Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pepparkaksluffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pepparkaksluffen
Arrangörsorganisation: Kungälvs OK
Datum: söndag 10 september 2017

D21

3 690 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebro39:0010:34
2Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna39:39+0:3910:44
3Jolanta KolosinskaGöteborg-Majorna OK41:11+2:1111:09
4Filippa SpånérSävedalens AIK41:12+2:1211:09
5Lucyna WiktorGöteborg-Majorna OK44:49+5:4912:08
6Pia JohanssonOK Landehof45:20+6:2012:17
7Anna RubbóKungälvs OK1:01:09+22:0916:34
8Elin KarlssonLycksele IF1:27:28+48:2823:42
Lovisa LemanGöteborgs SKej godkänd

H21

4 780 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders HedbergGöteborg-Majorna OK33:557:05
2Fredrik WennermarkOK Skogsfalken37:09+3:147:46
3Johan OlsonIK Uven38:11+4:167:59
4Gustav BoquistIK Uven40:04+6:098:22
5Ulrik OlssonBrattås CK40:26+6:318:27
6Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK42:08+8:138:48
7Johan LenningOK Pan-Kristianstad42:13+8:188:49
8Anders YngströmGöteborg-Majorna OK45:26+11:319:30
9Jonas LauriFK Herkules46:17+12:229:40
10Tobias MattssonTrollhättans SOK47:53+13:5810:01
11David SvenssonSkåneslättens OL50:26+16:3110:33
12Willy FjällborgStenungsunds OK50:39+16:4410:35
13Johan SandströmTrollhättans SOK55:22+21:2711:34
14Magnus CarlssonGöteborg-Majorna OK1:18:54+44:5916:30
15Jimmy KarlssonOK Torfinn1:23:15+49:2017:24
Filip LemanGöteborgs SKej godkänd
David RunemalmNybro OKej start
Tobias LindellOK Alehofej start

H20

3 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville GrahnIK Uven45:4512:25

D18

3 520 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna BoquistIK Uven42:2912:04
2Tove PerssonMölndal Outdoor IF45:55+3:2613:02
Tove JohanssonOK Alehofej godkänd

D16

3 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GabrielssonKungälvs OK41:3911:47
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK43:57+2:1812:27
3Julia LindbladSävedalens AIK1:06:50+25:1118:55
4Ester FreidlitzOK Landehof1:06:59+25:2018:58
Ellika GrothKungälvs OKej start
Tova LarssonLerums SOKej start

H16

3 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix DrejmoOK Landehof29:588:15
2Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK32:04+2:068:50
3Nils KörleOK Landehof38:29+8:3110:36
4Erik JohanssonOK Alehof46:50+16:5212:54
5Arvid BacktemanLerums SOK53:18+23:2014:40
6Edvin BorneFrölunda OL1:01:58+32:0017:04
7Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK1:12:07+42:0919:52
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Olle ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start
Emil AxelssonLerums SOKej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D14

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Molly GranängKungälvs OK41:0713:39
2Emma KarlssonOK Landehof46:27+5:2015:25
3Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb49:14+8:0716:21
4Emilia KraftIK Uven56:53+15:4618:53
Amanda Ström EckerlidSävedalens AIKej godkänd
Sofia RaskKungälvs OKej start

H14

3 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin NyqvistOK Landehof28:118:48
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK29:09+0:589:06
3Anton KastrupFK Herkules30:50+2:399:38
4Melker ÅkessonOK Landehof36:34+8:2311:25
Oscar LundborgKungälvs OKej godkänd
Alfred JohanssonOK Alehofej start
Lukas GrothKungälvs OKej start
Johan Wall JungbjerGöteborgs SKej start
Karl GranforsOK Landehofej start
Hannes EssungerSjövalla FKej start

H14 Kort

2 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon KarlssonKungälvs OK26:2411:22

D12

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Audrey HanssonFrölunda OL23:2510:05
2Maja KarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:12+1:4710:51
3Lisa ErikssonOK Landehof33:48+10:2314:34
4Lovisa WrightLerums SOK42:47+19:2218:26
Alva AndreassonLerums SOKej godkänd
Maja AxelssonLerums SOKej start

H12

2 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:467:04
2Marcus LammFrölunda OL19:26+2:408:11
3Emil LindbladSävedalens AIK19:56+3:108:24
4Elias NyqvistOK Landehof20:50+4:048:47
5Dante RangertKungälvs OK21:00+4:148:51
6Erik SlättOK Alehof23:29+6:439:54
7Axel Ström EckerlidSävedalens AIK24:43+7:5710:25
8Alwin EinarssonKungälvs OK25:26+8:4010:43
9Noah BjörklundSjövalla FK1:05:33+48:4727:39
Elias DoncicIK Uvenej godkänd

D12 Kort

2 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ella BergelindFK Herkules32:0815:31
Olivia FreiholtzSjövalla FKej start

D10

2 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia HedmanKungälvs OK28:1813:44
2Elin ZachrissonKungälvs OK32:27+4:0915:45
3Elly EinarssonKungälvs OK41:58+13:4020:22
Elin AxelssonLerums SOKej start
Nelly GrothKungälvs OKej start

H10

2 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Noah HedenblomSjövalla FK13:206:26
2Axel EkdalaKungälvs OK14:00+0:406:45
3Rasmus GranängKungälvs OK16:31+3:117:58
4Axel SlättOK Alehof19:28+6:089:24
5Filip ValentinGöteborg-Majorna OK20:56+7:3610:06
6William KraftIK Uven26:28+13:0812:47
7Bastian BergströmKlubblös45:45+32:2522:06
Anton RaskKungälvs OKej start
Jarvis HanssonFrölunda OLej start

H35

4 510 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindgrenSävedalens AIK53:4211:54
2Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK56:58+3:1612:37
3Stefan FalemoMölndal Outdoor IF1:01:52+8:1013:43 Ladda ner rutt i gpx-format
4Jan GrahnIK Uven1:08:29+14:4715:11
Gustaf BergquistSjövalla FKej start

D40

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Louise GötforsGöteborg-Majorna OK38:4610:49
2Linda HedenblomSjövalla FK50:20+11:3414:03

H40

4 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven GranforsOK Landehof36:549:06
2Marcus HanssonFrölunda OL43:22+6:2810:42
3Richard SottFrölunda OL45:06+8:1211:08
4Magnus VedinTrollhättans SOK56:18+19:2413:54

D45

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ErikssonOK Landehof41:3513:22
2Ellinor JohanssonOK Alehof47:57+6:2215:25
3Mari KraftIK Uven51:26+9:5116:32
4Sofia KarlssonOK Landehof56:48+15:1318:15
5Susanne BerghMölndal Outdoor IF1:04:24+22:4920:42

H45

4 180 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JodalGöteborg-Majorna OK36:478:47
2Peter DellmingIFK Göteborg39:32+2:459:27
3Thomas KarlssonOK Landehof42:46+5:5910:13
4Erik LauriFK Herkules43:20+6:3310:22
5Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb51:01+14:1412:12
6Ulf NyqvistOK Landehof51:27+14:4012:18
7Stefan JohanssonFrölunda OL56:28+19:4113:30
8Kristofer DrejmoOK Landehof57:57+21:1013:51
9Bo KronOK Flundrehof58:18+21:3113:56
10Anders CullbrandMölndal Outdoor IF58:56+22:0914:05
11Sven-Olof HermanssonTolered-Utby Ol-klubb1:20:00+43:1319:08
Magnus Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Anders RybergMölndal Outdoor IFej start
Anders FreiholtzSjövalla FKej start
Henrik EssungerSjövalla FKej start
Anders NilssonLerums SOKej start

D50

3 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marie EckerlidSävedalens AIK39:4912:48
2Annika HogedalGöteborg-Majorna OK50:41+10:5216:17
3Lena PeterssonOK Alehof1:00:16+20:2719:22
4Katarina AlmehedFrölunda OL1:00:19+20:3019:23
5Helena StensötaFrölunda OL1:04:32+24:4320:45
6Karin LaurellOK Flundrehof1:09:16+29:2722:16
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

H50

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas BorneFrölunda OL46:5413:24
2Ulf AlmehedFrölunda OL48:04+1:1013:44
3Johan WettergrenIK Uven51:38+4:4414:45
4Torbjörn KjörkFrölunda OL1:03:01+16:0718:00
5Bernt BerndtssonFrölunda OL1:05:57+19:0318:50
Mikael JungbjerGöteborgs SKej start
Jan Petter HansenIL Gularej start

D55

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK40:0713:27
2Lena FromIK Stern43:02+2:5514:26
3Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK44:35+4:2814:57
4Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK46:46+6:3915:41
5Mona OlssonBrattås CK1:00:13+20:0620:12
6Monika NilssonOK Alehof1:00:34+20:2720:19
7Birgit HanssonHerrestads AIF1:05:23+25:1621:56

H55

3 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK41:0211:41
2Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK42:17+1:1512:02
3Stefan SjöblomFrölunda OL45:32+4:3012:58
4Roy JohanssonOK Skogsvargarna46:30+5:2813:14
5Anders KjellbergOK Flundrehof49:05+8:0313:59
6Clas BörjessonIK Uven51:09+10:0714:34
7Ulf BjörkdahlHerrestads AIF51:42+10:4014:43
8Börje PerssonOK Alehof1:21:12+40:1023:08
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Magnus WideFrölunda OLej start

D60

2 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig HedenblomSjövalla FK37:1913:28
2Marita LarssonMarkbygdens OK1:22:29+45:1029:46
Brith MohlinIK Sternej godkänd
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H60

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK42:0111:38
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK43:36+1:3512:04
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK45:07+3:0612:29
4Anders SpånérGöteborg-Majorna OK47:11+5:1013:04
5Pierre KarlssonOK Alehof49:21+7:2013:40
6Hans EkbergTrollhättans SOK49:57+7:5613:50
7Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK1:04:17+22:1617:48
Peter LarssonTrollhättans SOKej godkänd
Bengt NilssonGöteborg-Majorna OKej start

D65

2 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingegerd OlssonOK Alehof1:08:0924:36
2Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb1:12:59+4:5026:20

H65

3 180 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören SvenssonSjövalla FK39:5712:33
2Kent ErikssonLerums SOK41:06+1:0912:55
3Yngve NilssonOK Gipen42:07+2:1013:14
4Stanley MattssonIK Uven44:34+4:3714:00
5Bo KarlssonLjungskile FK45:15+5:1814:13
6Lennart AnderssonGöteborgs SK46:10+6:1314:31
7Bengt JovikenIF Rigor47:09+7:1214:49
8Sten OlssonOK Alehof1:08:42+28:4521:36
9Anders MohlinIK Stern1:22:29+42:3225:56
Jimmy NordliTrøsken ILej godkänd
Kent KardellLjungskile FKej godkänd

D70

2 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rosa JohanssonIK Uven45:4117:50
2Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK51:22+5:4120:03
3Eva AlsinIK Ymer1:01:40+15:5924:05
4Christina SchedwinIK Stern1:09:15+23:3427:03

H70

3 040 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb38:3912:42
2Leif LöfTrollhättans SOK43:51+5:1214:25
3Lennart AlmströmIK Stern45:10+6:3114:51
4Hans M CarlssonIFK Göteborg46:16+7:3715:13
5Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK52:57+14:1817:25
6Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb53:42+15:0317:39
7Lars MathiassonIK Stern1:06:57+28:1822:01
8Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:12:12+33:3323:45
9Christer WestbergIFK Göteborg1:14:20+35:4124:27
Lars-Göran AxmalmSävedalens AIKej start

D75

2 030 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern30:3315:02
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK37:44+7:1118:35
3Gunnel BörjessonIK Uven42:54+12:2121:07
4Lillemor HallinOK Landehof1:10:43+40:1034:50
5Inga PerssonOK Skogshjortarna1:12:24+41:5135:39
6Elvy BörjessonOK Alehof1:16:22+45:4937:37

H75

3 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik HvoslefIK Stern37:5512:28
2Stig-Ove TollIK Stern42:44+4:4914:03
Roland BrandshageSävedalens AIKej start
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start

D80

2 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne GrahnGöteborgs SK49:4524:30
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OKej godkänd

H80

2 560 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gösta CederinGöteborg-Majorna OKej start

H85

2 030 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Carl-Henrik HallbergIK Uvenej start

Inskolning

1 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Samuel BäckmanIFK Göteborgfullföljt
Julian FredrikssonOK Skogshjortarnafullföljt
Astrid FrickBOhus IFfullföljt
Elias GranängKungälvs OKfullföljt
Anton LundbergGöteborg-Majorna OKfullföljt
Linnea NorellFrölunda OLfullföljt
Albin  PeterssonOK Alehoffullföljt
Jonathan BäckmanIFK Göteborgej godkänd
Torbjörn KarlssonKungälvs OKej godkänd

U1

1 740 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma NohleKungälvs OK18:1610:29
2Jonna Jodal GötforsGöteborg-Majorna OK19:24+1:0811:08
3Moa LindgrenSävedalens AIK19:28+1:1211:11
4Alvar HedenblomSjövalla FK20:41+2:2511:53
5Love AnderssonSjövalla FK21:09+2:5312:09
6Emil WindevallSävedalens AIK23:06+4:5013:16
7Agnes BartlerKungälvs OK23:47+5:3113:40
8Felix WeihardSävedalens AIK25:04+6:4814:24
9Benjamin VinkOK Gipen26:32+8:1615:14
10Noah LjungkvistKungälvs OK27:08+8:5215:35
11Adeline SalekärrKungälvs OK30:31+12:1517:32
12Tilde ÖstbergIK Uven31:42+13:2618:13
13Filip ÖstbergIK Uven31:44+13:2818:14
14Liam LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb35:19+17:0320:17
15Siri Krona Kungälvs OK39:38+21:2222:46
Gabriel SlättOK Alehofej start

U2

2 400 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid HermanssonKungälvs OK17:527:26
2Fredrik MartinssonNässjö OK19:23+1:318:04
3Linus WeihardSävedalens AIK22:17+4:259:17
4Ludvig BerntssonKungälvs OK24:17+6:2510:07
5Malva JarlKungälvs OK27:43+9:5111:32
6Olle JohanssonIFK Göteborg28:47+10:5511:59
7Malte AnderssonSjövalla FK29:44+11:5212:23
8Jesper NilssonKungälvs OK30:06+12:1412:32
9Alexander NilssonKungälvs OK30:26+12:3412:40
10Viggo NäsmanLerums SOK30:47+12:5512:49
11Alice NohleKungälvs OK33:52+16:0014:06
12Ludvig LindenauOK Alehof41:33+23:4117:18
13Erik UnemanOK Alehof42:11+24:1917:34
14Karl HedmanKungälvs OK42:15+24:2317:36
15Ebba BartlerKungälvs OK45:36+27:4419:00
16Albin LindkvistMarkbygdens OK45:59+28:0719:09
17Liam SteenKungälvs OK48:38+30:4620:15
18Moa SteenKungälvs OK48:39+30:4720:16
19Hjalmar StenKungälvs OK1:12:47+54:5530:19
Aina LarssonKungälvs OKej godkänd
Julia FrizillKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 1

2 390 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara LövgärdOK Alehof18:427:49
2Lukas RandåkerSjövalla FK24:39+5:5710:18
3Linda RandåkerSjövalla FK25:39+6:5710:43
4Ebba LövgärdOK Alehof37:16+18:3415:35
5Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK47:12+28:3019:44
6Rigmor SternöTolered-Utby Ol-klubb49:34+30:5220:44
Anna FrickBOhus IFej godkänd

Öppen motion 3

2 740 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin AlfredssonLerums SOK38:0313:53
2Krister WessmarkOK Flundrehof41:24+3:2115:06
3Malin FridlundKlubblös44:14+6:1116:08
4Ann-Christine BorgFrölunda OL45:07+7:0416:27
5Lillemor GunnarssonOK Gipen51:38+13:3518:50
6Barbro AlvebrattLerums SOK58:35+20:3221:22
7Lisa OttossonOK Landehof1:02:17+24:1422:43
8Lisa GunnarssonLerums SOK1:03:13+25:1023:04
9Rune JungbjerGöteborgs SK1:04:19+26:1623:28
10Ingegerd FrickTrollhättans SK1:05:23+27:2023:51
10Hans AlvebrattLerums SOK1:05:23+27:2023:51
12Karin LindénFrölunda OL1:09:04+31:0125:12
13Jan AndreassonLerums SOK1:09:12+31:0925:15
14Rolf LundenmarkKFUK-KFUM IA Göteborg1:12:35+34:3226:29
15Gun JohanssonOK Landehof1:15:37+37:3427:35
Johan ÖstlingKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 5

3 230 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin AgrérIK Uven37:1111:30
2Andreas NäsmanLerums SOK40:27+3:1612:31
3Jenny AnderssonÄtrans IF41:03+3:5212:42
4Carl AlvelidKalmar OK42:29+5:1813:09
5Camilla BorgFK Herkules42:53+5:4213:16
6Yves GänssingerGöteborg-Majorna OK43:56+6:4513:36
7Johan LindkvistMarkbygdens OK47:31+10:2014:42 Ladda ner rutt i gpx-format
8Anders LindénFrölunda OL48:28+11:1715:00
9Linda ÖstbergIK Uven48:46+11:3515:05
9Torbjörn NyströmTrollhättans SOK48:46+11:3515:05
11Anders BjörklundSjövalla FK51:51+14:4016:03
12Fredrik KörleOK Landehof51:54+14:4316:04
13Pontus KastrupFK Herkules58:18+21:0718:02
14Per RydingTolered-Utby Ol-klubb1:02:26+25:1519:19
15Maria ÅbergOK Landehof1:06:10+28:5920:29
16Peter DavidssonKlubblös1:06:28+29:1720:34
17Anna DavidssonKlubblös1:06:29+29:1820:34
18Caroline KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:08:54+31:4321:19
19Jonas LarssonKlubblös1:09:23+32:1221:28
20Martin AlfredssonKlubblös1:09:55+32:4421:38
21Ching-Pei ChenTrollhättans SK1:15:03+37:5223:14
22Farzan AlavianghavaniniBorås GIF1:23:51+46:4025:57
23Erik GustafssonDegerfors OK1:24:39+47:2826:12
24Maria LarssonDegerfors OK1:24:46+47:3526:14
25Karin ErikssonGöteborg-Majorna OK1:24:59+47:4826:18
26Axel CullbrandMölndal Outdoor IF1:28:33+51:2227:24
27Elisabet CullbrandMölndal Outdoor IF1:28:36+51:2527:25
28Annika WessmarkOK Flundrehof1:37:47+1:00:3630:16
29In-Anna KnutsdotterKlubblös1:51:47+1:14:3634:36
Kerstin LindbladSävedalens AIKej godkänd
Nina KastrupFK Herkulesej godkänd
Merete FreidlitzOK Landehofej godkänd
Hans BerglindFK Herkulesej godkänd
Anna LindenauOK Alehofej godkänd
Henrik ÅslundIK Uvenej godkänd
Lovisa ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start

Öppen motion 7

3 000 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AxelssonHjobygdens OK35:2111:47
2Anders LammFrölunda OL36:06+0:4512:02
3Fredrik PerssonFK Åsen36:20+0:5912:06
4Lotta NybergOK Alehof36:25+1:0412:08
5Olle PenttinenIFK Hedemora OK37:54+2:3312:38
6Anna LövgärdOK Alehof38:53+3:3212:57
7Mikael FjällborgStenungsunds OK40:07+4:4613:22
8Sten-Åke NilssonOK Alehof40:42+5:2113:34
9Gunnar JönssonGöteborg-Majorna OK41:21+6:0013:47
10Daniel TorstenssonGöteborgs SK42:36+7:1514:12
11Isabell HåkanssonIK Uven43:12+7:5114:24
12Anders LarssonVänersborgs SK46:11+10:5015:23
13Fredrik WessmarkOK Flundrehof46:32+11:1115:30
14Maria NorellFrölunda OL47:02+11:4115:40
15Mia JodalGöteborg-Majorna OK48:47+13:2616:15
16Sven ErikssonOK Landehof48:50+13:2916:16
17Sten BlomströmIK Stern51:30+16:0917:10
18Anna KörleOK Landehof53:59+18:3817:59
19Kjell EhrencronaIK Göteborg55:14+19:5318:24
20Mats HanssonOK Alehof55:26+20:0518:28
21Camilla RydingTolered-Utby Ol-klubb55:54+20:3318:38
22Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK55:56+20:3518:38
23Mats LarssonTrollhättans SOK55:58+20:3718:39
24Maria AlfredssonTrollhättans SOK57:09+21:4819:03
25Jon JonssonGöteborgs SK57:14+21:5319:04
26Joakim ÅkessonOK Landehof1:03:25+28:0421:08
27Johanna GrimåsGöteborg-Majorna OK1:04:03+28:4221:21
28Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK1:04:09+28:4821:23
29Kjell TorberntssonOK Alehof1:06:30+31:0922:10
30Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:08:20+32:5922:46
31Marie NilssonTolered-Utby Ol-klubb1:10:35+35:1423:31
32Lars TorstenssonGöteborgs SK1:11:52+36:3123:57
33Eva-lotta WestbergGöteborg-Majorna OK1:14:10+38:4924:43
34Percy KarlssonSävedalens AIK1:18:57+43:3626:19
35Mikael AlfredssonLerums SOK1:20:36+45:1526:52
36Peter ElvingssonKlubblös1:27:44+52:2329:14
37Stig WallermanBorås GIF1:27:59+52:3829:19
38Birgit LjungOK Gipen1:29:16+53:5529:45
39Mårten SvenssonOK Gipen1:29:19+53:5829:46 Ladda ner rutt i gpx-format
40Kasper BergströmKlubblös1:33:03+57:4231:01
41Alexander BengtssonGöteborg-Majorna OK1:44:44+1:09:2334:54
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Daniel ValentinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kerstin SvenssonTrollhättans SOKej godkänd
Bo  CederlövKFUM Örebro OKej godkänd
Anders SternöTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Karin CederlövKFUM Örebro OKej godkänd
Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Maria ElvingssonKlubblösej godkänd
Viktor TorstenssonÄtrans IFej godkänd

Öppen motion 8

4 740 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny HålsjöGöteborg-Majorna OK40:028:26
2Victor AxbomOK Landehof42:51+2:499:02
3Erik BengtssonOK Skogsfalken43:49+3:479:14
4Jonas NybergOK Alehof43:51+3:499:15
5Anders LövgärdOK Alehof47:17+7:159:58
6Johan PerssonOK Skogsfalken50:49+10:4710:43
7Olle MellvournKlubblös52:19+12:1711:02
8Peter GrahnHestra IF54:23+14:2111:28
9Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK54:54+14:5211:34
10Anders FrickTrollhättans SK56:29+16:2711:54
11Tobias AnderssonGöteborgs Skidklubb58:29+18:2712:20
12Aron DavidssonUddevalla OK58:30+18:2812:20
13Erik RuotsalainenFrölunda OL1:01:11+21:0912:54
14Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK1:04:44+24:4213:39
15Erik FrickBOhus IF1:04:52+24:5013:41
16Marcus SvenssonFK Boken1:05:48+25:4613:52
17Magnus BrobackOK Flundrehof1:10:56+30:5414:57
18Patrik NilssonVänersborgs SK1:19:06+39:0416:41
19Erik SkoglundKlubblös1:19:25+39:2316:45
20Johan ÅbergOK Landehof1:20:19+40:1716:56
21Johan BertsOK Alehof1:24:54+44:5217:54
22Janneke SnijderIK Uven1:26:17+46:1518:12
23Agneta TörnkvistIK Uven1:41:27+1:01:2521:24
Arjan SnijderIK Uvenej godkänd
Erik ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Svante LundgreKlubblösej godkänd
Johan AlbråtenKlubblösej godkänd
Axel NiklassonIK Uvenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser