Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Ursvik

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Ursvik
Arrangörsorganisation: Solna OK
Datum: torsdag 25 augusti 2016

Öppen motion 1

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvin ThorsénKlubblös24:259:23
2Dante VidinSolna OK36:39+12:1414:05
3Alve WistedtSundbybergs IK37:26+13:0114:23
4Olof NordströmSundbybergs IK42:02+17:3716:10
5Sofia DellOrtoSolna OK43:29+19:0416:43
6Cornelia Anthoney OscarssonSundbybergs IK43:40+19:1516:47
7Julia KronhefferSolna OK49:21+24:5618:58
8Viktor RamsthalerKlubblös55:14+30:4921:14
9Evelina EdvardssonKlubblös1:06:40+42:1525:38
10Roseanna EdvardssonKlubblös1:06:41+42:1625:38
Lea Sepp NordaSolna OKej godkänd

Öppen motion 3

2 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WistedtSundbybergs IK21:297:24
2Anna WistedtSundbybergs IK30:52+9:2310:38
3Lena WilmoSundbybergs IK33:49+12:2011:39
4Magdalena TibergKlubblös36:21+14:5212:32
5Marianne Nilsson SahlinKlubblös38:37+17:0813:18
6Eleonora DellOrtoSolna OK43:03+21:3414:50
7Viggo VidinSolna OK43:15+21:4614:54
7Adrian KronhefferSolna OK43:15+21:4614:54
7David StaffSolna OK43:15+21:4614:54
10Linus DanielssonSolna OK43:27+21:5814:58
11Alfred HäggSolna OK43:30+22:0115:00
12Göran RastborgBromma-Vällingby SOK44:03+22:3415:11
13Clara JönssonKlubblös44:21+22:5215:17
14Tage ErikssonBromma-Vällingby SOK46:20+24:5115:58
15Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK50:13+28:4417:18
16Gustav NordströmSundbybergs IK1:02:10+40:4121:26
17Otto BerghSundbybergs IK1:02:18+40:4921:28
18Jakob AtterwallSolna OK1:36:53+1:15:2433:24
Minna LahtiKlubblösej godkänd
Elliot NordströmSolna OKej godkänd
Viggo HjobergSolna OKej godkänd

Öppen motion 4

4 800 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon BackeKlubblös46:279:40
2Jessica ReinholdzKlubblös59:37+13:1012:25
3Maria SvahnKlubblös59:38+13:1112:25
4Joachim NilssonKlubblös1:01:48+15:2112:52
5Natalie ThoméKlubblös1:01:49+15:2212:52
6Henric RydenKlubblös1:01:50+15:2312:52
7Kristina SörensenKlubblös1:02:36+16:0913:02
8Niclas UnnervikKlubblös1:19:53+33:2616:38
9Catarina BergmanKlubblös1:19:55+33:2816:38
Jan RönnbergKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 600 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK22:086:08
2Torbjörn ThorsénKlubblös24:36+2:286:50
3Fredrik MatssonLeksands OK27:36+5:287:40
4Sten-Olof MatssonLeksands OK29:51+7:438:17
5Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL31:03+8:558:37
6Hanna LundahlAlvesta SOK33:21+11:139:15
7Urban BoströmSolna OK33:46+11:389:22
8Elin LarssonAlvesta SOK34:47+12:399:39
9Jonas BystedtJärfälla OK35:41+13:339:54
10Carin KihlströmTäby OK38:16+16:0810:37
11Anders JohnsonKlubblös38:22+16:1410:39
12Mikael NyströmKlubblös40:35+18:2711:16
13Mats LundbladTäby OK41:07+18:5911:25
14Sofia UnellSundbybergs IK41:22+19:1411:29
15Per LundahlAlvesta SOK43:13+21:0512:00
16Eva LindströmSundbybergs IK43:30+21:2212:05
17Lars UnellKlubblös44:27+22:1912:20
18Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL44:51+22:4312:27
19Alicia NilssonKlubblös44:55+22:4712:28
20Marcus NormanSundbybergs IK45:59+23:5112:46
21Åsa NylénBromma-Vällingby SOK46:35+24:2712:56
22Mattias JohnssonKlubblös47:00+24:5213:03
23Anna KarlssonSundbybergs IK48:44+26:3613:32
24Peter NordströmSolna OK52:08+30:0014:28
25Kelvin NordströmSolna OK52:11+30:0314:29
26Robert KarlssonKlubblös53:04+30:5614:44
27Hanna Von ZweigbergkSundbybergs IK56:53+34:4515:48
28Sofie WillanderKlubblös57:31+35:2315:58
29Björn SimonsSundbybergs IK1:16:17+54:0921:11

Öppen motion 6

6 200 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK42:026:46
2Mårten AxelssonSolna OK47:57+5:557:44
3Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK48:02+6:007:44
4Jonas PålsonFMTM48:33+6:317:49
5Mikael WallnäsSundbybergs IK49:27+7:257:58
6Christer HörlinKlubblös49:41+7:398:00
7Anders BengtssonSundbybergs IK50:20+8:188:07
8Thomas EklundKlubblös52:19+10:178:26
9Roger TinglöfVäsby OK54:26+12:248:46
10Johan ViktorssonSundbybergs IK55:24+13:228:56
11Mirja NordinRehns BK57:55+15:539:20
12Hans LundinJärfälla OK58:32+16:309:26
13Henrik RindlöwJärfälla OK58:53+16:519:29
14Kjell VallinJärfälla OK1:06:40+24:3810:45
15Alf NilssonKlubblös1:07:53+25:5110:56
16Erik WessbergUmeå OK1:08:18+26:1611:00
17Oskar EklundMålilla OK1:12:02+30:0011:37
18Anders KökeritzSundbybergs IK1:14:26+32:2412:00
19Thomas DagsbergOK Orion1:14:30+32:2812:00
Tony GreppKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser