Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Höglandsserien Deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Höglandsserien Deltävling 3
Arrangörsorganisation: Eksjö SOK
Datum: tisdag 10 maj 2016

D16

3 660 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa NordSol Tranås38:4610:35
2Lovisa BlomgrenSOK Aneby40:12+1:2610:59
3Wilma BerganderEksjö SOK45:19+6:3312:22
4Klara HöglundEksjö SOK51:46+13:0014:08
5Elin RydgårdEksjö SOK55:38+16:5215:12

H16

4 560 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar SvahnEksjö SOK42:319:19
2Simon FreylandEksjö SOK45:43+3:1210:01
3Hugo JakobssonEksjö SOK46:15+3:4410:08
4Simon SvahnEksjö SOK55:50+13:1912:14
5Axel JohanssonSol Tranås1:02:39+20:0813:44
Maxim JohanssonSol Tranåsej godkänd
Mattis PerssonEksjö SOKej start
Hugo DjurstedtEksjö SOKej start

D14

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK25:558:20
2Alma GustafssonSOK Aneby28:45+2:509:14
3Emma ErikssonAnnebergs GIF32:03+6:0810:18
4Hanna SkoglundSol Tranås35:52+9:5711:31
5Thea AbajiEksjö SOK36:10+10:1511:37
6Ella PerssonEksjö SOK42:46+16:5113:45
7Alice StrömgrenSOK Aneby45:08+19:1314:30
8Ida EdvardssonEksjö SOK47:33+21:3815:17
9Elin GöthEksjö SOK50:09+24:1416:07
10Ellen OhrtSol Tranås50:11+24:1616:08
11Tuffi TiareNässjö OK53:07+27:1217:04
Moa SahlstedtSol Tranåsej start

H14

3 110 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten EkbladhSol Tranås42:2813:39
2Rasmus ErikssonNässjö OK1:03:22+20:5420:22

D12

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia FyhrSOK Aneby31:0811:44
2Moa SälebyNässjö OK44:42+13:3416:52
3Tilda RosanderSOK Aneby45:34+14:2617:11
4Smilla LennartssonNässjö OK48:40+17:3218:21
5Tilda HagelbergEksjö SOK49:04+17:5618:30
6Tuva JohanssonNässjö OK50:37+19:2919:06
7Telina TiareNässjö OK54:28+23:2020:33
8Linda SahlinNässjö OK54:38+23:3020:36

H12

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SkoglundSol Tranås30:1211:23
2Anton JohanssonSOK Aneby33:14+3:0212:32
3Emil ÅslundSol Tranås44:14+14:0216:41

D10

2 240 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa EdvardssonEksjö SOK18:088:05
2Alva HagelbergEksjö SOK18:47+0:398:23
3Ebba StenhagNässjö OK19:43+1:358:48
4Ebba LöfströmSOK Aneby22:06+3:589:51
5Tilde LennartssonNässjö OK22:12+4:049:54
6Julia AbajiEksjö SOK22:49+4:4110:11
7Tilly ArvåsenSOK Aneby23:42+5:3410:34
8Maja LaxNässjö OK24:54+6:4611:06
9Wilma ErikssonNässjö OK26:04+7:5611:38
10Lisa EkegrenSOK Aneby28:24+10:1612:40
11Alicia KivimäkiNässjö OK32:04+13:5614:18
Ida SälebyNässjö OKej godkänd

H10

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex BrickarpSol Tranås20:008:55
2Hugo LöfströmSOK Aneby20:47+0:479:16
3Noa GöthEksjö SOK22:13+2:139:55

Inskolning

1 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Minna BjörkmanSOK Anebyfullföljt
Tilde BrickarpSol Tranåsfullföljt
Elise JohanssonNässjö OKfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyfullföljt

U1

2 280 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maia FagerströmSOK Aneby19:418:37
2Molly BrickarpSol Tranås20:33+0:529:00
3Linn HallgrenSOK Aneby21:22+1:419:22
4Majken LöfkvistSOK Aneby22:07+2:269:42
5Saga DahlSOK Aneby22:30+2:499:52
6Måns PerssonEksjö SOK24:55+5:1410:55
7Isabella StenbergSOK Aneby24:56+5:1510:56
8Pelle JakobssonEksjö SOK25:08+5:2711:01
9Amanda FyhrSOK Aneby34:32+14:5115:08
10Tove JakobssonEksjö SOK35:31+15:5015:34
11Ronja MelinSOK Aneby36:24+16:4315:57
12Joline BjörkmanSOK Aneby40:37+20:5617:48
Malte StenhagNässjö OKej start

U2

2 240 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara JohanssonSOK Aneby19:128:34
2Erik PerssonSOK Aneby22:20+3:089:58
3Moa FagerströmSOK Aneby22:22+3:109:59
4Josefine JonssonNässjö OK22:59+3:4710:15
5Enya StrandNässjö OK23:01+3:4910:16
6Agnes FridlundOK 64 Torpa23:40+4:2810:33
7Alma OlssonOK 64 Torpa23:44+4:3210:35
8Albin JanssonForserums SOK24:06+4:5410:45
9Casper FranssonSOK Aneby28:27+9:1512:42
10Malte LaxNässjö OK32:50+13:3814:39
11Einar SärdquistOK 64 Torpa37:40+18:2816:48
12Amanda KlugNässjö OK39:00+19:4817:24
13Vilmer HagelbergEksjö SOK42:18+23:0618:53

U3

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HübschOK 64 Torpa35:0013:12
2Axel AnderssonOK 64 Torpa39:02+4:0214:43
3David EnellNässjö OK54:15+19:1520:28
4Svea EkbladhSol Tranås1:06:28+31:2825:04

U4

3 110 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elias JönssonOK 64 Torpaej start

Öppen motion 1

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tina ArvåsenSOK Aneby18:518:16
2Johanna LöfströmSOK Aneby18:54+0:038:17

Öppen motion 2

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jawad ShinwariEksjö SOK21:599:48
2Amartina OlssonOK 64 Torpa25:06+3:0711:12
3Frida JohanssonNässjö OK35:50+13:5115:59
3Maria Lennborg SälebyNässjö OK35:50+13:5115:59
5Emma JonssonNässjö OK36:53+14:5416:27
6Stina AnderöNässjö OK36:59+15:0016:30

Öppen motion 3

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LennartssonNässjö OK34:5913:12
2Åsa PerssonEksjö SOK37:46+2:4714:15
3Johanna PampEksjö SOK39:36+4:3714:56
4Marko KivimäkiNässjö OK44:10+9:1116:40
5Helena KarlssonNässjö OK49:32+14:3318:41
6Jessica JohanssonSol Tranås50:29+15:3019:03
7Ingela KlassonNässjö OK54:59+20:0020:44
8Mikael JanssonForserums SOK1:26:23+51:2432:35

Öppen motion 4

3 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav WärnsbergEksjö SOK35:5911:34
2Sandra Rubensson-BackEksjö SOK38:23+2:2412:20
3Per LennartssonNässjö OK46:38+10:3914:59
4Liza JohanssonSol Tranås48:20+12:2115:32
5Åsa Flink-SvenssonNässjö OK49:27+13:2815:54
6Elin EkbladhSol Tranås1:00:24+24:2519:25
7Vivianne LindstamSol Tranås1:01:18+25:1919:42
8Anne SkoglundSol Tranås1:10:53+34:5422:47
9Kristina ÅslundSol Tranås1:10:54+34:5522:47
Linda NordinEksjö SOKej godkänd
Charlotte StenhagNässjö OKej godkänd
Gerd LindholmSol Tranåsej start
Alexander TellOK 64 Torpaej start

Öppen motion 5

4 560 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran NordSol Tranås41:439:08
2Jonas HåkanssonEksjö SOK50:34+8:5111:05
3Marie NordSol Tranås52:07+10:2411:25
4Erik SkoglundSol Tranås52:11+10:2811:26
5Henrik OhrtSol Tranås53:12+11:2911:40
6Arne KlintbergEksjö SOK53:54+12:1111:49
7Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF55:04+13:2112:04
8Elisabeth HagelbergEksjö SOK56:27+14:4412:22
9Christian EricssonEksjö Garnisons IF1:02:54+21:1113:47
10Pelle HöglundEksjö SOK1:06:46+25:0314:38
11Åsa KarlssonNässjö OK1:07:12+25:2914:44
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser