Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Skatås

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Skatås
Arrangörsorganisation: Sävedalens AIK
Datum: onsdag 15 juni 2016

Öppen motion 3

2 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon Lindenklubblös23:3110:41
2Lovisa DavidssonGöteborg-Majorna OK26:44+3:1312:09
3Annsofie JohanssonGöteborg-Majorna OK31:00+7:2914:05
4Jennie Bengtssonklubblös32:30+8:5914:46
5Elisabet SylvanIK Stern39:58+16:2718:10
6Malin Torinssonklubblös40:13+16:4218:16
7Carl-Gustaf KarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:01:35+38:0427:59

Öppen motion 5

3 700 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard Lärkängklubblös37:5410:14
2Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK38:00+0:0610:16
3Mats Johanssonklubblös38:35+0:4110:25
4Hogo Lindbladklubblös39:21+1:2710:38
5Christer Widmarkklubblös39:43+1:4910:44
6Arne ForsFrölunda OL40:34+2:4010:57
7Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK41:35+3:4111:14
8Anders Dahlbergklubblös43:37+5:4311:47
9Mangnus Carlssonklubblös44:33+6:3912:02
10Mats Gruvefeldtklubblös46:08+8:1412:28
11Karl-Henning LöfGöteborg-Majorna OK46:29+8:3512:33
12Styrbjörn TörngrenTolered-Utby Ol-klubb46:33+8:3912:34
13Liv Törnkvistklubblös48:05+10:1112:59
14Petter Fridklubblös49:00+11:0613:14
15Helen Olssonklubblös49:05+11:1113:15
16Mattias Fagerbergklubblös50:15+12:2113:34
17Stina GustafssonHälsingsbors SOK51:14+13:2013:50
18Klara ÅströmGöteborg-Majorna OK52:34+14:4014:12
19Annette Johanssonklubblös53:11+15:1714:22
20Anna Wronskaklubblös53:13+15:1914:22
21Benjamin Sanchezklubblös53:23+15:2914:25
22Peter LindgrenIFK Göteborg54:56+17:0214:50
23Ramon Rinmanklubblös56:45+18:5115:20
24Dennis Larssonklubblös56:49+18:5515:21
25Rebecka Larsdotterklubblös1:00:41+22:4716:24
26Ingalill MullinsSjövalla FK1:00:51+22:5716:26
27Kristina Åström JonssonGöteborg-Majorna OK1:00:53+22:5916:27
28Åsa LomMarkbygdens OK1:00:55+23:0116:27
29Patrik MåstenssonOK Nackhe1:05:56+28:0217:49
30Matilda Wiklundklubblös1:13:46+35:5219:56
31Sanna Nordlanderklubblös1:13:56+36:0219:58
32Susanne CervinIFK Göteborg1:20:31+42:3721:45
Mattias Nirvanderklubblösej godkänd
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 6

5 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laust SörensenGöteborg-Majorna OK44:227:47
2Viktor VallinGöteborg-Majorna OK44:23+0:017:47
3Tim Bogdanovklubblös44:28+0:067:48
4Christer BorgGöteborg-Majorna OK46:17+1:558:07
5Jens JaminskyGöteborg-Majorna OK49:24+5:028:40
6Joakim SandinTeam Salming49:27+5:058:40
7Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK50:29+6:078:51
8Stefan Madjarklubblös50:46+6:248:54
9Pontus Wiegandtklubblös53:11+8:499:19
10Fredrik Borgklubblös54:18+9:569:31
11Joakim Hanssonklubblös54:36+10:149:34
12Anders Malmklubblös55:01+10:399:39
13Jonas OlgemarFellingsbro GOIF58:33+14:1110:16
14Anders Frimodigklubblös59:15+14:5310:23
15Anders Östlingklubblös59:45+15:2310:28
16Erik Davidssonklubblös1:01:19+16:5710:45
17Phil MullinsSjövalla FK1:01:22+17:0010:45
18Ida Lindbergklubblös1:02:46+18:2411:00
19Pernilla Hanssonklubblös1:16:00+31:3813:20
20Karin ÅkesdotterIFK Göteborg1:18:29+34:0713:46
21Alberto Vegasklubblös1:31:17+46:5516:00
Åsa NordbergGöteborg-Majorna OKutgått

Öppen motion 7

3 500 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola WallinderGöteborg-Majorna OK25:387:19
2Anton KarlssonOK Kullingshof26:07+0:297:27
3Lovisa Lemanklubblös26:27+0:497:33
4Roland Lindblomklubblös26:46+1:087:38
5Jennifer DavidssonGöteborg-Majorna OK27:31+1:537:51
6Carl-Johan Hoelklubblös27:46+2:087:56
7Emelie KarlssonOK Landehof28:55+3:178:15
8Gustav Holmquistklubblös29:43+4:058:29
9Erik KarlssonHässleholms OK30:24+4:468:41
10Fredrik BrorssonOK Nacke30:41+5:038:46
11Robert Cummingklubblös31:46+6:089:04
12Tobias Anderssonklubblös32:20+6:429:14
13Danielk Bånkstadklubblös32:30+6:529:17
14Patrik CorneliussonOK Löftan32:31+6:539:17
15Hugo LomMarkbygdens OK32:37+6:599:19
16Johanna SjonsIFK Hedemora OK32:57+7:199:24
17Johan Nilssonklubblös33:20+7:429:31
18Albert JohannessonGöteborg-Majorna OK33:27+7:499:33
19Lennart AnderssonGöteborgs SK34:15+8:379:47
20Stefan NormanSävedalens AIK35:07+9:2910:02
20Peter OlssonGMOK35:07+9:2910:02
22Catrhin DavidssonGöteborg-Majorna OK35:13+9:3510:03
23Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OK35:54+10:1610:15
24Malin SettergrenHalmstad OK36:40+11:0210:28
25Hasse ÅbergValbo AIF36:58+11:2010:33
26Andreas Gårdstamklubblös37:29+11:5110:42
27Jon JonssonGöteborgs SK37:46+12:0810:47
28Peter RamleSjövalla FK37:52+12:1410:49
29Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK38:53+13:1511:06
30Malin OlssonGöteborg-Majorna OK39:42+14:0411:20
31Chrisian Ferdingklubblös40:03+14:2511:26
32Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK40:05+14:2711:27
33Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK42:29+16:5112:08
34Ann-louise EliassonGöteborg-Majorna OK42:41+17:0312:11
35Kurt Erikssonklubblös43:26+17:4812:24
36Agnes Ramleklubblös44:30+18:5212:42
37Anders Mohlinklubblös45:06+19:2812:53
38Frida LyxellGöteborg-Majorna OK45:12+19:3412:54
39Agust Bjälemarkklubblös46:38+21:0013:19
40Håkan HörbergIK Stern47:07+21:2913:27
41Michael Walleniusklubblös1:11:56+46:1820:33
42Patrik Schmidtklubblös1:11:58+46:2020:33
43Joakim InghammarGöteborg-Majorna OK1:12:02+46:2420:34
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKutgått
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser