Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Granskog

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Granskog
Arrangörsorganisation: Järfälla OK
Datum: tisdag 16 augusti 2016

ÖM1 Kort

1 850 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Meja MickelsenJärfälla OK18:5810:15
1Amanda MörkforsJärfälla OK18:5810:15
3Max BoströmJärfälla OK25:01+6:0313:31
3Simon SiljekvistJärfälla OK25:01+6:0313:31
5David NymanJärfälla OK25:02+6:0413:31
6Ida PetterssonJärfälla OK26:20+7:2214:14
7Mira MickelsenJärfälla OK26:36+7:3814:22
8Anton GranholmJärfälla OK27:42+8:4414:58
9Fifi MalmströmJärfälla OK28:43+9:4515:31
10Filip FältJärfälla OK28:44+9:4615:31
11Simon SjölundJärfälla OK29:14+10:1615:48
12Olivia GoldJärfälla OK31:15+12:1716:53
13Loke HultiqvistJärfälla OK33:05+14:0717:52
13Hampus SiljekvistJärfälla OK33:05+14:0717:52
15Hannes BromsJärfälla OK34:28+15:3018:37
16Vera EnbomJärfälla OK35:04+16:0618:57
17Samuel StrömbäckJärfälla OK35:11+16:1319:01
18Sofia ElhajiJärfälla OK35:21+16:2319:06
19Siri StrömbäckJärfälla OK35:23+16:2519:07
20Adil MassoaudiKlubblös36:36+17:3819:47
21Edvin BjörklundJärfälla OK36:59+18:0119:59
22Astrid RollJärfälla OK37:02+18:0420:01
23Nils AnderssonJärfälla OK43:21+24:2323:25
24Arvid EnbomJärfälla OK43:27+24:2923:29
25Amanda VazJärfälla OK44:00+25:0223:47
Juni PhillipsJärfälla OKej godkänd

ÖM1

2 300 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor TofteJärfälla OK23:2910:12
1John NymanJärfälla OK23:2910:12
3Elin HöökJärfälla OK24:49+1:2010:47
4Kalle ÖrnebrandJärfälla OK25:11+1:4210:56
5Victor LjungströmJärfälla OK25:26+1:5711:03
6Hampus SundbergJärfälla OK25:29+2:0011:04
7Stella ÖstblomJärfälla OK26:19+2:5011:26
8Moa RollJärfälla OK26:41+3:1211:36
9Stina PedersenJärfälla OK26:56+3:2711:42
10Melker LundqvistJärfälla OK28:18+4:4912:18
11Julia PetterssonJärfälla OK29:21+5:5212:45
12Sofia SollenbergJärfälla OK29:25+5:5612:47
13David WilderJärfälla OK30:24+6:5513:13
14Axel MyhreJärfälla OK31:37+8:0813:44
15Elsa ForsbergJärfälla OK34:33+11:0415:01
16Jamie RollerJärfälla OK34:34+11:0515:01
17Gabriel BollingJärfälla OK36:57+13:2816:03
18Sixten Saldenius- -36:59+13:3016:04
19Alexander HultstrandJärfälla OK46:15+22:4620:06
20Ida HultstrandJärfälla OK46:17+22:4820:07
21Noa WidmarkKlubblös47:22+23:5320:35
21Samuel HallströmKlubblös47:22+23:5320:35
23Laila KilpeläinenKlubblös1:01:53+38:2426:54
24Zinedine MegueniKlubblös1:01:54+38:2526:54
25Amina MegueniKlubblös1:01:55+38:2626:55
26Loke RohdinKlubblös1:07:05+43:3629:10

ÖM3

3 125 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar BartschJärfälla OK37:1411:54
2Anton BartschJärfälla OK37:16+0:0211:55
3Marcus SneitzJärfälla OK38:33+1:1912:20
4Tove KorolanyiJärfälla OK39:50+2:3612:44
5Susanne Bartels Wittboldt- -40:27+3:1312:56
6Sebastian MyhreJärfälla OK41:36+4:2213:18
7Åsa PetterssonKlubblös43:23+6:0913:52
8Robert FredrikssonKlubblös43:45+6:3114:00
9Nora HedinKlubblös44:10+6:5614:08
10Hanna EkströmJärfälla OK45:59+8:4514:42
11Anton WällstedtKlubblös48:17+11:0315:27
12Marcus SaldeniusJärfälla OK48:56+11:4215:39
13Oskar FredzellJärfälla OK49:44+12:3015:54
14Thea LennartssonJärfälla OK52:30+15:1616:48
15Tess HedbergJärfälla OK59:49+22:3519:08
16Erik WällstedtKlubblös1:00:19+23:0519:18
17Tilda StenbackJärfälla OK1:04:40+27:2620:41
18Mira ReignierJärfälla OK1:04:41+27:2720:41
19Jan WernerKlubblös1:09:01+31:4722:05
20Edith KuoskuJärfälla OK1:09:12+31:5822:08
21Matilda Pettersson OlssonJärfälla OK1:09:17+32:0322:10
Anna AhlbinJärfälla OKej godkänd

ÖM4

4 675 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders EnbomJärfälla OK47:3910:11
2Karin JohanssonKlubblös1:00:55+13:1613:01
3Fredrik BartschJärfälla OK1:05:15+17:3613:57
4Albin SöderlindJärfälla OK1:17:25+29:4616:33

ÖM5

3 350 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif MörkforsJärfälla OK32:519:48
2Robert RylanderSpårvägens OK35:21+2:3010:33
3Jonas BystedtJärfälla OK35:34+2:4310:37
4Jesper ÅkessonJärfälla OK35:43+2:5210:39
5Jonatan AndersonJärfälla OK35:58+3:0710:44
6Bella PedersenJärfälla OK40:09+7:1811:59
7Marcus GrunderJärfälla OK41:46+8:5512:28
8Sofia UnellSundbybergs IK42:47+9:5612:46
9Petra LundbäckJärfälla OK43:29+10:3812:58
10Ulrika Wallien- -44:53+12:0213:23
11Lars UnellKlubblös45:38+12:4713:37
12Terese BoströmJärfälla OK45:47+12:5613:40
13Jan-Olov EvertssonJärfälla OK47:46+14:5514:15
14Åke JonssonJärfälla OK48:29+15:3814:28
15Anki LandarvKlubblös49:54+17:0314:53
16Lars RitzmanIBM52:20+19:2915:37
17Nina WallanderKlubblös55:30+22:3916:34
18Elin HöökJärfälla57:39+24:4817:12
19Åsa NylénBromma-Vällingby SOK58:30+25:3917:27
20Marita EkströmJärfälla OK59:13+26:2217:40
21Lars NordinSolna OK1:01:44+28:5318:25
22Fredrik CederquistSundbybergs IK1:03:34+30:4318:58
23Gösta HanssonBromma-Vällingby SOK1:10:08+37:1720:56
24Göran RastborgBromma-Vällingby SOK1:11:40+38:4921:23
25Hannah LinngårdKlubblös1:30:00+57:0926:51
Tage ErikssonHÄSSELBYej godkänd
Malin AlmJärfälla OKej godkänd
Annika AhlbinJärfälla OKej godkänd
Mattias SvärdKlubblösej godkänd
Helena BjörklundKlubblösej godkänd
Miia RollerJärfälla OKej godkänd
Anton MörkforsJärfälla OKutgått

ÖM6

5 725 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moritz HammerSUNDBYBERG56:179:49
2Asbjörn GrövlenJärfälla OK57:41+1:2410:04
3Lars JanssonKlubblös1:02:26+6:0910:54
4Harald BauerIFK Lidingö SOK1:03:10+6:5311:02
5Lina BerglundJärfälla OK1:04:28+8:1111:15
6Pontus RosbergStorvreta1:05:51+9:3411:30
7Andreas FredzellJärfälla OK1:08:31+12:1411:58
8Antti VesalainenKlubblös1:27:54+31:3715:21
9Daniel PeterssonKlubblös1:28:32+32:1515:27
10Helena RollJärfälla OK1:38:14+41:5717:09
11Marie SvenssonJärfälla OK2:29:41+1:33:2426:08

ÖM8

4 925 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LindJärfälla OK41:368:26
2Olle SjöforsOK Älme42:43+1:078:40
3Anders LundJärfälla OK42:58+1:228:43
4Frank SteinerJärfälla OK51:46+10:1010:30
5Caroline IvarssonSundbybergs IK54:01+12:2510:58
6Sten-Olof MatssonLeksands OK55:21+13:4511:14
7Fredrik MatssonLeksands OK1:04:06+22:3013:00
8Henrik RindlöwJärfälla OK1:05:51+24:1513:22
9Thomas AhlbinJärfälla OK1:06:53+25:1713:34
10Ellinor BergmanJärfälla OK1:19:08+37:3216:04
Anne-Li LidmanJärfälla OKej godkänd

ÖM8_JOK

4 575 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aleksandr ManoilovJärfälla OK38:228:23
2Oskar EdvardssonJärfälla OK39:03+0:418:32
3William GrunderJärfälla OK39:05+0:438:32
4Manne HammarbergJärfälla OK40:24+2:028:49
5Erik BovalliusJärfälla OK40:36+2:148:52
6Lars PalmqvistJärfälla OK41:33+3:119:04
7Isak WestringJärfälla OK42:28+4:069:16
8Magnus LennartssonJärfälla OK42:33+4:119:18
9Sofia EdvardssonJärfälla OK53:45+15:2311:44
10Hampus NorrbyJärfälla OK59:12+20:5012:56
11Theodor BrabieJärfälla OK1:17:45+39:2316:59
Ellinor HambergJärfälla OKej godkänd
Maria PedersenJärfälla OKej godkänd
Ellinor BjörklundJärfälla OKutgått
Maria EdvardssonJärfälla OKutgått
Nils EdvardssonJärfälla OKej start
Ove GustafssonJärfälla OKej start
Johan LundbäckJärfälla OKej start
Göran LundqvistJärfälla OKej start
Eric RollerJärfälla OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser