Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mini-5-Dagars 2016, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mini-5-Dagars 2016
Arrangörsorganisation: OK Tyr
Datum: måndag 4 juli 2016 - fredag 8 juli 2016

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Bana 2 Lätt

2 020 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Danilo MobergOK Tyr13:556:53
2Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK14:45+0:507:18
3Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK15:21+1:267:35
4Gustav NilssonOK Tyr17:16+3:218:32
5Alfred NybergSkattkärrs SOK18:06+4:118:57
6Mikkel Aasness- -18:53+4:589:20
7Anton FrickSkattkärrs SOK19:08+5:139:28
8Sixten BihlOK Tyr19:24+5:299:36
9Oscar AnderssonOK Tyr19:30+5:359:39
10Erik JanssonLustens OK19:36+5:419:42
11Elise MobrennaOdal OL20:03+6:089:55
12David Wigh-DahlgrenFilipstads OK20:18+6:2310:02
13Adam StråleOK Tyr21:07+7:1210:27
14Matteo MobergOK Tyr21:15+7:2010:31
15Tuva HenricssonOK Tyr23:22+9:2711:34
16Anneli BihlOK Tyr25:40+11:4512:42
17Edvin LövgrenOK Älgen26:17+12:2213:00
18Anton HenricssonOK Tyr26:20+12:2513:02
19Simon FrickSkattkärrs SOK26:52+12:5713:18
20Filip HenricssonOK Tyr28:10+14:1513:56
21Gustav KhilstrandKlubblös28:17+14:2214:00
22Alfred Molinder- -29:34+15:3914:38
22Åsa MolinderKarlstad29:34+15:3914:38
24Birger KarlströmOK Tyr29:49+15:5414:45
25Göran KarlströmOK Tyr29:54+15:5914:48
26Alvar EklindOK Tyr30:57+17:0215:19
27Elin BomanSkattkärrs SOK31:18+17:2315:29
28Ella NybergSkattkärrs SOK31:25+17:3015:33
29Irma ErikssonOK Tyr31:41+17:4615:41
30Nils EklindOK Tyr31:59+18:0415:50
31Sanna Larsson ParklundKlubblös36:58+23:0318:18
32Gilbert KarlströmOK Tyr40:14+26:1919:55
33Tatiana KarlströmOK Tyr40:17+26:2219:56
34Susanne Skogström- -41:09+27:1420:22
35Alina AnderssonLustens OK45:18+31:2322:25
36Mira KarlströmOK Tyr45:19+31:2422:26
37Alma AnderssonLustens OK45:58+32:0322:45
38Tina BjoernstadRaumar Orientering48:06+34:1123:48
39Tobias Caiman ÖjeboKlubblös1:04:56+51:0132:08
40Sofia CaimanKlubblös1:05:02+51:0732:11
41Linnea Öjebo Caiman- -1:05:12+51:1732:16
42Nandini BrolinSkattkärrs SOK1:05:23+51:2832:22
43Emil PetterssonOK Tyr1:05:32+51:3732:26
44Fabian WästlundOK Tyr1:33:14+1:19:1946:09
Maja JohanssonKils OKej godkänd
Hugo PerssonIF Thorej start

Bana 3 Svår

2 910 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta Ransjö ZanderOK Tyr25:588:55
2Stefan WennbergSkattkärrs SOK26:10+0:128:59
3Per BrolinSkattkärrs SOK26:53+0:559:14
4Astri MagnussenKlubblös28:04+2:069:38
5Claes ÅkerblomKlubblös28:35+2:379:49
6Catarina HögkvistOK Tyr30:44+4:4610:33
7Anders WestlundKils OK31:32+5:3410:50
8Charlotte SkoglundKils OK32:09+6:1111:02
9Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK32:53+6:5511:18
10Rebecca TakeOK Tyr33:47+7:4911:36
11Bo GustafssonKristinehamns OK34:13+8:1511:45
12Lotta StenssonOK Tyr34:15+8:1711:46
13Kjell JohanssonSkattkärrs SOK34:58+9:0012:00
14Åsa SörlinLustens OK35:01+9:0312:01
15John-Åke ErikssonKristinehamns OK35:15+9:1712:06
16Karin MoodhOK Tyr35:17+9:1912:07
17Tobias LundqvistOK Tyr35:49+9:5112:18
18Lennart MattssonLustens OK36:44+10:4612:37
19Gunilla Olausson BrinkmanOK Älgen37:50+11:5213:00
20Jan SvenssonOK Tyr38:09+12:1113:06
21Hanna GustavssonOK Tyr38:23+12:2513:11
22Anna-Lena JacobssonDegerfors OK38:33+12:3513:14
22Kirsty Mc IntyreKarlstad38:33+12:3513:14
24Monika WikströmOK Tyr38:56+12:5813:22
25Monica MalménOK Älgen38:58+13:0013:23
26Emma JohanssonKristinehamns OK39:04+13:0613:25
27Amanda JohanssonKristinehamns OK40:15+14:1713:49
28Mårten SvenssonOK Gipen40:43+14:4513:59
29Ingela SvenssonOK Tyr40:51+14:5314:02
30Elsa MagnussenKlubblös41:24+15:2614:13
31Bengt StarkOK Milan41:42+15:4414:19
32Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK42:22+16:2414:33
33Carina JohanssonSkattkärrs SOK42:27+16:2914:35
34Lisbeth CelanderKristinehamns OK42:36+16:3814:38
35Leif SalinOK Tyr43:05+17:0714:48
36Gunilla NilssonOK Tyr43:21+17:2314:53
37Melvin NilssonLustens OK43:24+17:2614:54
38Annica LarssonIVA43:26+17:2814:55
39Bernt NilssonOK Tyr43:30+17:3214:56
40Annette HalvorsenOK Milan44:16+18:1815:12
41Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr44:26+18:2815:16
42Per-Martin SvärdIK Vikings OK46:02+20:0415:49
43Erica AhlqvistOK Tyr47:18+21:2016:15
44Mariann NilssonLustens OK47:27+21:2916:18
45Eva TrangiusOK Tyr48:12+22:1416:33
46Kjell BrinkmanOK Älgen49:58+24:0017:10
47Gunilla PetersonARVIKA51:37+25:3917:44
48Siv AnderssonKristinehamns OK53:23+27:2518:20
49Viveca JernstedtKristinehamns OK58:40+32:4220:09
50Gunnar NymanOK Djerf1:03:01+37:0321:39
Thomas MobergOK Tyrej godkänd
Filippa JohnsonDegerfors OKej godkänd
Arvo HyvönenSkattkärrs SOKej godkänd
Rasmus PetterssonOK Djerfej godkänd
Roger AnderssonKristinehamns OKutgått
Arne VelanderOK Djerfutgått
Christer ElfsbergKristinehamns OKej start
Stig VahlbergKristinehamns OKej start

Bana 3.5 Mellan

3 200 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael TakeOK Tyr32:0810:02
2Julia ForsgrenOK Tyr33:57+1:4910:36
3Thomas BomanSkattkärrs SOK34:28+2:2010:46
4Trond LinnesOdal OL36:33+4:2511:25
5Arvid ErikssonOK Tyr38:19+6:1111:58
6Amanda AlfredssonOK Tyr38:25+6:1712:00
7Göran Arvidsson- -39:06+6:5812:13
8Maria ErikssonOK Tyr39:25+7:1712:19
9Erik WennbergSkattkärrs SOK39:40+7:3212:23
10Göran KihlstrandKlubblös41:11+9:0312:52
11Johanna HoltetOK Tyr41:58+9:5013:06
12Maria Eld- -43:13+11:0513:30
13Emma AlfredssonOK Tyr43:27+11:1913:34
14Rebecka WestlundKils OK44:34+12:2613:55
15Stefan SaxLinköping45:50+13:4214:19
16Åsa SaxLinköpings OK46:00+13:5214:22
17Anne-Grete AustadRaumar Orientering46:22+14:1414:29
18David ÅkerlindLustens OK46:23+14:1514:29
19Per LövgrenOK Älgen46:36+14:2814:33
20Eva- Lisa AnderssonOK Tyr47:15+15:0714:45
21Jan Olof EdmanKarlstad48:30+16:2215:09
22Emelie ForslundKristinehamns OK48:35+16:2715:10
23Maria HenricssonOK Tyr49:16+17:0815:23
24Stine AustadRaumar Orientering49:19+17:1115:24
25Daniel EngenRaumar Orientering49:37+17:2915:30
26Linn AnderssonOK Tyr50:06+17:5815:39
27Bo PetterssonOK Djerf55:05+22:5717:12
28Per- Åke FritiofssonKlubblös58:20+26:1218:13
29Magdalena ThorénKarlstad.1:00:08+28:0018:47
30Lotta PermanOK Tyr1:03:40+31:3219:53
31Therese LarssonIK Vikings OK1:14:26+42:1823:15
Eva BergKroppa IFej godkänd
Birgit LjungOK Gipenej godkänd
Even MobrennaOdal OLej godkänd
Marianne NyströmKarlstadej godkänd

Bana 4 Svår

3 950 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GustafssonOK Tyr27:517:03
2Bengt SvedjebySkattkärrs SOK30:55+3:047:49
3Anders LevinOK Tyr31:18+3:277:55
4Olov ÖrströmOK Tyr32:13+4:228:09
5Per HögkvistOK Tyr32:26+4:358:12
6Jens ÖströmOK Tyr32:58+5:078:20
7Per KällvikÅmåls OK33:05+5:148:22
8Ola IsakssonKlubblös33:08+5:178:23
9Erika Källvik LeufvénÅmåls OK33:12+5:218:24
10Rolf WikströmOK Tyr33:38+5:478:30
11Jonas SamuelssonLustens OK33:59+6:088:36
12Erik ErikssonOK Älgen34:30+6:398:44
13Mats VesterbergOK Tyr34:36+6:458:45
14Ulf MellerdalKils OK34:48+6:578:48
14Nora HolmgårdKils OK34:48+6:578:48
16Anders HedqvistKlubblös35:00+7:098:51
17Isak OlssonStigsökarna35:02+7:118:52
18Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK35:11+7:208:54
19Pontus ÖströmOK Tyr36:13+8:229:10
20Örjan BeckiusOK Tyr36:37+8:469:16
21Magnus KällmingOK Tyr36:40+8:499:16
22Isabelle RingPiteå IF36:54+9:039:20
23Jerker AnderssonOK Tyr37:49+9:589:34
24Mats WilhelmssonFilipstads OK37:51+10:009:34
25Linn LugneKils OK38:09+10:189:39
26Thomas ForslundSäffle OK38:29+10:389:44
27Lina JohanssonIK Hakarpspojkarna38:53+11:029:50
28Lars Gunnar EngströmSkattkärrs SOK39:42+11:5110:03
29Anna GundSkattkärrs SOK39:54+12:0310:06
30Bengt CarlssonSkattkärrs SOK39:59+12:0810:07
30Johan HenricssonKlubblös39:59+12:0810:07
32Håkan AhlqvistOK Tyr40:41+12:5010:17
33Karin NymanOK Tyr41:01+13:1010:23
34Mikael RingKlubblös41:08+13:1710:24
35Thomas HollowellOK Tyr41:23+13:3210:28
36Elisabeth ÖströmOK Tyr42:06+14:1510:39
37Tone HollowellOK Tyr42:35+14:4410:46
38Bertil JohanssonKristinehamns OK42:36+14:4510:47
39Hans PerssonOK Älgen43:11+15:2010:55
40Helli MarjomaaStigsökarna43:23+15:3210:58
41Ingrid KensbyOK Tyr43:54+16:0311:06
42Anna Weckner WestlundOK Tyr44:08+16:1711:10
43Jan KarlssonKristinehamns OK44:41+16:5011:18
44Oskar ErikssonOK Älgen44:43+16:5211:19
45Leif SkogsbergOK Fryksdalen46:13+18:2211:42
46Sverre WikströmOK Tyr47:03+19:1211:54
47Mona OrdqvistKils OK48:41+20:5012:19
48Ida EngenRaumar Orientering49:10+21:1912:26
49Magnus OrdqvistKils OK49:45+21:5412:35
50Jenny NybergSkattkärrs SOK49:57+22:0612:38
51Leif CelanderKristinehamns OK51:06+23:1512:56
52Lars MellqvistKarlstad.52:54+25:0313:23
53Björn SvenssonSK Örnen53:25+25:3413:31
54Jan SveenRaumar Orientering53:43+25:5213:35
55Angelica WikströmOK Tyr54:36+26:4513:49
56Åke GustavssonOK Älgen55:12+27:2113:58
57Johanna AlfredssonOK Tyr56:10+28:1914:13
58Johanna BeironSkattkärrs SOK59:17+31:2615:00
59Mikael AlfredssonOK Tyr1:00:42+32:5115:22
Amanda JacobssonDegerfors OKej godkänd
Anders OlssonOK Tyrej godkänd
Mikael NybergSkattkärrs SOKej godkänd
Elisabet EdvardssonOK Tyrej godkänd
Tanja DalheimerIK Vikings OKej start
Conny GunnarssonOK Älgenej start
Börje RåbergOK Tyrej start

Bana 5.5 Svår

5 370 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Håkan BengtssonOK Tyr34:046:20
2Anders LindbergOK Tyr35:37+1:336:37
3Olof SkoglundKils OK35:38+1:346:38
4Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF35:55+1:516:41
5Erik ForsgrenOK Tyr35:59+1:556:42
6Tom CampbellLustens OK36:09+2:056:43
7Per FredbergKristinehamns OK38:05+4:017:05
8Christer SkoogKil38:41+4:377:12
9Fredrik NordströmOK Älgen39:58+5:547:26
10Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:02+5:587:27
11Marcus BeckiusOK Tyr40:42+6:387:34
12Lukas KatvalaOK Älgen41:26+7:227:42
13Sixten WestlundOK Tyr42:10+8:067:51
14Malin LeanderssonOK Tyr42:13+8:097:51
15Arvid JohnsonDegerfors OK42:23+8:197:53
16Emil WikströmOK Tyr44:13+10:098:14
17Pär NymanOK Tyr44:16+10:128:14
18Andreas MobergOK Tyr45:22+11:188:26
19Jesper ÖströmOK Tyr45:53+11:498:32
20Tobias BeckiusOK Tyr46:43+12:398:41
21Per NymanKristinehamns OK46:57+12:538:44
22Viktor SkoogKils OK47:12+13:088:47
23Lars NymanKristinehamns OK47:48+13:448:54
24Martin KvarnströmKils OK48:12+14:088:58
25Tim DalheimerIK Vikings OK48:13+14:098:58
26Oskar SvenssonOK Tyr48:36+14:329:03
27Anders OlssonLustens OK49:00+14:569:07
28Johan LilljeqvistStigsökarna49:35+15:319:14
29Jörgen AurénIK Vikings OK50:42+16:389:26
30Lars JacobssonDegerfors OK51:04+17:009:30
31Magnus PerssonIF Thor51:42+17:389:37
32Per BülundKarlstad52:26+18:229:45
33Gustavooo PermanOK Tyr52:31+18:279:46
34Erik SimesOK Tyr52:36+18:329:47
35Jonas LarssonKristinehamns OK53:17+19:139:55
36Linnea LandforsLustens OK54:22+20:1810:07
37Emil Bjørnstad Strand- -57:17+23:1310:40
38Ola HoltOK Tyr57:33+23:2910:43
39Mathias SwartzOK Tyr57:51+23:4710:46
40Tor StrandRaumar Orientering58:15+24:1110:50
41Jens BeironSkattkärrs SOK59:05+25:0111:00
42Hanna BerglundOK Kåre1:00:35+26:3111:16
43Niklas KarlssonLustens OK1:01:21+27:1711:25
44Björn EngströmLustens OK1:11:05+37:0113:14
David WästlundOK Tyrej godkänd
Mattias PerssonOK Tyrej godkänd
Nicklas MobergOK Tyrej godkänd
Axel ModénGrava SKej godkänd
Samuel FinellKilej godkänd
Mia GyllenbergOK Tyrutgått
Albin LilljeqvistStigsökarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser