Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för ÖOK Dagserie 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: ÖOK Dagserie 3
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: tisdag 23 augusti 2016

A

6 760 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven NormanFrösö IF53:497:57
2Jonatan PalmLK Gränslöst1:01:34+7:459:06
3Hans ÅgrenÖstersunds OK1:03:27+9:389:23
4Anna-Lotta IrevallTjällmo-Godegårds OK1:03:35+9:469:24
5Roger KrohnFältjägarnas IF1:07:05+13:169:55
6Anders ErikssonFrösö IF1:10:03+16:1410:21
7Martin Fallhagenklubblös1:21:54+28:0512:06
8Tommie Irewallklubblös1:25:06+31:1712:35

B

4 150 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BergFrösö IF39:199:28
2Mats KarlströmFrösö IF43:59+4:4010:35
3Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF44:36+5:1710:44
4Stig BergFrösö IF44:40+5:2110:45
5Magnus ErikssonÖstersunds OK44:55+5:3610:49
6Ove HemmingssonBrunflo IF45:25+6:0610:56
7Seth PerssonFältjägarnas IF46:57+7:3811:18
8Hanna Sunnerheim SjöbergÖstersunds OK49:06+9:4711:49 Ladda ner rutt i gpx-format
9Torulf BäckmanFrösö IF49:08+9:4911:50
10Verner ErikssonSemså Fritid49:37+10:1811:57
11Göran NilssonOK Vildhussen50:54+11:3512:15
12Tom BrantheimÖstersunds OK52:19+13:0012:36
13Erik WillénÖstersunds OK53:07+13:4812:47
14Anders ForsstedtSöders-Tyresö55:13+15:5413:18
15Tomas Bergströmklubblös1:05:18+25:5915:44
16Maria AndersdotterBrunflo IF1:06:57+27:3816:07
17Håkan GruenSemså Fritid1:07:50+28:3116:20
18Rikard ErlandssonFrösö IF1:11:30+32:1117:13
19Agneta SamuelssonFältjägarnas IF1:14:16+34:5717:53
20Bengt JonssonÖstersunds OK1:22:32+43:1319:53
21Gunilla AckerotFrösö IF1:32:36+53:1722:18
22Line Fallhagenklubblös2:00:20+1:21:0128:59
Karin WalltinÖstersunds OKutgått

C

2 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF21:4010:16
2Robert DahlinBrunflo IF25:56+4:1612:17
3Eric LindbergÖstersunds OK28:32+6:5213:31
4Stina Bolöklubblös28:50+7:1013:39
5Lars SahlénÖstersunds OK30:22+8:4214:23
6Hanna LindqvistÖstersunds OK35:40+14:0016:54
7Åsa LindqvistÖstersunds OK36:48+15:0817:26
8Ulf LindqvistÖstersunds OK36:52+15:1217:28
9Hans GreenÖstersunds OK42:15+20:3520:01
10Jon Lindahlklubblös45:17+23:3721:27
11Yasmine PerssonRödöns SK1:17:48+56:0836:52

D

2 470 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David SundénÖstersunds OK22:189:01
2Leif AllonenFältjägarnas IF27:54+5:3611:17
3Frida BerggrenÖstersunds OK31:29+9:1112:44
4Kjell LindholmOK Silvanus32:50+10:3213:17
5Anna Zetterholmklubblös33:16+10:5813:28
6Manne AlstergrenSemså Fritid36:26+14:0814:45
7Lars-Erik MackhéÖstersunds OK37:44+15:2615:16
8Karin BäckHede SK56:19+34:0122:48

E

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joar BäckmanFrösö IF19:299:19
2Belinda VestmanBrunflo IF21:57+2:2810:30
3Jonatan GreenÖstersunds OK22:38+3:0910:49
4Liam BjörnFrösö IF36:09+16:4017:17
5Arvid BerggrenÖstersunds OK41:22+21:5319:47
6Thord Eric NilssonFrösö IF59:38+40:0928:31
7Gösta NilssonÖstersunds OK1:32:14+1:12:4544:07

K

1 090 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ricky DahlinBrunflo IF32:1429:34
2Xander DahlinBrunflo IF33:01+0:4730:17

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser