Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frosta OK

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frosta OK
Arrangörsorganisation: Frosta OK
Datum: söndag 9 april 2017

D21

3 760 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie EklöfLunds OK28:287:34
2Sara Snogerup LinseLunds OK30:23+1:558:04
3Lindha HellnerFK Göingarna30:24+1:568:05
4Vera MüllerovaAmager OK30:43+2:158:10
5Rebecka HoppeIF Thor33:08+4:408:48
6Sandra NilssonFK Åsen33:42+5:148:57
7Anna HellnerLunds OK33:58+5:309:02
8Anna FalkSundbybergs IK34:20+5:529:07
9Lilja ÖstermanMalmö OK35:39+7:119:28
10Carolina NilssonOK Kompassen35:52+7:249:32
11Johanna BerntssonMalmö OK36:10+7:429:37
12Mathilda JägrydSkåneslättens OL39:26+10:5810:29
13Annette BondeBallerup OK40:55+12:2710:52
14Linnea GillbergCentrum OK42:17+13:4911:14
15Linda JinnemoHjärnarps OL50:10+21:4213:20
16Hannah PetersonOK Torfinn51:11+22:4313:36
Elin NordahlSimrishamns OKej godkänd
Agnes LindblomMalmö OKej start
Linnéa GrindegårdLunds OKej start

H21

4 580 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KristenssonOK Pan-Kristianstad26:085:42
2Jonathan GunnarssonMalmö OK27:30+1:226:00
3Patrik LindebergSkåneslättens OL29:52+3:446:31
4Joel BergkvistCentrum OK30:31+4:236:39
5Oskar JensenMalmö OK30:43+4:356:42
6Henrik BengtssonFalkenbergs OK31:05+4:576:47
7Per Erik JönssonOK Torfinn31:17+5:096:49
8Michael LönnHjärnarps OL31:25+5:176:51
9Conny RaskHjärnarps OL32:54+6:467:11
10Patrik JohanssonHelsingborgs SOK32:57+6:497:11
11Rickard IngessonLunds OK33:40+7:327:21
12Olof BergvallMalmö OK34:16+8:087:28
13Sebastian WahlströmMalmö OK35:12+9:047:41
14John OskarssonHagaby GoIF Örebro35:50+9:427:49
15Christian GlantzAndrarums IF36:59+10:518:04
16Loke AgmarkenHalmstad OK37:10+11:028:06
17Ola HäggströmAndrarums IF37:20+11:128:09
18Erik SchultzLunds OK37:22+11:148:09
19Mikael NilssonLunds OK37:32+11:248:11
20Emanuel StridOK Torfinn38:46+12:388:27
21Anders JärpedalOK Skogsvargarna39:22+13:148:35
22Jussi UusihonkoMalmö OK40:59+14:518:56
23Magnus JonassonMalmö OK41:13+15:058:59
24Henrik AnderssonHässleholms OK41:59+15:519:10
25Arnau OrmellaAmager OK44:53+18:459:47
26Rasmus LarssonMalmö OK50:38+24:3011:03
27Markus PålssonOK Kompassen51:19+25:1111:12
David SällbergFK Åsenej start

D18

3 630 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy HelmerssonHässleholms OK32:358:58
2Elin DjupsjöHalmstad OK38:10+5:3510:30
3Elinor DelinOK Pan-Kristianstad41:14+8:3911:21
4Erica HenrikssonSimrishamns OK43:01+10:2611:51
5Linn NordhEslövs FK45:22+12:4712:29

H18

3 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julius PukeYstads OK36:4510:07
2Eskil EllmanHässleholms OK40:23+3:3811:07

D16

3 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PalmFK Boken30:358:53
2Tina LjungqvistLunds OK32:31+1:569:27
3Hilma HolmströmHärlövs IF34:33+3:5810:02
4Tuva FalkSundbybergs IK45:56+15:2113:21

H16

3 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam LindblomMalmö OK31:439:13
2Johan VinbladLunds OK37:51+6:0811:00
3Tyr HäggströmAndrarums IF40:19+8:3611:43
Anton SvenssonHässleholms OKej start

D14

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma LarssonLunds OK32:5210:50
2Emmy PalmFK Boken33:27+0:3511:02
3Cornelia MöllerOK Kontinent35:08+2:1611:35
4Hanna LarssonYstads OK36:55+4:0312:11
5Moa WallenborgOK Kontinent38:07+5:1512:34
6Alice PerssonOK Tyringe39:09+6:1712:55
7Alva SvenssonFK Åsen43:58+11:0614:30
8Tova LevinssonMalmö OK47:01+14:0915:31
9Rebecca AdlercreutzLunds OK54:14+21:2217:53
Märta HenningssonLunds OKej start

H14

3 030 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivar HelmerssonHässleholms OK26:308:44
2Isak AnderssonLunds OK31:17+4:4710:19
3Erik AlbinssonHjärnarps OL32:34+6:0410:44
4Lucas TreldalOK Kontinent39:30+13:0013:02
5Jakob TerménLunds OK43:20+16:5014:18
6Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK44:13+17:4314:35
7Anton ElmerfjordLunds OK48:20+21:5015:57
8Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK58:29+31:5919:18
9Gabriel SteffertOK Tyringe1:46:09+1:19:3935:01
Ludwig AnderssonAndrarums IFej start
Alfred AhltinMalmö OKej start

D14 Kort

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viola HolmströmHärlövs IF1:28:5331:51

H14 Kort

2 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias NilssonTormestorps IF29:3310:35
2Isak LevinFK Åsen34:44+5:1112:26
3Erik OlssonFK Åsen35:03+5:3012:33
4Anton HeldFK Åsen36:04+6:3112:55
5Gustav ÅkessonSkåneslättens OL39:12+9:3914:03
Love PerssonMalmö OKej godkänd
Jakob HåkanssonYstads OKej godkänd

D12

2 790 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara LjungqvistLunds OK27:359:53
2Ebba RanbroHelsingborgs SOK34:38+7:0312:24
3Saga PalmertzHelsingborgs SOK41:07+13:3214:44
4Elsa TerménLunds OK50:50+23:1518:13
5Elin EdvinssonFK Åsen59:12+31:3721:13
6Vide HäggströmAndrarums IF1:10:59+43:2425:26
7Klara MöllerOK Kontinent1:15:03+47:2826:53
Clara SvenssonHässleholms OKej godkänd
Maja FalkSundbybergs IKej start

H12

2 790 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid AlbinssonHjärnarps OL33:1711:55
2Elia KämpeÖrkelljunga FK34:13+0:5612:15
3William SteffertOK Tyringe35:22+2:0512:40
4Isak LindelövHjärnarps OL38:53+5:3613:56
5Edwin FalkstrandTormestorps IF39:30+6:1314:09
6Edvin SanderSkåneslättens OL41:46+8:2914:58
7Emil AnderssonLunds OK46:34+13:1716:41
8Måns LevinssonMalmö OK56:36+23:1920:17
9Samuel RasmussenOK Kontinent56:49+23:3220:21
Alfred KjellénHelsingborgs SOKej start

D12 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelia CarlströmFK Boken30:5811:49

H12 Kort

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK23:519:06
2Filip PerssonMalmö OK33:23+9:3212:44
3Jakob ÅkessonSkåneslättens OL35:02+11:1113:22
4Casper PegardOK Gynge42:59+19:0816:24

D10

2 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My WallenborgOK Kontinent35:0813:24
2Julia EdvinssonFK Åsen35:26+0:1813:31
3Olivia SvenssonFK Åsen38:03+2:5514:31
Sonia KurashovaFK Åsenej godkänd
Frida EmilssonFK Åsenej start

H10

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kurt SjöbergHelsingborgs SOK20:517:57
2Arvid FalkstrandTormestorps IF24:23+3:329:18
3Milton GunnarssonÖrkelljunga FK27:19+6:2810:25
4Valter SanderSkåneslättens OL38:07+17:1614:32
5Elias PalmertzHelsingborgs SOK38:56+18:0514:51
6Nils PerssonOK Tyringe1:06:19+45:2825:18

D35

3 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MickelåkerAndrarums IF31:009:13
2Marie SvenssonFK Åsen42:54+11:5412:46
3Mette Uhre LangAmager OK1:00:56+29:5618:08

H35

4 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias PerssonHelsingborgs SOK37:158:44
2Andreas PalmertzHelsingborgs SOK38:49+1:349:06
3Henrik AlbahnLyngby OK41:57+4:429:50
4Jonas NorénHelsingborgs SOK44:16+7:0110:23
Stefan NilssonLunds OKej start

D40

3 360 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken27:358:12
2Linda RanbroHelsingborgs SOK30:59+3:249:13
3Lotte HenrikssonSimrishamns OK36:29+8:5410:51
4Anna MöllerOK Kontinent37:23+9:4811:07
5Anna LindelövHjärnarps OL39:49+12:1411:51
6Malin HäggströmAndrarums IF51:31+23:5615:19
7Jeanette HenningssonLunds OK53:30+25:5515:55
8Jenny LindblomMalmö OK54:52+27:1716:19

H40

4 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf ÅkessonHärlövs IF30:507:20
2Johan SanderSkåneslättens OL31:49+0:597:34
3Marcus HenningssonLunds OK32:58+2:087:50
4Magnus EmilssonFK Åsen33:47+2:578:02
5Magnus TenghagenHärlövs IF33:56+3:068:04
6Ulf NilssonHjärnarps OL35:09+4:198:22
7Henrik LindblomMalmö OK37:09+6:198:50
8Tobias NilssonOK Kompassen40:20+9:309:36
9Mårten MellbyMalmö OK43:39+12:4910:23
10Jens TerménLunds OK45:52+15:0210:55

D45

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina ThynellHärlövs IF28:479:35
2Susanne WallenborgOK Kontinent30:29+1:4210:09
3Jenny VinbladLunds OK31:45+2:5810:35
4Maria TuressonHärlövs IF34:57+6:1011:39
5Ingela LevinssonMalmö OK35:46+6:5911:55
6Lotta MagnussonMalmö OK37:58+9:1112:39
7Maria LarssonHärlövs IF38:33+9:4612:51
8Marie AlbinssonHjärnarps OL38:49+10:0212:56

H45

4 200 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan PalmFK Boken26:276:17
2Pontus GustavssonOK Kontinent29:35+3:087:02
3Stefan AgmarkenHalmstad OK31:44+5:177:33
4Fabian LjungqvistLunds OK31:51+5:247:35
5Magnus LarsenFK Boken31:53+5:267:35
6Per-Erik BengtssonLunds OK33:33+7:067:59
7Mattias JohanssonAndrarums IF33:42+7:158:01
8Tomas VensrydEslövs FK34:31+8:048:13
9Magnus WallenborgOK Kontinent34:54+8:278:18
10Nils HelmerssonHässleholms OK35:39+9:128:29
11Magnus BackanHelsingborgs SOK36:19+9:528:38
12Håkan GrubbMalmö OK36:36+10:098:42
13Björn MöllerOK Kontinent37:10+10:438:50
14Örjan LarssonLunds OK38:27+12:009:09
15Niklas WelanderÖrkelljunga FK43:18+16:5110:18
16Christian OlsenAmager OK44:00+17:3310:28
17Dennis HansenOK Kompassen55:51+29:2413:17
18Hans BirganderHelsingborgs SOK59:39+33:1214:12
Anders LevinssonMalmö OKej godkänd

D50

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanne FoghFSK Orientering24:528:17
2Christel OlssonFK Åsen29:42+4:509:54
3Christina BjörkÖrkelljunga FK31:13+6:2110:24
4Helena ÅhlinHelsingborgs SOK33:47+8:5511:15
5Christina SternerTockarps IK35:33+10:4111:51
6Annika EngelHässleholms OK35:47+10:5511:55
7Anette ThoressonAndrarums IF35:55+11:0311:58
8Elisabeth HåkanssonYstads OK43:34+18:4214:31

H50

3 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad24:397:05
2Ronny LiljenbergEslövs FK28:29+3:508:11
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK32:25+7:469:18
4Tomas NilssonHässleholms OK32:43+8:049:24
5Stefan AdolfssonEslövs FK32:50+8:119:26
6Peter PukeYstads OK34:59+10:2010:03
7Håkan NordahlSimrishamns OK39:15+14:3611:16
8Roland StrandFK Åsen47:27+22:4813:38
Bengt OlssonEslövs FKej start

D55

3 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErforsOK Torfinn30:3710:12
2Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad30:44+0:0710:14
3Anne UddEslövs FK30:50+0:1310:16
4Eva OskarssonHagaby GoIF Örebro31:16+0:3910:25
5Anna Thorell-JönssonOK Kontinent32:24+1:4710:48
6Lena OlssonSkåneslättens OL33:42+3:0511:14
7Aina JeppssonLunds OK34:35+3:5811:31
8Monica JohanssonHjärnarps OL35:31+4:5411:50
9Ann-Kristin SjöströmLunds OK36:48+6:1112:16

H55

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK26:067:30
2Roger DjupsjöHalmstad OK30:09+4:038:39
Sverker ErikssonOK Gyngeej start

D60

2 830 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK24:398:42
2Ina LindebergSkåneslättens OL26:05+1:269:13
3Ingrid LarssonFK Göingarna31:04+6:2510:58 Ladda ner rutt i gpx-format
4Eva Konring OlesenFIF Hillerød35:53+11:1412:40
5Mona EnforsTockarps IK37:33+12:5413:16
6Lena NielsenHelsingborgs SOK49:44+25:0517:34

H60

3 350 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt LarssonFK Göingarna25:177:32
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK27:37+2:208:14
3Håkan Berglund LakeKovlands IF29:46+4:298:53
4Gregers JørgensenBallerup OK31:07+5:509:17
5Lars Hanghöj PetersenBallerup OK31:18+6:019:20
6Jan WahlströmSnättringe SK31:43+6:269:28
7Patrick AdlercreutzLunds OK32:52+7:359:48
8Milan KoppSöders-Tyresö35:30+10:1310:35
9Torgny OttossonOK Torfinn36:40+11:2310:56
10Tor UddEslövs FK38:47+13:3011:34
11Ulf BengtssonOK Kompassen39:58+14:4111:55
12Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad42:33+17:1612:42
13Olle EnforsTockarps IK48:13+22:5614:23

D65

2 830 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gudrun NilssonLunds OK35:5312:40
2Berit SchannongMalmö OK37:43+1:5013:19
3Åsa StåhlHjärnarps OL38:08+2:1513:28
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK38:21+2:2813:33
5Margareta SjöbergLunds OK40:16+4:2314:13
6Karin LarssonOK Kompassen47:52+11:5916:54
7Sonja HammarOK Kompassen50:55+15:0217:59
8Margareta HeldFK Åsen1:08:12+32:1924:05
9Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOK1:09:54+34:0124:41
Lisbeth DamsgaardHjärnarps OLej start
Kristina FranssonOK Virdarnaej start

H65

3 090 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen24:027:46
2Olle BohmanHjärnarps OL29:15+5:139:27
3Kent R NilssonAndrarums IF29:57+5:559:41
4Gert OlssonTockarps IK31:21+7:1910:08
5Jan JönssonMalmö OK32:46+8:4410:36
6Ronald Mc GrailHjärnarps OL32:48+8:4610:36
7Kim FolanderFSK Orientering33:06+9:0410:42
8Connie RoslundHässleholms OK33:28+9:2610:49
9Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK34:14+10:1211:04
10Bill SchölinTockarps IK35:15+11:1311:24
11Mats HåkanssonMalmö OK35:35+11:3311:30
12Emil OlesenFIF Hillerød39:36+15:3412:48
13Kaare HanssonMalmö OK39:55+15:5312:55 Ladda ner rutt i gpx-format
14Bo Anders NilssonLunds OK40:41+16:3913:09
15Bengt HanssonAndrarums IF41:25+17:2313:24
16Lars JohanssonMalmö OK43:12+19:1013:58
17Roland NilssonOK Kompassen46:04+22:0214:54
18Tommy HeldFK Åsen50:55+26:5316:28
19Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK51:51+27:4916:46
20Göran LarssonOK Kompassen55:24+31:2217:55
Rolf GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd
Kjell LönnHjärnarps OLej start

D70

2 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK31:2211:44
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK35:32+4:1013:18
3Gull SvenssonÖrkelljunga FK37:16+5:5413:57
4Karin JakobssonEslövs FK37:51+6:2914:10
5Karin BengtssonOK Kompassen37:57+6:3514:12
6Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad41:55+10:3315:41
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK42:12+10:5015:48
8Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad42:26+11:0415:53
9Britt BülowMalmö OK43:37+12:1516:20
10Gunilla GrönbladHärlövs IF44:28+13:0616:39
11Brita DahlbergHässleholms OK45:03+13:4116:52
12Solbritt GustafssonOK Virdarna53:09+21:4719:54
13Lena PerssonMalmö OK53:58+22:3620:12
14Maria Foster SchadSkåneslättens OL1:12:57+41:3527:19

H70

3 140 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erland MartinssonOK Tyringe31:129:56
2Christer JönssonLunds OK33:39+2:2710:42
3Jan HanssonLunds OK34:00+2:4810:49
4Inge PerssonFK Boken34:30+3:1810:59
5Jan PerssonYstads OK37:51+6:3912:03
6Kjell LindauOK Kompassen38:15+7:0312:10
7Bengt StåhlHjärnarps OL40:34+9:2212:55
8Bo BülowMalmö OK40:52+9:4013:00
9Jan-Evert  OlssonAndrarums IF42:46+11:3413:37
10Jan FalkSundbybergs IK44:23+13:1114:08
11Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK45:08+13:5614:22
12Ewert NilssonOK Kompassen45:09+13:5714:22
13Gösta LundgrenHjärnarps OL46:07+14:5514:41
14Jan BartnikAmager OK50:34+19:2216:06
15Sven ThelanderssonLunds OK51:35+20:2316:25
16Christer GrönbladHärlövs IF52:47+21:3516:48
17Claes-Göran GrenMalmö OK57:54+26:4218:26

D75

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgit PalmFK Boken38:3215:21
2Laila PerssonIS Skanne42:49+4:1717:03

H75

3 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK34:2110:56
2Ernie BroströmHalmstad OK35:54+1:3311:25
3Nils-Eric EricsonFK Åsen35:58+1:3711:27
4Anders CarlssonSkåneslättens OL36:36+2:1511:39
5Bertil ErikssonMalmö OK36:54+2:3311:45
6Bo SvenssonÖrkelljunga FK37:16+2:5511:52
7Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad39:08+4:4712:27
8Erling LarssonHässleholms OK39:20+4:5912:31
9Nils-Åke NilssonHärlövs IF39:31+5:1012:35
10Håkan BrostMalmö OK43:25+9:0413:49
11Nils-Åke NilssonFK Göingarna43:38+9:1713:53
12Bertil OlofssonAndrarums IF45:49+11:2814:35
13Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad46:54+12:3314:56
14Kenneth LindborgHässleholms OK47:24+13:0315:05
15Allan SunnergrenHjärnarps OL49:36+15:1515:47
16Paul SchannongMalmö OK52:35+18:1416:44
17Nils PerssonIS Skanne52:41+18:2016:46
18Roland AkselssonLunds OK1:09:40+35:1922:11
19Allan HammarOK Kompassen1:15:26+41:0524:01

D80

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clarie EkOK Pan-Kristianstad46:3518:33
2Karin LexellOK Torfinn46:45+0:1018:37

H80

2 670 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF34:3912:58
2Börje NilssonHässleholms OK38:23+3:4414:22
3Bo BengtssonHässleholms OK39:49+5:1014:54
4Stig JohanssonHalmstad OK40:33+5:5415:11
5Jan-Eric NelkingFK Åsen44:31+9:5216:40
Kjell BjörupLunds OKej start

H85

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK39:4414:52
2Bengt EdvardssonOK Torfinn43:49+4:0516:24
3Bertil JohanssonSkåneslättens OL49:10+9:2618:24
4Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:19:26+39:4229:45

H90

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curth SvenssonSkåneslättens OL52:4421:00

Inskolning

2 360 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ture AnderssonSkåneslättens OLfullföljt
Ludvig BackanHelsingborgs SOKfullföljt
Vilgot BackanHelsingborgs SOKfullföljt
Magdalena BanzeFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Juliette DebaeckerEslövs FKfullföljt
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Vide HallbergFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Märta HowdingFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
August HärwellFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Linnea IngvarssonFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Sigge LennstrandFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Klara LindgrenFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Signe LindgrenFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FKfullföljt
Alve PhålstorpFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Alfred PiperFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Astrid RystedtKlubblösfullföljt
Vincent RystedtKlubblösfullföljt
Bill SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Alissa SandbergFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Alvar SjöholmFriluftsfrämnajdet Blentarpfullföljt
Gustav WinbergFrosta OKfullföljt
Kasper WinbergFrosta OKfullföljt
David ErikssonLunds OKej godkänd

U1

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KämpeÖrkelljunga FK23:3810:00
2Carl JohanssonOK Tyringe30:14+6:3612:48
3Minna OlssonEslövs FK31:23+7:4513:17
4Oskar RanbroHelsingborgs SOK33:11+9:3314:03
5Signe RanbroHelsingborgs SOK33:13+9:3514:04
6Rasmus NilssonOK Gynge36:48+13:1015:35
7Felicia PerssonHelsingborgs SOK40:25+16:4717:07
8Nathalie StåhlOK Älme42:18+18:4017:55
9Lovisa IngvarsonKlubblös1:06:39+43:0128:14

U2

2 620 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto NybergÖrkelljunga FK22:358:37
2Emil MårtenssonÖrkelljunga FK26:01+3:269:55
3Villyam JohanssonOK Tyringe26:05+3:309:57
4Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK26:35+4:0010:08
5Axel FalkstrandTormestorps IF30:40+8:0511:42
6Oskar ElmerfjordLunds OK31:08+8:3311:52
7Ebba NilssonOK Gynge32:14+9:3912:18
8Klara PalmFK Boken33:34+10:5912:48
9Ebba RosénLunds OK33:44+11:0912:52
10Linn RystedtLunds OK39:34+16:5915:06
11Valter NelkingSkåneslättens OL39:58+17:2315:15
12Allie NelkingSkåneslättens OL41:14+18:3915:44
13Emma WikströmHästveda OK42:00+19:2516:01
14Oskar LindgrenFriluftsfrämnajdet Blentarp49:11+26:3618:46
15Mei LennstrandFriluftsfrämnajdet Blentarp49:13+26:3818:47
16Malte HovdingFriluftsfrämnajdet Blentarp49:14+26:3918:47
17Emeli IngvarssonFriluftsfrämnajdet Blentarp52:50+30:1520:09
18Anton CarlströmFK Boken54:11+31:3620:40

Öppen motion 1

2 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK29:2311:12
2Anette BohmanHjärnarps OL47:24+18:0118:05
3Siw NilssonOK Kompassen51:52+22:2919:47
4Alexandra OlssonKlubblös1:18:17+48:5429:52
Bertil AhlbergOK Gyngeej godkänd

Öppen motion 3

2 790 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda ErikssonKlubblös27:5910:01
2Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK29:57+1:5810:44
3Jenny MårtenssonÖrkelljunga FK35:28+7:2912:42 Ladda ner rutt i gpx-format
4Dan LindFK Åsen35:44+7:4512:48
5Clara SvenssonLaholms IF OK36:54+8:5513:13
6Edvin VensrydEslövs FK38:32+10:3313:48
7Karolina  HellfalkSkåneslättens OL39:33+11:3414:10
8Josefin SällbergFK Åsen39:38+11:3914:12
9Maria DelinOK Pan-Kristianstad39:51+11:5214:16
10Johanna RagnarssonHjärnarps OL40:43+12:4414:35
11Barbro NilssonAndrarums IF41:03+13:0414:42
12Åsa CarlssonLunds OK42:13+14:1415:07
13Elsa WibergHelsingborgs SOK44:02+16:0315:46
14Sven Erik JönssonOK Tyringe44:27+16:2815:55
15Kerstin ÅstedtHärlövs IF45:53+17:5416:26
16Julia AdlerkreutzKlubblös47:54+19:5517:10
17Karin LundeqvistFK Åsen48:47+20:4817:29
18Olle RosénLunds OK48:54+20:5517:31
19Thomas HegardtKlubblös49:12+21:1317:38
20Mikael NilssonOK Tyringe49:31+21:3217:44
21Petra AreskougFK Åsen49:47+21:4817:50
22Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK52:31+24:3218:49
23Eira HåkanssonKlubblös53:17+25:1819:05
24Saja HjertzllKlubblös53:19+25:2019:06
25Linn LarssonLunds OK53:27+25:2819:09
26Elias Olsson-PåhlstorpKlubblös53:32+25:3319:11
27Marcus BengtssonOK Tyringe53:34+25:3519:11
28Anna LindqvistOK Stigen53:49+25:5019:17
29Wilma SvenssonKlubblös58:21+30:2220:54
30Ingela AdolfssonEslövs FK58:47+30:4821:04
31Maria NygrenFK Boken1:00:57+32:5821:50
32Ture AugustssonFK Boken1:01:25+33:2622:00
33Anna KarlssonKlubblös1:03:20+35:2122:42
34Ann Christine LarssonLunds OK1:03:49+35:5022:52
35Siri BerggrenKlubblös1:06:30+38:3123:50
36Gert BerggrenVäxjö AIS1:06:54+38:5523:58
37Siw BerggrenVäxjö AIS1:06:57+38:5823:59
38Magnus MunckKlubblös1:07:33+39:3424:12
39Marianne  ErikssonLunds OK1:08:41+40:4224:37
40Vanja JinnemoHjärnarps OL1:08:42+40:4324:37
41Lars AdolfssonEslövs FK1:09:28+41:2924:53
42Asta NilssonHärlövs IF1:14:03+46:0426:32
43Jan DahlbergHässleholms OK1:14:36+46:3726:44
44Selma Olsson-PåhlssonKlubblös1:39:24+1:11:2535:37
Annika JohanssonMalmö OKej godkänd
Isabella ToftLunds OKej godkänd
Elisa ToftLunds OKej godkänd

Öppen motion 5

3 030 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola KrikströmHjärnarps OL26:168:40
2Niklas EdvinssonFK Åsen30:47+4:3110:09
3Joel OlssonSimrishamns OK30:56+4:4010:12
4Daniel KämpeÖrkelljunga FK32:12+5:5610:37
5Henrik RosénLunds OK33:03+6:4710:54
6Noah KrikströmHjärnarps OL33:15+6:5910:58
7Mikael SöderströmOK Stigen33:22+7:0611:00
8Bea WanstadiusFK Åsen33:28+7:1211:02
9Karolina SvenssonFK Åsen33:35+7:1911:05
10Dan OlssonSkåneslättens OL33:58+7:4211:12
11Ola SvenssonFK Åsen35:08+8:5211:35
12Sylvain DebaeckerEslövs FK35:25+9:0911:41
13Filip EllmanHässleholms OK36:10+9:5411:56
14Anders HanssonOK Kontinent36:43+10:2712:07
15Roger NilssonFK Åsen36:48+10:3212:08
16Elena KurashovaFK Åsen38:26+12:1012:41
17Bert OlssonSkåneslättens OL38:39+12:2312:45
18Jonas Munck af RosenschöldKlubblös39:11+12:5512:55
19Sven-Otto JönssonEslövs FK39:12+12:5612:56
20Liane GunnarssonÖrkelljunga FK40:00+13:4413:12
21Maria RagnarssonHjärnarps OL41:06+14:5013:33
22Lotta HanssonOK Kontinent41:26+15:1013:40
23Göran RylanderSkåneslättens OL41:44+15:2813:46
23Karin JohanssonLunds OK41:44+15:2813:46
25Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK42:09+15:5313:54
26Linnea ThörnqvistKlubblös42:40+16:2414:04
27Mats OlssonFK Åsen42:43+16:2714:05
28Carina JönssonFK Åsen45:54+19:3815:08
29Kajsa PerssonOK Tyringe46:45+20:2915:25
30Martin CarlströmFK Boken47:43+21:2715:44
31Anna IsgrenMalmö OK48:41+22:2516:04
32Marie WibergHelsingborgs SOK49:01+22:4516:10
33Susanna FözöKlubblös51:02+24:4616:50
34Sara TerménLunds OK51:44+25:2817:04
35Helén ÅkessonSkåneslättens OL54:23+28:0717:56
36Torgny ÅstedtHärlövs IF54:26+28:1017:57
37Anne-Li AugustssonOK Tyringe54:49+28:3318:05
38Anna LevinFK Åsen56:18+30:0218:34
39Emilia SvenssonRävetofta OK57:46+31:3019:03
40Gunilla MårtenssonSimrishamns OK59:40+33:2419:41
41Gunilla NilssonOK Älme1:01:38+35:2220:20
42Bo EklöfIK Hakarpspojkarna1:05:26+39:1021:35
43Leif PerssonOK Torfinn1:19:21+53:0526:11
44Iréne BengtssonOK Kompassen1:23:00+56:4427:23
45Joakim BengtssonOK Kompassen1:25:43+59:2728:17
46Karin MalmgrenHjärnarps OL1:43:04+1:16:4834:00
Klas BogsjöHelsingborgs SOKej start

Öppen motion 7

3 140 m, 72 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NilssonEslövs FK23:077:21
2Dan JensenMalmö OK26:32+3:258:27
3Arne ThellEslövs FK26:58+3:518:35
4Lisa ElmerfjordLunds OK27:17+4:108:41
5Willie OlssonRävetofta OK28:20+5:139:01
6Henrik WanstadiusFK Åsen28:34+5:279:05
7Matilda ArboreliusIS Kullen29:12+6:059:17
8Jesper EkKlubblös29:16+6:099:19
9Jens ArboreliusIS Kullen29:20+6:139:20
10Peter EkströmMalmö OK30:08+7:019:35
11Erica EkVäxjö OK30:36+7:299:44
12Karin WikforssLunds OK31:29+8:2210:01
13Ola WinqvistFK Göingarna33:00+9:5310:30
14Anna WikströmHästveda OK33:12+10:0510:34
15Bengt MelinUpsala IF33:22+10:1510:37
16Eva NelkingSkåneslättens OL33:47+10:4010:45
17Lars StrandRingsjö OK33:57+10:5010:48
18Filip NordahlSimrishamns OK34:06+10:5910:51
19Bo EkKlubblös34:53+11:4611:06
20Stig LarssonRävetofta OK35:10+12:0311:11
21Anna BrodinOK Kontinent36:26+13:1911:36
22Karin AnderssonSkåneslättens OL36:55+13:4811:45
23Håkan JonssonOK Silva37:37+14:3011:58
23Sven OlssonSkåneslättens OL37:37+14:3011:58
25Martin NelkingSkåneslättens OL39:02+15:5512:25
26Cecilia SvenssonHässleholms OK39:40+16:3312:37
27Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK39:48+16:4112:40
28Niklas RystedtLunds OK40:07+17:0012:46
29Claes LinseforsLunds OK40:33+17:2612:54
30Bengt LarssonYstads OK41:02+17:5513:04
31Lena StrandMarkaryds FK41:31+18:2413:13
32Margareta OlssonOK Tyringe42:39+19:3213:34
33Maritha SchönAndrarums IF42:43+19:3613:36
34Rolf AndersenAmager OK43:00+19:5313:41
35Tommy PetersonHelsingborgs SOK43:12+20:0513:45
36Per-Olof FernbergIS Skanne44:11+21:0414:04
37Thomas VinbladLunds OK44:19+21:1214:06
38Lars-Erik HallbergFK Boken44:45+21:3814:15
39Ingvar SchönAndrarums IF44:51+21:4414:17
40Lennart SvenssonRävetofta OK44:55+21:4814:18
41Nataliya ThellEslövs FK45:01+21:5414:20
42Eva OlssonFK Åsen45:18+22:1114:25
43Hanna MellbyMalmö OK45:33+22:2614:30
44Roland ErikssonHästveda OK45:39+22:3214:32
45Evelina BengtssonOK Tyringe46:43+23:3614:52
46Bengt-Åke NilssonOK Torfinn46:51+23:4414:55
47Steffen HäggströmIF Rigor47:47+24:4015:13
48Anita OlssonSkåneslättens OL47:53+24:4615:14
49Folke SjöbergLunds OK48:17+25:1015:22
50Bengt EngdahlKlubblös48:58+25:5115:35
51Olle RingRonneby OK49:27+26:2015:44
52Hubert HugossonOK Gynge50:11+27:0415:58
53Nils MårtenssonAndrarums IF50:37+27:3016:07
54Barbro MartinssonOK Tyringe51:25+28:1816:22
55Richard AnderssonLunds OK51:42+28:3516:27
56Johnny MalmgrenHjärnarps OL52:13+29:0616:37
57Thorwald FranssonOK Virdarna52:32+29:2516:43
58Marianne HallbergFK Boken52:57+29:5016:51
59Ylva HäggströmIF Rigor54:59+31:5217:30
60Lennart MånssonRingsjö OK55:08+32:0117:33
61Rolf NilssonAndrarums IF58:01+34:5418:28
62Mats RosénHästveda OK58:22+35:1518:35
63Leif MagnussonOK Torfinn58:36+35:2918:39
64Lars WallenKlubblös1:00:51+37:4419:22
65Christina NilssonAndrarums IF1:03:42+40:3520:17
66Anne KellerAmager OK1:08:24+45:1721:47
67Margareta RingRonneby OK1:10:02+46:5522:18
68Bibzi PerssonHässleholms OK1:11:58+48:5122:55
69Göran SvenssonLunds OK1:16:51+53:4424:28
70Stig OlssonLunds OK1:21:11+58:0425:51
71Gunnel NilssonMalmö OK1:29:50+1:06:4328:36
72Lennart NilssonMalmö OK1:33:19+1:10:1229:43

Öppen motion 8

4 260 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PerssonIFK Göteborg27:476:31
2Simon LindbergKlubblös30:06+2:197:03
3Magnus HerwellAndrarums IF31:04+3:177:17
4Rasmus GrönlundLunds OK31:05+3:187:17
5Stefan RosénHästveda OK33:39+5:527:53
6Magnus JönssonOK Kontinent33:45+5:587:55
7Simon EngelHässleholms OK34:11+6:248:01
8Mattias ÅbergLunds OK35:54+8:078:25
9Martin HeydenLunds OK36:09+8:228:29
10Robert BertilssonLunds OK36:15+8:288:30
11Johan GustafsonLunds OK36:23+8:368:32
12Mats EriksonLunds OK36:25+8:388:32
13David BengtssonFK Åsen36:46+8:598:37
14Raul HindovLunds OK36:57+9:108:40
15Urban SchmidtOK Kontinent37:01+9:148:41
16Daniel NilssonHästveda OK37:05+9:188:42
17Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK37:42+9:558:50
18Anders JohanssonLunds OK37:50+10:038:52
19Oliver SchmidtOK Kontinent37:54+10:078:53
20Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK38:04+10:178:56
21Hans PerssonAndrarums IF38:09+10:228:57
22Jon MobergFK Göingarna38:15+10:288:58
23Sara SnqLunds OK40:05+12:189:24
24Daniel LundbergKlubblös40:09+12:229:25
25Ronja ArvidssonMalmö OK41:07+13:209:39
26Simon SvenssonLaholms IF OK41:41+13:549:47
27Marie GrönlundLunds OK41:45+13:589:48
28Sören AnderssonFK Boken42:00+14:139:51
29Richard JohanssonFK Åsen42:03+14:169:52
30Per PegardOK Gynge42:08+14:219:53
31Peter RasmussenOK Kontinent42:37+14:5010:00
32Helene NybergOK Kontinent42:42+14:5510:01
33Anders HellrupKlubblös42:49+15:0210:03
34Anders KarlssonBodafors OK42:51+15:0410:03
35Johan RosénSkåneslättens OL43:00+15:1310:05
36Rasmus PerssonSkåneslättens OL43:12+15:2510:08
37Torgny HolmströmHärlövs IF43:21+15:3410:10
38Martin JönssonSkåneslättens OL43:25+15:3810:11
39Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad43:50+16:0310:17
40Björn ÅkessonSkåneslättens OL44:51+17:0410:31
41Frida HildingssonLunds OK45:37+17:5010:42
42Jan-I NygrenFK Boken45:39+17:5210:42
43Cecilia WidénFK Boken46:15+18:2810:51
44Kim PetterssonHästveda OK46:25+18:3810:53
45Roger NilssonLaholms IF OK46:56+19:0911:01
46Erik PålssonOK Kontinent47:05+19:1811:03
47Roger SvenssonHässleholms OK49:01+21:1411:30
48Håkan NybergOK Kontinent49:39+21:5211:39
49Anders PerssonTockarps IK50:10+22:2311:46
50Miklos MolnarLunds OK50:19+22:3211:48
51Leif KarlssonOK Kontinent50:53+23:0611:56
52Lennart MartinssonOK Tyringe52:08+24:2112:14
53Pontus RystedtLunds OK53:08+25:2112:28
54Lukas WittenbecherLunds OK53:51+26:0412:38
55Kajsa KarlssonOK Kontinent55:59+28:1213:08
56Mats HildingssonLunds OK56:24+28:3713:14
57Holger SigboOK Kompassen57:04+29:1713:23
58Veronika NesverovaLunds OK1:01:24+33:3714:24
59Johan ElmerfjordLunds OK1:03:10+35:2314:49
60Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:08:52+41:0516:09
61Sven TörnkvistTormestorps IF1:10:28+42:4116:32
Jan KarlssonHässleholms OKej godkänd
Simon LarssonOK Kontinentej godkänd
Alf-Erik RagnarssonHjärnarps OLej godkänd
Jesper PerssonMalmö OKej godkänd
Lars VindegaardKlubblösej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser