Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 4
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 13 juni 2016

Öppen motion 1

1 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik AlbihnVännäs OK37:1320:54
2Emilie AlbihnVännäs OK38:28+1:1521:36
3Hjalmar RosenVännäs OK42:53+5:4024:05
4August NilssonVännäs OK48:37+11:2427:18
5Alve GyllenbergLugnviks IF49:45+12:3227:56
6Karl LindbergVännäs OK1:07:26+30:1337:53

Öppen motion 2

1 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin StrömgrenVännäs OK38:1119:11
2Filippa OlssonVännäs OK39:45+1:3419:58
3Emelia LidgrenVännäs OK48:22+10:1124:18
4Albin OlivssonVännäs OK53:41+15:3026:58
5Måns NilssonVännäs OK55:21+17:1027:48
6Rasmus ForsbergVännäs OK1:02:14+24:0331:16
7Nils GöranssonVännäs OK1:05:07+26:5632:43
8Nellie JonssonVännäs OK1:05:28+27:1732:53
9Leon TorneusVännäs OK1:05:29+27:1832:54
Isak OlovssonVännäs OKej godkänd

Öppen motion 5

2 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LindgrenHögåkers OK38:1413:42
2Håkan NilssonVännäs OK48:34+10:2017:24
3Stefan  JonssonTeam Esplanad51:45+13:3118:32
4Lisa perssonVännäs OK52:57+14:4318:58
5Jonas GustavssonVännäs OK52:59+14:4518:59
6Björn ElfvingUmeå OK53:48+15:3419:16
7Ester LaudonVännäs OK54:09+15:5519:24
8Elina NilssonVännäs OK54:45+16:3119:37
9Anna AhlströmLugnviks IF57:00+18:4620:25
10Erland JonssonVännäs OK1:09:19+31:0524:50
11Lars ÖstVännäs OK1:13:07+34:5326:12
12PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå1:14:22+36:0826:39
13Sofia Anderssonklubblös1:14:46+36:3226:47
14Oskar WallbergVännäs OK1:21:31+43:1729:13
15Sara ForsbergVännäs OK1:37:48+59:3435:03
Olof ÖrbergStöcksjö ISej godkänd
Gunilla WegebroVännäs OKej godkänd

Öppen motion 9

5 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin BjörnuddIFK Umeå50:029:42
2Jenny  WegebroUmeå OK53:29+3:2710:23
3Gunnar KalénVännäs OK1:03:46+13:4412:22
4Thomas BjörnuddVännäs OK1:10:27+20:2513:40
5Simon LidestavVilhelmina ok1:25:49+35:4716:39
6Christoffer JohanssonVännäs OK1:26:18+36:1616:45
Kristina FridmanVännäs OKej godkänd
Alma LaudonVännäs OKej godkänd
Vega LaudonVännäs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser