Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FUS Folkareserien WOD

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FUS Folkareserien WOD
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: onsdag 11 maj 2016

D16

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK27:117:44
2Julia WannerAvesta OK29:52+2:418:30

H16

3 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK34:009:41
2Charlie EliassonDalaportens OL38:51+4:5111:04

D14

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda BorgströmAvesta OK29:529:36
2Saga MattssonDalaportens OL30:50+0:589:54
3Karolina AnderssonDalaportens OL31:20+1:2810:04
4Stina NilssonDalaportens OL37:55+8:0312:11
5My BlixtAvesta OK41:46+11:5413:25

H14

3 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus LindbergAvesta OK22:507:20
2Erik NilssonDalaportens OL33:52+11:0210:53
3Alfred NykvistDalaportens OL50:43+27:5316:18
Linus JernströmAvesta OKej start

H14 Kort

2 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ossian KihlströmDalaportens OL36:0916:04

D12

2 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hedda BorgströmAvesta OK29:3913:10
2Emma EhrinIFK Hedemora OK33:10+3:3114:44
3Thea KaronenIFK Hedemora OK33:51+4:1215:02
4Felicia EliassonDalaportens OL34:59+5:2015:32
5Tilde BlixtAvesta OK37:16+7:3716:33
6Anja MickelsonAvesta OK37:56+8:1716:51

H12

2 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lucas WannerAvesta OK19:388:43
2Linus FolkjernDalaportens OL37:25+17:4716:37
3Daniel HäggbladDalaportens OL40:35+20:5718:02
4Sigge IgelströmIFK Hedemora OK51:45+32:0723:00
5Moritz ErikssonIFK Hedemora OK1:20:37+1:00:5935:49
Daniel LindDalaportens OLej godkänd
Elliot AhlströmDalaportens OLej start

D10

2 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda LindDalaportens OL24:0511:34
2Signe FolkjernDalaportens OL28:59+4:5413:56
3Meja KihlströmDalaportens OL30:34+6:2914:41
4Ida EvaldssonIFK Hedemora OK31:41+7:3615:13
5Emilia LindDalaportens OL32:37+8:3215:40
6Nellie EliassonDalaportens OL32:38+8:3315:41
7Elsa NilssonDalaportens OL33:07+9:0215:55
8Ida EhrinIFK Hedemora OK34:56+10:5116:47
Pauline HaglundIFK Hedemora OKej godkänd

H10

2 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leon DahlinIFK Hedemora OK19:579:35
2Jonatan HaglundIFK Hedemora OK21:27+1:3010:18

U1

1 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak StinessenDalaportens OL18:5512:21
2Ängla MartinAvesta OK19:00+0:0512:25
3Svea BorgströmAvesta OK19:17+0:2212:36
4Emma LjungbergAvesta OK21:24+2:2913:59
5Ester JohanssonDalaportens OL21:26+2:3114:00
6Ture JohanssonDalaportens OL21:29+2:3414:02
7Olle BersanDalaportens OL21:38+2:4314:08
8Emma CarlssonDalaportens OL22:22+3:2714:37
9Julia SandbergDalaportens OL22:23+3:2814:37
10Joline SandbergDalaportens OL22:26+3:3114:39
11Alva MattssonDalaportens OL23:28+4:3315:20
12Malte BorgströmAvesta OK24:14+5:1915:50
13Kevin AmnéusDalaportens OL24:16+5:2115:51
14Elise MattssonAvesta OK24:49+5:5416:13
15Elin AnderssonDalaportens OL25:11+6:1616:27

U2

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adrian StenviDalaportens OL31:5315:19
2Ella NykvistAvesta OK31:54+0:0115:20
3Kasper AmnéusDalaportens OL37:34+5:4118:03
Oscar KaronenIFK Hedemora OKej start
Arthur RademacherLångshyttans AIK OKej start

Öppen motion 3

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli HäggbladDalaportens OL36:3216:14
2Sharie FalkAvesta OK41:39+5:0718:30
3Mikael BlixtAvesta OK42:21+5:4918:49
Lotta BorgströmAvesta OKej start

Öppen motion 5

3 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars GråbergsAvesta OK32:1110:20
2Axelina JonssonAvesta OK34:17+2:0611:01
3Filippa FolkjernDalaportens OL46:47+14:3615:02
4Lisen EvaldssonIFK Hedemora OK1:04:44+32:3320:48

Öppen motion 7

3 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Luda RichtrTjeckien21:076:00
2Simon KurzTjeckien26:07+5:007:26
3Magda HrabosovaTjeckien29:23+8:168:22
4Regi TokarovaTjeckien31:19+10:128:55
5Majda RydlovaTjeckien34:32+13:259:50
6Ada ZrnikovaTjeckien34:34+13:279:50
7Pavla NadenickovaTjeckien35:46+14:3910:11
8Kjell HolmDalaportens OL38:12+17:0510:52
9Peter SvenssonAvesta OK39:30+18:2311:15
10Anders AnderssonAvesta OK56:39+35:3216:08

Öppen motion 8

4 630 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan PavlovecTjeckien29:536:27
2Viktor LundénAvesta OK32:16+2:236:58
3Ondra HasmanTjeckien33:03+3:107:08
4Jan HasekTjeckien36:45+6:527:56
5Lucie NedomlelovaTjeckien38:02+8:098:12
6Vit MaresTjeckien41:39+11:468:59
7Fredrik BorgströmAvesta OK43:03+13:109:17
8Aino LeijonAvesta OK56:36+26:4312:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser