Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för VOL 7 Lillhällom

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: VOL 7 Lillhällom
Arrangörsorganisation: Kovlands IF
Datum: torsdag 30 juni 2016

Damer lång

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christina FlordalLjusdals OK21:31
2Laila NäslundSelånger SOK23:19+1:48
3Ulla HellmanSundsvalls OK24:15+2:44
4Ingrid PeterssonSundsvalls OK25:09+3:38
5Inger LorentzsonSundsvalls OK26:18+4:47
6Elvy PeterssonSundsvalls OK29:44+8:13
7Elisabet LundgrenSundsvalls OK31:45+10:14
Heléne CardellTimrå SOKej godkänd

Herrar lång

20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Winn BjörklundSundsvalls OK17:51
2Sven Erik SundinSelånger SOK18:15+0:24
3Peter LorentzsonSundsvalls OK18:35+0:44
4Björn AbelssonSundsvalls OK20:03+2:12
5Sören JanssonSundsvalls OK21:46+3:55
6Gunnar MellinTimrå SOK22:18+4:27
7Jan HammarbergSundsvalls OK22:47+4:56
8Bo ÖstbergTimrå SOK22:54+5:03
9Håkan EnerudTimrå SOK23:37+5:46
10Göran NilssonVK Uvarna23:42+5:51
11Åke HöglundTimrå SOK23:45+5:54
12Kjell ErikssonVK Uvarna24:04+6:13
13Gunnar BengtssonSundsvalls OK25:07+7:16
14Ove PeterssonSundsvalls OK26:35+8:44
15Anders SundbergSelånger SOK27:36+9:45
16Esbjörn WibergKovlands IF34:30+16:39
17Stefan WestmanNjurunda OK46:30+28:39
Sten Åke VedinSelånger SOKej godkänd
Henning BohlinNjurunda OKej godkänd
Tore LundgrenSundsvalls OKej godkänd
Jon FlordalLjusdals OKej start
Sten-Olov HellbergSundsvalls OKej start

Damer kort

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maja-Lisa BergströmSelånger SOK21:31
2Lill NilssonVK Uvarna22:39+1:08
3Berith LindvallSundsvalls OK25:17+3:46
4Hjördis FridlundKovlands IF27:55+6:24
5Barbro LindholmSundsvalls OK28:07+6:36
6Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK29:07+7:36
7Sanne AbelssonSundsvalls OK30:48+9:17
8Åsa NilssonVK Uvarna32:16+10:45
9Anita NorénNjurunda OK34:56+13:25

Herrar kort

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Bernt NordinVK Uvarna16:35
2Göran BergSundsvalls OK16:36+0:01
3Lars-Göran ForsTimrå SOK18:24+1:49
4Lars AgåsSundsvalls OK20:22+3:47
5Gunnar NorénNjurunda OK21:50+5:15
6Lennart ÖsterbergSundsvalls OK21:57+5:22
7Nils Erik HellgrenKovlands IF21:59+5:24
8Gunnar JonssonKovlands IF22:16+5:41
9Jan Erik LindvallSundsvalls OK22:23+5:48
10Roland LundqvistTimrå SOK22:56+6:21
11Bert-Erik BergströmVK Uvarna24:25+7:50
12Clas-Åke NybergTimrå SOK26:03+9:28
13Gunnar HellmanSundsvalls OK27:05+10:30
14Olle NäslundSelånger SOK27:12+10:37
15Göte BengtssonIF Strategen28:51+12:16
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Rolf KrohnHudiksvalls OKej godkänd

Promenad

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan RydfjällSundsvalls OK19:04
2Per HedströmIF Strategen20:19+1:15

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser