Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, stafett, Gotland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: DM, stafett, Gotland
Arrangörsorganisation: Garda OK
Datum: söndag 3 september 2017

D200

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 12:45:27
1. Gunnel Fransson1:01:0911:01:091
2. Karin Bengtsson31:3711:32:4610
3. Ingrid Enekvist1:12:4112:45:2710
Visborgs OK 2ej godkänd
1. Ingrid Danielsson1:13:112+12:021:13:112
2. Gurli Rondahl47:522+16:152:01:0320
3. Ann-Marie Larssonej godkändej godkänd

D170

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Svaide Roma SOK 1ej godkänd
1. Anki Hallström2:53:5512:53:551
2. Margareta Reihsej godkändej godkänd
3. Marianne Lagerin1:35:501ej godkänd

D140

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hansa-Hoburg 12:18:04
1. Lina Allmungs42:44142:441
2. Ann-Christin Söderberg54:112+13:021:36:5510
3. Katarina Funkquist41:0912:18:0410
2Gotlands Bro OK 12:31:00
1. Gabriella Hammarskjöld57:115+14:2757:115
2. Ylva Svangren41:0911:38:202-3
3. Birgitta Hjerthén52:403+11:312:31:0020
Svaide Roma SOK 1ej godkänd
1. Anne-Marie Karlsson46:233+3:3946:233
2. Saga Öforsej godkändej godkänd
3. Pernilla Mellin49:212+8:12ej godkänd
Svaide Roma SOK 2ej godkänd
1. Monika Jonsson54:434+11:5954:434
2. Eva Lundinej godkändej godkänd
3. ej startej start
Visborgs OK 1ej godkänd
1. Ann-Charlotte Dahl42:44142:441
2. Annika Österdahl1:07:363+26:271:50:203+2
3. Åsa Gunnarssonej godkändej godkänd

D21

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 12:21:29
1. Emma Lindgren53:04153:041
2. Mikaela Rönnbäck40:3411:33:3810
3. Junia Birgersson47:512+1:192:21:2910
2Svaide Roma SOK / IF Hansa-Hoburg 23:56:35
1. Christina Gustavsson1:04:242+11:201:04:242
2. Viktoria Olsson1:09:523+29:182:14:1620
3. Elin Johnsson1:42:194+55:473:56:3520
Svaide Roma SOK 1ej godkänd
1. Nina Bjersanderej godkändej godkänd
2. Ulrika Nikolausson43:262+2:52ej godkänd
3. Tuva Nikolausson46:321ej godkänd
Visborgs OK 2ej godkänd
1. Alice Olssonej godkändej godkänd
2. Anna Sameliusej godkändej godkänd
3. Elin Dahl1:09:523+23:20ej godkänd

D14

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 11:00:39
1. Alice Bergius34:402+9:4134:402
2. Klara Bäckstäde25:5911:00:391-1
Svaide Roma SOK 1ej godkänd
1. Hanna Wallin24:59124:591
2. Meja Lundinej godkändej godkänd

D12

1 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 137:23
1. Alma Pettersson18:49118:491
1. Ulrika Perssonej godkändfullföljt
2. Ida Westfält18:34137:2310

H200

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 11:55:08
1. Leif Svangren42:49142:491
2. Anders Nilsson41:0211:23:5110
3. Gert Lundquist31:1711:55:0810
2Garda OK / Visby IF Gute SOK 12:33:30
1. Leo Lövdahl50:242+7:3550:242
2. Katarina Jakobsson54:223+13:201:44:463+1
3. Svenerik Johansson48:442+17:272:33:302-1
3Visborgs OK 12:41:37
1. Gunnar Hallström51:143+8:2551:143
2. Rolf Malmros51:422+10:401:42:562-1
3. Måns Öhman58:413+27:242:41:373+1
Gotlands Bro OK 3ej godkänd
1. Helge Gardelin1:12:135+29:241:12:135
2. Elisabeth Kimellej godkändej godkänd
3. Jonas Pettersson1:21:015+49:44ej godkänd
IF Hansa-Hoburg 1ej godkänd
1. Jerker Enekvist52:564+10:0752:564
2. Bertil Allmungsej godkändej godkänd
3. Ulf Ahlquist1:03:094+31:52ej godkänd

H170

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 11:55:51
1. Kjell Skalberg43:20143:201
2. Kjell Nilsson36:2211:19:4210
3. Ronny Liljegren36:0911:55:5110
Svaide Roma SOK 2ej godkänd
1. Gunnar Wallquist1:14:232+31:031:14:232
2. Håkan Jakobssonej godkändej godkänd
3. Anders Lindberg1:27:412+51:32ej godkänd
Svaide Roma SOK 1ej start
1. Björn Ahrlingej startej start
2. Karin Seigerlundej godkändej start
3. Niklas Waktelej godkändej start

H140

6 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 22:15:10
1. Ulf Nilsson48:562+1:2148:562
2. Björn Flodman44:222+2:091:33:181-1
3. Göran Gustafsson41:5212:15:1010
2Gotlands Bro OK 12:17:22
1. Andreas Phersson51:094+3:3451:094
2. Magnus Ihreskog42:1311:33:222-2
3. Göran Kimell44:002+2:082:17:2220
3Svaide Roma SOK 12:21:37
1. Per Wallin47:35147:351
2. Anders Eklund45:493+3:361:33:243+2
3. Greger Westerlund48:133+6:212:21:3730
4Visborgs OK 23:04:16
1. Stefan Persson49:033+1:2849:033
2. Peter Österdahl1:11:146+29:012:00:174+1
3. Anders Hellmin1:03:594+22:073:04:1640
5Visborgs OK 13:09:55
1. Daniel Seestrand51:475+4:1251:475
2. Bo Magnusson1:11:055+28:522:02:526+1
3. Örjan Hallgren Bäckstäde1:07:035+25:113:09:555-1
Svaide Roma SOK 2utgått
1. Bob Kolmodin1:03:117+15:361:03:117
2. Tommy Ullberg57:154+15:022:00:265-2
3. ej startej start

H21

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 12:22:49
1. Stefan Wahlgren51:053+0:4151:053
2. Patrik Rönnbäck39:282+1:461:30:331-2
3. Andreas Nikolausson52:163+7:242:22:4910
2Gotlands Bro OK 12:30:12
1. Amadeus Hansson1:02:534+12:291:02:534
2. Olle Svangren42:274+4:451:45:2040
3. Alexander Nilsson44:5212:30:122-2
3Gotlands Bro OK 22:30:20
1. Andreas Liljegren1:07:425+17:181:07:425
2. Mattias Westfält37:4211:45:2450
3. Brent Godman44:562+0:042:30:203-2
4Svaide Roma SOK 12:54:54
1. Duncan Robertson50:302+0:0650:302
2. Lennart Malmberg42:455+5:031:33:153+1
3. Ludvig Waktel1:21:394+36:472:54:544+1
5Visborgs OK 23:08:09
1. Leon Hansson50:24150:241
2. Armin Scholler40:153+2:331:30:392+1
3. Johan Öberg1:37:305+52:383:08:095+3

H16

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 11:17:21
1. Albin Lindgren43:02143:021
2. Felix Bäckstäde34:1911:17:2110
2Gotlands Bro OK 11:24:50
1. Erik Nilsson48:564+5:5448:564
2. Edvin Nilsson35:542+1:351:24:502-2
3Visborgs OK 21:24:53
1. Johan Bergius48:362+5:3448:362
1. Emil Gunnarsson1:07:395+24:371:07:39
1. Adam Österdahl1:16:166+33:141:16:16
2. Mattias Österdahl36:173+1:581:24:533+1
4Svaide Roma SOK 11:41:32
1. Fabian Mellberg48:403+5:3848:403
2. Mattias Levin52:524+18:331:41:324+1

H14

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Gotlands Bro OK 21:07:14
1. Jonathan Flodman34:432+8:4534:432
1. Melker Vetter50:573+24:5950:57
2. Natalie Gardelin32:312+5:101:07:141-1
Gotlands Bro OK 1ej godkänd
1. Peder Persson25:58125:581
2. Folke Svangrenej godkändej godkänd
Gotlands Bro OK 3ej godkänd
1. Edvard Petterssonej godkändej godkänd
2. David Westfält27:211ej godkänd

H12

3 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Visborgs OK 145:34
1. Neo Cederqvist22:20122:201
2. Albin Lindh Sporre23:142+0:4845:3410
2Svaide Roma SOK 151:36
1. Adam Ullberg29:103+6:5029:103
2. Olof Levin22:26151:362-1
3Svaide Roma SOK 256:39
1. Tyra Öfors29:062+6:4629:062
2. Nils Ansén27:333+5:0756:393+1

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser