Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien Östra

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien Östra
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: onsdag 11 maj 2016

D16 Kort

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen WahlbomOK Orion30:158:32
2Ebba BerglinKarlskrona SOK32:14+1:599:06
3Lovisa JohanssonKarlskrona SOK35:38+5:2310:03
4Elin AntonischkiOK Orion45:43+15:2812:54
5Annie FridRonneby OK46:06+15:5113:01
6Louise LagerqvistRonneby OK46:20+16:0513:05
7Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK52:00+21:4514:41
8Hanna JohannessonRonneby OK1:01:18+31:0317:18
9Ella OlssonRonneby OK1:03:16+33:0117:52
10Martina SundelinOK Orion1:16:19+46:0421:33

H16 Kort

3 810 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GlivesonRonneby OK32:378:33
2Simon GiselssonRonneby OK33:45+1:088:51
3Aron ThorénRonneby OK36:22+3:459:32
4Erik HanssonKarlskrona SOK50:57+18:2013:22
Arvid KronmarKarlskrona SOKej start

D14 Kort

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion21:588:08
2Nellie NilssonOK Orion27:46+5:4810:17
3Hanna RingRonneby OK30:35+8:3711:19
4Amanda SvenssonOK Orion41:58+20:0015:32
Anja LindRonneby OKej godkänd

H14 Kort

2 700 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK20:497:42
2Hugo LarssonKarlskrona SOK21:27+0:387:56
3Albin LiljaRonneby OK22:10+1:218:12
4Arvid BlomsterRonneby OK22:41+1:528:24
5Erik OscarssonOK Orion24:46+3:579:10
6Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK25:04+4:159:17
7Anton TörnqvistKarlskrona SOK26:13+5:249:42
8Filip HåkanssonOK Orion28:08+7:1910:25
9Albin NilssonKarlskrona SOK31:41+10:5211:44
10Martin JohanssonRonneby OK32:50+12:0112:09
11Simon ElmRonneby OK41:05+20:1615:12
12Linus OttossonRonneby OK43:30+22:4116:06
13Fabian AnderssonRonneby OK49:48+28:5918:26
14Nils PerssonKarlskrona SOK52:42+31:5319:31
15Linar JonassonKarlskrona SOK56:10+35:2120:48
16Oscar EdvardssonRonneby OK1:04:02+43:1323:42

D12 Kort

2 270 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallKarlskrona SOK17:307:42
2Ellida StengårdKarlskrona SOK18:20+0:508:04
3Lisa SwartzOK Orion18:36+1:068:11
4Emma LarssonKarlskrona SOK20:20+2:508:57
5Louise EdvardssonRonneby OK20:28+2:589:00
6Vilma EngströmOK Orion20:57+3:279:13
7Hedda SvenssonOK Orion21:23+3:539:25
8My FridströmKarlskrona SOK22:25+4:559:52
9Sandra WiduchKarlskrona SOK25:18+7:4811:08
10Edith DomeijKarlskrona SOK26:23+8:5311:37
11Maja BäcklundRonneby OK27:39+10:0912:10
12Angelina LydinRonneby OK36:43+19:1316:10
13Embla ThorénRonneby OK48:10+30:4021:13
Annie OscarssonOK Orionej start

H12 Kort

2 540 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus VernströmRonneby OK15:236:03
2Ture LiljaRonneby OK21:01+5:388:16
3Olof EdvardssonRonneby OK25:18+9:559:57
4Nils SwartzOK Orion27:28+12:0510:48
5Oliver HåkanssonOK Orion27:41+12:1810:53
6Stepan KhakimovKarlskrona SOK29:34+14:1111:38
7Melvin WahlbergRonneby OK29:49+14:2611:44
8Max BlomkvistKarlskrona SOK31:51+16:2812:32
9Samuel BilénKarlskrona SOK33:36+18:1313:13
10Melker LarssonOK Orion36:47+21:2414:28
11Mathias ElmRonneby OK36:50+21:2714:30
12Damien HammarströmKarlskrona SOK42:20+26:5716:40
13Axel BrattOK Orion42:39+27:1616:47
14Adam AnderssonKarlskrona SOK54:36+39:1321:29
Hannes SvenssonRonneby OKej godkänd
Oskar ErikssonRonneby OKutgått
Andreas PeterssonRonneby OKej start
David MilendahlKarlskrona SOKej start

D10

2 280 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova KronmarKarlskrona SOK16:277:12
2Hanna BäcklundRonneby OK19:06+2:398:22
3Kerstin DomeijKarlskrona SOK22:29+6:029:51
4Elin SaleskogRonneby OK24:41+8:1410:49
5Maja MånssonOK Orion27:30+11:0312:03
6Nanna SundelinOK Orion30:25+13:5813:20
7Alva EngströmOK Orion33:51+17:2414:50
8Wilma JolinRonneby OK36:10+19:4315:51
9Selma LeopoldOK Orion36:51+20:2416:09

H10

2 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil RingRonneby OK18:447:13
2Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK18:47+0:037:15
3Filip MyrénOK Orion20:43+1:597:59
4Wille VernströmRonneby OK21:05+2:218:08
5Kasper FagerKarlskrona SOK23:11+4:278:57
6Rasmus OttossonRonneby OK24:21+5:379:24
7Arvid ErikssonRonneby OK28:54+10:1011:09
8Nico MankonenKarlskrona SOK32:19+13:3512:28
9Måns FridströmKarlskrona SOK38:42+19:5814:56
Carl GlivesonRonneby OKej start

Inskolning

1 710 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Calle AhlqvistRonneby OKfullföljt
Ture BergKarlskrona SOKfullföljt
Theo DanhallKarlskrona SOKfullföljt
Jakob ElmRonneby OKfullföljt
Obada HamidRonneby OKfullföljt
Tindra HedlundRonneby OKfullföljt
Thea HolmbergKarlskrona SOKfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Oskar JolinRonneby OKfullföljt
Algot KarlssonKarlskrona SOKfullföljt
Leo LarssonKarlskrona SOKfullföljt
Cornelia LiljaRonneby OKfullföljt
Mattis LindströmRonneby OKfullföljt
Disa LundbergKarlskrona SOKfullföljt
Hannes ManhammarKarlskrona SOKfullföljt
Olivia MyrénOK Orionfullföljt
Mikaela Tjärnber OlofssonKarlskrona SOKfullföljt
Oliwer SjökvistOK Orionfullföljt
Sophie WiduchKarlskrona SOKfullföljt
Vilma AbrahamssonKarlskrona SOKej start
Elliot BrinkRonneby OKej start
Victor DavidssonKarlskrona SOKej start
Edvin ErikssonKarlskrona SOKej start
Tyra JönssonKarlskrona SOKej start
Sam MårtenssonKarlskrona SOKej start
Erik SkårstedtKarlskrona SOKej start
Ellie ÖsterlindKarlskrona SOKej start

U1

2 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger DomeijKarlskrona SOK18:229:00
2Märta SvennerudKarlskrona SOK21:13+2:5110:24
3Olle IvanssonRonneby OK22:01+3:3910:47
4Joanna GustafssonRonneby OK23:03+4:4111:17
5Josef HåkanssonRonneby OK23:23+5:0111:27
6Olle SaleskogRonneby OK24:11+5:4911:51
7Oscar Olsson PetterssonKarlskrona SOK25:06+6:4412:18
8Wille KoggRonneby OK25:53+7:3112:41
9Klara AnderssonKarlskrona SOK25:57+7:3512:43
10Gabriel HåkanssonRonneby OK26:18+7:5612:53
11Hilda BilénKarlskrona SOK26:53+8:3113:10
12Katie KnutzRonneby OK26:58+8:3613:13
13Olle BlomkvistKarlskrona SOK27:19+8:5713:23
14Kasper DireniusRonneby OK28:11+9:4913:48
15Asta PalmgrenRonneby OK28:35+10:1314:00
16Olle LindquistKarlskrona SOK29:02+10:4014:13
17Alice HolmbergKarlskrona SOK29:10+10:4814:17
18Mirja SilverskärKarlskrona SOK30:02+11:4014:43
19Oskar ÖsterlindKarlskrona SOK30:07+11:4514:45
20Albin PerssonKarlskrona SOK30:15+11:5314:49
21Vincent AlmgrenKarlskrona SOK31:30+13:0815:26
22Linnea HedmanKarlskrona SOK32:04+13:4215:43
23Isak TörnqvistKarlskrona SOK32:10+13:4815:46
24Hugo BäcklundRonneby OK32:40+14:1816:00
25Noah BilénKarlskrona SOK34:21+15:5916:50
26Anton LydinRonneby OK37:39+19:1718:27
27Simon AnderssonKarlskrona SOK38:41+20:1918:57
Klara StengårdKarlskrona SOKej godkänd
Izabelle JönssonKarlskrona SOKej start
Anton NordströmKarlskrona SOKej start

U2

2 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma SvennerudKarlskrona SOK23:138:32
2Ahmed HamidRonneby OK27:18+4:0510:02
3Malva LarssonOK Orion29:32+6:1910:51
4Erik ZettervallKarlskrona SOK30:20+7:0711:09
5Elias KronmarKarlskrona SOK30:32+7:1911:13
6Hugo FlinkOK Orion33:12+9:5912:12
7Emil AronssonKarlskrona SOK33:29+10:1612:18
8Agnes KarlssonKarlskrona SOK35:15+12:0212:57
9Emilia HåkanssonOK Orion36:41+13:2813:29
10Oliver KarlssonKarlskrona SOK40:34+17:2114:54
11Oskar MathissonRonneby OK47:35+24:2217:29
12Elin NilssonKarlskrona SOK47:49+24:3617:34
13David ArvmyrenOK Orion48:55+25:4217:59
14Erik LeopoldOK Orion49:55+26:4218:21
15Melker Wahkström NilssonOK Orion1:02:50+39:3723:06
16Tina IvarssonKarlskrona SOK1:04:21+41:0823:39
Lydia AnderssonKarlskrona SOKej start

U3

2 710 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel HåkanssonRonneby OK34:3412:45
2Ella JohanssonRonneby OK53:42+19:0819:48
3Jennie FridRonneby OK53:50+19:1619:51
Erik SundelinOK Orionej start

Öppen motion 2

3 450 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vanja BökmanRonneby OK42:1712:15
2Pernilla BökmanRonneby OK42:53+0:3612:25
3Jörgen LarssonKarlskrona SOK50:33+8:1614:39
4Riitta KallioKlubblös1:30:10+47:5326:08

Öppen motion 3

2 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörn AntonischkiOK Orion38:3314:13
2Semona Dahlman NilssonOK Orion42:48+4:1515:47

Öppen motion 6

4 740 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas BrattOK Orion35:267:28
2Viktor TovessonOK Orion36:02+0:367:36
3Juri OmelchenkoOK Orion36:15+0:497:38
4Cecilia BrattOK Orion40:35+5:098:33
5Magnus LarssonKarlskrona SOK41:45+6:198:48
6Mathias BlomsterRonneby OK45:31+10:059:36
7Mats AnderssonOK Orion46:56+11:309:54
8Jenny HåkanssonOK Orion49:58+14:3210:32
9Anders NilssonOK Orion53:49+18:2311:21
10Jonas SvenssonOK Orion55:44+20:1811:45
11Jakob FagerKarlskrona SOK59:16+23:5012:30
12Björn ZettervallKarlskrona SOK1:00:19+24:5312:43
13Mattias EngströmOK Orion1:00:43+25:1712:48
14Alexander GraadRonneby Orienteringsklubb1:01:20+25:5412:56
15Anders SundelinOrienteringsklubben Orion1:04:38+29:1213:38
16Lena SwartzOK Orion1:06:21+30:5513:59
17Roger FridRonneby OK1:08:33+33:0714:27
18Jens BolinKarlskrona SOK1:17:06+41:4016:15
Kjell MånssonKarlskrona SOKej godkänd
Ulrik JohanssonRonneby Orienteringsklubbej godkänd
Mikael LindRonneby OKutgått
Jan SvenssonOK Orionutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser