*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Älgots Cup Ungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Älgots Cup Ungdomstävling
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 4 juni 2016

Öppen motion 3

2 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica JohanssonHjärnarps OL38:0113:01
2Patrik JönssonHjärnarps OL41:07+3:0614:04

Öppen motion 5

4 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonHelsingborgs SOK42:419:38
2Marie OlssonÖrkelljunga FK43:27+0:469:48
3Lennart MorénHjärnarps OL48:51+6:1011:01
4Andreas FeurstHelsingborgs SOK55:43+13:0212:34
5Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK56:18+13:3712:42
6Åsa BjärängHjärnarps OL58:52+16:1113:17
7Jonas NorénHelsingborgs SOK59:06+16:2513:20
8Marie AlbinssonHjärnarps OL1:08:21+25:4015:25
9Marie NordströmHjärnarps OL1:17:57+35:1617:35
10Lotta MorénHjärnarps OL1:20:43+38:0218:13
11Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:25:21+42:4019:15
Tomas BjärängHjärnarps OLutgått
Liane GunnarssonÖrkelljunga FKutgått
Tönis RandLunds OKutgått

Öppen motion 8

5 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias PerssonHelsingborgs SOK44:158:39
2Fredrik StåhlHjärnarps OL45:46+1:318:57
3Fredrik PerssonHelsingborgs SOK49:35+5:209:42
4Mikael RubenssonHjärnarps OL51:42+7:2710:07
5Axel MatssonHjärnarps OL54:12+9:5710:36
6Raul HindovLunds OK54:24+10:0910:38
7Carolina NilssonOK Kompassen1:00:07+15:5211:45
8Markus PålssonOK Kompassen1:09:06+24:5113:31
9Dorthe Kuhlmann MunktvedAlleröd OK1:11:58+27:4314:05
10Mats ToftnerOK Kompassen1:16:40+32:2515:00
Johan BökmanHelsingborgs SOKutgått

D Grön

1 400 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma KjellénHelsingborgs SOK16:5312:03
2Clara PerssonHelsingborgs SOK20:37+3:4414:43
3Lovisa ErichsenFK Boken20:51+3:5814:53
4Elin SvenssonFK Boken24:28+7:3517:28
5Mandy BohmanFK Boken34:13+17:2024:26
Karla LaitilaFK Bokenej start

H Grön

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias FeurstHelsingborgs SOK14:3910:27
2Lukas PerssonÖrkelljunga FK15:15+0:3610:53
3Isak KämpeÖrkelljunga FK16:55+2:1612:05
4Oscar Victor MendesHjärnarps OL18:13+3:3413:00
5Anton CarlströmFK Boken20:13+5:3414:26
6Samuel PerssonHelsingborgs SOK29:04+14:2520:45

D Vit

1 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice JohanssonFK Boken17:579:01
2Hanna MorénHjärnarps OL18:34+0:379:19
3Felicia PerssonHelsingborgs SOK21:29+3:3210:47
4Emelia CarlströmFK Boken26:02+8:0513:04
5Ebba RanbroHelsingborgs SOK33:57+16:0017:03
6Ebba NilssonÖrkelljunga FK38:42+20:4519:26
7Klara PalmFK Boken42:03+24:0621:07
8Clara HallHjärnarps OL42:50+24:5321:31
9Wilma JönssonÖrkelljunga FK48:16+30:1924:15

H Vit

1 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK24:3112:19
2Axel NilssonÖrkelljunga FK29:39+5:0814:53
3Milton Sydbo GunnarssonÖrkelljunga FK33:05+8:3416:37
4Olle BjärängHjärnarps OL41:33+17:0220:52
5Wiggo JönssonÖrkelljunga FK42:03+17:3221:07
6Jonathan EdholmÖrkelljunga FK53:30+28:5926:53

D Gul

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy PalmFK Boken33:5111:35
2Tyra PeterssonHelsingborgs SOK49:01+15:1016:47
3Johanna OttossonÖrkelljunga FK58:48+24:5720:08

H Gul

2 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elia KämpeÖrkelljunga FK36:5312:37
2David MorénHjärnarps OL38:51+1:5813:18
3Isak PerssonHelsingborgs SOK39:22+2:2913:28
4Alfred KjellénHelsingborgs SOK40:12+3:1913:46
5Olle HugosonÖrkelljunga FK40:58+4:0514:01
6Victor EricssonHelsingborgs SOK41:55+5:0214:21
7Isak EdholmÖrkelljunga FK42:47+5:5414:39
8Arvid AlbinssonHjärnarps OL54:01+17:0818:29
9Lukas EkbergFK Boken58:18+21:2519:57

D Orange/Röd

4 430 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia PalmFK Boken46:2410:28
2Thea BökmanHelsingborgs SOK56:50+10:2612:49
3Kajsa ToftnerOK Kompassen1:07:06+20:4215:08
Rebecca HardenFK Bokenej godkänd

H Orange/Röd

4 430 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK42:559:41
2Hugo CedervallÖrkelljunga FK58:46+15:5113:15
3Erik AlbinssonHjärnarps OL1:09:26+26:3115:40
Erik JohanssonFK Bokenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser