Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Motionsorientering 1 maj Umeå

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 1 maj Umeå
Arrangörsorganisation: Umeå OK
Datum: söndag 1 maj 2016

Inskolning

2 090 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Alfred DagbergUmedalens IFfullföljt
Emelie DagbergUmedalens IFfullföljt
Love DagbergUmedalens IFfullföljt
Isak JohanssonUmeå OKfullföljt
Axel LarssonIFK Umeåfullföljt
Vilma MalmStöcksjö ISfullföljt
Tua RönnlundStöcksjö ISfullföljt

Öppen motion 1

2 330 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik Lingbro/DömstedtIFK Umeå40:3717:25
2Tyra LarssonIFK Umeå44:02+3:2518:53
3Ebba MalmStöcksjö IS46:00+5:2319:44
4Lena NygårdKlubblös51:17+10:4022:00
5Elina DömstedtIFK Umeå54:03+13:2623:11
6Valter VikströmUmeå OK54:19+13:4223:18
7Viktor AnderssonUmeå OK57:12+16:3524:32
8Vigon BerggrundUmeå OK1:06:36+25:5928:35
9Walter NordmarkUmeå OK1:06:39+26:0228:36
Kattarina KarssonUmeå OKej godkänd
Neo BrokersSK Björnenej godkänd
Lora BrokersSK Björnenej godkänd
Ernst ÅhmanSkellefteå OKej godkänd

Öppen motion 3

2 770 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1john valingerKlubblös26:109:26
2Alice LarssonSundsvalls OK31:23+5:1311:19
3Anders AlganderUmeå OK36:50+10:4013:17
4MaJA BJÖRKHAGENVittjärvs IK38:08+11:5813:45
5Kattarina KarlssonUmeå OK39:31+13:2114:15
6Tuva SirviöUmeå OK39:40+13:3014:19
7Maja LundholmUmeå OK39:41+13:3114:19
8Philip ErikssonVännäs OK40:40+14:3014:40
9Viktor ErikssonVännäs OK40:43+14:3314:41
10Emmy KärrlanderUmedalens IF42:05+15:5515:11
11Hilja BerggrundUmeå OK44:37+18:2716:06
12Petra BerggrundUmeå OK44:38+18:2816:06
13Edwin NordmarkUmeå OK44:50+18:4016:11
14Adrian WidmarkUmeå OK1:07:35+41:2524:23
15Gerd BerglundHögåkers OK1:19:12+53:0228:35
Jan-Peter NordmarkUmeå OKej godkänd

Öppen motion 5

3 470 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper RamebäckUmeå OK33:399:41
2Rasmus ErikssonUmeå OK34:09+0:309:50
3Dan ÖhmanUmeå OK42:40+9:0112:17
4Maja SimmUmeå OK43:53+10:1412:38
5Anna HelmerssonKlubblös44:48+11:0912:54
6Lea EdvardssonUmeå OK45:57+12:1813:14
7Lisa NoppaUmeå OK46:13+12:3413:19
8Oskar ÅdahlUmeå OK46:57+13:1813:31
9Isak LundholmUmeå OK48:24+14:4513:56
10Anna AhlströmLugnviks IF50:51+17:1214:39
11Louise HaneUmeå OK51:30+17:5114:50
12Emma LundholmUmeå OK53:13+19:3415:20
13Åke BerglundHögåkers OK53:50+20:1115:30
14Alvin HornlidenUmedalens IF1:00:49+27:1017:31
15Torbjörn HornlidenUmedalens IF1:00:57+27:1817:33
16Amanda LöfdahlKlubblös1:03:17+29:3818:14
17Ulf SäfstenUmedalens IF1:06:44+33:0519:13
18Sofia AndessonKlubblös1:11:37+37:5820:38
19PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå1:11:43+38:0420:40
20Alva LarssonSundsvalls OK1:13:13+39:3421:05
21HENRIK RAMEBÄCKUmeå OK1:15:06+41:2721:38
22Hardy PaulssonUmeå OK1:15:17+41:3821:41
ulrika valingerUmeå OKej godkänd
Jenny RönnlundStöcksjö ISej godkänd
Sara KimFÖRSVARSMAKTENej godkänd

Öppen motion 6

5 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter NilssonFÖRSVARSMAKTEN55:449:50
2Berndt StenbergIFK Umeå1:01:54+6:1010:56
3Per-Åke GradmarkHissjö sk2:00:19+1:04:3521:15

Öppen motion 7

3 310 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BerggrundUmeå OK37:0011:10
2Kjell HemmyrStöcksjö IS37:39+0:3911:22
3Svante SirviöUmeå OK39:56+2:5612:03
4Åsa BäckstrandUmeå OK40:10+3:1012:08
5Jerry LarssonSundsvalls OK43:12+6:1213:03
6Anna-Karin JonassonHärnösands OK50:56+13:5615:23
7Jakob NilssonUmeå OK55:54+18:5416:53
8Daniel AnderssonUmeå OK57:20+20:2017:19
9Cecilia OlssonUmeå OK58:13+21:1317:35
10Håkan ErikssonUmeå OK1:04:24+27:2419:27
11Esbjörn LundsströmKlubblös1:55:48+1:18:4834:59
Maria VredinIFK Umeåej godkänd
Lovisa ManniUmedalens IFej godkänd

Öppen motion 8

4 480 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas LundholmUmeå OK37:508:26
2Pontus YngvessonRobertsfors IK39:26+1:368:48
3Markus ÅdahlUmeå OK40:25+2:359:01
4Martina  BochenkovaUmeå OK40:59+3:099:08
5Janis BrokersUmeå OK42:36+4:469:30
6Steffan LloydUmeå OK42:51+5:019:33
7Per EngmanUmeå OK44:32+6:429:56
8Anna Karin NilssonUmeå OK44:36+6:469:57
9Lars NilssonUmeå OK45:50+8:0010:13
10Stefan GyllenbergLugnviks IF47:45+9:5510:39
11Freja VredinIFK Umeå49:15+11:2510:59
12Rolf KonradssonUmedalens IF49:17+11:2711:00
13Helena KönigssonRobertsfors IK49:59+12:0911:09
14Per RogneIK Hakarpspojkarna50:37+12:4711:17
15Erik WessbergJärfälla OK52:04+14:1411:37
16Tjelvar OtterbjörkUmeå OK52:26+14:3611:42
17Gunnar TigerUmeå OK52:27+14:3711:42
18Inge NilssonUmeå OK53:53+16:0312:01
19Mattias KarlssonUmeå OK54:15+16:2512:06
20Erik JohanssonUmeå OK57:00+19:1012:43
21Louise RamebäckUmeå OK57:03+19:1312:44
22Mats SandewallUmeå OK58:08+20:1812:58
23Annika ManniUmedalens IF58:48+20:5813:07
24Erik KärrlanderUmedalens IF1:01:39+23:4913:45
25Lena StenbergIFK Umeå1:07:46+29:5615:07
Ann-Sofie JohanssonUmeå OKej godkänd
Elin OlofssonUmeå OKej godkänd

Öppen motion 9

7 450 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅhmanIFK Umeå52:407:04
2Jan JohanssonIFK Umeå55:33+2:537:27
3Emil NilssonUmeå OK57:07+4:277:40
4Dag StridhUmeå OK1:01:47+9:078:17
5Erik TorshageOK Nolaskogsarna1:06:09+13:298:52
6Simon NilssonUmeå OK1:06:27+13:478:55
7Hans-Erik CarlborgIFK Umeå1:07:35+14:559:04
8Johan RydbergUmeå OK1:08:18+15:389:10
9Henrik HolmaUmeå OK1:10:15+17:359:25
10Mikael YngvessonRobertsfors IK1:15:07+22:2710:04
11Klara YngvessonUmeå OK1:17:33+24:5310:24
12Stefan HertilKlubblös1:31:20+38:4012:15
13Robert WidmarkUmeå OK1:37:44+45:0413:07
14Christer VredinIFK Umeå1:49:45+57:0514:43
Anders LöfgrenFÖRSVARSMAKTENej godkänd
Karl BeNGTSSONUmeå OKej godkänd
Olof MalmbergIFK Umeåej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser