Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sörklubbs Flästaheden

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sörklubbs Flästaheden
Arrangörsorganisation: Vallsta SK
Datum: tisdag 10 maj 2016

Öppen motion 1 Kv

11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Leija MagnussonAlfta-Ösa OK29:13
2Ellen MikaelssonForsa OK32:51+3:38
2Stina WilhelmssonForsa OK32:51+3:38
4Cornelia EkbladSegersta OK33:15+4:02
5Olivia SvedbergSegersta OK33:19+4:06
6Hanna RydesäterRehns BK35:50+6:37
7Hedda MattssonEdsbyns OK41:36+12:23
8Elisia SvedbergRehns BK46:49+17:36
9Amanda HenrikssonSöderhamns OK48:18+19:05
10Stina SvenssonSöderhamns OK49:53+20:40
11Lisa JacobsSegersta OK53:54+24:41

Öppen motion 1 Män

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Arvid JohanssonRehns BK22:48
2Conny ForsellRehns BK23:47+0:59
3Edvin UddasEdsbyns OK27:31+4:43
4Leo MagnussonAlfta-Ösa OK28:43+5:55
5Edvin SvedbergRehns BK29:31+6:43
6Jan MikaelssonForsa OK32:52+10:04
7Hugo RydesäterRehns BK36:03+13:15
8Nils BlombergSegersta OK43:51+21:03
9Ebbe JacobsSegersta OK44:35+21:47
10Einar BlombergSegersta OK45:00+22:12

Öppen motion 3 Kv

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anki LinqvistSöderhamns OK31:36
2Elsa JohanssonSegersta OK33:16+1:40
3Ann-Britt ErikssonRehns BK33:19+1:43
4Ulrika JohanssonSegersta OK33:22+1:46
5Annika FlyktRehns BK34:45+3:09
6Ulrika KarlssonForsa OK44:57+13:21
7Elisabet KarlssonRehns BK46:50+15:14
8Monika SandbergLjusne-Ala OK1:03:35+31:59
9Bodil SjölinLjusne-Ala OK1:05:56+34:20
10Emma WallinLjusne-Ala OK1:06:38+35:02

Öppen motion 3 Män

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anton HenrikssonSöderhamns OK26:28
2Claes JonssonSöderhamns OK30:20+3:52
3Lars-Göran AnderssonRehns BK32:38+6:10
4Otto IsakssonSöderhamns OK33:47+7:19
5Ragnar BerglundSegersta OK37:56+11:28
6Jörgen JohanssonForsa OK44:55+18:27
7Stig LundströmSöderhamns OK47:12+20:44
8Ludwig HaglundLjusne-Ala OK49:14+22:46
9Walter MullerRehns BK52:46+26:18
10Melwin SvenssonLjusne-Ala OK1:02:26+35:58

Öppen motion 5 Kv

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria FernmalmForsa OK1:01:34
2Eva HedbergSegersta OK1:06:49+5:15
3Elisabet SkoglundSegersta OK1:13:14+11:40
3Ida HedbergSegersta OK1:13:14+11:40
5Johanna Lejner-OlssonSegersta OK1:18:18+16:44
6Nina UnefäldtEdsbyns OK1:19:22+17:48
7Agneta ThorsellForsa OK1:29:46+28:12
Eva SkyttnerLjusdals OKej godkänd
Jessica ZetterbergHudiksvalls OKej godkänd
Frida AnderssonSegersta OKej godkänd

Öppen motion 5 Män

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas NyholmAlfta-Ösa OK45:08
2Max JohanssonSegersta OK48:41+3:33
3Holme WestinSöderhamns OK1:09:20+24:12
4Bo WestinSöderhamns OK1:09:34+24:26
5Stefan SvedbergRehns BK1:19:20+34:12
6Ibraim KaridForsa OK1:33:48+48:40
Per OlssonSegersta OKej godkänd
Jakob MagnussonAlfta-Ösa OKej godkänd

Öppen motion 7 Kv

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin JohanssonForsa OK32:53
2Ellen DavidssonAlfta-Ösa OK33:50+0:57
3Ingela RydesäterRehns BK33:53+1:00
4Åsa BobergSöderhamns OK39:26+6:33
5Birgitta WinbladRehns BK40:41+7:48
6Marie FröjdRehns BK42:07+9:14
7Ewa EdejernIFK Bergvik42:13+9:20
8Anna BlombergSegersta OK45:42+12:49
9Tilda LagerhällRehns BK47:46+14:53
10Gun SvenssonRehns BK1:01:33+28:40
Birgitta HoofAlfta-Ösa OKej godkänd
Kerstin Frisk EngstrandRehns BKutgått

Öppen motion 7 Män

26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sören CallebergSöderhamns OK26:46
2Erik AnderssonVallsta SK27:05+0:19
3Albin AnderssonSegersta OK28:19+1:33
4Lennart WahlgrenRehns BK28:37+1:51
5Kenneth SvedlundVallsta SK28:44+1:58
6Albin BlombergSegersta OK31:58+5:12
7Anders AnderssonSegersta OK32:58+6:12
8Jonas BlombergSegersta OK33:31+6:45
9Karl-Erik LindAlfta-Ösa OK34:03+7:17
10Kjell BomanSöderhamns OK34:28+7:42
11Christer LagerhällRehns BK35:52+9:06
12Göran BergqvistRehns BK37:23+10:37
13Lennart PerssonSöderhamns OK38:12+11:26
14Johan MellinForsa OK39:09+12:23
15Emil JohanssonSegersta OK39:51+13:05
16Curt LandinRehns BK41:54+15:08
17Lars EkengrenSöderhamns OK42:29+15:43
18Erik BromanAlfta-Ösa OK42:47+16:01
19Kaj HoofAlfta-Ösa OK46:01+19:15
20Rolf LindbergSöderhamns OK47:38+20:52
21Leif PerssonLjusdals OK47:58+21:12
22Martin MårtenssonIFK Bergvik48:51+22:05
23Östen BomanSöderhamns OK49:43+22:57
24Leif KlingOckelbo OK51:40+24:54
25John BerglundAlfta-Ösa OK52:57+26:11
26Hans NilssonSöderhamns OK55:53+29:07

Öppen motion 8 Kv

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lina ScholsAlfta-Ösa OK36:55
2Josefine EngströmAlfta-Ösa OK39:50+2:55
3Stina EdejernIFK Bergvik41:41+4:46
4Åsa ErikssonForsa OK50:34+13:39
5Anne-Sofie SkjärstadForsa OK53:08+16:13
6Veronika BerglundSegersta OK55:09+18:14

Öppen motion 8 Män

19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonatan LysellRehns BK33:07
2Per-Åke BladForsa OK34:51+1:44
3Nisse JohanssonRehns BK41:13+8:06
4Peter RydesäterRehns BK42:10+9:03
5Peter SkyttnerLjusdals OK42:31+9:24
6Marcus DolkForsa OK42:54+9:47
7Lars-Ivar SvenssonRehns BK43:21+10:14
8Lars EklundForsa OK43:27+10:20
9Göran EngblomRehns BK45:05+11:58
10Anders SvahnForsa OK45:15+12:08
11Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK48:13+15:06
12Stefan MårdbergLjusdals OK48:45+15:38
13Rune JonssonLjusdals OK50:46+17:39
14Sveke JonssonOK Dellen54:14+21:07
15Magnus JohanssonLjusdals OK54:40+21:33
Dan ThorsellForsa OKej godkänd
Tommy ÖstLjusdals OKej godkänd
Wille LångbergHudiksvalls OKej godkänd
Leif EdejernIFK Bergvikej godkänd

Öppen motion 9 Kv

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ekaterina NikitinaRehns BK48:20
2Johanna LindbergDomnarvets GOIF52:36+4:16
3Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK58:06+9:46
4Frida JonssonAlfta-Ösa OK59:25+11:05

Öppen motion 9 Män

23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper LysellRehns BK35:14
2Andrey BaryshnikovRehns BK36:15+1:01
3Anders JohanssonRehns BK37:23+2:09
4Konstantin Rehns BK37:49+2:35
5Ivan NikitinRehns BK37:58+2:44
6Vytautas BeliunasIGTISA39:38+4:24
7Dmitrii PoliakovRehns BK41:14+6:00
8Arturs PaulinsIGTISA42:15+7:01
9Andris JubelisIGTISA43:50+8:36
10Fredrik BromanAlfta-Ösa OK44:18+9:04
11Vilius AleliunasIGTISA44:35+9:21
12Anders TrolinForsa OK44:48+9:34
13Giedrius SabaliauskasIGTISA45:11+9:57
14Erik LundhRehns BK46:00+10:46
15Anders LindbergForsa OK46:03+10:49
16Andreas DavidssonAlfta-Ösa OK47:33+12:19
17Mathias HallJärla Orientering50:39+15:25
18Henrik TrolinForsa OK51:51+16:37
19Anders OvegrenLjusdals OK58:54+23:40
20Magnus EngbergLjusdals OK59:12+23:58
21Jonny BergForsa OK1:01:58+26:44
22Björn JonsingRehns BK1:02:25+27:11
23Björn KarlssonRehns BK1:06:45+31:31

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser