Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran OL 3-stad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran OL 3-stad
Arrangörsorganisationer: OK Gipen / Trollhättans SK
Datum: onsdag 8 juni 2016

Långa

3 980 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK30:377:41
2Kent KardellLjungskile FK38:28+7:519:39
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna45:22+14:4511:23
4Larrs Olof LannfeltOK Skogshjortarna47:28+16:5111:55
5Thore NilssonUddevalla OK48:44+18:0712:14
6Inga-Lill NilssonUddevalla OK48:55+18:1812:17
7Bengt LarssonTrollhättans SOK51:40+21:0312:58
8Erling OlssonUddevalla IS51:58+21:2113:03
9Leif JohanssonTrollhättans SOK52:08+21:3113:05
10Jan JohanssonVänersborgs SK52:22+21:4513:09
11Kent FredrikssonOK Skogsvargarna52:47+22:1013:15
12Göte NatanaelssonLjungskile FK52:56+22:1913:17
13Andre AlexanderssonKungälvs OK52:57+22:2013:18
14Kristina NilssonOK Skärmen53:11+22:3413:21
15Knut NilssonOK Skärmen56:04+25:2714:05
16Allsing CarlssonOK Skogsvargarna57:25+26:4814:25
17Sten WillstrandTrollhättans SK58:04+27:2714:35
18Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK58:43+28:0614:45
19Eva IsakssonOK Skogshjortarna1:00:25+29:4815:10
20Karin CederlöfKlubblös1:00:36+29:5915:13
21Bror PalgrimVänersborgs SK1:00:48+30:1115:16
22Conny SvahnFrämmestads IK1:00:55+30:1815:18
23Tommy ÅsmanUddevalla OK1:04:49+34:1216:17
24Lena WaernTrollhättans SOK1:13:56+43:1918:34
25Frank JohanssonUddevalla OK1:40:28+1:09:5125:14
26Rolf LundmarkKlubblös1:49:44+1:19:0727:34
Kent-Erik RosengrenTrollhättans SKej godkänd

Mellan

2 950 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pierre KarlssonOK Alehof43:1614:40
2Bengt JohanssonOK Alehof50:12+6:5617:01
3Bo KarlssonLjungskile FK54:07+10:5118:20
4Lars HogedahlVänersborgs SK54:31+11:1518:28
5Lennart HermanssonStångenäs AIS57:29+14:1319:29
6Gunnar BejbomUddevalla OK59:01+15:4520:00
7Olof KarlssonUddevalla OK1:01:06+17:5020:42
8Lennart FagerlundUddevalla OK1:06:53+23:3722:40
9Arne AlexanderssonStenungsunds OK1:07:13+23:5722:47
10Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:10:54+27:3824:02
11Göran SandbergUddevalla IS1:11:38+28:2224:16
12Lars LjungbergTrollhättans SOK1:12:22+29:0624:31
13Leif OlofssonOK Flundrehof1:14:09+30:5325:08
14Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:14:25+31:0925:13
15Roland MattssonOK Skärmen1:14:54+31:3825:23
16Börje GustavssonTrollhättans SOK1:14:56+31:4025:24
17Göran JohnssonUddevalla IS1:15:09+31:5325:28
18Birgitta StenströmVänersborgs SK1:20:15+36:5927:12
19Bertil HermanssonStenungsunds OK1:20:20+37:0427:13
20Arne AlfredssonUddevalla OK1:30:46+47:3030:46
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej godkänd
Kurt FredrixonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Korta

2 320 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Erik KristianssonTrollhättans SOK43:3618:47
2Gunvor JonssonVänersborgs SK45:55+2:1919:47
3Erik LindhUddevalla IS46:53+3:1720:12
4Gunnar WaernTrollhättans SOK46:54+3:1820:12
5Eva LannfeltOK Skogshjortarna51:32+7:5622:12
6Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK53:06+9:3022:53
7Eva OlofssonOK Flundrehof53:48+10:1223:11
8Signe NymanUddevalla IS54:07+10:3123:19
9Sten EmanuelssonVänersborgs SK54:13+10:3723:22
10Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna54:27+10:5123:28
11Gunnel PalgrimVänersborgs SK54:55+11:1923:40
12Margareta JohanssonTrollhättans SOK55:14+11:3823:48
13Barbro AnderssonOK Skogshjortarna55:34+11:5823:57
14Harriet AnderssonOK Skogshjortarna55:55+12:1924:06
15Karleric FranssonTrollhättans SOK56:12+12:3624:13
16Bengt LjunggrenOK Skogsvargarna56:26+12:5024:19
17Lennart KarlssonTrollhättans SOK1:00:56+17:2026:15
18Bo KarlssonTrollhättans SOK1:02:26+18:5026:54
19Evert JenhallOK Skogsvargarna1:04:52+21:1627:57
20B-O BrobackOK Flundrehof1:06:01+22:2528:27
21Arne ClaessonLjungskile FK1:06:05+22:2928:29
22Claes SöderströmOK Skogshjortarna1:08:10+24:3429:22
23Inga PerssonOK Landehof1:08:27+24:5129:30
24Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna1:09:10+25:3429:48
25Bertil BorglundTrollhättans SK1:38:30+54:5442:27
Ingrid BorglidenVänersborgs SKej godkänd

Lätta

1 720 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexandra WahlbergVänersborgs SK17:5610:25
2Stefan NetzTrollhättans SOK21:37+3:4112:34
3Sven PerssonLjungskile FK23:52+5:5613:52
4Görel NordinVänersborgs SK24:13+6:1714:04
5Kurt JohanssonUddevalla IS24:41+6:4514:21
6Marita AlexanderssonStenungsunds OK25:03+7:0714:33
7Bo SandellUddevalla OK26:46+8:5015:33
8Inga-Lill KristianssonTrollhättans SOK28:37+10:4116:38
9Anita NatanaelssonLjungskile FK29:16+11:2017:00
10Barbro SmedbergTrollhättans SOK29:19+11:2317:02
11Bror SvenssonUddevalla IS29:33+11:3717:10
12John OlssonTrollhättans SK30:46+12:5017:53
13Gerd BrobackOK Flundrehof33:16+15:2019:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser