOK Skogsvargarna35:30+19:4618:06
13Elsa IngemarssonHestra IF42:04+26:2021:27
Nikki WeihartHestra IFej start
Pennie SvedjenäsOK Skogshjortarnaej start

H10

2 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilgot ÅhlundVänersborgs SK17:308:24
2Oliver HammarFalköpings AIK OK17:36+0:068:27
3Melker SundströmHestra IF18:16+0:468:46
4Johannes AnderssonVänersborgs SK18:22+0:528:49
5Olle NordinUlricehamns OK19:43+2:139:28
6Oskar HjertbergHestra IF20:52+3:2210:01
7Gabriel HogedalVänersborgs SK21:26+3:5610:18
8Calle WärnOK Skogshjortarna22:29+4:5910:48
9Nore ModénVänersborgs SK23:01+5:3111:03
10Joar BlomqvistBredareds IF24:14+6:4411:39
11Jacob HolmbergUlricehamns OK25:10+7:4012:05
12Viktor HedströmOK Skogshjortarna25:26+7:5612:13
13Anton KarlssonUlricehamns OK25:30+8:0012:15
Hampus SahlénIF Hagenej godkänd
Nils MelénTrollhättans SOKej start
Gustav KarlssonUlricehamns OKej start

D35

3 690 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therése IvarssonOK Skogshjortarna34:239:19
2Malin SörstrandIstrums SK37:35+3:1210:11
3Maria SahlénIF Hagen41:10+6:4711:09
4Kristina ÅhlundVänersborgs SK52:21+17:5814:11
5Anna JohanssonFrämmestads IK55:47+21:2415:07
6Anna HammarFalköpings AIK OK1:16:33+42:1020:44

H35

4 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andréas ThernOK Skogshjortarna33:577:35
2Emil AndreassonOK Skogshjortarna36:09+2:128:05
3Marcus KvarndalUlricehamns OK36:10+2:138:05
4Peder HallbergIK Ymer38:28+4:318:36
5Martin SchagerlindTrollhättans SOK40:40+6:439:05
6Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarna44:09+10:129:52
7Morgan BodinGällstadbygdens SOK59:19+25:2213:16
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OKej start

D40

3 690 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF33:259:03
2Linnéa BäckströmHestra IF34:29+1:049:20
3Annika WesthMullsjö SOK35:52+2:279:43
4Maria Krafft HelgessonHestra IF40:13+6:4810:53
5Susanne BiörsOK Tranan42:34+9:0911:32
6Angelica BrandqvistTibro OK44:03+10:3811:56
7Katarina EnbomVänersborgs SK44:32+11:0712:04
8Martina Dahlström StigssonTrollhättans SOK47:02+13:3712:44
9Johanna HallqvistUlricehamns OK55:10+21:4514:57
10Marika ElverlindOK Tranan56:59+23:3415:26
11Helena HjertbergHestra IF57:24+23:5915:33
12Åsa HedströmOK Skogshjortarna58:05+24:4015:44
13Malin AnderssonUlricehamns OK1:01:24+27:5916:38
14Sofia HjortFalköpings AIK OK1:03:35+30:1017:13
15Monika SörellOK Skogshjortarna1:07:50+34:2518:22
16Sofia ÖstenssonOK Tranan1:13:58+40:3320:02
17Fredrika ErikssonRyda SK1:18:18+44:5321:13
18Dorthe MunktvedAllerød OK1:23:05+49:4022:30
19Terese LarssonOK Tranan1:27:43+54:1823:46
Maria IngemarssonHestra IFej godkänd

H40

4 190 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin IvarssonOK Skogshjortarna27:006:26
2Tommy AnderssonVänersborgs SK29:39+2:397:04
3Anders PåhlmanIstrums SK33:37+6:378:01
4Mikael NordhIK Ymer33:59+6:598:06
5Robert EnbomVänersborgs SK34:44+7:448:17
6Daniel OlssonDalsjöfors GoIF34:47+7:478:18
7Conny RantzowHestra IF35:14+8:148:24
8Magnus BertilssonOK Skogshjortarna36:19+9:198:40
9Mathias WärnOK Skogshjortarna36:35+9:358:43
10Martin HjertbergHestra IF36:42+9:428:45
11Max KarleOK Skogshjortarna38:54+11:549:17
12Johan PerssonUlricehamns OK39:12+12:129:21
13Johan ÅhlundVänersborgs SK39:32+12:329:26
14Jan HjortFalköpings AIK OK39:41+12:419:28
15Patrick EricsonMullsjö SOK43:58+16:5810:29
16Jimmy LanevikOK Kullingshof44:32+17:3210:37
17Per HolmbergUlricehamns OK47:20+20:2011:17
18Thomas LjungOK Kullingshof49:44+22:4411:52
19Niklas SahlénIF Hagen56:28+29:2813:28
20Patrik CarlbomUlricehamns OK58:57+31:5714:04
21Magnus VedinTrollhättans SOK1:01:11+34:1114:36
22Andreas JohanssonFrämmestads IK1:14:09+47:0917:41
Erik JohanssonOK Skogshjortarnaej start
Magnus DahlinIK Gandvikej start

D45

3 160 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan24:497:51
2Susanne Wiklund BjörkTrollhättans SOK26:36+1:478:25
3Jenny NymanVänersborgs SK27:13+2:248:36
4Annika JohanssonOK Tranan27:39+2:508:45
5Malin PerssonMarkbygdens OK30:29+5:409:38
6Helena BååthHestra IF31:06+6:179:50
7Marina AxelssonMarkbygdens OK32:33+7:4410:18
8Sara ÅbergHestra IF33:23+8:3410:33
9Karin AnderssonIF Hagen33:26+8:3710:34
10Maria BogrenIF Hagen34:09+9:2010:48
11Kristina NilssonOK Tranan41:12+16:2313:02
12Anna-Karin RybergOK Klyftamo43:11+18:2213:39
13Ann-Sophie OhlinOK Tranan45:25+20:3614:22
14Anki BlennowFalköpings AIK OK47:29+22:4015:01
15Helena SödervallIK Gandvik49:45+24:5615:44
16Kajsa NordinUlricehamns OK57:07+32:1818:04
17Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna59:50+35:0118:56
Annica BerglundUlricehamns OKej start

H45

4 190 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan29:357:03
2Mats KindlundOK Tranan31:10+1:357:26
3Anders IngemarssonHestra IF31:51+2:167:36
4Jan HildingHestra IF32:42+3:077:48
5Stefan NordinUlricehamns OK36:48+7:138:46
6Erik TholénOK Skogshjortarna37:21+7:468:54
7Thomas AnderssonOK Tranan38:00+8:259:04
8Jonas NiklassonFalköpings AIK OK38:40+9:059:13
9Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK39:20+9:459:23
10Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna40:11+10:369:35
11Kenneth JohanssonOK Tranan40:39+11:049:42
12Henrik PetterssonFalköpings AIK OK43:35+14:0010:24
13Brett WeihartHestra IF46:25+16:5011:04
14Johan LindeblomIK Omega47:20+17:4511:17
15Olof MartanderTrollhättans SOK51:35+22:0012:18
16David OlssonOK Skogsstjärnan51:58+22:2312:24
17Anders GenbergUlricehamns OK53:04+23:2912:39
18Pär-Magnus BjurekTibro OK53:16+23:4112:42
19Per CarlssonIF Hagen54:12+24:3712:56
20Fredrik PlumppuHestra IF55:19+25:4413:12
21Johan LundbladMarkbygdens OK56:44+27:0913:32
22Lars MunktvedAllerød OK57:10+27:3513:38
23Gary LarssonOK Skogshjortarna1:01:33+31:5814:41
23Håkan JanssonVänersborgs SK1:01:33+31:5814:41
25Tore WidegrenIK Gandvik1:02:51+33:1615:00
26Martin JakobssonHammarkinds OK1:03:40+34:0515:11
27Henrik ÖhrvallOK Skogshjortarna1:07:12+37:3716:02
28Svante BerglundUlricehamns OK1:12:22+42:4717:16
29Stefan HåkanssonIK Ymer1:21:39+52:0419:29
30Johan KällIK Gandvik1:29:05+59:3021:15
31Lars ArneborgUlricehamns OK1:33:29+1:03:5422:18
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej godkänd
Martin SvenssonMarkbygdens OKej godkänd
Carl-Erik FogelstrandRyda SKej godkänd
Jan OlaussonMarkbygdens OKej start
Jonas MelénTrollhättans SOKej start

D50

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annica TholénOK Skogshjortarna33:1811:03
2Ing-Marie AronengBredareds IF34:55+1:3711:36
3Gunnel JernstigTrollhättans SOK35:22+2:0411:44
4Caroline HagströmFalköpings AIK OK36:38+3:2012:10
5Maria WidmarkIF Hagen37:46+4:2812:32
6Carina IvarssonOK Kullingshof38:54+5:3612:55
7Agneta BerlinTrollhättans SOK38:56+5:3812:56
8Åsa AlsiöIF Hagen39:27+6:0913:06
9Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK39:43+6:2513:11
10Maria SkogsbergMariestads FK42:22+9:0414:04
11Gunnel SvenssonOK Tranan42:50+9:3214:13
12Annette ReulOK Orinto1:03:10+29:5220:59
13Kerstin LarssonIF Hagen1:17:25+44:0725:43
14Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:31:22+58:0430:21
Margareta MandingerTrollhättans SOKej godkänd
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej start
Lucy LouTibro OKej start

H50

3 640 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn KristianssonTrollhättans SOK26:037:09
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK26:55+0:527:23
3Kent KlassonHestra IF29:07+3:047:59
4Lars HelgessonHestra IF29:51+3:488:12
5Stefan AronengHestra IF30:22+4:198:20
6Magnus SödervallIK Gandvik30:52+4:498:28
7Jonas HagströmFalköpings AIK OK31:56+5:538:46 Ladda ner rutt i gpx-format
8Bo HallbergFalköpings AIK OK33:02+6:599:04
9Mats KristianssonTrollhättans SOK33:40+7:379:14
10Bengt NorrmanTrollhättans SOK35:23+9:209:43
11Klaes AxelssonMullsjö SOK36:47+10:4410:06
12Peter StrömdahlOK Skogsvargarna37:30+11:2710:18
12Peter BrämersonTibro OK37:30+11:2710:18
14Lasse Karlsson-LodIstrums SK39:36+13:3310:52
15Jens LindströmTibro OK40:32+14:2911:08
16Martin MandingerTrollhättans SOK40:35+14:3211:08
17Tomas StigssonTrollhättans SOK42:34+16:3111:41
18Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK43:28+17:2511:56
19Peter Lillen NilssonOK Tranan45:16+19:1312:26
20Kjell JohanssonIF Hagen46:55+20:5212:53
21Bo WesterbergTrollhättans SOK47:56+21:5313:10
22Mats G AnderssonOK Skogshjortarna48:22+22:1913:17
23Thomas LjungqvistTibro OK50:08+24:0513:46
24Gunnar JohanssonOK Skogsvargarna52:58+26:5514:33
25Magnus BlennowFalköpings AIK OK53:54+27:5114:48
26Stig GustafssonIK Ymer56:06+30:0315:24
27Johan FalkUlricehamns OK56:57+30:5415:38
28Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna57:27+31:2415:46
29Peter ÖstenssonOK Tranan59:11+33:0816:15
30Gunnar HallOK Skogsvargarna1:02:18+36:1517:06
31Niclas KjellmanLidköpings VSK1:03:18+37:1517:23
32Martin AnderssonIK Gandvik1:33:16+1:07:1325:37
Jens HallgrenOK Skogshjortarnaej godkänd
Magnus NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Ulf HolstenHestra IFej start

D55

3 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annette Falck LarssonVänersborgs SK32:3710:50
2Britta SahlinVänersborgs SK34:19+1:4211:24
3Marianne HanssonBredareds IF35:38+3:0111:50
4Lena ErikssonElfsborg SOK37:31+4:5412:27
5Ann Warma LaasOK Skogshjortarna38:16+5:3912:42
6Helena LarssonHestra IF44:11+11:3414:40
7Catharina KarlssonTrollhättans SOK44:25+11:4814:45
8Katarina SjöholmMullsjö SOK44:41+12:0414:50
9Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna54:42+22:0518:10
10Lisa AnderssonUlricehamns OK59:37+27:0019:48
11Agneta JohanssonRydboholms SK1:01:29+28:5220:25
12Leila LjunggrenMarkbygdens OK1:07:41+35:0422:29
Maria SanderiLidköpings VSKej godkänd

H55

3 530 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart LarssonHestra IF28:588:12
2Jörgen IvarssonHestra IF30:32+1:348:38
3Magnus JoelssonSOK 6831:07+2:098:48
4Andres LaasOK Skogshjortarna32:07+3:099:05
5Markus BodénOK Mark32:54+3:569:19
6Lennart EkvallTrollhättans SOK34:27+5:299:45
7Lars HolmbergIF Hagen35:30+6:3210:03
8Claes EkbergLidköpings VSK35:48+6:5010:08
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK36:01+7:0310:12
10Anders SjögrenOK Kullingshof39:02+10:0411:03
11Nils-Olof LarssonVänersborgs SK40:41+11:4311:31
12Christer MannfolkUlricehamns OK41:20+12:2211:42
13Jonas KarlssonMarkbygdens OK43:35+14:3712:20
14Hans LindgrenOK Skogshjortarna45:43+16:4512:57
15Svante AndrénTibro OK47:16+18:1813:23
16Jan SveideIF Hagen47:43+18:4513:31
17Stefan HornebrantTrollhättans SOK55:13+26:1515:38
Tomas AnderssonTrollhättans SOKej start
Stefan StombergIF Hagenej start

D60

2 600 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK26:1410:05
2Inger WesterbergIF Hagen26:33+0:1910:12
3Eva Rabe MagnussonIF Hagen26:40+0:2610:15
4Birgitta AnderssonFrämmestads IK27:16+1:0210:29
5Jane JohanssonIstrums SK29:38+3:2411:23
6Gunilla LarssonBredareds IF30:04+3:5011:33
7Pia SvenssonFalköpings AIK OK31:50+5:3612:14
8Monica MartinssonOK Tranan33:10+6:5612:45
9Anne KaillIK Omega33:19+7:0512:48
10Gunilla HogedalVänersborgs SK34:51+8:3713:24
11Kristina Roos LarssonBredareds IF36:07+9:5313:53
12Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna36:29+10:1514:01
13Anita EklöfIK Ymer36:40+10:2614:06
14Britt-Marie AnderssonOK Amne41:43+15:2916:02
15Marita LarssonMarkbygdens OK48:27+22:1318:38
16Inger JohanssonOK Klyftamo52:48+26:3420:18

H60

3 470 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas LundgrenTrollhättans SOK28:278:11
2Jerker NetzTrollhättans SOK29:27+1:008:29
3Torbjörn LöfvingMullsjö SOK32:02+3:359:13
4Johan KarlssonTrollhättans SOK32:42+4:159:25
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna32:55+4:289:29
6Magnus AnderssonUlricehamns OK33:22+4:559:36
7Håkan SanderiLidköpings VSK34:12+5:459:51
8Mikael BodénMarkbygdens OK34:54+6:2710:03
8Uno MagnussonIF Hagen34:54+6:2710:03
10Lennart KarlssonMarkbygdens OK35:09+6:4210:07
11Hans EkbergTrollhättans SOK38:20+9:5311:02
12Christer KlintVänersborgs SK39:19+10:5211:19
13Björn PetterssonUlricehamns OK41:29+13:0211:57
14Per-Olof LarssonHestra IF45:27+17:0013:05
15Bengt JonssonHestra IF46:12+17:4513:18
16Owe TörnrothHjobygdens OK47:03+18:3613:33
17Peter LarssonTrollhättans SOK52:48+24:2115:12
18Jan ArvidssonOK Skogshjortarna54:16+25:4915:38
19Bo AnderssonFalköpings AIK OK55:04+26:3715:52
Tomas KarlssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Bill AnderssonI 15 IFej godkänd
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Bengt-Åke JanssonFrämmestads IKej start
Thomas SjöholmMullsjö SOKej start

D65

2 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie LarssonSOK 6833:3612:55
2Evy GabrieliiBredareds IF36:17+2:4113:57
3Monica LööfMariestads FK37:30+3:5414:25
4Kajsa TofténHjobygdens OK37:32+3:5614:26
5Monica IvarssonOK Skogshjortarna50:10+16:3419:17
6Marianne RosénIK Ymer53:06+19:3020:25
7Gun-Britt MolinMarkbygdens OK57:25+23:4922:05

H65

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK28:599:10
2Rune LarssonOK Skogshjortarna30:42+1:439:42
3Lars HogedalVänersborgs SK34:10+5:1110:48
4Per FredrikssonOK Skogshjortarna34:50+5:5111:01
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna36:31+7:3211:33
6Tommy WesterbergIF Hagen37:50+8:5111:58
7Håkan OlssonHjobygdens OK38:46+9:4712:16
8Åke JohanssonRydboholms SK39:23+10:2412:27
9Ingvar AnderssonOK Amne41:21+12:2213:05
10Håkan LööfMariestads FK42:55+13:5613:34
11Kjell MartinssonOK Tranan44:20+15:2114:01
12Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK45:02+16:0314:15
13Börje GustavssonTrollhättans SOK48:04+19:0515:12
14Bertil JohanssonOK Skogshjortarna49:02+20:0315:31
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna51:32+22:3316:18
16Håkan AnderssonMarkbygdens OK54:11+25:1217:08
17Anders KumlinIK Ymer55:53+26:5417:41
18Tomas GöransonIK Ymer1:08:32+39:3321:41
Per IvarssonTrollhättans SOKej godkänd
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Lars GrehnMullsjö SOKej start
Lennart JakobssonTibro OKej start

D70

2 530 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna35:5414:11
2Ingrid HermanssonIK Ymer38:08+2:1415:04
3Lena WaernTrollhättans SOK39:14+3:2015:30
4Eva HöijeOK Skogsstjärnan42:37+6:4316:50
5Birgitta KarlssonOK Orinto45:05+9:1117:49
6Linnea ClaessonRydboholms SK46:02+10:0818:11
7Kerstin JohanssonMarkbygdens OK46:35+10:4118:24
8Gunnel SvenssonIK Ymer46:39+10:4518:26
9Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:21+12:2719:06
10Barbro BörjessonOK Skogshjortarna51:43+15:4920:26
11Kristina JohanssonMullsjö SOK54:44+18:5021:38
12Britt RangertIK Ymer55:21+19:2721:52
13Lillemor LorénOK Frisene56:32+20:3822:20
14Ingrid TengelandIK Gandvik56:59+21:0522:31
15Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:09:42+33:4827:32
16Britta LarssonOK Frisene1:18:39+42:4531:05
17Kristina JohanssonVänersborgs SK1:19:45+43:5131:31
Enid IngemarssonHestra IFej godkänd

H70

2 970 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar BergmanOK Tranan29:4810:02
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna30:41+0:5310:19
3Jonas LarssonOK Kullingshof32:40+2:5210:59
4Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna32:51+3:0311:03
5Per-Arne JohanssonVänersborgs SK35:59+6:1112:06
6Göran BengtssonTockarps IK36:26+6:3812:16
7Christer OttossonOK P437:12+7:2412:31
8Roland BomanUlricehamns OK37:31+7:4312:37
9Lars-Göran MolinMarkbygdens OK37:55+8:0712:45
10Lennart HöijeOK Skogsstjärnan39:06+9:1813:09
11Ingvar MarsKinnaströms SK39:28+9:4013:17
12Sture GrytheimElfsborg SOK39:36+9:4813:19
13Bengt-Åke SvenssonIK Ymer40:27+10:3913:37
14Ted LiivrandOK Skogshjortarna41:15+11:2713:53
15Dag LorénOK Frisene42:19+12:3114:14
16Torbjörn WikströmOK Orinto42:29+12:4114:18
17Benny IvarssonFjärås AIK43:00+13:1214:28
18Anders BerglundOK Skogshjortarna44:02+14:1414:49
19Ingemar LindblomOK Orinto45:52+16:0415:26
20Bo KlamfeltTibro OK47:57+18:0916:08
21Gösta ClaessonRydboholms SK48:58+19:1016:29
22Leif BjörkmanIK Ymer51:26+21:3817:19
23Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK52:12+22:2417:34
24Mats ElofssonHerrljunga SK Skid o OL1:24:02+54:1428:17
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Ronny RagnarssonMarkbygdens OKej godkänd

D75

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF31:1615:24
2Birgitta StenströmVänersborgs SK34:11+2:5516:50
3Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK42:34+11:1820:58
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna42:46+11:3021:04
5Vivi-Anne BylundRydboholms SK46:56+15:4023:07
Inga PerssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Anne-Catrine PerssonMariestads FKej godkänd

H75

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna34:5111:44
2Åke GatelidOK Skogshjortarna35:37+0:4611:59
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:08+1:1712:09
4Lars LjungbergTrollhättans SOK45:19+10:2815:15
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK47:28+12:3715:58
6Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu51:04+16:1317:11
7Gunnar BrystHjobygdens OK52:20+17:2917:37
8Kurt RydinOK Tranan1:03:46+28:5521:28
9Birger AronssonBredareds IF1:23:44+48:5328:11
Ivan ErnvidUlricehamns OKej godkänd
Gunnar WaernTrollhättans SOKej godkänd
Gunnar BylundRydboholms SKej godkänd
Per-Olof JohanssonOK Klyftamoej godkänd
Rolf BååthHestra IFej start
Hans KarlssonOK Orintoej start

D80

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer39:4919:31
2Gerd HallstenVänersborgs SK56:20+16:3127:36

H80

2 530 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SkogumMarkbygdens OK32:5112:59
2Kjell PerssonMariestads FK38:27+5:3615:11
3Lasse OlssonIK Trenne Ullared53:12+20:2121:01
4Karl-Eric WannbergIK Omega59:32+26:4123:31
5Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:18:46+45:5531:07
Karleric FranssonTrollhättans SOKej start

Inskolning

1 830 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil Bougas LööfMariestads FKfullföljt
Jakub DobsicekOK Orintofullföljt
Liw KarlssonKlubblösfullföljt
Valdermar LundFalköpings AIK OKfullföljt
Hannes ModénVänersborgs SKfullföljt
Elsa NielsenOK Skogshjortarnafullföljt
Vera NordlingOK Rävenfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Tyra OdbroOK Rävenfullföljt
Max SylvanVänersborgs SKfullföljt
Elias ZitkaUlricehamns OKfullföljt

U1

2 290 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar WärnOK Skogshjortarna26:2611:32
2Elsa PalmqvistOK Tranan27:06+0:4011:50
3Wictor WidegrenIK Gandvik27:39+1:1312:04
4RAGNAR PetterssonMullsjö SOK29:07+2:4112:42
5Efraim VictorzonMullsjö SOK30:17+3:5113:13
6Olle BlomqvistMarkbygdens OK30:23+3:5713:16
7Hugo HallbergIK Ymer30:41+4:1513:23
8Ingrid BirkestadOK Orinto31:32+5:0613:46
9Selma BirkestadOK Orinto31:44+5:1813:51
10Linnea PerssonOK Orinto35:25+8:5915:27
11Saga LindebergOK Orinto35:29+9:0315:29
12Ebba ÅbergHestra IF35:38+9:1215:33
13Elvira ÅhlundVänersborgs SK36:02+9:3615:44
14Althea VictorzonMullsjö SOK36:58+10:3216:08
15Sven TholénOK Skogshjortarna37:13+10:4716:15
16Lova BergdahlOK Orinto41:32+15:0618:08
17Anna HallOK Skogsvargarna42:52+16:2618:43
18Waldemar Ivarsson HelgarKlubblös43:22+16:5618:56
19Alwin HärströmFalköpings AIK OK44:20+17:5419:21
20Filip BarthOK Orinto46:39+20:1320:22
21Elias LundbladMarkbygdens OK46:42+20:1620:23
22Julius Hellqvist JakobssonOK Orinto47:02+20:3620:32
23Johannes HolmbergUlricehamns OK48:20+21:5421:06
24Astrid AhlgrenIK Gandvik49:08+22:4221:27
25Gustav AgnvallIK Uven49:43+23:1721:42
26Jonatan SahlénIF Hagen49:44+23:1821:43
27Nils BirkestadOK Orinto50:01+23:3521:50
28Minna KvarndalUlricehamns OK59:17+32:5125:53
29Simon HallbergIK Ymer1:01:47+35:2126:58
30Sigrid HallbergBredareds IF1:02:45+36:1927:24
31Nils HallbergBredareds IF1:02:51+36:2527:26
32Malin SandbeckerBredareds IF1:13:37+47:1132:08
33Nils SandbeckerBredareds IF1:13:39+47:1332:09
Vidar NilssonOK Orintoej godkänd

U2

2 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak IngemarssonHestra IF24:4910:47
2Karl Hugo NilssonOK Orinto28:19+3:3012:18
3Anton WincklerOK Orinto28:20+3:3112:19
4Jonathan BarthOK Orinto29:08+4:1912:40
5Nils TholénOK Skogshjortarna31:25+6:3613:39
6Wilma PalmqvistOK Tranan32:54+8:0514:18
7Ida IngemarssonHestra IF35:42+10:5315:31
8Fred NordlingOK Räven43:24+18:3518:52
9Dea SundmarkIK Gandvik46:57+22:0820:24
10Oskar ZitkaUlricehamns OK47:17+22:2820:33
11Iris Palmerud PringleOK Orinto55:14+30:2524:00

Öppen motion 1

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madeleine  JohanssonKlubblös30:2313:12
2Alfred NielsenOK Skogshjortarna37:47+7:2416:25
3Sofi NielsenOK Skogshjortarna37:54+7:3116:28
4Cecilia KarlssonIK Ymer43:23+13:0018:51
5Jonas AlgholtKlubblös48:43+18:2021:10
6hanna ErikssonKlubblös54:02+23:3923:29
7Anna HellingsKlubblös1:00:03+29:4026:06
Birgitta HåkanssonIK Ymerej godkänd

Öppen motion 3

3 080 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan LindkvistMarkbygdens OK43:0713:59 Ladda ner rutt i gpx-format
2Jens MentzerOK Skogshjortarna45:43+2:3614:50
3Per BrundinKinnaströms SK46:14+3:0715:00
4Sebastian JohanssonOK Räven46:17+3:1015:01
5Niklas KamforsOK Kullingshof47:29+4:2215:25
6Lars WiderströmIK Ymer54:26+11:1917:40
7Åsa DryseliusMarkbygdens OK57:16+14:0918:35
8Annie KamforsOK Kullingshof57:48+14:4118:45
9Karin InghammarHestra IF58:26+15:1918:58
10stanley TaivulaKlubblös59:43+16:3619:23
11Sara AnderssonVänersborgs SK1:00:15+17:0819:33
12Jonny KällbergOK Skogsvargarna1:00:29+17:2219:38
13Marie-Louise StridhHestra IF1:03:10+20:0320:30
14Elena EckhardtMarkbygdens OK1:07:04+23:5721:46
15Louise BlomqvistBredareds IF1:12:41+29:3423:35
16Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK1:17:28+34:2125:09
17Jan WiderströmIK Ymer1:20:10+37:0326:01
18Magnus AhlgrenIK Gandvik1:20:23+37:1626:05
19Andrea FasthHestra IF1:40:48+57:4132:43
20Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK1:42:09+59:0233:09
21Inger  EismarkOK Orinto2:07:17+1:24:1041:19
Pia RagnmarkOK Skogshjortarnaej godkänd
Ulrika KarlströmFalköpings AIK OKej start
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 5

3 530 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias KarlssonOK Tranan40:4311:32
2Erica KarlssonKlubblös47:24+6:4113:25
3Charlotte LindholmFjärås AIK49:20+8:3713:58
4Tommy BerglundUlricehamns OK53:13+12:3015:04
5Malin NilssonOK Tranan54:58+14:1515:34
6Joel IngemarssonHestra IF1:00:58+20:1517:16
7Johanna KarlssonUlricehamns OK1:00:59+20:1617:16
8Erik AnderssonKlubblös1:01:01+20:1817:17
9Lars ErikssonUlricehamns OK1:01:22+20:3917:23 Ladda ner rutt i gpx-format
10Annika AnderssonOK Orinto1:04:34+23:5118:17
11Philip StensbyTibro OK1:05:31+24:4818:33
12Robert BurénIK Ymer1:07:45+27:0219:11
13Annika SvärdhagenLidköpings VSK1:13:30+32:4720:49
14Susanne ArneborgUlricehamns OK1:16:33+35:5021:41
15Thomas AsplundOK Skogsvargarna1:16:43+36:0021:43
16Curt NorgrenGällstadbygdens SOK1:18:44+38:0122:18
17Renita PåsseIF Hagen1:25:01+44:1824:05
18Berkley StaggOK Skogsvargarna1:31:01+50:1825:47
19Maria GrahnElfsborg SOK1:33:17+52:3426:25
20Anneli AnderssonIK Gandvik1:37:49+57:0627:42
21Anela MehmedagicIK Gandvik1:37:50+57:0727:42
22Anna-Lena WullfGällstadbygdens SOK1:41:51+1:01:0828:51
23Birgitta VerhagenOK Orinto2:20:44+1:40:0139:52
Fredrik LeonTrollhättans SOKej godkänd
Anders ForsbergIK Gandvikej godkänd
Evelina HärströmFalköpings AIK OKej godkänd

Öppen motion 7

3 150 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SundmarkIK Gandvik28:128:57
2Fredrik AskMarkbygdens OK34:34+6:2210:58
3Jeanette SigenstamMarkbygdens OK38:19+10:0712:09
4Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK40:56+12:4412:59
5Bo LindqvistHestra IF44:17+16:0514:03
6Jenny JohanssonIK Ymer44:19+16:0714:04
7Per GustafssonRyda SK45:39+17:2714:29
8Helena BlomqvistMarkbygdens OK45:47+17:3514:32
9Lars ErikssonMarkbygdens OK46:13+18:0114:40
10Tove UddMarkbygdens OK46:55+18:4314:53
11Bengt MattssonOK Orinto47:49+19:3715:10
12Pär NorgrenGällstadbygdens SOK49:21+21:0915:40
13Börje LidénDalsjöfors GoIF49:59+21:4715:52
14Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL51:24+23:1216:19
15Anders AgnvallIK Uven51:52+23:4016:27
16Christer SkoglundUlricehamns OK52:57+24:4516:48
17Rebecka RiestolaIK Ymer53:09+24:5716:52
18Karl-Johan OhlinOK Tranan53:29+25:1716:58
19Jörgen FriskMarkbygdens OK53:40+25:2817:02
20Karin SamuelssonIK Ymer53:53+25:4117:06
21Lars-Olof RönnqvistOK Löftan56:06+27:5417:48
22Conny SahlinVänersborgs SK56:41+28:2917:59
23Emma BrundinKinnaströms SK57:04+28:5218:06
24Hans AnderssonIK Gandvik1:00:14+32:0219:07
25Karl-Eric BackmanLidköpings VSK1:00:31+32:1919:12
26Robert SkoogIF Hagen1:01:18+33:0619:27
27Anna-Karin SärénHestra IF1:02:10+33:5819:44
28Pertti HeedOK Orinto1:02:54+34:4219:58
29Göran BladOK Kullingshof1:03:35+35:2320:11
30Kurt JohanssonSvenljunga OK1:04:11+35:5920:22
31Stina LarssonIF Hagen1:04:51+36:3920:35
32Jan RosénIK Ymer1:05:01+36:4920:38
33Lena AnderssonTrollhättans SOK1:07:50+39:3821:32
34Camilla JanssonVänersborgs SK1:09:14+41:0221:58
35William BodinGällstadbygdens SOK1:11:58+43:4622:50
36Inger BylanderSvenljunga OK1:25:48+57:3627:14
37Stefan SvenssonOK Kullingshof1:26:13+58:0127:22
38Anders PlanckIK Gandvik1:27:49+59:3727:52
39Göran EklöfIK Ymer1:31:55+1:03:4329:10
Ingrid ÅhlundSvenljunga OKej godkänd
Birgitta JohanssonOK Trananej godkänd
Pernilla LundbergIK Gandvikej start
Helena SonessonFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 8

4 470 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar IvarssonHestra IF37:538:28
2Fredrik SundströmHestra IF39:47+1:548:54
3Andreas LidénDalsjöfors GoIF58:56+21:0313:11
4Mattias BillsonVänersborgs SK1:06:14+28:2114:49
5Karl NilssonOK Orinto1:06:35+28:4214:53
6Magnus ElverlindOK Tranan1:09:07+31:1415:27
7Lasse BjörfjällBredareds IF1:14:56+37:0316:45
8Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo1:18:17+40:2417:30
9Jonas BergdahlOK Orinto1:18:39+40:4617:35
10Sandra EkströmOK Orinto1:24:05+46:1218:48
Lennart WiderströmIK Ymerej godkänd

Öppen motion 9

5 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel SundqvistOK Orinto46:459:04
2Markel BertilssonHestra IF51:31+4:4610:00
3Oskar SvarfvarSjövalla FK58:31+11:4611:21
4Charlotte ÖstermanVänersborgs SK59:45+13:0011:36
5Arne BerlinTrollhättans SOK1:24:37+37:5216:25
Hana TrefnáOK Orintoej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser