Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjustallanses Ungdomsserie-1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjustallanses Ungdomsserie-1
Arrangörsorganisation: Gamleby OK
Datum: torsdag 12 maj 2016

D14

3 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen OlovssonGamleby OK53:4216:19
2Mikaela JohanssonVästerviks OK56:15+2:3317:05
Maja AxelssonGamleby OKej start

H14

3 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Aron ÖstangårdGamleby OK29:328:39
2Isak LiljeholmGamleby OK35:46+6:1410:29
3Henrik PetterssonGamleby OK37:55+8:2311:07
4Fabian ValleriusGamleby OK39:07+9:3511:28
5Hannes DegermanGamleby OK1:03:56+34:2418:44

D12

3 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva ÖstangårdGamleby OK27:238:44
2Tove ValleriusGamleby OK27:34+0:118:48
3Hanna ÖbergGamleby OK27:37+0:148:49
4Hanna StalebrantGamleby OK32:20+4:5710:19
5Meja BergerAnkarsrums OK44:12+16:4914:07

D10

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid HolmgrenGamleby OK36:0912:22
2Agnes OlovssonGamleby OK43:17+7:0814:49
3Märta HolmgrenGamleby OK53:59+17:5018:29
Alice DegermanGamleby OKej start

H10

2 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl ÖbergGamleby OK21:357:23
2Henning LindebergVästerviks OK25:26+3:518:42
3Vidar PihlGamleby OK38:35+17:0013:12

Inskolning

1 280 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ebba BergerAnkarsrums OKfullföljt
John BergerAnkarsrums OKfullföljt
Nils BååthGamleby OKfullföljt
Maja GlingeAnkarsrums OKfullföljt
Ida GustafssonGamleby OKfullföljt
Malte HafströmGamleby OKfullföljt
Majken HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Märta HamstedtAnkarsrums OKfullföljt
Alva KalmGamleby OKfullföljt
Victor KlingstedtGamleby OKfullföljt
Julis PetterssonGamleby OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Fanny ValleriusGamleby OKfullföljt
Gry ValleriusGamleby OKfullföljt
Molly ValleriusGamleby OKfullföljt

Nybörjare

1 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Katja StrandbergGamleby OK15:5511:03
2Julia HörnanderGamleby OK17:19+1:2412:01
3Hans StodellGamleby OK22:05+6:1015:20
Isak HedinGamleby OKej start

Kort

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne GranGamleby OK32:01
2Ylva LarssonGamleby OK35:28+3:27
3Margareta SvenssonAnkarsrums OK48:43+16:42
4Tove StrandbergGamleby OK49:37+17:36
5Peter ReideforsGamleby OK52:40+20:39
6Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK57:38+25:37
7Helen ReideforsGamleby OK1:20:21+48:20

Mellan

3 770 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK32:208:34
2Jimmy GranqvistVästerviks OK33:43+1:238:56
3Ingemar PerssonGamleby OK41:12+8:5210:55
4Kjell JohanssonAnkarsrums OK44:16+11:5611:44
5Oscar LangVästerviks OK48:58+16:3812:59
6Maria LangVästerviks OK51:46+19:2613:43
7Johnny GustavssonGamleby OK51:54+19:3413:45
8Hans-Åke ChristianssonGamleby OK52:54+20:3414:01
9Lotta LiljeholmAnkarsrums OK53:52+21:3214:17
10Lena PerssonGamleby OK54:14+21:5414:23
11Anders SvenssonAnkarsrums OK54:51+22:3114:32
12Ann-Sofie OlovssonGamleby OK1:06:29+34:0917:38
13Göran AlmgrenGamleby OK1:23:28+51:0822:08
14Inger AlmgrenGamleby OK1:23:32+51:1222:09

Lång

5 590 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf JohanssonVästerviks OK51:299:12
2Anna JohanssonAnkarsrums OK1:02:47+11:1811:13
3Nicklas EnlundGamleby OK1:08:33+17:0412:15
4Bengt JannsenVästerviks OK1:15:48+24:1913:33
Jenny JakobssonGamleby OKej godkänd
Richard OlovssonGamleby OKej start

HD16

3 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliver ValleriusGamleby OK38:1010:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser