Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Run to the Hills 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 3
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: lördag 7 maj 2016

Långa, svart

3 920 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HässlerSundsvalls OK29:207:28
2Lars HolmquistSundsvalls OK31:05+1:457:55
3Ivan KuzminSundsvalls OK34:11+4:518:43
4Kent ÅströmSundsvalls OK35:11+5:518:58
5Jan OlofssonVK Uvarna38:11+8:519:44
6Michael LarssonSundsvalls OK39:45+10:2510:08
7Sven Erik SundinSelånger SOK40:32+11:1210:20
8Tomas VirtanenSelånger SOK43:51+14:3111:11
9Fredrik PonténSelånger SOK44:04+14:4411:14
10Daniel LundbergAXA SportsClub45:10+15:5011:31
11Linda NylanderSelånger SOK45:45+16:2511:40
12Sara NilssonVK Uvarna46:57+17:3711:58
13Winn BjörklundSundsvalls OK47:15+17:5512:03
14Hannes WernSundsvalls OK47:23+18:0312:05
15Anders MeitonSundsvalls OK51:38+22:1813:10
16Sofia LindénSelånger SOK54:18+24:5813:51
17Harri NäätänenKovlands IF55:10+25:5014:04
18Jonas KarlssonKovlands IF55:17+25:5714:06
19Sten Åke VedinSelånger SOK56:23+27:0314:23
20Ingmar SöderströmSundsvalls OK56:59+27:3914:32
21Jonas WibergVK Uvarna1:09:49+40:2917:48
22Tomas SellstedtSelånger SOK1:16:20+47:0019:28
Håkan Berglund LakeKovlands IFej godkänd

Mellan, svart

3 360 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael ErikssonVK Uvarna30:539:11
2Tony DalebrandSundsvalls OK33:00+2:079:49
3Ida JohanssonSundsvalls OK34:29+3:3610:15
4Thomas EngbergVK Uvarna35:41+4:4810:37
5Mats AnderssonSelånger SOK35:57+5:0410:41
6Inge HultmanKovlands IF37:42+6:4911:13
7Anders BjörklundNjurunda OK37:59+7:0611:18 Ladda ner rutt i gpx-format
8Eva OlssonNjurunda OK39:29+8:3611:45
9Viktoria KarlssonKovlands IF39:33+8:4011:46
10Karl-Erik NorlingSundsvalls OK41:40+10:4712:24
11Anders AdetorpSundsvalls OK43:29+12:3612:56
12Johan NylanderNjurunda OK45:19+14:2613:29
13Torbjörn JohanssonSundsvalls OK45:22+14:2913:30
14Liv SperlingHaninge SOK45:48+14:5513:37
15Peter LorentzsonSundsvalls OK46:14+15:2113:45
16Ann-Christin VedinSelånger SOK46:32+15:3913:50
17Katarina JohanssonSundsvalls OK47:37+16:4414:10
18Christer LundstedtSundsvalls OK49:26+18:3314:42
19Erik BergforsVK Uvarna49:40+18:4714:46
20Sten-Olov HellbergSundsvalls OK51:57+21:0415:27
21Irené LarssonSundsvalls OK52:37+21:4415:39
22Mårten LampinenSelånger SOK54:47+23:5416:18
23Ann-Christine LampinenSelånger SOK55:08+24:1516:24
24Ingvar BorgNjurunda OK57:55+27:0217:14
25Anders SundbergSelånger SOK57:57+27:0417:14
26Pernilla HannusVK Uvarna58:56+28:0317:32
27Kjell ErikssonVK Uvarna59:28+28:3517:41
28Kristina NilssonVK Uvarna1:00:15+29:2217:55
29Nicklas LindqvistSelånger SOK1:03:46+32:5318:58
Kajsa LindqvistSelånger SOKej godkänd
Lars PalinSundsvalls OKej godkänd
Elsa LampinenSelånger SOKej start
Johan LindénSelånger SOKej start

Korta, gul-orange

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa LakeSundsvalls OK38:5213:26
2Viggo ÖstlundKovlands IF43:10+4:1814:56
3Ulf NilssonKovlands IF45:22+6:3015:41
4Göran BergSundsvalls OK47:38+8:4616:28
5Ulla HellmanSundsvalls OK52:52+14:0018:17
6Inger LorentzsonSundsvalls OK53:22+14:3018:27
7Annika KardellSundsvalls OK1:01:37+22:4521:19
8Ellen NormanVK Uvarna1:03:18+24:2621:54
9Elisabeth NormanVK Uvarna1:03:29+24:3721:57
10Jenni JohanssonVK Uvarna1:05:51+26:5922:47
11Jan WallgrenSelånger SOK1:12:41+33:4925:08
12Ida BergforsVK Uvarna1:13:06+34:1425:17
13Andrei KuzminSundsvalls OK1:17:33+38:4126:50
Mattias BerglundSundsvalls OKej godkänd
Kristina NorlingSundsvalls OKutgått
Jan HammarbergSundsvalls OKej start

Lätta, vit

1 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias LarssonSundsvalls OK15:028:04
2Gunnar JonssonKovlands IF26:15+11:1314:06
3Gunder BorgKovlands IF26:16+11:1414:07
4Frans BeckmanSundsvalls OK27:06+12:0414:34
5Malin JohanssonSundsvalls OK27:09+12:0714:35
6Edvin LakeSundsvalls OK27:29+12:2714:46
7Hugo HässlerStockviks SF28:54+13:5215:32
8Alice LindqvistSelånger SOK33:09+18:0717:49
9Elin KarlssonKovlands IF36:36+21:3419:40
10Emil KyrkTimrå SOK39:02+24:0020:59
11David Sperling- -1:12:28+57:2638:57
Yngve LarssonKovlands IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser