Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Anderstorp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Anderstorp
Arrangörsorganisation: Anderstorps OK
Datum: lördag 1 april 2017

D21

4 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cecilia BerganderEksjö SOK41:499:16
2Chrissie DahlqvistVaggeryds SOK42:56+1:079:31
3Anna RunessonOK Vivill50:49+9:0011:16
Jenny JohanssonOK Gisleej godkänd
Maria Rosén ThelinJönköpings OKej godkänd
Katarina ÖstbergBredaryds SOKej godkänd

H21

4 710 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isac EricssonVäxjö OK32:446:56
2Emil AuseliusBredaryds SOK33:17+0:337:03
3Arvid ClaessonJönköpings OK33:23+0:397:05
4Simon NilssonEksjö SOK37:25+4:417:56
5Fredrik SvenssonJönköpings OK37:59+5:158:03
6Simon FreylandEksjö SOK41:29+8:458:48
7Mikael TrofastJönköpings OK42:31+9:479:01
8Peter WaldenströmJönköpings OK49:01+16:1710:24
9Anders YngveIK Hakarpspojkarna49:03+16:1910:24
10Johan LöfströmJönköpings OK55:58+23:1411:52
11Klaes AxelssonMullsjö SOK1:00:05+27:2112:45 Ladda ner rutt i gpx-format
12Oskar NilssonOK Stigen1:10:19+37:3514:55
Peter ThelinBredaryds SOKutgått
Kennet HorvathHalmstad OKej start

D18

3 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja KindlundOK Tranan39:1410:02
2Lotten KindlundhFK Finn40:59+1:4510:28
3Lovisa BlomgrenSOK Aneby44:38+5:2411:24
4Elin DjupsjöHalmstad OK55:07+15:5314:05
5Alma HaagOK Gränsen56:41+17:2714:29
6Kajsa IsidorssonOK Vivill1:08:50+29:3617:36
Stina JohanssonOK Bävernej start

D16

3 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma ErikssonEksjö SOK32:189:54
2Hanna OlssonIFK Sävsjö56:39+24:2117:22

H16

3 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav OhlinOK Tranan31:219:36
2Hugo JohanssonOK Reftele34:49+3:2810:40
3Alfred ÖstergrenAlvesta SOK53:27+22:0616:23
Felix AbrahamssonHalmstad OKej start

D16 Kort

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bella PalmqvistIFK Sävsjö1:06:3823:27

D14

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma IsidorssonOK Vivill33:4111:51
2Ellen JohanssonBurseryds IF38:06+4:2513:24
3Elsa LarssonBurseryds IF57:18+23:3720:10

H14

2 840 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus JohanssonOK Stigen34:2512:07 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hugo AuseliusBredaryds SOK38:53+4:2813:41
3Philip MartinssonFK Finn40:45+6:2014:20
4Isak HenningssonOK Gisle43:04+8:3915:09
5Fabian RudmoBredaryds SOK59:25+25:0020:55
6Moltas ÖstergrenAlvesta SOK1:02:44+28:1922:05
7Lucas JohanssonBredaryds SOK1:06:50+32:2523:31
8Albin SamuelssonOK Vivill1:12:19+37:5425:27
Linus BägebyOK Vivillej godkänd

D14 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elva KarlssonOK Stigen36:5916:39

H14 Kort

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus RydbergOK Stigen33:0114:52
2Anton JosefssonOK Gisle34:26+1:2515:30
3Felix JohanssonOK Reftele44:48+11:4720:10

D12

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa ÖstenssonOK Tranan23:1110:26
2Lea FribergOK Vivill26:42+3:3112:01
3Selma AbrahamssonHalmstad OK29:26+6:1513:15
4Ida JosefssonOK Gisle32:21+9:1014:34
5Emelie BägebyOK Vivill34:18+11:0715:27
6Stina JohanssonAnderstorps OK38:36+15:2517:23
7Elin JohanssonBurseryds IF39:04+15:5317:35
8Elin RothzénOK Gisle45:04+21:5320:18
9Johanna LexellFK Finn46:03+22:5220:44
Clara AdolfssonAnderstorps OKej godkänd

H12

2 220 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ErikssonAnnebergs GIF22:1410:00
2Hugo MartinssonFK Finn23:09+0:5510:25
3Hjalmar FolkestadAnderstorps OK25:16+3:0211:22
4Isak JohanssonOK Gisle27:14+5:0012:16
5Malcolm SvenssonAnderstorps OK30:06+7:5213:33
6Albin TagessonFK Finn31:15+9:0114:04
7Anton KarlssonFK Finn32:34+10:2014:40
8Erik KindlundOK Tranan32:59+10:4514:51
9Simon ÅkessonAnderstorps OK36:19+14:0516:21
10Ossian ÖstergrenAlvesta SOK37:04+14:5016:41

D12 Kort

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy NilssonOK Vivill21:179:43

H12 Kort

2 190 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Max OlssonIFK Sävsjö16:407:36
2Martin KarlssonOK Gisle24:06+7:2611:00
3Nils LinderIFK Sävsjö46:24+29:4421:11

D10

2 190 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie NilssonOK Vivill22:3710:19
2Hilma TrofastJönköpings OK23:24+0:4710:41
3Vera FolkestadAnderstorps OK26:29+3:5212:05
4Elma FribergOK Vivill28:58+6:2113:13
5Frida RothzénOK Gisle41:59+19:2219:10

H10

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar IngelsboOK Tranan15:196:59
2Arvid JosefssonOK Vivill18:59+3:408:40
3Axel HäggAnderstorps OK20:41+5:229:26
4Henning SöderhjelmOK Stigen21:44+6:259:55
5Elias SamuelssonOK Vivill22:48+7:2910:24
6Elliott RehnGränna-Bygdens OK23:40+8:2110:48
7Albin ThunbergOK Vivill24:37+9:1811:14
8Albert SvenssonFK Finn29:52+14:3313:38
9Alvin LönkvistOK Vivill41:05+25:4618:45

D40

3 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MattssonOK Norrvirdarna46:5411:59
2Kristina NilssonOK Tranan46:57+0:0312:00
3Sofia ÖstenssonOK Tranan51:43+4:4913:13
4Helene LöfströmJönköpings OK54:49+7:5514:01
5Maria PetterssonHalmstad OK1:05:14+18:2016:41
6Ulrika KindlundOK Tranan2:02:48+1:15:5431:24

H40

4 510 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats KindlundOK Tranan33:287:25
2Ulf JohanssonOK Gisle39:24+5:568:44
3Per ThunbergOK Vivill40:15+6:478:55
4Frans SvenssonFK Finn43:19+9:519:36
5Magnus EricssonVäxjö OK45:18+11:5010:02
6Jimmy HäggFK Friskus-Varberg47:45+14:1710:35
7Tobias HaagOK Gränsen48:14+14:4610:41
8Martin JohanssonHalmstad OK51:42+18:1411:27
9Martin RosénOK Stigen52:18+18:5011:35
10Torbjörn LönkvistOK Vivill53:11+19:4311:47
11Mattias RehnGränna-Bygdens OK1:00:29+27:0113:24
12Hans JohanssonOK Reftele1:01:22+27:5413:36
13Fredrik BjörkmanOK Reftele1:01:42+28:1413:40
14Håkan AuseliusBredaryds SOK1:02:18+28:5013:48
15Ola SamuelssonOK Vivill1:05:16+31:4814:28 Ladda ner rutt i gpx-format
16Johan LarssonOK Reftele1:14:53+41:2516:36
17Karl-Oskar BrunnsgårdOK Reftele1:21:03+47:3517:58
Stephan ÖstergrenAlvesta SOKej godkänd

D50

3 340 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK35:2110:35
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK38:27+3:0611:30
3Karin ÖhlinSOK Aneby40:01+4:4011:58
4Christina SternerTockarps IK40:26+5:0512:06
5Christina SöderblomÄtrans IF40:29+5:0812:07
6Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL41:06+5:4512:18
7Maritha HenrikssonJönköpings OK41:14+5:5312:20
8Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF41:16+5:5512:21
9Lena RunessonOK Vivill44:19+8:5813:16
10Gunnel SvenssonOK Tranan45:23+10:0213:35
11Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK45:43+10:2213:41
12Camilla RosénAnnebergs GIF46:00+10:3913:46
13Lena TuressonBurseryds IF47:23+12:0214:11
14Maria AnderssonBredaryds SOK47:41+12:2014:16
15Katarina Westin-KarlssonOK Reftele50:17+14:5615:03
16Susann BerntssonOK Reftele54:18+18:5716:15
Karin FreylandSOK Anebyej godkänd
Helena LindmanOK Gränsenej godkänd
Pia LundbergOK Bävernej start

H50

3 910 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK31:458:07
2Magnus AbrahamssonHalmstad OK33:19+1:348:31
3Magnus JoelssonSOK 6834:40+2:558:51
4Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK35:02+3:178:57
5Stefan OlofssonOK Gisle35:13+3:289:00
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL35:51+4:069:10
7Peter Lillen NilssonOK Tranan36:20+4:359:17
8Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna36:35+4:509:21
9Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna36:40+4:559:22
10Glen HåkanssonVäxjö OK39:42+7:5710:09
11Philip HjellströmGränna-Bygdens OK41:08+9:2310:31
12Jan TuressonBurseryds IF41:23+9:3810:35
13Per JohanssonOK Reftele44:25+12:4011:21
14Jonas BornetunSkillingaryds FK46:27+14:4211:52
15Mikael HanssonBredaryds SOK47:16+15:3112:05
16Roger DjupsjöHalmstad OK47:31+15:4612:09
17Bengt MartinssonHylte OK49:03+17:1812:32
18Lars RunessonOK Vivill49:42+17:5712:42 Ladda ner rutt i gpx-format
19Johan BlomgrenSOK Aneby51:06+19:2113:04
20Gunnar GustavssonOK Reftele52:03+20:1813:18
21Pontus LöfströmJönköpings OK58:47+27:0215:02
22Niclas SjögrenOK Stigen1:02:19+30:3415:56
23Benny JohanssonOK Reftele1:33:04+1:01:1923:48
Joel RydströmFK Finnej godkänd
Mats BrorssonTockarps IKej start

D60

2 550 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:3911:37
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK33:46+4:0713:14
3Monica MartinssonOK Tranan34:18+4:3913:27
4Marianne ThorssonIK Trenne Ullared36:16+6:3714:13
5Anne JohanssonOK Tranan38:12+8:3314:58
6Pia AdolfssonOK Gisle42:55+13:1616:49
7Lisa KumlinVäxjö OK1:01:05+31:2623:57
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd

H60

3 340 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas AlbinssonBredaryds SOK29:018:41
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna30:06+1:059:00
3Jan-Ola KarlssonOK Njudung30:52+1:519:14
4Per LindgrenIK Hakarpspojkarna31:15+2:149:21
5Christer FolkessonEksjö SOK31:51+2:509:32
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:18+3:179:40
7Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna33:01+4:009:53
8Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna33:25+4:2410:00
9Lennart LarssonJönköpings OK33:29+4:2810:01
10Lennart GustafssonJönköpings OK34:18+5:1710:16
11Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF35:19+6:1810:34
12Ove ThorssonIK Trenne Ullared38:23+9:2211:29
13Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna39:33+10:3211:50
14Håkan AnderssonMarkbygdens OK41:29+12:2812:25
15Bo JohanssonOK Stigen45:03+16:0213:29
16Leo JensenOK Stigen52:03+23:0215:35
17Bengt SvenssonOK Gisle52:23+23:2215:41
18Kurt JohanssonOK Gisle53:25+24:2415:59
19Nils-Gunnar PetterssonOK Reftele58:14+29:1317:26
20Hasse AdolfssonOK Gisle1:01:25+32:2418:23
Kjell MartinssonOK Trananej start

D70

2 390 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK34:0114:13
2Vega SlottnerJönköpings OK47:05+13:0419:42
3Ulla NilssonSOK Viljan55:31+21:3023:13
4Gunni EkbergÄtrans IF1:08:21+34:2028:35
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OKej godkänd
Barbro BengtssonOskarströms OKej godkänd

H70

2 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke EckerbomIFK Sävsjö25:4710:06
2Morgan LjungVaggeryds SOK31:27+5:4012:20
3Johnny GustafssonGamleby OK32:51+7:0412:52
4Göran SvenssonFK Finn33:14+7:2713:01
5Agne RybeckVaggeryds SOK34:17+8:3013:26
6Bernt EkfeldtVaggeryds SOK34:42+8:5513:36
7Bernt JohanssonOK Gisle35:13+9:2613:48
8Roland NilssonSOK Viljan36:18+10:3114:14
9Bengt SörensenJönköpings OK36:50+11:0314:26
10Bo TuressonOK Bävern38:08+12:2114:57
11Lars FranssonBottnaryds IF38:21+12:3415:02
12Henrik BergmanOK Linné45:24+19:3717:48
13Göran RundgrenLessebo OK49:24+23:3719:22
14Ingvar BengtssonOskarströms OK56:44+30:5722:14
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FKej godkänd
Ingvar BergmanOK Trananej start

D80

2 390 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg1:47:3244:59

H80

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd
Per LarssonJönköpings OKej godkänd
Börje JohanssonOK Stigenej godkänd
Helmer EkbergÄtrans IFej start

Öppen motion 1

2 190 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel ClaessonJönköpings OK18:518:36
2Karin JosefssonOK Gisle22:45+3:5410:23
3Mio HammöBredaryds SOK26:21+7:3012:01
4Ulf PalmqvistIFK Sävsjö31:55+13:0414:34
5Linnéa JohanssonBredaryds SOK32:32+13:4114:51
6Siri RehnGränna-Bygdens OK33:53+15:0215:28
7Agnes LundströmOK Vivill34:20+15:2915:40
8Kaisa RehnGränna-Bygdens OK34:31+15:4015:45
9Sebastian RudmoBredaryds SOK39:01+20:1017:48
10Ellinor BornetunSkillingaryds FK43:22+24:3119:48
11Sixten ThunbergOK Vivill47:56+29:0521:53
Tilda NyrellAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 3

2 220 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marita JohanssonOK Stigen29:4013:21
2Ulf SkogmanMarkbygdens OK30:22+0:4213:40
3Malin SjöblomOK Gisle30:56+1:1613:56
4Elsa NilssonOK Stigen31:21+1:4114:07
5Anna NilssonOK Stigen31:37+1:5714:14
6Elisabeth HenningssonOK Gisle31:53+2:1314:21
7Anna RothzénOK Gisle35:31+5:5115:59
8Elvira WieslanderOK Vivill37:40+8:0016:58
9Erling SvenssonIK Trenne Ullared37:42+8:0216:58
10Anna KärnhallOK Vivill37:57+8:1717:05
11Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK38:45+9:0517:27
12Magnus NyrellAlvesta SOK38:56+9:1617:32
13Elisabeth WalfridssonSOK Aneby40:31+10:5118:15
14Oskar WardOK Vivill40:51+11:1118:24
15Gunilla ÖstergrenAlvesta SOK43:43+14:0319:41
16Lena JohanssonIFK Sävsjö44:35+14:5520:04
17Margareta WikströmVäxjö AIS45:15+15:3520:22
18John-Erik ErikssonJönköpings OK53:32+23:5224:06
19Kjell RehnströmOK Reftele55:41+26:0125:04
Stig WallermanBorås GIFej godkänd

Öppen motion 5

3 080 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzRÄVLANDA29:369:36
2Jakob LexellFK Finn31:15+1:3910:08
3Anders VilanderAnderstorps OK32:17+2:4110:28
4Peter ÖstenssonOK Tranan32:47+3:1110:38
5Annika SvärdSIMLÅNGSDALEN34:45+5:0911:16
6Tpommy SamuelssonHalmstad Garnisons IF35:12+5:3611:25
7Bengt JohanssonBredaryds SOK36:24+6:4811:49
8Per LeanderssonAnderstorps OK36:36+7:0011:52
9Mattias SvenssonAnderstorps OK37:37+8:0112:12
10Jesper RundbäckVaggeryds SOK38:36+9:0012:31
11Jonas NilssonBredaryds SOK38:48+9:1212:35
12Sofia SkördeBredaryds SOK41:38+12:0213:31
13Mats LarssonBurseryds IF42:42+13:0613:51
14Annika IsidorssonOK Vivill44:59+15:2314:36
15Sven-Gunnar TorssonOK Gisle46:15+16:3915:00
16Helen AhlstrandOK Vivill47:16+17:4015:20
17Åsa EllbringFK Finn50:07+20:3116:16
18Katarina AnderssonÄtrans IF50:15+20:3916:18
19Åsgerd BergmanOK Tranan50:26+20:5016:22
20Nils-Anders BrunnsgårdOK Reftele50:29+20:5316:23
21OsOskar Andren skoglundOK Vivill50:41+21:0516:27
22Jan SkoglundOK Vivill50:57+21:2116:32
23Karin HelmiusOK Reftele51:08+21:3216:36
24Anneli BlomgrenSOK Aneby52:36+23:0017:04
25Therese FribergOK Vivill53:16+23:4017:17
26Monika HjellströmGränna-Bygdens OK55:13+25:3717:55
27Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna55:42+26:0618:05
28Annelie WardOK Vivill56:36+27:0018:22
29Hannes VeithBurseryds IF57:42+28:0618:44
30Bosse YbeOK Stigen58:20+28:4418:56
31Hans DombyOK Stigen58:40+29:0419:02
32Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:00:00+30:2419:28
33Karin VidarssonOK Nackhe1:04:18+34:4220:52
34Camilla SvenssonBurseryds IF1:04:39+35:0320:59
35Emma SöderhjelmOK Stigen1:09:13+39:3722:28
36Marcus SvenssonBredaryds SOK1:16:57+47:2124:59
37Caroline EkehageBredaryds SOK1:20:19+50:4326:04
38Inger BylanderSvenljunga OK1:27:21+57:4528:21
39Alice LundströmKlubblös1:32:16+1:02:4029:57
Ia NyrellAlvesta SOKej godkänd

Öppen motion 7

3 340 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HolmbergOK Vivill33:5710:09
2Tuva NylundBredaryds SOK34:15+0:1810:15
3Adam LöfströmJönköpings OK37:32+3:3511:14
4Ann BägebyOK Vivill38:08+4:1111:25
5Julia SvenssonBredaryds SOK39:01+5:0411:40
6Susanne DombyOK Stigen40:22+6:2512:05
7Egon JohanssonOK Tranan40:24+6:2712:05
8Claes-Göran PeterssonBurseryds IF40:37+6:4012:09
9Rune TuressonOK Bävern41:20+7:2312:22
10Ulrika RibbholmOK Njudung43:21+9:2412:58
11Jennie JohanssonBredaryds SOK43:33+9:3613:02
12Charlotte JohanssonOK Vivill43:56+9:5913:09
13Mikael WardOK Vivill44:01+10:0413:10
14Annika PeterssonBurseryds IF44:08+10:1113:12
15Sölve AnderssonOK Stigen45:17+11:2013:33
16Maria HåkanssonVäxjö OK46:20+12:2313:52
17Kristofer HolmbergOK Tranan46:48+12:5114:00
18Stina AlbinssonBredaryds SOK48:24+14:2714:29
19Ralf VidarssonOK Nackhe48:34+14:3714:32
20Lars ErikssonMarkbygdens OK49:40+15:4314:52
21Maria SundbergOK Njudung49:55+15:5814:56
22Anne TuressonBredaryds SOK52:35+18:3815:44
23Liselotte SvenssonJönköpings OK53:58+20:0116:09
24Lars KjellströmGränna-Bygdens OK55:28+21:3116:36
25Kurt JohanssonSvenljunga OK55:59+22:0216:45
26Caroline PerssonFK Finn58:46+24:4917:35
27Torgny JonssonVäxjö AIS1:00:27+26:3018:05
28Bo AndreassonKlubblös1:07:53+33:5620:19
29Anna KarlssonBredaryds SOK1:09:48+35:5120:53
30Maria AuseliusBredaryds SOK1:14:10+40:1322:12
Bertil SvenssonIK Trenne Ullaredej godkänd

Öppen motion 8

4 710 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas FriborgJönköpings OK43:299:13
2Torbjörn JohanssonBredaryds SOK44:15+0:469:23
3Marcus JosefssonOK Vivill44:32+1:039:27
4Carina SvenssonBredaryds SOK45:27+1:589:38
5Johan SamuelssonIK Trenne Ullared46:15+2:469:49
6Anders PeterssonOK Njudung46:40+3:119:54
7Andreas KaverenKlubblös47:19+3:5010:02
8Stefan SvenssonBredaryds SOK49:07+5:3810:25
9Henric JohnssonBredaryds SOK49:47+6:1810:34
10Fredrik ErikssonBredaryds SOK51:01+7:3210:49
11Tobias SvenssonFK Finn53:06+9:3711:16
12Klara ElmbladBredaryds SOK53:22+9:5311:19
13Micael ElmbladBredaryds SOK54:58+11:2911:40
14Andreas ClaessonOK Kullingshof55:11+11:4211:42
15Julia SvärdOskarströms OK57:39+14:1012:14
16Hans KööhlerTrollhättans SOK57:42+14:1312:15
17Oscar WestHalmstad OK57:52+14:2312:17
18Pär SöderhjelmOK Stigen58:05+14:3612:19
19Per GerdleHalmstad OK59:13+15:4412:34
20Mikael SvärdOskarströms OK1:00:22+16:5312:49
21Bertil KjellströmGränna-Bygdens OK1:03:32+20:0313:29
22Staffan EdströmOK Gisle1:16:58+33:2916:20

U1

1 930 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hjalmar HörnquistAnderstorps OK18:059:22
2Gustav IngelsboOK Tranan19:34+1:2910:08
3Assar Rosén ThelinJönköpings OK20:01+1:5610:22
4Eliva PerssonMarkbygdens OK21:33+3:2811:09
5Alma TrofastJönköpings OK21:36+3:3111:11
6Benias PerssonMarkbygdens OK21:45+3:4011:16
7Edith BrolingBredaryds SOK23:48+5:4312:19
8Olle NilssonOK Stigen23:59+5:5412:25
9Ylva SöderhjelmOK Stigen31:26+13:2116:17
10Moa JohanssonOK Gisle32:37+14:3216:53
11Felicia DahlqvistVaggeryds SOK38:09+20:0419:46

U2

2 190 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy EllbringFK Finn23:1410:36
2Gustav TagessonFK Finn25:55+2:4111:50
3Lovisa LexellFK Finn26:29+3:1512:05
4Kajsa LarssonBurseryds IF27:23+4:0912:30
5Lukas SvenssonIFK Sävsjö27:55+4:4112:44
6Alvar SvenssonFK Finn29:41+6:2713:33
7Tova GuldenOK Stigen31:45+8:3114:29
8Ella AnderssonAnderstorps OK40:46+17:3218:36

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser