Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skogsflickornas triangelmatch

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skogsflickornas triangelmatch
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: söndag 12 juni 2016

D45

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK43:41
2Ammie BerglundIF Thor45:31+1:50
3Elisabet EnmarkGävle OK45:45+2:04
4Mona ÅkermanValbo AIF48:41+5:00
5Karin JohanssonOK Hammaren49:24+5:43
6Karolina AnderssonLänna IF1:08:37+24:56
7Anna NorrbomSala OK1:09:24+25:43
Marica TynellRånäs OKej start
Ingela ErikssonGävle OKej start

D50

4 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika ArdellOK Rodhen42:049:53
2Laila IngelssonOK Hammaren44:02+1:5810:21
3Monica BomanGävle OK44:07+2:0310:22
4Cathrine JohanssonTierps SOK49:55+7:5111:44
5Carina HammarlingLänna IF51:10+9:0612:02
6Britt Linnéa ErikssonSala OK53:28+11:2412:34
7Katarina BengtssonLånghundra IF59:25+17:2113:58
8Agneta KarlssonRånäs OK1:01:51+19:4714:33
9Anette ArksandVallentuna-Össeby OL1:04:17+22:1315:07
10Marianne CarlbergRånäs OK1:05:02+22:5815:18
11Åsa Marknell DewittLänna IF1:08:56+26:5216:13
12Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL1:10:40+28:3616:37
13Helena HolmbergKöping-Kolsva OK1:11:53+29:4916:54
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OLej start
Ann-Mari SilfverLånghundra IFej start

D55

3 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena LarssonSala OK37:3510:09
2Kia BratbergOK Hammaren40:07+2:3210:50
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL41:46+4:1111:17
4Anna-Lena TynongGävle OK42:50+5:1511:34
5Eva ElnerudSigtuna OK46:34+8:5912:35
6Karin JanssonOK Rodhen49:27+11:5213:21
7Carina HolmbergOK Hammaren51:50+14:1514:00
8Inger SkantzLänna IF54:27+16:5214:42
9Marita MoodLänna IF1:02:06+24:3116:47
10Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:18:12+40:3721:08
11Gunilla JacobssonNjurunda OK1:52:25+1:14:5030:22 Ladda ner rutt i gpx-format

D60

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1IngMarie ÅsenlundGävle OK35:2911:26
2Anna-Karin JohanssonVandrarringen42:22+6:5313:40
3Britt LarssonLänna IF50:36+15:0716:19
4Gunilla MäkinenOK Hammaren50:57+15:2816:26
5Monica OhlinRånäs OK51:12+15:4316:30
6Tanja-Birgit SöderströmSala OK52:17+16:4816:51
7Gudrun ElvhageIF Thor1:00:04+24:3519:22

D65

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maud MossbergOK Järnbärarna38:1714:10
2Helena HemströmGävle OK39:08+0:5114:29
3Gun JanssonSala OK39:36+1:1914:40
4Ewa NordlundLänna IF40:37+2:2015:02
5Agneta SörqvistSigtuna OK45:26+7:0916:49
6Agneta ÖsterbergHofors OK58:26+20:0921:38
7Maria PeterssonOK Linné1:05:44+27:2724:20
8Lena JohnssonRånäs OK1:07:27+29:1024:58
9Kerstin WallströmOK Sänkan1:09:44+31:2725:49
Kristina ErikssonLänna IFej start

D70

2 040 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva KjellmanVandrarringen22:4611:09
2Anna-Stina NyströmLänna IF23:36+0:5011:34
3Dagny GustavssonSigtuna OK23:39+0:5311:35
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF26:21+3:3512:55
5Birgitta KlangLånghundra IF26:44+3:5813:06
6Inger LundSala OK29:42+6:5614:33
7Margareta SkoogValbo AIF29:56+7:1014:40
8Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK40:09+17:2319:40
9Ann-Margret PerssonGävle OK41:37+18:5120:24
10Caje JacobssonIF Thor42:08+19:2220:39
11Kerstin BrobergOK Sänkan46:38+23:5222:51
12Elke WilkeTierps SOK57:40+34:5428:16
Gunnela GustafsonLänna IFej start

D75

1 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK29:1215:03
2Birgitta ErikssonLänna IF29:31+0:1915:12
3Doris WibergGävle OK31:09+1:5716:03
4Inger OlssonSala OK34:31+5:1917:47
5Lillemor ForsbergGävle OK35:06+5:5418:05
6Gertrud AsplundVästerås SOK38:29+9:1719:50
7Margareta GavleforsOK Hammaren46:31+17:1923:58
8Berit NylinVästerås SOK48:58+19:4625:14
9Gurli BackFagersta OK51:40+22:2826:37
10Göta KåbergKöping-Kolsva OK56:37+27:2529:11
Gudrun SmedsSK Trim/Virsboej godkänd
Gun HolmqvistArboga OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser