Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering 7
Arrangörsorganisation: Vännäs OK
Datum: måndag 4 juli 2016

Öppen motion 1

1 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella ÅströmVännäs OK20:5012:15
2Mirai KvevlanderVännäs OK54:44+33:5432:11
3Agnes WallbergVännäs OK56:42+35:5233:21

Öppen motion 2

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa KärrmanVännäs OK27:5513:17
2Sven AndersonVännäs OK32:54+4:5915:40
3Oskar WallbergVännäs OK37:57+10:0218:04
4Solweig Wållberg JonssonVännäs OK39:57+12:0219:01
5Tuva SirviöUmeå OK42:33+14:3820:15
6Ida ÅströmUmeå OK42:35+14:4020:16
7Pelle WållbergVännäs OK44:15+16:2021:04
8Anita NilssonVännäs OK44:43+16:4821:17
9Edward SvenssonVännäs OKutgått

Öppen motion 5

2 900 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BjörklundHökmarks IF Gnistan29:4810:16
2Håkan NilssonVännäs OK38:44+8:5613:21
3Lisa PerssonVännäs OK43:37+13:4915:02
4Anna AhlströmLugnviks IF45:06+15:1815:33
5Alice LarssonSundsvalls OK45:57+16:0915:50
6Erland JonssonVännäs OK45:57+16:0915:50
7Karin LarssonSundsvalls OK45:59+16:1115:51
8Erik JohanssonVännäs OK46:37+16:4916:04
9Eva LidestavVitvattnets IF48:19+18:3116:39
10Fredrik JohanssonVännäs OK48:41+18:5316:47
11Moa JohanssonVännäs OK50:05+20:1717:16
12Ester LaudonVännäs OK52:26+22:3818:04
13Ylva Hedberg-FranssonVännäs OK52:30+22:4218:06
14Andreas SvenssonVännäs OK53:53+24:0518:34
15Håkan ErikssonUmeå OK56:10+26:2219:22
16Rolf LindbäckVännäs OK57:41+27:5319:53
17Johanna PetterssonHökmarks IF Gnistan58:06+28:1820:02
18Emil MarklundUmeå OK58:21+28:3320:07
19Annika SvenssonVännäs OK1:00:38+30:5020:54
20Henrik RamebäckUmeå OK1:07:20+37:3223:13
21Alva LarssonSundsvalls OK1:09:37+39:4924:00
22Sara KimUmedalens IF1:11:15+41:2724:34
23Katarina KarlssonUmeå OK1:23:36+53:4828:49
24Maria VredinIFK Umeåutgått
25Jesper RamebäckUmeå OKutgått
26Miriam NilssonVännäs OKutgått

Öppen motion 9

5 300 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel SjöllanderIFK Umeå44:008:18
2Hans PerssonIFK Umeå45:38+1:388:36
3Albin BjörnuddIFK Umeå46:00+2:008:40
4Jonas GustafssonVännäs OK51:58+7:589:48
5Niklas FriesUmeå OK53:05+9:0510:00
6Stefan GyllenbergLugnviks IF54:39+10:3910:18
7Simon NilssonUmeå OK55:26+11:2610:27
8Janis BrokersUmeå OK56:40+12:4010:41
9Martin SundqvistUmeå OK1:01:44+17:4411:38
10Thomas BjörnuddVännäs OK1:06:16+22:1612:30
11Simon LidestavWilhelmina OK1:13:50+29:5013:55
12Mats SandewallUmeå OK1:14:09+30:0913:59
13Hjalmar LaudonVännäs OK1:14:43+30:4314:05
14Svante SirviöUmeå OK1:24:00+40:0015:50
15Åsa BäckstrandUmeå OK1:24:05+40:0515:51
16Anders LövgrenUmedalens IF1:30:05+46:0516:59
17Freja VredinUmeå Ok1:33:59+49:5917:43
18Christer VredinIFK Umeå1:35:43+51:4318:03
Kristina FridmanVännäs OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser