Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Karlsnäs Cup/Prova på

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Karlsnäs Cup/Prova på
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: måndag 25 april 2016

Inskolning

1 640 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Calle AhlkvistRonneby OKfullföljt
Max BerglundRonneby OKfullföljt
Elliot BrinkRonneby OKfullföljt
Jakob ElmRonneby OKfullföljt
Frida EneqvistRonneby OKfullföljt
Karin EneqvistRonneby OKfullföljt
Simon GiselssonRonneby OKfullföljt
Joanna GustavssonRonneby OKfullföljt
Isac HarryssonRonneby OKfullföljt
Tindra HedlundRonneby OKfullföljt
Josef HåkanssonRonneby OKfullföljt
Liam HåkanssonRonneby OKfullföljt
Meja HåkanssonRonneby OKfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Sigge IvanssonRonneby OKfullföljt
Siri IvanssonRonneby OKfullföljt
Anton JohanssonRonneby OKfullföljt
Oskar JolinRonneby OKfullföljt
Anna JönssonRonneby OKfullföljt
Elijah KnutsRonneby OKfullföljt
Katie KnutsRonneby OKfullföljt
Cornelia LiljaRonneby OKfullföljt
Tuva LindgrenRonneby OKfullföljt
Mattis lindströmRonneby OKfullföljt
Erik NeanderRonneby OKfullföljt
Simon NeanderRonneby OKfullföljt
Olle SaleskogRonneby OKfullföljt
Aron ThorénRonneby OKfullföljt
Linus WernströmRonneby OKfullföljt
Theo WilanderRonneby OKfullföljt

D10

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma JolinRonneby OK24:5113:04
2Asta PalmgrenRonneby OK26:29+1:3813:56

H10

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl Johansson GlivessonRonneby OK11:296:02
2Wille VernströmRonneby OK15:57+4:288:23
3Olle IvarssonRonneby OK27:42+16:1314:34

D12

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise EdvardssonRonneby OK14:276:43
2Maja BäcklundRonneby OK18:00+3:338:22
3Hanna BäcklundRonneby OK18:49+4:228:45
4Elin SaleskogRonneby OK20:38+6:119:35
5Angelina LydinRonneby OK26:41+12:1412:24

H12

2 150 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil Sunnegård RingRonneby OK13:166:10
2Olof EdvardssonRonneby OK13:26+0:106:14
3Mellvin WahlbergRonneby OK13:37+0:216:20
4Andreas PeterssonRonneby OK19:13+5:578:56
5Mathias ElmRonneby OK20:28+7:129:31
6Hannes SvenssonRonneby OK20:34+7:189:33
7Elias LindströmRonneby OK23:36+10:2010:58
8Rasmus OttossonRonneby OK24:33+11:1711:25
9Arvid ErikssonRonneby OK25:09+11:5311:41
10Oskar MathissonRonneby OK26:35+13:1912:21

D14

2 680 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Sunnegård RingRonneby OK21:328:02
2Jennie FridRonneby OK41:44+20:1215:34
3Ella JohanssonRonneby OK44:44+23:1216:41
4Ronja KarlssonRonneby OK44:45+23:1316:41
Anja LindRonneby OKej godkänd

H14

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BlomsterRonneby OK17:526:39
2Martin JohanssonRonneby OK23:00+5:088:34
3Oskar ErikssonRonneby OK25:57+8:059:40
4Simon ElmRonneby OK28:34+10:4210:39
5Linus OttossonRonneby OK28:42+10:5010:42
6Oscar EdvardssonRonneby OK44:05+26:1316:26

D16

3 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK29:137:31
2Annie FridRonneby OK37:45+8:329:43

Vuxen

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linn EnekvistRonneby OK50:0112:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser