Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering/Tisdags-OL Stenum

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering/Tisdags-OL Stenum
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / IK Gandvik
Datum: tisdag 17 maj 2016

Öppen motion 4

3 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor ArvesvedÖvriga49:1113:51
2Kjell JohanssonIF Hagen52:1414:42
3Agnes JohanssonIF Hagen52:1514:43
4Margaretha FredriksonIstrums SK58:4616:33
5Karin LundqvistIK Gandvik1:06:0918:38
6Jasmin SellgrenBogrens1:49:2030:47
7Isabelle EngvallBogrens1:49:2130:48

Långa

6 420 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas WesterbergProjektengagemang IF55:208:37
2Urban BarkIF Hagen1:04:109:59
3Torbjörn JarlevangVolvo1:23:0112:55
4John StrandbergI 191:47:1316:42

Mellan

5 050 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola LundhIF Hagen46:449:15
2Åke WijkmarkIF Hagen52:4410:26
3Johan LindgrenIF Hagen53:5210:40
4Alf AnderssonIF Hagen1:01:3312:11
5Inger WesterbergIF Hagen1:01:5912:16
6Jane JohanssonIstrums SK1:03:1512:31
7Ove FlinkIK Albion1:04:2012:44
8Lennart ArdmarVolvo1:04:2412:45
9Stefan LinderothIF Hagen1:04:4212:48
10Lena ReisenIF Hagen1:12:3514:22
11Magnus RamsinIF Hagen1:13:2814:32
12Ella JohanssonTibro OK1:13:4814:36
13Henrik LinderothIstrums SK1:15:1714:54
14Lennart HöijeOK Ravinen1:17:1615:18
15Anders PeterssonTibro OK1:21:1316:04
16Conny LjungbergVolvo1:37:2519:17
Karl-Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Isak UnnerbäckÖvrigaej godkänd
Alf AnderssonOK P4ej godkänd
Annica HöckergårdIF Hagenej godkänd
Yngve GustavssonVolvoej godkänd

Korta

3 030 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedvig ReisenIF Hagen34:4111:26
2Anders JohanssonTrollhättans SOK39:0912:55
3Martin HedP444:5314:48
4Carl-Otto WijkmarkIF Hagen46:4615:26
5Kristoffer HjortOK P448:1515:55
6Per AnderssonOK P448:1815:56
7Alfred AlingOK P448:2015:57
8Peter NyströmMariestads FK48:5616:08
9Maria LiabäckÖvrig49:4216:24
10Kristoffer SvenssonT2 IF58:4219:22
11Sofie BendeFörsvarsmakten58:4519:23
12Ulrika GöhleIK Gandvik1:05:3021:37
13Thea TanhuaIstrums SK1:06:4222:00
14Eva HöijeOK Ravinen1:07:0322:07
15Carina WallgrenIstrums SK1:08:0222:27
16Ulla AnderssonIF Hagen1:13:1424:10
17Sune HagströmIstrums SK1:21:2726:52
18Kerstin HagströmIstrums SK1:21:3026:53
Björn AdlerÖvrigaej godkänd

Lätta

1 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan HerzigIstrums SK21:1810:42
2Oskar JosefssonIstrums SK26:4413:26
3Ingrid SamuelssonÖvriga46:0523:09
4Noah AnderssonBogrens53:3526:55
5Leo AnderssonBogrensej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser