Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 3-stad
Arrangörsorganisationer: Trollhättans SK / Uddevalla OK
Datum: onsdag 11 maj 2016

Korta Lätta

1 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt JohanssonUddevalla IS32:3718:07
2Vira NordhTrollhättans SK37:57+5:2021:05
3Marita AlexanderssonStenungsunds OK39:54+7:1722:10
4Gerd BrobackOK Flundrehof40:55+8:1822:43
5Bror SvenssonUddevalla IS41:42+9:0523:10
6Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK42:45+10:0823:45
7Anita NatanaelssonLjungskile FK43:09+10:3223:58
8Alexandra Wahlbergklubblös43:41+11:0424:16
9Barbro SmedbergTSOK43:42+11:0524:16
10Lars WesterStångenäs AIS49:27+16:5027:28
11Ragnar HallstenOK Roto1:00:25+27:4833:33

Korta

2 200 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK34:1515:34
2Bengt LjunggrenOK Skogsvargarna39:59+5:4418:10
3Ove KilbornUIS42:34+8:1919:20
4Rune OlaussonOK Gipen42:40+8:2519:23
5Atte HeikkiläOK Gipen44:35+10:2020:15
6Margareta JohanssonTrollhättans SOK44:42+10:2720:19
7Gunnar WaernTrollhättans SOK48:35+14:2022:04
8Åke OskarssonOK Skärmen48:44+14:2922:09
8bo karlssonTrollhättans SOK48:44+14:2922:09
10Eva OlofssonOK Flundrehof49:33+15:1822:31
11B-O BrobackOK Flundrehof50:28+16:1322:56
12Evert JenhallOK Skogsvargarna50:35+16:2022:59
13Karleric FranssonTrollhättans SOK52:03+17:4823:39
14Ingegerd FrickTrollhättans SK52:53+18:3824:02
15Gunnar LarssonUddevalla IS53:14+18:5924:11
16Arne ClaessonLjungskile FK53:38+19:2324:22
17Bengt FrickTrollhättans SK54:01+19:4624:33
18Ing-Marie GutkeUddevalla OK55:27+21:1225:12
19Gilbert SvenssonTrollhättans SK59:05+24:5026:51
20Gerd HallstenVänersborgs SK1:01:10+26:5527:48
21Göran NordhTrollhättans SK1:01:23+27:0827:54
22Bertil BorglundTrollhättans SK1:04:07+29:5229:08
Alf LundströmLjungskile FKej godkänd
Signe NymanUddevalla ISej godkänd

Mellan

3 100 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent KardellLjungskile FK32:1310:23
2Bengt LarssonTrollhättans SOK39:26+7:1312:43
3Leif LöfTSOK40:14+8:0112:58
4Allsing KarlssonOK Skogsvargarna43:32+11:1914:02
5Matts MattssonOK Gipen45:08+12:5514:33
6Leif JohanssonTrollhättans SOK46:48+14:3515:05
7Göte NatanaelssonLjungskile FK47:31+15:1815:19
8Leif OlofssonOK Flundrehof48:33+16:2015:39
9Gunnar JohanssonOK Gipen49:52+17:3916:05
10Erling OlssonUddevalla IS50:39+18:2616:20
11Sten WillstrandTSK56:02+23:4918:04
12Kent-Erik RosengrenTrollhättans SK56:55+24:4218:21
13Lena WaernTrollhättans SOK57:23+25:1018:30
14Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK59:18+27:0519:07
15Hans LindqvistTrollhättans SOK59:22+27:0919:09
16Gudrun WesterStångenäs AIS1:00:52+28:3919:38
17Inga-Lill NilssonUddevalla OK1:25:26+53:1327:33
18Kent FredrikssonOK Skogsvargarna1:25:54+53:4127:42
Lars HolmOK Gipenej godkänd
Erik LindhUISej godkänd

Långa

4 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer OlssonUddevalla OK44:4010:53
2Larsson UrbanOK Gipen45:44+1:0411:09
3Per IvarssonTrollhättans SOK53:27+8:4713:02
4Bo KarlssonLjungskile FK57:38+12:5814:03
5Lars LjungbergTrollhättans SOK58:17+13:3714:12
6Kristin FriskVänersborgs SK59:17+14:3714:27
7Göran SandbergUddevalla IS59:56+15:1614:37
8Lennart FärjhageOK Gipen1:00:35+15:5514:46
9Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:01:37+16:5715:01
10Josef HåkanssonOK Skärmen1:02:33+17:5315:15
11Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:02:36+17:5615:16
12Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:05:27+20:4715:57
13Göran JohnssonUIS1:05:29+20:4915:58
14Börje GustavssonTrollhättans SOK1:09:21+24:4116:54
15Gunnar PerssonSvanesunds GIF1:09:54+25:1417:02
16Erland SvenssonKvillebyns SK1:12:25+27:4517:39
17Mats BäckströmOK Skärmen1:33:21+48:4122:46
Leif BoströmTrollhättans SOKej godkänd
Arne AlexanderssonStenungsunds OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser