Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 7-klubbs
Arrangörsorganisation: Skogslöparna
Datum: tisdag 10 maj 2016

Grön/Vit

2 160 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ForsgrenOK Nolaskogsarna17:578:18
2Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK20:48+2:519:37
2Alva PerboSkogslöparna20:48+2:519:37
4Liv PaulerSkogslöparna20:57+3:009:41
5Ida PaulerSkogslöparna20:58+3:019:42
6Hanna WoxlinSkogslöparna21:06+3:099:46
7Moa RobertssonOK Nolaskogsarna27:13+9:1612:36
8Felicia Aspnäs FermSidensjö IK32:07+14:1014:52
9Elias EdinSidensjö IK33:18+15:2115:25
10Sixten KjellkvistSidensjö IK35:37+17:4016:29
11Alice ByströmSidensjö IK36:14+18:1716:46
12Theia AnundborgSidensjö IK36:18+18:2116:48
13Tilde LarssonÖrnsköldsviks OK36:36+18:3916:56
14Amanda MattsonÖrnsköldsviks OK36:37+18:4016:57
15Milea NyströmOK Nolaskogsarna39:42+21:4518:22
16Björn MelinSidensjö IK39:44+21:4718:23
17Delisia NyströmOK Nolaskogsarna41:27+23:3019:11
18Anton RastbäckOK Nolaskogsarna41:31+23:3419:13
19Elsa WoxlinSkogslöparna42:52+24:5519:50
20Ture MannelqvistOK Nolaskogsarna43:29+25:3220:07
21Ture ForsbergSkogslöparna44:38+26:4120:39
22Sandra MelinSidensjö IK49:19+31:2222:49
23Hilding KjellkvistSidensjö IK49:34+31:3722:56
24Hannes HägglundOK Nolaskogsarna1:03:21+45:2429:19
24Emma ByströmOK Nolaskogsarna1:03:21+45:2429:19
Filip AspnäsSidensjö IKej godkänd

Gul

2 750 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus NilssonSkogslöparna22:318:11
2Jonatan HälldalSkogslöparna22:44+0:138:16
3Carl GustavssonOK Nolaskogsarna26:19+3:489:34
4Liam HälldalSkogslöparna27:17+4:469:55
5Linda BrännströmÖrnsköldsviks OK31:09+8:3811:19
6Filip NordströmSkogslöparna31:23+8:5211:24
7Sören HäggkvistOK Nolaskogsarna37:34+15:0313:39
8Hugo PeterssonOK Nolaskogsarna37:45+15:1413:43
9Stina TelhammerOK Nolaskogsarna39:33+17:0214:22
10Saga BergvinSkogslöparna43:18+20:4715:44
11Titan AnundborgSidensjö IK43:36+21:0515:51
12Ewa WickbergOK Nolaskogsarna43:45+21:1415:54
12Ann-Marie LindgrenOK Nolaskogsarna43:45+21:1415:54
14Martin NilssonSkogslöparna44:52+22:2116:18
15Signe ForsbergSkogslöparna45:49+23:1816:39
16Ella IndevallSkogslöparna45:54+23:2316:41
17Alva ByströmSidensjö IK47:02+24:3117:06
18Linn MelinSidensjö IK47:03+24:3217:06
19William HäggkvistOK Nolaskogsarna47:09+24:3817:08
20Camilla AnderssonOK Nolaskogsarna47:48+25:1717:22
21Isak SöderlindOK Nolaskogsarna50:39+28:0818:25
22Victor VikmanOK Nolaskogsarna54:19+31:4819:45
23Elias SöderlundSkogslöparna1:00:52+38:2122:08
24Julina NyströmOK Nolaskogsarna1:01:13+38:4222:15
25Marlene HälldalSkogslöparna1:01:25+38:5422:20
26Sebastian SundqvistSkogslöparna1:03:22+40:5123:02
27Sebastian LundholmSkogslöparna1:19:36+57:0528:56
28Victor SandlundSkogslöparna1:19:37+57:0628:57

Orange

3 740 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ameile JosefssonSkogslöparna44:1811:50
2Kicki JosefssonSkogslöparna44:55+0:3712:00
3Nova AnundborgSidensjö IK48:18+4:0012:54
4Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK48:24+4:0612:56
5Yvonne NäslundSkogslöparna49:00+4:4213:06
6Linus DahlbergOK Nolaskogsarna49:58+5:4013:21
7Erik ByströmOK Nolaskogsarna50:06+5:4813:23
8Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna50:29+6:1113:29
9Anna NilssonSkogslöparna50:56+6:3813:37
10Thomas LarssonSkogslöparna50:58+6:4013:37
11Nora WesterlundOK Nolaskogsarna52:00+7:4213:54
12Anton BrännströmÖrnsköldsviks OK52:01+7:4313:54
13Nora EngströmOK Nolaskogsarna52:08+7:5013:56
14Lina KjellkvistSidensjö IK54:51+10:3314:39
15Adelina SöderlindSidensjö IK56:43+12:2515:09
16Katarina KvickSkogslöparna56:48+12:3015:11
17Elsa ErikssonHusums IF OK57:56+13:3815:29
18Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna58:06+13:4815:32
19Laban NordinOK Nolaskogsarna59:58+15:4016:02
20Gustav HägglundOK Nolaskogsarna1:00:01+15:4316:02
21Per BengtssonSidensjö IK1:00:09+15:5116:04
22Emilia BengtssonSidensjö IK1:00:11+15:5316:05
23Torsten VestmanOK Nolaskogsarna1:00:35+16:1716:11
24Petra SöderlundSkogslöparna1:15:09+30:5120:05
25Gerd WedmanOK Nolaskogsarna1:52:07+1:07:4929:58
Lennart StrandbergSkogslöparnaej godkänd

Violett

4 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny NäslundSkogslöparna33:368:00
2Daniel KnutssonSkogslöparna34:51+1:158:17
3Åsa PaulerSkogslöparna34:57+1:218:19
4Hugo ErikssonHusums IF OK38:39+5:039:12
5Elisabet BjörklundOK Nolaskogsarna43:32+9:5610:21
6Mats LarssonSkogslöparna50:26+16:5012:00
7Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna51:36+18:0012:17
8Andreas NilssonHusums IF OK53:25+19:4912:43
9Inger EdinSidensjö IK53:51+20:1512:49
10Johanna NygrenSidensjö IK55:41+22:0513:15
11Iza AnundborgSidensjö IK55:42+22:0613:15
12Thomas NäslundOK Nolaskogsarna1:02:12+28:3614:48
Bertil NordinSkogslöparnaej godkänd
Oskar ForsbergSkogslöparnaej godkänd

Blå

5 140 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak ErikssonOK Nolaskogsarna41:057:59
2Jörgen EdinSidensjö IK42:14+1:098:12
3PJ Skogslöparna48:24+7:199:24
4Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna53:32+12:2710:24
5Ida WickbergOK Nolaskogsarna55:56+14:5110:52
6Tore NäsströmSkogslöparna58:57+17:5211:28
7Per SundinSkogslöparna59:25+18:2011:33
8Victoria KarlssonSkogslöparna1:02:50+21:4512:13
9Tore StrömOK Nolaskogsarna1:05:29+24:2412:44
10Marina LåglandSkogslöparna1:20:10+39:0515:35
Håkan WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd

Svart

7 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid StrandbergSkogslöparna50:297:01
2Benjamin NäslundSkogslöparna50:30+0:017:02
3Anna QuayleOK Nolaskogsarna56:49+6:207:54
4Fredrik KarlssonOK Nolaskogsarna1:00:57+10:288:29
5Emanuel NäslundSkogslöparna1:04:22+13:538:57
6Anton StrandbergSkogslöparna1:05:02+14:339:03
7Jonas SöderlundSkogslöparna1:06:19+15:509:14
8Erik WickbergOK Nolaskogsarna1:33:21+42:5213:00
Anders MannelqvistOK Nolaskogsarnafullföljt
Christer MikaelssonHusums IF OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser