*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för POL Gryten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: POL Gryten
Arrangörsorganisationer: Falköpings AIK OK / Hjobygdens OK
Datum: torsdag 9 juni 2016

Långa

4 320 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland SvenssonOK Skogsstjärnan36:028:20
2Vidar LövingTibro OK36:598:33
3Kalle JohanssonOK Skogshjortarna38:048:48
4Bertil KarlssonHjobygdens OK38:468:58
5Owe TörnrothHjobygdens OK39:569:14
6Håkan OlssonHjobygdens OK42:069:44
7Christer OttossonOK P443:5110:09
8Lars JohanssonOK Skogshjortarna44:0210:11
9Roland BohmanUlricehamns OK44:3510:19
10Hans G BernhardMariestads FK45:1510:28
11Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna45:4810:36
12Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo47:1110:55
13Anders BerglundOK Skogshjortarna47:2210:57
14Göran JohanssonIK Gandvik47:3811:01
15Lars Erik NilssonMariestads FK48:1311:09
16Torbjörn LarssonLidköpings VSK49:4711:31
17Ove FlinkIK Albion50:0811:36
18Bernhard GrenaboHjobygdens OK50:3811:43
19Styrbjörn JanssonIF Hagen50:5111:46
20Stig HjerpIstrums SK51:1011:50
21Gert JohanssonIK Gandvik51:5812:01
22Martin HäggblomOK Klyftamo52:5812:15
23Kurt FredrixonOK Skogshjortarna53:2912:22
24Nils DalenIstrums SK55:4012:53
25Kennet IvehagFrämmestads IK57:2213:16
26Lars WahlströmIstrums SK57:2813:18
27Anders NilssonIstrums SK59:0913:41
28Jan LarssonFrämmestads IK1:06:4015:25
29Conny LjungbergVolvo1:08:3415:52

Mellan

3 710 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:239:48
2Yngve AlvénIK Wilske38:5310:28
3Håkan LööfMariestads FK39:4210:42
4Peter NyströmMariestads FK40:3310:55
5Folke DahlénLidköpings VSK40:4210:58
6Lars LarssonOK Frisene41:2411:09
7Reits HallOK Amne41:4011:13
8Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu41:4311:14
9Bengt Åke AnderssonOK Amne43:2411:41
10Inger HolmstrandHerrljunga43:3811:45
11Kent IvarssonSkogshjortarna44:2611:58
12Sune GustavssonTibro OK45:0912:10
13Bert ThorssonRyda SK45:1512:11
14Karl BergstrandHjobygdens OK45:3312:16
15Rolf EinarssonIF Hagen46:3712:33
16Göran RubendahlOK Skogshjortarna47:0412:41
17Kenneth MörkIK Wilske47:0912:42
18Aina SvenssonTibro OK48:0112:56
19Kay SvenssonOK P448:2413:02
20Roland SandströmIF Hagen48:2613:03
21Kerstin WalleniusOK Skogsstjärnan48:3513:05
22Christer SvenssonTibro OK49:1713:17
23Stig BengtssonOK Amne49:4613:24
24Knut HöökOK Klyftamo51:0013:44
25Ann-Marie TiveljungIK Gandvik52:1414:04
26Ingemar ÖbergOK Kullingshof52:4514:13
27K-E JohanssonIstrums SK56:2915:13
28Bertil WiklundIK Wilske57:1615:26
29Kent CarlgrenOK Skogshjortarna58:2315:44
30Inge AnderssonOK Skogsstjärnan59:5516:09
31Bittan KarlssonOK Skogsstjärnan1:01:5316:40
32Bertil AnderssonTidaholm SOK Sisu1:05:3717:41
33Ingrid TengelandIK Gandvik1:05:5417:45
Andrew HeapIK Wilskeej godkänd
Stig-Olof PetterssonIstrums SKej godkänd
Lars LorénOK Friseneej godkänd

Korta

2 830 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer LundbergOK P433:4511:55
2Börje SundbergIK Albion35:5412:41
3Harry SundbergOK Klyftamo37:5613:24
4Lennart KrantzOK Klyftamo40:0614:10
5Bengt ÅkerströmSOK Träff41:3514:41
6Torbjörn HaginIK Gandvik41:5314:47
7Kjell PerssonMariestads FK42:1714:56
8Anders NilssonRyda SK42:3715:03
9Monica NIklassonIK Albion43:0615:13
10Sigvard OskarssonIstrums SK43:0915:14
11Jonny AspT2 IF43:4515:27
12Birgit CarlssonMariestads FK43:4815:28
13Regor NiklassonIK Albion44:1415:37
14Åke HermanssonRyda SK45:3516:06
15Lennart GustavssonHjobygdens OK45:5216:12
16Sture BertilssonOK Klyftamo46:4116:29
17Mats JohanssonLidköpings VSK46:5916:36
18Mary RydénIFK Skövde46:5916:36
19Gert JohanssonIstrums SK47:3916:50
20Karl-Inge KarlssonIstrums SK47:4316:51
21Åke JohanssonLidköpings VSK48:4417:13
22Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK49:0517:20
23Ann-Chistine LarssonOK Frisene49:1117:22
24Birgitta JohanssonIK Gandvik50:2617:49
25Inger OlssonFalköpings AIK OK51:1118:05
26Åke GustavssonHjobygdens OK51:3118:12
27Britt-Marie RydbergIstrums SK53:3318:55
28Sune HagströmIstrums SK53:5619:03
29Ulf ÖstlundIstrums SK54:1219:09
30Anita PehrsonIstrums SK54:4419:20
31Willy FribergLidköpings VSK55:3519:38
32Kerstin HagströmIstrums SK55:5819:46
33Inga PerssonOK Landehof1:07:4823:57
34Gullveig SöderströmOK Skogshjortarna1:08:3824:15
35Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:12:4625:42
36Göte WikenborgIFK Skövde1:12:5525:45
37Linnea KarlssonOK Skogsstjärnan1:57:1241:24
Stig PerssonOK Klyftamoej godkänd
Lisbet JohanssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Kort Kort

1 940 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart WetterstadFalköpings AIK OK28:0714:29
2Per GustavssonOK Klyftamo29:2115:07
3Nils HenrikssonIK Albion31:1316:05
4Stig GustafssonIF Hagen31:2816:13
5Louise LindbergIK Wilske32:2116:40
6Bernt OlssonOK Klyftamo32:3316:46
7Lars LångOK Klyftamo33:0517:03
8Roland GustafssonOK P433:2917:15
9Kurt CarlssonOK Klyftamo33:4217:22
10Gun ThorssonRyda SK33:4517:23
11Claes SöderströmOK Skogshjortarna33:5017:26
12Lars ErikssonOK Klyftamo34:4617:55
13Lars HedbergOK Klyftamo35:2218:13
14Tord LöövOK Klyftamo35:3218:18
15Torsten BjörkerothOK P435:4818:27
16Bo-Göran GustavssonOK Klyftamo36:1418:40
17P-O JohanssonOK Klyftamo36:3818:52
18Börje KarlssonRyda SK36:4118:54
19Lars-Erik HöökIK Gandvik37:0719:07
20Evert TapperIF Hagen37:1319:11
21Margit RybergOK Klyftamo37:5919:34
22Rune BrandshageIK Gandvik38:1719:44
23Arne SvanFrämmestads IK40:0020:37
24Birgitta GustafssonOK Klyftamo40:4721:01
25Sven-Åke SvenssonOK Klyftamo43:2622:23
26Harry BrandqvistTidaholm SOK Sisu44:0822:44
27Ylva JanssonIF Hagen44:4723:05
28Stina GrissemanOK Skogsstjärnan48:0424:46
29Yngve JohanssonIstrums SK58:0729:57
30Ulla-Britt KarlssonOK Skogsstjärnan58:2430:06
31Gunnel ForsbladIK Wilske1:01:1231:32
32Solveig AlvénIK Wilske1:04:0333:00
33Kurt StenbergIK Gandvik1:08:3735:22
Inge BergHjobygdens OKej godkänd
Anne-Catrine PerssonMariestads FKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser