Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Allians

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Allians
Arrangörsorganisation: Hultsfreds OK
Datum: tisdag 26 april 2016

Bana A

5 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ErlandssonVimmerby OK46:567:57
2Torbjörn FalkVimmerby OK54:54+7:589:18
3Rickard DanielssonVimmerby OK56:49+9:539:37
4Robert HjelmVimmerby OK58:28+11:329:54
5Linus KarlssonMålilla OK1:00:22+13:2610:13
6Torbjörn KvistHässleby SOK1:04:45+17:4910:58
7Frida DanielssonVästerås SOK1:09:03+22:0711:42
8Peter EdgrenHultsfreds OK1:15:26+28:3012:47
9Ulf IsakssonHässleby SOK1:27:36+40:4014:50
Anders Braf- -ej godkänd
Stefanie AnderssonHagaby GoIF Örebroutgått

Bana B

4 880 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli ArvidssonVimmerby OK43:538:59
2Johan NilssonHultsfreds OK46:14+2:219:28
3Kenneth AntonssonVimmerby OK48:21+4:289:54
4Daniel AxelssonMålilla OK49:50+5:5710:12
5Pelle SkullmanLinköpings OK50:21+6:2810:19
6Carl EricsonVimmerby OK53:30+9:3710:57
7Anders NilssonVimmerby OK53:33+9:4010:58
8Ann-Sofie FalkVimmerby OK55:39+11:4611:24
9Carola BillingHultsfreds OK56:11+12:1811:30
10Moa ErlandssonVimmerby OK58:48+14:5512:02
11Agneta OlivetamVimmerby OK1:02:55+19:0212:53
12Julia ArvidssonVimmerby OK1:03:15+19:2212:57
13Jenny DanielssonVimmerby OK1:04:11+20:1813:09
14Chanett EkbergVimmerby OK1:30:21+46:2818:30
Åke ArvidssonHultsfreds OKej godkänd

Bana C

3 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Göran BernMålilla OK33:3810:32
2Albin CarlssonVimmerby OK38:08+4:3011:57
3Karina SvenssonVimmerby OK40:36+6:5812:43
4Jonas AxelssonMålilla OK42:23+8:4513:17
5Bo EklundVimmerby OK43:38+10:0013:40
6Anne-Marie RobertssonMålilla OK50:23+16:4515:47
7Stig JonssonKisa SK50:34+16:5615:51
8Arne SävenstrandHultsfreds OK51:16+17:3816:04
9Gunilla SävenstrandHultsfreds OK51:30+17:5216:08
10David Kennert RulanderKisa SK51:32+17:5416:09
11Annelie NylanderHultsfreds OK1:02:07+28:2919:28
Alexander JosefssonVimmerby OKej godkänd

Bana D

3 250 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annsofi AdolfssonVimmerby OK37:1511:27
2Allis NilssonVimmerby OK47:18+10:0314:33
3Pierre JosefssonVimmerby OK49:11+11:5615:08
4Inga-Britt JohanssonHultsfreds OK50:06+12:5115:24
5Laila ErlandssonMålilla OK50:32+13:1715:32
6Xenia JosefssonVimmerby OK54:19+17:0416:42
7Urban GustafssonHässleby SOK58:22+21:0717:57
8Analyn GustafssonHässleby SOK58:36+21:2118:01

Bana E

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annsofi JohanssonHultsfreds OK34:0411:16
2Rolf AnderssonVimmerby OK44:38+10:3414:46
3Gunhild SvenoniusHultsfreds OK46:05+12:0115:15
4Henrik AxelssonMålilla OK47:56+13:5215:52
5Hanna AxelssonMålilla OK50:51+16:4716:50

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser